GKS szuka szansy na wyrównanie, Ruch zwalnia grę i kradnie cenne sekundy.

2
2
3
90+1'

Z woleja starał się uderzać z ok. 16 metrów Kędziora, ale źle trafił w piłkę i strzelił daleko od celu.

1
2
1
1
1
90'

Sędzia doliczył 9 minut.

1
1
1
1
6
89'
87'

GKS w natarciu, Ruch broni skromnego prowadzenie sporadycznie wyprowadzając kontry.

4
5
2
2
3
84'

Gra została wznowiona.

7
6
1
1
1
79'

Mecz przerwany. Kibice GKS wrzucili na murawę środki pirotechniczne oraz zadymili okolicę.

4
3
4
3
12
77'
5
3
2
2
2
75'

Ruch dodał tlenu katowiczanom i może słono za to zapłacić.

4
4
1
3
6
73'

Gol! Strzelił Armin Cerimagić. GKS złapał kontakt. Błąd Markovicia, który źle wybił piłkę. Przejął ją Cerimagić, ograł obrońcę i uderzył obok Bankowa. 1:2!

24
13
4
8
16
73'

Kędziora wyszedł sam naprzeciwko Bankowa, ale wracający obrońca i bramkarz zablokowali napastnika.

1
3
1
1
2
71'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Tomasz Midzierski.

4
2
3
3
3
70'

Mocno, ale niecelnie lewą nogą sprzed pola karnego uderzył Frańczak.

1
2
2
1
1
68'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Michał Walski.

2
3
2
4
2
67'
66'

Piłka w bramce GKS. Cieszy się Zejdler, cieszą kibice. Sędzia trafienia jednak nie uznał. Ręką zagrał zawodnik gospodarzy. Słuszna decyzja arbitra.

3
4
3
3
3
64'
62'

Piękna akcja katowiczan, Kędziora w polu karnym zgrał do Foszmańczyka, ale ten przestrzelił z ok. 10 metrów!

4
5
2
4
4
61'

Błąd obrony Ruchu, Prokić wbiegł z piłką w pole karne, ale źle rozegrał akcję. Chwilę później strzał Plizgi odbił Bankow.

5
5
4
5
5
60'

Gospodarze nie potrafią znaleźć sposobu na rozmontowanie obrony Ruchu. Bardzo dobry występ gości. Do końca już tylko 30 minut.

5
7
4
5
6
57'

Do dogrania z rogu doszedł Midzierski. Strzał  głową rosłego stopera poszybował wprost w Bankowa.

3
5
4
4
4
55'

Kontra Ruchu, Przybecki uderzał z pola karnego, ale źle trafił w piłkę, którą spokojnie złapał Nowak.

3
3
3
6
3
53'

Foszmańczyk, były piłkarz Ruchu, ożywił grę w ofensywie GKS. Gospodarze wciąż jednak bez klarownych okazji.

2
3
2
2
2
51'

Katowiczanie w ataku, Ruch stara się zwalniać grę i nie pozwalać rywalom na zbyt wiele.

2
1
1
2
1
48'

Foszmańczyk uderzył sprzed pola karnego. Piłkę zablokował Marković.

1
1
1
1
1
46'

Gramy po przerwie.

2
6
1
2
1
45'

Powinno być 0:3! Trzy strzały chorzowian w przeciągu kilkunastu sekund. Pierwszy, po rogu obronił Nowak, poprawkę zablokował Klemenz. Obrońca ofiarnie odbił kolejną próbę.

4
2
3
8
4
44'

Villafane wpadł z piłką w pole karne, uderzył z ostrego kąta. Nowak wybił piłkę na róg.

1
2
3
3
4
42'

Groźny strzał z pola karnego Frańczaka, Bankov odbił piłkę do boku, ale Plizga nie zdołał jej dobić.

2
40'

Kibice GKS zaczynają irytować się na swoich zawodników. Miało być łatwo i przyjemnie, a tymczasem gospodarze przegrywają 0:2.

4
7
2
3
6
38'

Gol! Strzelił Michał Walski. Asystował mu Miłosz Przybecki. Kapitalna kontra Ruchu! Przybecki uciekł prawą stroną i dograł do Walskiego. Pomocnika z kilku metrów uderzył obok Nowaka. 0:2!

25
16
7
8
10
34'

Z dystansu uderzył Łukasz Zejdler, piłka przeleciała daleko od lewego słupka.

2
3
2
2
3
32'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Miłosz Trojak.

7
6
2
2
4
30'

GKS posiada optyczną przewagę, ale gra w jednostajnym tempie. Ruch przestał kontrować rywala.

2
3
2
3
3
27'

Po mocnym początku tempo gry spadło. Coraz więcej niedokładności na boisku.

3
4
3
4
7
24'

Katowiczanie starają się atakować chorzowian już na ich połowie. Ruch ma problemy z rozegraniem piłki.

4
4
3
4
4
22'

Błąd obrony Ruchu, Goncerz uciekł defensywie, ale strzał z pola karnego po udzie obrońcy wyszedł na róg. Mógł być remis.

2
3
2
4
1
20'

Płaski strzał z dystansu Urbańczyka. Piłka przeleciała metr obok bramki Nowaka i... przestawiła bidon.

2
3
2
2
2
18'

GKS w ataku pozycyjnym, Ruch po przejęciu piłki natychmiast rozpoczyna kontratak.

2
3
2
2
2
15'

Posinković wjechał z piłką w pole karne, wycofał do Walskiego, ale ten nie trafił w nią.

3
3
2
3
3
13'

Kontra Ruchu, Posinković do Przybeckiego, ale ten na spalonym.

3
4
2
2
2
11'

Plizdze należała się kartka za faul na Przybeckim. Oszczędził pomocnika arbiter.

3
9'

GKS stara się odpowiedzieć Ruchowi. Marković zablokował jednak szarżującego zawodnika gospodarzy.

2
3
2
2
3
7'

Gol! Strzelił Vilim Posinković. Asystował mu Miłosz Przybecki. Villafane dośrodkował z prawej strony, obrona gospodarzy nie potrafiła dobrze wybić piłki. Głową zgrał ją Przybecki, a Posinković uderzył na bramkę Nowaka. Napastnik źle trafił w futbolówkę i ta przelobowała Nowaka. 0:1!

18
18
8
10
9
4'

Od początku w ataku gospodarze, chorzowianie jeszcze nie byli pod bramką katowiczan.

4
4
2
2
4
1'

Znowu leży Trojak, tym razem "padolino" przy bocznej linii, na które nabrał się arbiter.

3
2
3
3
3
1'

15 sekunda i... Prokić staranował Trojaka. Po głowie dostał gracz Ruchu.

3
4
2
3
3
17:35

Na ławce trenerskiej GKS m.in.  Janusz Jojko, którego do dzisiaj w Chorzowie wspomina się niezbyt miło. To gol samobójczy bramkarza miał duży udział w historycznym spadku Niebieskich z ekstraklasy w 1987 roku.