Sampdoria Genua
52' Duvan Zapata 55' Fabio Quagliarella 71' Lucas Torreira 75' Karol Linetty 79' Gianmarco Ferrari 90' Gaston Ramirez
Juventus Turyn
14' Federico Bernardeschi 59' Daniele Rugani 63' Sami Khedira 90+1' Gonzalo Higuain 90+4' Paulo Dybala
3:2

Punkty zostały w Genui.

Gol! Strzelił Paulo Dybala.

Precyzyjne uderzenie zza pola karnego do siatki i zrobiło się 3:2! Juventus zaczął zdobywać gole w doliczonym czasie.

Gol! Strzelił Gonzalo Higuain.

Po uprzednim zmyleniu bramkarza Gonzalo Higuain strzelił miękko do siatki z rzutu karnego i uratował honor Juventusu.

Doliczone minimum 5 minut do regulaminowego czasu.

Żółtą kartkę za protestowanie otrzymał Gaston Ramirez.

Szansa na gola honorowego dla Juventusu! Sędzia podyktował rzut karny dla mistrza Włoch.

Festiwal w Genui, a Juventus czeka już raczej na ostatni gwizdek. Nawet finalista Ligi Mistrzów nie zdobędzie nagle trzech bramek na terenie niepokonanej u siebie Sampdorii.

Juventus. Schodzi: Miralem Pjanić. Wchodzi: Blaise Matuidi.

Gol! Strzelił Gianmarco Ferrari. Asystował mu Fabio Quagliarella.

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Fabio Quagliarella zgrał piłkę przytomnie w pole bramkowe, skąd Gianmarco Ferrari wkopał ją do siatki na 3:0. Nokaut! Drużyna Wojciecha Szczęsnego na kolanach.

Żółtą kartkę za faul w centrum boiska otrzymał Karol Linetty.

Sampdoria. Schodzi: Edgar Barreto. Wchodzi: Valerio Verre.

Juventus. Schodzi: Juan Cuadrado. Wchodzi: Douglas Costa.

Gol! Strzelił Lucas Torreira.

Za dużo swobody dostał Lucas Torreira przed polem karnym Juventusu i uderzył na 2:0 z kozłem. Wojciech Szczęsny nie zdążył z interwencją i Sampdoria już bliziutko zwycięstwa!

Jednocześnie Juventus naraża się na kontrataki. Świetnie wygląda po przerwie Duvan Zapata, który przed momentem wywalczył korner. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu interweniował Mario Mandzukić. Po chwili riposta gości i trudno powiedzieć, dlaczego Juan Cuadrado nie trafił w piłkę. Dzieje się!

Dość fartownie, ale skutecznie broni się drużyna z Genui. Przed momentem we własnym polu bramkowym musiał się wykazać Emiliano Viviano.

Żółtą kartkę za przytrzymanie Gastona Ramireza otrzymał Sami Khedira.

Pół godziny do końca i Juventus w opałach! Jego ratownikiem ma być Paulo Dybala.

Żółtą kartkę za przewinienie taktyczne otrzymał Daniele Rugani.

Wojciech Szczęsny ratuje Juventus! Idzie za ciosem Sampdoria. Po podaniu Fabio Quagliarelli sam na sam z Polakiem był Duvan Zapata, ale nie wykorzystał tej szansy.

Żółtą kartkę za faul na Mario Mandzukiciu otrzymał Fabio Quagliarella.

Gol! Strzelił Duvan Zapata.

Niespodziewany zwrot akcji w Genui! Sampdoria zdobył gola. Juventus nie potrafił wybić piłki w zamieszaniu we własnym polu karnym, więc wyskoczył do niej Duvan Zapata i przelobował Wojciecha Szczęsnego!

Jakby ściemniały włosy Federico Bernardeschiego w przerwie. Na pewno część kibiców Juventusu mogła osiwieć po jego ostatnim strzale.

Wymieniają podania piłkarze Sampdorii. Muszą wpaść na coś kreatywnego, jeżeli w drugiej połowie zamierzają wreszcie stwarzać sytuacje podbramkowe.

Gra wznowiona po przerwie.

Czy po przerwie padnie minimum gol?

Bezbramkowa pierwsza połowa.

Doliczone minimum 2 minuty do regulaminowego czasu.

Dobra interwencja obrońców Juventusu po wrzutce Karola Linettego. Piłkarze jeszcze postanowili podyskutować z arbitrem, więc chyba nie zamierzają twórczo wykorzystać ostatnich minut przed przerwą.

