SSC Napoli
34' Lorenzo Insigne 72' Piotr Zieliński 90+4' Allan 90+5' Raul Albiol
AC Milan
5' Fabio Borini 90+2' Alessio Romagnoli
2:1

Punkty zostały w Neapolu.

Żółtą kartkę za protestowanie otrzymał Raul Albiol.

Żółtą kartkę za faul na własnej połowie otrzymał Allan.

Gol! Strzelił Alessio Romagnoli.

Zbyt krótko wybita po dośrodkowaniu piłka znalazła się pod nogami Alessio Romagnoliego, który zaskoczył Pepe Reinę uderzeniem z dystansu.

Doliczone minumum 3 minuty do regulaminowego czasu.

Dries Mertens pressował Gianluigiego Donnarummę. W ten sposób po podaniu Włocha został za linią obrońców i nie mógł stoczyć pojedynku sam na sam. Od rzutu wolnego Milan.

Milan. Schodzi: Riccardo Montolivo. Wchodzi: Lucas Biglia.

Pepe Reina już rozmyśla, co będzie robić późnym wieczorem, a może myślami bardziej pod prysznicem. Milan i tak prawie nie oddaje celnych strzałów.

Napoli. Schodzi: Jose Callejon. Wchodzi: Marko Rog.

Milan. Schodzi: Fabio Borini. Wchodzi: Ignazio Abate.

Kwadrans do końca. Po trafieniu Piotra Zielińskiego gospodarze mają bezpieczną przewagę.

Gol! Strzelił Piotr Zieliński. Asystował mu Dries Mertens.

Nie trzeba było długo czekać na gola Piotra Zielińskiego. Po sprytnym podaniu od Driesa Mertensa zmiennik znalazł się sam na sam z bramkarzem i posłał piłkę między jego nogami do siatki! Ładna akcja i szczery uśmiech na twarzy Polaka.

Napoli. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Piotr Zieliński.

Połowa drugiej połowy - jakkolwiek to brzmi, a efekt ataku pozycyjnego Milanu żaden. Na podania z drugiej linii czekają w przodzie Nikola Kalinić oraz Andre Silva.

Napoli. Schodzi: Mario Rui. Wchodzi: Christian Maggio.

Na ławce rezerwowych czeka Piotr Zieliński. Prawdopodobne, że pojawi się niebawem na boisku, ale czy na pewno wie tylko Maurizio Sarri.

Godzina. Napoli na prowadzeniu i stara się kontratakować. O tym, że ma do tego świetnych wykonawców na skrzydłach, nie trzeba przekonywać.

Giacomo Bonaventura nie opanował futbolówki na skrzydle i zareagował nerwowo. Za okopnięcie piłki groziła nawet żółta kartka, jednak sędzia był daleko i pewnie nie chciało mu się biec.

Pepe Reina spogląda na swoich partnerów z pola i chyba oczekuje ponownego przeniesienia gry na połowę przeciwnika.

Płaskie dośrodkowania w pole karne Napoli. Rossoneri zmuszają obrońców Napoli do poruszania się. Może kropla będzie drążyć skałę i Andre Silva oraz Nikola Kalinić dopadną do którejś z piłek.

Gianluigi Donnarumma kontra Dries Mertens i młody bramkarz przedłuża nadzieję przyjezdnych na zapunktowanie! Intuicyjna interwencja po strzale Belga.

Gra wznowiona po przerwie.

Czy Milan wyrówna po przerwie?

Gol przewagi Napoli po nieco ponad 45 minutach.

Milan. Schodzi: Suso. Wchodzi: Andre Silva.

Lorenzo Insigne ponownie sam na sam z Gianluigim Donnarummą. Tym razem Włoch trafił w słupek! Genialna szansa, by Napoli zaniosło do szatni dwa gole zaliczki.

Doliczone minimum 3 minuty do regulaminowego czasu.

