Lotto Ekstraklasa: 30. kolejka
07 kwi 2018 18:00
90+1'

Sędzia Jakubik wyrzucił na trybuny Michała Probierza. Cracovia bez dowódców na ławce rezerwowych.

5
9
1
1
90'

Gol! Strzelił Bartłomiej Pawłowski. Asystował mu Adam Matuszczyk.

25
9
4
4
3
89'

Pawłowski! Skrzydłowy Zagłębia uderzył z 18 metrów tuż obok bramki Cracovii.

3
2
1
2
87'

Cracovia objęła prowadzenie, ale ma apetyt na więcej! Pasy prowadzą atak za atakiem.

2
1
1
83'

Cracovia. Schodzi: Diego Ferraresso. Wchodzi: Matic Fink.

82'

Co za interwencja Hładuna! Najpierw obronił strzał Piątka z ostrego kąta, a po chwili w kapitalnym stylu zatrzymał "główkę" Wdowiaka.

7
3
1
77'

Gol! Strzelił Krzysztof Piątek. Asystował mu Deniss Rakels.

Piątek wślizgiem zamienił na gola centrę Rakelsa z rzutu rożnego!

15
4
2
6
12
75'

Krótka przerwa w grze. Sędzia Jakubik wyrzucił na trybuny II trenera Cracovii, Grzegorza Kurdziela-.

6
2
3
72'

Gol! Strzelił Krzysztof Piątek.  Najlepszy strzelec Pasów pewnie wykorzystał "11"!

16
4
2
4
10
71'

Wejście smoka Wdowiaka! Wychowanek Cracovii już przy drugim kontakcie z piłką wywalczył rzut karny. Skrzydłowego Pasów sfaulował Dąbrowski.

2
6
4
67'

Trup ściele się gęsto... Żółtą kartkę otrzymał też Lubomir Guldan. Gra jest ciągle przerywana faulami, a w przerwach trenerzy dokonują zmian. O płynności meczu nie ma co mówić.

KGHM Zagłębie Lubin
2
1
1
62'

Ale Cracovia też nie ma zamiaru odpuszczać. Ołeksij Dytiatjew obejrzał "żółtko" za faul na Filipie Jagielle.

60'

Goście nie przebierają w środkach, broniąc prowadzenia. Teraz żółtą kartkę za faul otrzymał Bartosz Kopacz.

3
1
57'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Mares.

2
55'

Cracovia. Schodzi: Sergei Zenjov. Wchodzi: Deniss Rakels.

51'

Gol! Strzelił Jakub Mares. Asystował mu Paweł Żyra.

Żyra przejął w środku pola bezpańską piłkę i szybko przekazał ją na skrzydło Maresowi, który na wysokości pola karnego złamał akcję do środka, łatwo ograł Diego i huknął tak, że Pesković nie zdołał skutecznie interweniować.

17
12
5
1
5
49'

I w odpowiedzi z 17 metrów płasko na bramkę Hładuna uderzył Dimun. Niezłe otwarcie II połowy w Krakowie!

1
1
1
3
2
46'

Jakub Mares uderzył z linii pola karnego tuż nad poprzeczką bramki Cracovii!

4
4
3
1
46'

Początek drugiej połowy.

1
1
45+3'

Koniec pierwszej połowy.

2
1
1
44'

Ołeksij Dytiatjew! Po centrze z rzutu wolnego Ukrainiec uderzył piłkę ekwilibrystycznie w stylu Zlatana Ibrahimovicia, ale Dominik Hładun nie dał się zaskoczyć. A szkoda, bo padłaby bramka kolejki, a być może nawet sezonu.

2
38'

Culina odebrał piłkę Czerwińskiemu i po chwili wpadł z nią w pole karne Zagłębia, by uderzyć płasko na bramkę Hładuna. Strzał był celny (pierwszy taki Cracovii w meczu), ale golkiper Zagłębia pewnie złapał piłkę.

34'

Javi Hernandez efektownie założył siatkę Pawłowi Żyrze, który po chwili dogonił Hiszpana i brutalnie go sfaulował. Sędzia Jakubik oszczędził jednak obchodzącego dziś 20. urodziny zawodnika i nie pokazał mu żółtej kartki.

1
1
33'

Matuszczyk stracił piłkę na rzecz Zenjova, który z łupem u nogi pognał w kierunku bramki Cracovii. Gdy Estończyk już szykował się do oddania uderzenia z linii pola karnego, pomocnik Zagłębia naprawił swój błąd, wybijając piłkę spod nóg skrzydłowego Pasów.

30'

Teraz Starzyński z 30 metrów uderzył lepiej, ale Pesković i tym razem nie miał problemu z interwencją.

27'

Starzyński zdecydował się na strzał z 30 metrów, ale Pesković spokojnie złapał toczącą się w jego kierunku piłkę.

1
26'

Culina próbował powtórzyć wyczyn sprzed pięciu minut i oszukać Czerwińskiego, ale tym razem Słoweniec tak przebierał nogami, że sam się w tym pogubił, a upadając na boisko, podciął jeszcze rywala. Komiczny widok.

1
23'

Żółtą kartkę otrzymał Adam Matuszczyk. Były reprezentant Polski został ukarany za faul na Hernandezie w środkowej strefie. Pomocnik Zagłębia zarobił kartkę, ale przeciął dobrze zapowiadający się atak gospodarzy.

2
21'

Efektowny drybling Culiny na lewym skrzydle, ale po wygraniu pojedynku z Czerwińskim Słoweniec posłał piłkę wprost w ręce Hładuna.

1
2
1
3
1
19'

Zagłębiu do szczęścia, czyli awansu do grupy mistrzowskiej, wystarczy remis, a Cracovia szans na "ósemkę" już nie ma - okoliczności, w jakich rozgrywany jest ten mecz, mają istotny wpływ na jego przebieg. Dodajmy do tego trwający bojkot kibiców i otrzymujemy mało strawne danie.

1
2
15'

Żółtą kartkę otrzymał Alan Czerwiński. Obrońca Zagłębia został ukarany za taktyczny faul na Piątku. Napastnik Cracovii minął na skrzydle rywala, który swój błąd "naprawił" faulem.

1
2
1
1
14'

Jest i pierwszy celny strzał w meczu. Po rzucie rożnym piłka trafiła w polu karnym do Żyry, który uderzył z półwoleja, ale nie zaskoczył tym Peskovicia.

1
12'

Piątek spod końcowej linii wycofał piłkę do Culiny, który uderzył bez przyjęcia, ale tak, że piłka wylądował za linią boczną boiska.

2
1
10'

Diego nie zrozumiał intencji Dimuna. Słowak próbował uruchomić Brazylijczyka prostopadłym podaniem, ale obrońca Pasów nawet nie ruszył w kierunku piłki.

7'

Brutalne i bezmyślne zachowanie Balicia, który bez pardonu zaatakował Diego Ferraresso. Obrońca Zagłębia rozciął rywalowi skórę na kolanie. Sędzia Krzysztof Jakubik wycenił to na żółtą kartkę.

1
4'