W zasadzie bez sytuacji podbramkowych Sampdoria Genua. Na razie gospodarze są zadowoleni, kiedy w ogóle wypracują sobie pozycję do oddania strzału.

Wojciech Szczęsny sprzątnął piłkę sprzed nosa Fabio Quagliarelli. Następnie reprezentant Polski wznowił grę wyrzutem.

Przesadził Juan Cuadrado! Potężna bomba Kolumbijczyka z niemal zerowego kąta po genialnym podaniu Mario Mandzukicia. Nie zmieścił jednak piłki między słupkami. To była świetna szansa Juventusu.

Karol Linetty spędzi więc na boisku najpewniej ponad godzinę. Polak zastąpił kontuzjowanego Dennisa Praeta.

Sampdoria. Schodzi: Dennis Praet. Wchodzi: Karol Linetty.

Gonzalo Higuain skierował piłkę do bramki Sampdorii Genua, ale już kilka sekund wcześniej sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

Na boisku leży Dennis Praet i już poprawia getry Karol Linetty. Podstawowy pomocnik Sampdorii Genua zamierza jednak jeszcze spróbować swoich sił.

Ryzykowne podanie do stopera i odrobinę młodszy Gonzalo Higuain mógłby zabrać Sampdorii piłkę. Uratowali się gospodarze i starają się stworzyć sytuację podbramkową.

Po dośrodkowaniu Bartosza Bereszyńskiego pierwsze sensowne uderzenie Sampdorii. Do piłki dopadł Fabio Quagliarella i szkoda z perspektywy gospodarzy, że nie przymierzył w światło bramki.

Bartosz Bereszyński kontra Mario Mandzukić. Chorwat zatrzymał akcję Polaka, a ten zrewanżował się udanym powrotem. Remis w pojedynku polsko-chorwackim.

Zdecydowanie za mocne podanie i piłka poza boiskiem. Wojciech Szczęsny nie musiał dotychczas interweniować, więc przynajmniej wykopie futbolówkę z własnego pola bramkowego.

Żółtą kartkę za ostry atak w nogi Ivana Strinicia otrzymał Federico Bernardeschi.

Dwa strzały Juventusu zza pola karnego. Nie były to uderzenia z kategorii ultragroźne. Bardzo mocno chybił przede wszystkim Juan Cuadrado.

Budzi się Sampdoria Genua. Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Juventusu posłał jego były napastnik Fabio QuagliarellaWojciech Szczęsny tylko oberwował jak radzą sobie jego obrońcy.

Tym razem czujniej Mario Mandzukić, który zakończył krótki rajd płaskim i celnym uderzeniem. Bez zarzutu interweniował Emiliano Viviano.

Inicjatywa po stronie mistrza Włoch, który buduje swoje ataki na połowie przeciwnika. Chwila oddechu dla gospodarzy po spalonym Mario Mandzukicia.

Piłkarze w tradycyjnych strojach. Sampdoria w niebieskich koszulkach i białych spodenkach, a Juventus w biało-czarnych pasiakach.

Pierwszą sytuację podbramkową w tym spotkaniu miał Gonzalo Higuain. Dobrze zabrał się z piłką po podaniu z głębi pola i miał przed oczami tylko bramkarza. Nadbiegł obrońca i gdyby nie delikatny rykoszet, futbolówka pewnie trafiłaby do siatki po strzale Argentyńczyka.

Pierwszy gwizdek w Genui!

Sędzia: Marco Guida

Kto wygra mecz?

Bartosz Bereszyński w jedenastce Sampdorii Genua.

Sampdoria wygrała poprzedni mecz z Juventusem w maju 2013 roku. W klubach nie było jeszcze reprezentantów Polski. Do bramki turyńczyków trafiali piłkarze grający aktualnie w Interze Mediolan. Mowa o Ederze i Mauro Icardim. Najbardziej znany napastnik gospodarzy, Fabio Quagliarella, strzelił wówczas gola dla Juventusu.

Szatnie w Genui czekają na gospodarzy i mistrza Włoch.

Bramki Juventusu będzie pilnować Wojciech Szczęsny.

Sampdoria Genua to jedyna drużyna w Serie A, która wyłącznie zwycięża na własnym stadionie. Jej twierdzę jedzie burzyć niepokonany na wyjazdach Juventus. Zderzenie dwóch żywiołów powinno być interesujące.