Borussia Dortmund
16' Maximilian Philipp 41' Sokratis Papastathopoulos 54' Marco Reus 85' Julian Weigl
1.FSV Mainz
4' Bote Baku 13' Yoshinori Muto 31' Bote Baku 67' Yoshinori Muto 78' Jean-Philippe Gbamin 86' Daniel Brosinski 86' Stefan Bell
1:2

Koniec. Szaleją ze szczęścia goście, gospodarze żegnani gwizdami

Doliczone 3 minuty.

Marcel Schmelzer głową z sześciu metrów, ale górą bramkarz. To pierwsza dobra okazja gospodarzy po zmianie stron!

Mainz. Schodzi: Yoshinori Muto. Wchodzi: Giulio Donati.

Żółtą kartkę otrzymał Stefan Bell.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Daniel Brosinski.

Żółtą kartkę otrzymał Julian Weigl.

Wściekli kibice Borussii. Nieporadność gospodarzy każdego może w sobotę zirytować.

Cały czas stara się wyrównać Borussia, ale gospodarze nie oddają uderzeń na bramkę rywala.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jean-Philippe Gbamin.

Borussia pod polem karnym Mainz, ale nic z tego nie wynika.

Borussia. Schodzi: Mario Goetze. Wchodzi: Andrij Jarmolenko.

Z dystansu uderzał Goetze, ale bardzo źle.

Coraz mniej czasu na wyrównanie ma Borussia. Schalke prowadzi, więc dortmundczycy mogą stracić szanse na wicemistrzostwo Niemiec.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Yoshinori Muto.

Mainz. Schodzi: Levin Oztunali. Wchodzi: Karim Onisiwo.

Mario Goetze uderzał z pola karnego, piłka po nodze obrońcy na róg.

Borussia na połowie Mainz, ale czujna jest obrona gości.

Reus w polu karnym Mainz, ale efektem tylko rzut rożny.

Mainz. Schodzi: Bote Baku. Wchodzi: Alexandru Maxim.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Marco Reus.

Mainz nie zamierza murować bramki, ale szuka swoich okazji na wyrównanie.

Od początku 2. połowy Borussia w ataku, ale próby gospodarzy póki co są dość niemrawe.

Wracamy do meczu!

Przerwa. Niespodzianka w Dortmundzie. Walcząca o wicemistrzostwo Borussia przegrywa z Mainz 1:2.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Sprytny strzał głową oddał De Blasis, piłka przeleciała tuż ponad bramką.

Żółtą kartkę otrzymał Sokratis Papastathopoulos.

Borussia. Schodzi: Omer Toprak. Wchodzi: Marcel Schmelzer.

Borussia nie potrafi zdominować rywala. Mainz skutecznie odpiera ataki gospodarzy.

Dobre ofensywne wejście Piszczka, strzał Polaka obronił bramkarz Mainz.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Bote Baku.

I znowu Burki w bramce Borussi uratował zespół broniąc strzał z bliska.

To mogła być zabójcza kontra gości. Jednak strzał został oddany dopiero po z dystansu. Strzał Hacka obronił bramkarz.

Zelżały ataki Borussii, teraz to goście nieśmiało ponownie zaczynają wyciągać pazurki.

Dopiero drugie uderzenie w policzek obudziło śpiącą i niemrawą Borussię. Gospodarze ruszyli do zdecydowanego ataku. Remis wydaje się, że jest kwestią minut.

Gol! Strzelił Maximilian Philipp. Asystował mu Jadon Sancho. Borussia szybko złapała kontakt. W polu karnym rywalami zakręcił Sancho, dograł do Philippa, a ten z jedenastu metrów pewnie do siatki. 1:2!

Gol! Strzelił Yoshinori Muto. Asystował mu Pablo de Blasis. Sobota cudów? W Polsce tak by się to wszystko tłumaczyło. W Niemczech na pewno jest inaczej. Dośrodkowanie z lewej strony de Blasisa, a Muto głową uprzedził bramkarza i już jest 0:2!

Uzyskała przewagę Borussia. Strzał z pola karnego Reusa, po nodze obrońcy, wyszedł na korner.

Irytują się kibice, niespodziewany początek zdenerwował miejscowych.

Gol! Strzelił Bote Baku. Asystował mu Jean-Philippe Gbamin. Rozmontowali defensywę gospodarzy gracze Mainz. W polu karnym Gbamin odegrał piętą do Baku, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę trafił na 0:1!

Borussia na połowie Mainz rozgrywa piłkę. Goście nie potrafią przejąć futbolówki.