Lorenzo Insigne w formie. Nie widział tego selekcjoner reprezentacji Włoch, więc przynajmniej Maurizio Sarri ma wypoczętego zawodnika.

Jeszcze kilka minut do przerwy. Skończył się dla Milanu czas, w którym nie musiał, a mógł atakować. Teraz ma pokazać czy stać go na cokolwiek w ofensywie.

Lorenzo Insigne przełamał defensywę Milanu.

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne. Asystował mu Jorginho.

Sędzia asystent początkowo zasygnalizował spalonego, jednak ostatecznie bramka została uznana! W sytuacji sam na sam Lorenzo Insigne uderzył po dłoniach Gianluigiego Donnarummy na 1:0!

Kolejna próba obroniona przez Gianluigiego Donnarummę. Tym razem reprezentant Włoch nie miał problemu z zatrzymaniem piłki po uderzeniu Marka Hamsika.

Dwa kwadranse za kibicami. Bramkarze obu klubów wykazali się w tym okresie. Trochę trudniejsze interwencje miał Gianluigi Donnarumma.

Niezła akcja napastników Milanu zakończona uderzeniem Suso. Pierwsza celna próba Rossonerich zatrzymana przez Pepe Reinę. W hiszpańskim pojedynku lepszy bramkarz Napoli. Odpowiedział Allan prosto w Gianluigiego Donnarummę.

Dries Mertens strzelił zza pola karnego po zejściu z lewego skrzydła. Próba Belga ciekawa, z kozłem, ale nie zaskoczyła Gianluigiego Donnarummę.

Jose Callejon miał dotychczas najlepszą sytuację podbramkową w tym spotkaniu.

Nie ma wielu sytuacji podbramkowych Napoli, ale co dopiero powiedzieć o niewidzialnych atakach Rossonerich.

Franck Kessie faulował Marka Hamsika i zrobił sobie przy tym krzywdę. Milan bez swojego letniego wzmocnienia. W tym czasie Napoli nie spożytkowało rzutu wolnego.

Pogubili się w centrum boiska piłkarze z Mediolanu i ratowali się faulem na Marku Hamsiku.

Lorenzo Insigne dośrodkował miękko z głębi pola do Jose Callejona. Hiszpan główkował z ostrego kąta i był na posterunku Gianluigi Donnarumma. Pierwszy egzamin zdany przez bramkarza gości.

Pepe Reina i Raul Albiol chcieli interweniować we własnym polu karnym po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Hiszpanie nie mieli problemu z porozumieniem się i sytuację wyjaśnił bramkarz.

Ponownie akcja lidera z wykorzystaniem lewego skrzydła, gdzie tradycyjnie rozpędza się Lorenzo Insigne. Sędzia asystent zasygnalizował, że Włoch był na spalonym.

Lorenzo Insigne przebiegł się między obrońcami Milanu, ale nie zakończył swojego rajdu strzałem. Zorganizowali się obrońcy w białych koszulkach.

Żółtą kartkę za faul w bocznym sektorze boiska otrzymał Fabio Borini.

Napoli dziś w ciemnych koszulkach. Na początku meczu gospodarze zobaczyli na co stać Milan w ataku pozycyjnym. Kompletnie nic nie wydarzyło się po wymienieniu kilkunastu podań.

Pierwszy gwizdek w Neapolu.

Kto wygra mecz?

Sędzia: Daniele Doveri

Ostatnie treningi Piotra Zielińskiego i spółki.

Napoli straciło dotychczas jedyne punkty w meczu z innym klubem z Mediolanu. Na własnym stadionie zremisowało bezbramkowo z Interem. Nie zamierza powtórzyć błędu w spotkaniu z Milanem.

Przygotowania Rossonerich do meczu w Neapolu

AC Milan staje przed następną szansą na przekonanie, że jest w stanie równorzędnie rywalizować z potentatami ligi. Wciąż z Vincenzo Montellą w roli trenera zagra na stadionie Napoli.