1
1
4
90+7'

Spalony! Mieli trochę szczęścia przyjezdni, że przerwał to wszystko sędzia, ponieważ temperatura sięgnęła zenitu w ich polu karnym. Po dośrodkowaniu jeden z Bianconerich musnął futbolówkę i nieomal zmylił Juliana Cuestę.

3
2
2
1
90+5'

Mecz piłkarski niebawem będzie dłuższy od siatkarskiego zakończonego tie-breakiem. Futbolówka w środku pola, a aktorom widowiska pozostało około pięciu minut.

5
1
3
1
90+2'

Po uderzeniu Carlitosa rykoszet i Wisła Kraków miała jeszcze szansę na zmianę wyniku po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

5
3
2
1
5
90'

Doliczone 10 minut.

11
9
2
2
87'

Sandecja. Schodzi: Pavlo Ksionz. Wchodzi: Filip Piszczek.

85'

Pieć minut do końca regulaminowego czasu, a tu trwa festiwal zmian. Za moment kolejnego asa z rękawa wyjmie Kazimierz Moskal.

1
1
3
80'

Chorągiewka sędziego asystenta w powietrzu. Na spalnym był Rafał Boguski.

5
78'

Jeszcze kilkanaście minut i ekipa z Krakowa będzie oficjalnie w grupie mistrzowskiej. Ma jeszcze czas, żeby przypieczętować awans jakimś mocnym akcentem.

4
3
2
1
1
77'
75'

Julian Cuesta wybigł w odpowiednim momencie na przedpole i nie pozwolił na oddanie strzału Aleksandarowi Kolewowi.

1
1
1
73'
73'

Chyba nie będzie to widowisko wspominane latami i zapisane złotymi literami w historii obu klubów. Jeszcze kwadrans na podgrzanie atmosfery mają piłkarze.

1
1
1
3
1
71'
69'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jakub Bartkowski.

3
1
1
68'

Dawid Szufryn potrzebuje wsparcia ze strony medyków. Kapitan Sandecji chyba daje do zrozumienia kompanom, że to nie on będzie bohaterem pierwszej zmiany w tym spotkaniu.

2
64'

Sporo przerw w grze, więc będzie co doliczać.

2
2
1
1
2
61'

Niebezpieczne zagranie z rzutu wolnego, jednak pozbawione konkretnego adresata. Kilku gospodarzy miało apetyt na wepchnięcie piłki z bliska do bramki, jednak wszyscy zostali przyblokowani przez Wiślaków.

4
1
1
1
58'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Płamen Kraczunow.

Sandecja Nowy Sącz
6
2
1
2
1
56'

Jesus Imaz znalazł trochę miejsca, żeby oddać strzał zza pola karnego. Michał Gliwa spojrzał uważnie w kierunku piłki i już wiedział, że ominie ona jego bramkę.

2
1
1
54'

Żółtą kartkę za nieprzepisowe zagranie otrzymał Matej Palcić.

4
4
50'

Rafała Boguskiego poniosła fantazja. Złożył się do przewrotki, jednak swoim ekwilibrystycznym uderzeniem nie zaskoczył Michała Gliwy.

4
2
1
3
48'

Serpentyniada na początek drugiej części meczu zmusiła piłkarzy zamiast do atakowania, to do prac porządkowych.

1
2
46'

3
45'

Doliczona minuta.

1
1
1
1
2
41'

Sędzia nie przyznał gościom rzutu karnego po starciu z udziałem Carlitosa. Kibice z Krakowa są przekonani, że tam było przewinienie!

6
3
4
4
16
39'

Także drużyna spod Wawelu wywalczyła dla siebie korner. Po dośrodkowaniu natychmiast gwizdek sędziego i za moment Michał Gliwa wznowi grę ze stojącej piłki.

4
3
2
2
4
36'

Szybka poprawka gospodarzy i zrobiło się niebezpiecznie w okolicy królestwa Juliana Cuesty. Hiszpan musiał uważać na uderzenie nieco zza pola karnego.

2
1
1
1
4
36'

Patrikowi Mrazowi nie udało się stworzyć zagrożenia w polu karnym Białej Gwiazdy swoim dośrodkowaniem z rzutu rożnego. Sandecja musi szukać nowego sposobu na zdobycie gola.

