SD Eibar
58' Fabian Orellana 66' Papakouli Diop 66' Fabian Orellana
FC Barcelona
16' Luis Suarez 48' Andres Iniesta 88' Jordi Alba
0:2

Koniec spotkania! FC Barcelona po ciężkim meczu wygrała na wyjeździe z Eibar 2:0.

Po akcji Coutinho fatalnie spudłował Lionel Messi.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Barcelona. Schodzi: Sergi Roberto. Wchodzi: Nelson Semedo.

Gol! Strzelił Jordi Alba.

Świetna gra Barcelony i mamy już 2:0! Messi w świetnej sytuacji został zatrzymany przez bramkarza, ale celną dobitką popisał się Jordi Alba! Wielkie brawa dla Coutinho, który rozpoczął bramkową akcję.

Powinno być 2:0! Messi rewelacyjnie zagrał do Aleixa Vidala, którego strzał nogami obronił Dmitrović.

Eibar. Schodzi: Joan Jordan. Wchodzi: Charles.

Takashi Inui zbiegł do środka i strzelił płasko w golkipera.

Philippe Coutinho piękną podcinką uruchomił Messiego, który starał się przelobować golkipera. Dmitrović zdołał jednak odbić piłkę.

Po czerwonej kartce niewiele dzieje się na boisku. Barca czyha na kontry.

Eibar. Schodzi: Papakouli Diop. Wchodzi: Gonzalo Escalante.

Barcelona. Schodzi: Paulinho. Wchodzi: Aleix Vidal.

Słaby mecz w wykonaniu Barcelony. W sytuacjach podbramkowych 10:5 dla gospodarzy.

Robi się nerwowo w Eibar! Na trybuny został odesłany trener gospodarzy Jose Luis Mendilibar.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Fabian Orellana. Co za absurd! Wściekły Chilijczyk wybił piłkę po gwizdku i obejrzał drugą żółtą kartkę!

Żółtą kartkę otrzymał Papakouli Diop. Za odepchnięcie Busquetsa.

Eibar prezentuje się nieco lepiej i szuka wyrównującego gola. Czyżby Barcelona myślami była przy meczu Ligi Mistrzów?

Żółtą kartkę otrzymał Fabian Orellana. Chilijczyk się zagotował i ostro sfaulował Iniestę.

Groźnie pod bramką Barcelony. Fabian Orellana wycofał na linię pola karnego, skąd z pierwszej piłki obok słupka uderzył Takashi Inui. Wydaje się, że Japończyk dostał ciut za mocne podanie.

Kto powinien jako pierwszy wejść na boisko w zespole Barcelony?

Samuel Umtiti przypadkowo zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, jednak sędzia nie wskazał na "wapno". Kontrowersyjna decyzja.

Po ładnej akcji Messiego fatalnie z 15. metrów skiksował Luis Suarez.

Żółtą kartkę otrzymał Andres Iniesta. Za faul.

Eibar. Schodzi: Ivan Ramis. Wchodzi: David Lomban.

Zaczynamy II połowę!

Koniec pierwszej połowy. Barcelona prowadzi 1:0, ale Eibar prezentuje się całkiem nieźle i kilka razy zagroziło bramce lidera.

Sędzia Hernandez Hernandez musi uspokajać trenera Eibar - Jose Luisa Mendilibara.

Messi świetnie zagrał w pole karne do Alby, który został złapany na spalonym. Problem w tym, że bliżej golkipera był jeden z piłkarzy Eibar. Błąd sędziego liniowego.

Blisko gola na 2:0!!! Luis Suarez wyciągnął Dmitrovicia z bramki i z końcowej linii wycofał do Messiego, który trafił w... słupek!

Paulinho uderzył głową, ale zdecydowanie zza lekko, by zaskoczyć bramkarza Eibar.

Po stracie Messiego Eibar ruszył z atakiem, jednak Joan Jordan z 17. metrów uderzył płasko obok słupka.

Barcelona nie podkręca tempa, stara się przyjąć rywala na własnej połowie. Nie jest to porywające spotkanie w wykonaniu graczy Ernesto Valverde. Oni jednak często rozkręcają się dopiero po przerwie.

Fabian Orellana domagał się rzutu karnego, jednak sędzia nakazał dalszą grę. Słuszna decyzja. Bramka dla Barcelony nie podłamała gospodarzy, którzy wciąż ochoczo atakują na bramkę lidera.

Blisko wyrównania!!! Fabian Orellana zauważył lekko wysuniętego bramkarza Barcelony i popisał się kapitalnym technicznym strzałem, po którym piłka odbiła się od poprzeczki!

Gol! Strzelił Luis Suarez. Asystował mu Lionel Messi. Messi zagrał kapitalną prostopadłą piłkę w pole karne do Luisa Suareza, który położył golkipera i trafił do pustej bramki.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę po strzale z główki Ramisa spokojnie złapał Marc-Andre ter Stegen.

Piłkarze nie mają dziś przyjemnej pogody w Eibar. Przeszkadzają im rzęsiste opady deszczu.

Po groźnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przeleciała przez całe pole karne Barcelony.

Kike Garcia zakręcił w polu karnym Pique i uderzył po ziemi z ostrego kąta. Marc-Andre ter Stegen na raty złapał piłkę. Bardzo żywy i intensywny mecz od pierwszych minut. Będzie ciekawie!

Błyskawiczna kontra Eibar. Fabian Orellana z narożnika pola karnego uderzył nad poprzeczką bramki Barcy.

Pierwsza okazja dla Barcelony. Luis Suarez nawinął golkipera i wycofał do Jordi Alby, który został zablokowany.

Jak zakończy się spotkanie?

Od pierwszego gwizdka Eibar w ataku pozycyjnym. Liderzy La Liga mają spore problemy z pressingiem gospodarzy.

Eibar rozpoczyna bardzo agresywnie! Jose Angel z główki uderzył nad poprzeczką.

Początek spotkania.

FC Barcelona zagra dzisiaj na stadionie z najwęższym boiskiem w La Liga - Estadio Municipal de Ipurua w Eibar.

Spotkanie poprowadzi sędzia Hernandez Hernandez.

W ostatnich meczach między tymi drużynami padało wiele bramek. Jak będzie tym razem?

FC Barcelona do wyjazdowego spotkania z SD Eibar podchodzi z dwoma ligowymi remisami z rzędu i wcale nie może być pewna przerwania tej serii. Gospodarze są jedną z rewelacji tego sezonu. Od 20 listopada w rozgrywkach Primera Division 8 razy wygrywali, 3-krotnie remisowali i przegrali jedynie z Atletico Madryt. Dzięki temu mają tylko 2 punkty straty do europejskich pucharów.