Inter Mediolan
38' Roberto Gagliardini
SSC Napoli
17' Allan 61' Lorenzo Insigne 85' Raul Albiol
0:0

Po punkcie dla obu drużyn i Juventus jest nowym liderem Serie A.

Doliczone 3 minuty.

Napoli. Schodzi: Allan. Wchodzi: Marko Rog.

Po zagraniu ręką Arkadiusza Milika gospodarze wznowili grę od rzutu wolnego.

Napoli. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Arkadiusz Milik.

Inter. Schodzi: Ivan Perisić. Wchodzi: Yann Karamoh.

Żółtą kartkę za faul na Joao Cancelo otrzymał Raul Albiol.

Kombinacja Borji Valero z Ederem na lewym skrzydle. Nie pomaga rezerwowy napastnik Interu, którego rozwiązania nie dają jakiejkolwiek korzyści drużynie.

Ciekawe, czy pozostali piłkarze Napoli nie mają już dość strzałów Lorenzo Insigne. Jeden za drugim w kosmos, a Dries Mertens czy Jose Callejon czekają na swoją szansę.

Inter. Schodzi: Antonio Candreva. Wchodzi: Borja Valero.

Napastnicy Interu wymienili podania. Na strzał zdecydował się Eder i posłał piłkę prosto w rękawice Pepe Reiny.

Został kwadrans emocji w regulaminowym czasie. Napoli stawia wszystko na jedną kartę, a Inter zaczyna się rozsypywać po całym boisku. Pachnie golem, a jednak wciąż bezbramkowo.

Zamieszanie po akcji Piotra Zielińskiego. W pierwszym tempie Polak przegrał pojedynek z Milanem Skriniarem, ale i tak wszystko zakończyło się strzałem. Szkoda z perspektywy Napoli, że niecelnym.

Napoli. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Piotr Zieliński.

Eder nie opanował piłki w polu karnym przeciwnika. Bardzo chce Inter, ale czasem popełnia proste pomyłki techniczne.

Samir Handanović złapał futbolówkę po akcji Jose Callejona. Nie minęła minuta i sam na sam z bramkarzem Interu wybiegł Lorenzo Insigne. Chyba próbował lobować, ale zrobił to źle. Piłka wylądowała na górnej siatce.

Inter. Schodzi: Rafinha. Wchodzi: Eder.

Beznadziejne zachowanie Joao Cancelo na koniec efektownego rajdu. Kompan z zespołu musiał go pocieszać.

Żółtą kartkę za faul na rozpędzającym się Milanie Skriniarze otrzymał Lorenzo Insigne.

Ivan Perisić bardziej przeszkodził niż pomógł w defensywie. Z takich przypadkowych rzutów rożnych jak przed momentem często padają gole, jednak tym razem Chorwata uratował Mauro Icardi.

Lorenzo Insigne postanowił wykonać stały fragment. Uderzenie ofensywnego zawodnika Napoli prosto w stojącego w murze Milana Skriniara.

Szansa dla Napoli na zdobycie gola z rzutu wolnego. Blisko linii pola karnego faulowany był Dries Mertens.

Riposta Lorenzo Insigne zza pola karnego i tym razem szczęście miał Samir Handanović, że Włoch nieznacznie chybił.

To jest właśnie cały Mauro Icardi. 45 minut bez żadnego ciekawego akcentu, a wystarczył jeden moment zawahania Napoli i nieomal Argentyńczyk zdobył gola.

Po faulu na Joao Cancelo rzut wolny dla Interu Mediolan! Dobre dośrodkowanie w środek pola karnego, stamtąd uderzenie Mauro Icardiego i Pepe Reinę uratował słupek!

Gra wznowiona po przerwie!

Klincz w Mediolanie.

Czy po przerwie padnie gol?

Pierwsza połowa bez szału.

Doliczona minuta.

Była w ostatnich minutach szansa na kontratak Interu. Kibice chyba nie wybaczą Ivanowi Perisiciowi, że nie uruchomił Mauro Icardiego w jedynej sytuacji w tej połowie, kiedy Argentyńczyk był sam w polu karnym.

Rozgrywają przyjezdni, a kibice Interu deprymują ich gwizdami. Faktycznie to zadziałało. Napoli zgubiło piłkę w mało oczekiwanym momencie.

Żółtą kartkę za faul na Driesie Mertensie otrzymał Roberto Gagliardini.

Pobudka dla obrońców Napoli! Błyskotliwa akcja Antonio Candrevy zakończona uderzeniem zza pola karnego metr obok bramki Pepe Reiny.

Roberto Gagliardini zatrzymał przeciwnika blisko chorągiewki boiska. Inter w defensywie przypomina najlepszego siebie z listopada, grudnia.

Jeszcze raz trybuny, skoro na boisku bez fajerwerków.

Prawie wszyscy Nerazzurri pracują w obronie, żeby zatrzymać atak pozycyjny przeciwnika. Tylko Mauro Icardi jest zwolniony z biegania za podopiecznymi Maurizio Sarriego.

Można mieć pretensje o jakość ataków Napoli, ale przynajmniej jakieś buduje. Inter drugi kwadrans bez uderzenia.

Tak powitali zawodników kibice Interu!

Podanie Marka Hamsika do Lorenzo Insigne na wolne pole. Włoch próbował uruchomić miękkim dośrodkowaniem Driesa Mertensa, jednak futbolówka wylądowała na głowie przeciwnika.

Dries Mertens reklamował, że Samir Handanović złapał piłkę w dłonie po podaniu od własnego defensora. Sędzia nie dał wiary Belgowi.

W ataku pozycyjnym Inter Mediolan. Kilkanaście podań nie pozwoliło zdobyć przestrzeni. Ponownie nie doczekał się futbolówki Mauro Icardi.

Napoli w Mediolanie wzmocnione Markiem Hamsikiem.

Żółtą kartkę za faul na Mauro Icardim otrzymał Allan.

Jest celne uderzenie. Po dograniu Jose Callejona ze skrzydła uderzył z półdystansu Marek Hamsik. Poradził sobie z sunącą po murawie piłką Samir Handanović.

Zrobiło się zamieszanie w centrum boiska i Nerazzurri postanowili wycofać piłkę aż do Samira Handanovicia. O Słoweńcu warto wspomnieć, ponieważ właśnie on był bohaterem poprzedniego, bezbramkowego meczu Interu z Napoli.

Dość odważnie piłkarze obu klubów na początku pojedynku. Kibice obejrzeli już kilka ofensywnych prób z obu stron, ale nie widzieli jeszcze celnego uderzenia.

Krótka przerwa w grze była spowodowana urazem Antonio Candrevy. Na razie skrzydłowy zamierza pozostać na murawie i kontynuować grę.

Lorenzo Insigne przebiegł się bezkarnie po połowie Interu Mediolan i postanowił zakończyć swój rajd uderzeniem. Samir Handanović wyłącznie odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko, ponieważ Włoch spudłował.

Jedni i drudzy w koszulkach z dominującym kolorem niebieskim. Bywały szczęśliwsze pomysły.

Pierwszy gwizdek w Mediolanie.

Kto wygra mecz?

Napoli chce wrócić w Mediolanie do wygrywania.

Nerazzurri dziś w adekwatnych do przydomka strojach.

Sędzia: Daniele Orsato

SSC Napoli przegrało poprzedni mecz 2:4 z Romą i znalazło się w tarapatach. Musi szybko wyjść z szoku spowodowanego porażką i pokonać innego trudnego przeciwnika Inter Mediolan.