5
4
2
2
2
32'

Sędzia wysłał Dawida Szufryna do kibiców Sandecji z apelem, by ci nie utrudniali gry gwizdkami. Trzeba będzie później doliczyć ten czas do regulaminowego.

2
4
4
2
3
30'

W końcówce drugiego kwadransa Wisła Kraków zamknęła przewiwnika w pobliżu własnego pola karnego, a to może zapowiadać, że jeszcze przed przerwą postara się wyjść na prowadzenie.

5
2
1
2
2
27'

Sygnał do ataku na Bianconerich daje Rafał Boguski. Doświadczony pomocnik zakończył swoją akcję celnym uderzeniem i zatrudnił Michała Gliwę. Ten interweniował solidnie!

3
2
2
2
2
26'

Alexandru Benga poturbował Jesusa Imaza. Sędzia był blisko i przyznał ekipie z Krakowa stały fragment na połowie przeciwnika.

1
1
1
1
5
23'

Julian Cuesta! Bramkarz Wiślaków spisał się po uderzeniu głową Bartłomieja Kasprzaka. Coraz mocniejsze sygnały ostrzegawcze dostaje drużyna z Krakowa.

2
1
3
1
2
20'

Rajdy, próby, szarże, jednak pilnujący bramki gospodarzy Michał Gliwa wciąż nie został przetestowany poważnym uderzeniem.

2
2
1
1
3
17'

Ostrzeżenie od sędziego dla Nikoli Mitrovicia. Jeszcze jedno takie przewinienie jak przed momentem na Wojciechu Trochimie i Łukasz Szczech będzie temperować krewkiego pomocnika kartonikiem.

2
1
1
1
2
15'

Już kwadrans pojedynku zobaczyli kibice, którym udało się dostać na stadion. Wisła Kraków nie potrafi narzucić swoich warunków przeciwnikowi. To Sandecja oddaje uderzenia.

3
2
1
1
2
13'

Jeszcze raz Adrian Danek w centrum wydarzeń i Julian Cuesta musiał być pod prądem po uderzeniu z dystansu. Na szczęście dla bramkarza Wiślaków pudło.

1
1
1
2
2
11'

Sandecja Nowy Sącz wybiła drugi w tym spotkaniu korner. Tym razem wypracował go Adrian Danek dla zespołu prowadzonego przez Kazimierza Moskala.

2
1
1
1
2
9'

Obrona gospodarzy poradziła sobie z dośrodkowaniem Carlitosa z rzutu rożnego. Futbolówka wyekspediowana w bezpieczne miejsce poza pole karne Sandecji Nowy Sącz.

1
1
1
2
2
7'

Niedokładności z obu stron. Niby Wisła Kraków nie musi zrobić dużo, żeby zagwarantować sobie miejsce w grupie mistrzowskiej, ale niepewność może powodować nerwowość.

1
2
1
1
1
5'

Rafał Boguski rozpędził się na skrzydle. Rajd doświadczonego zawodnika Wisły Kraków zakończył się na wysokości pola karnego gospodarzy. Brakuje jeszcze jakości w atakach wyżej notowanego zespołu.

2
1
2
1
1
3'

Julian Cuesta interweniował po pierwszym w tym meczu uderzeniu Bianconerich. Nie łapał piłki bramkarz Wisły Kraków, a sparował ją na korner.

1
2
2
1
1
2'

Sandecja w biało-czarnych pasiakach, natomiast jej przeciwnik ze stolicy Małopolski w czerwonych strojach. Rozpoczyna się badanie sił na murawie.

17:10

Wisła Kraków zamierza potwierdzić awans do grupy mistrzowskiej. Żeby pozostać ponad dziewiątą Arką Gdynia potrzebuje minimum punktu za remis z Sandecją Nowy Sącz. W razie zwycięstwa Wiślacy mogą także awansować w tabeli.

1
1
2
2
2
17:10

Niemoc Sandecji Nowy Sącz trwa od września. Drużyna prowadzona przez Kazimierza Moskala jest ostatnia w Lotto Ekstraklasie. Do będącego ponad strefą spadkową Bruk-Betu Termaliki Nieciecza traci cztery punkty.

2
1
1
1
1
17:10

30. kolejka Lotto Ekstraklasy to ostatnia w sezonie zasadniczym. Zostanie ona rozegrana w formule multiligi. W Niecieczy beniaminek podejmie Wisłę Kraków i postara się sprawić w tym meczu niespodziankę.