Sampdoria Genua
37' Gaston Ramirez 53' Gianluca Caprari
Inter Mediolan
26' Ivan Perisić 30' Mauro Icardi 31' Mauro Icardi 44' Mauro Icardi 51' Mauro Icardi 77' Rafinha
0:5

Koniec egzekucji!

Przerwana akcja Marcelo Brozovicia i Sampdoria może wznowić grę wrzutem z autu na własnej połowie.

Inter wymienia podania w centrum boiska. Ciekawe, czy sędzia zdecyduje się cokolwiek doliczyć do regulaminowego czasu.

Druga połowa mniej dynamiczna niż pierwsza, ale trudno się temu dziwić. Sampdoria przeżywa drugi ciężki nokaut w marcu, natomiast jej przeciwnik delektuje się swoim występem i wynikiem.

Inter. Schodzi: Rafinha. Wchodzi: Borja Valero.

Inter. Schodzi: Antonio Candreva. Wchodzi: Matias Vecino.

Żółtą kartkę za wślizg w nogi Gianluci Caprariego otrzymał Rafinha.

Vasco Regini był blisko Ivana Perisicia i nie pozwolił na wykonanie płaskiego dośrodkowania z lewego skrzydła. Na pocieszenie dla Chorwata korner.

Po dośrodkowaniu Dennisa Praeta nie udało się oddać uderzenia ustawionym w polu karnym zawodnikom Sampdorii. Tylko sprowokowali Nerazzurrich do kontrataku.

Piłka po uderzeniu Gianluci Caprariego odbiła się rykoszetem, co akurat w tej sytuacji ułatwiło zadanie Samirowi Handanoviciowi. Pewny chwyt doświadczonego bramkarza Interu.

Inter. Schodzi: Mauro Icardi. Wchodzi: Eder.

Marco Giampaolo dokonał już trzech zmian, a Luciano Spalletti ani jednej. Klub z Genui poinformował na Twitterze, że zejście Bartosza Bereszyńskiego było spowodowane odnowieniem kontuzji.

Mauro Icardi jest głodny kolejnego gola. Przed momentem prostopadłe podanie w kierunku Argentyńczyka zostało zahamowane, jednak niewykluczone, że były napastnik Sampdorii jeszcze będzie mieć swoje szanse na piąte trafienie.

Dziewięć goli straciła Sampdoria w dwóch kolejkach. Coraz trudniej jest gospodarzom zorganizować się do ataku, skoro są świadomi, że punkty pojadą dziś do Mediolanu.

Sampdoria. Schodzi: Edgar Barreto. Wchodzi: Vasco Regini.

Żółtą kartkę za brutalny atak w Rafinhę otrzymał Gianluca Caprari.

Gol! Strzelił Mauro Icardi.

Piłka w bramce po raz piąty i po raz czwarty wpakował ją tam Mauro Icardi! Złapał luz w grze Argentyńczyk, którego trafienie z woleja było porównywalnie ładne z tym zdobytym piętą w pierwszej połowie.

Inter dostał od swojego trenera zalecenie, by jak najdłużej utrzymywać się w posiadaniu piłki. W ten sposób przyjezdni studzą zapał Sampdorii do atakowania.

Gra wznowiona po przerwie.

Czy Inter strzeli gola również po przerwie?

Zabawił się Inter przed przerwą!

Doliczona minuta.

Rafinha chciał powtórzyć wyczyn Argentyńczyka, jednak jego uderzenie piętką zatrzymał Emiliano Viviano. Na nieszczęście bramkarza Sampdorii był jeszcze w pobliżu Mauro Icardi i dobił piłkę do siatki. Klasyczny hat-trick i Nerazzurri prowadzą w Genui 4:0!

Sampdoria na połowie przeciwnika, jednak ciasno ustawieni przyjezdni nie pozwalają nawet pomyśleć o zdobyciu gola w pierwszej połowie.

Duvan Zapata mógł przywrócić nadzieję na zapunktowanie w Genui. Niewiele zabrakło Kolumbijczykowi do pokonania Samira Handanovicia.

Mauro Icardi miał szansę na skompletowanie klasycznego hat-tricka. Uderzenie autora dubletu z bliska ponad poprzeczką. Ponownie centrował Joao Cancelo.

Żółtą kartkę za faul na Roberto Gagliardinim otrzymał Gaston Ramirez.

Na taki mecz czekał Mauro Icardi!

Po okresie naporu Interu stara się czymkolwiek odpowiedzieć Sampdoria, jednak jej sytuacja w tym meczu zrobiła się opłakana.

Piękne wykończenie Argentyńczyka! Tak samo jak w 2014 roku Mauro Icardi popisał się dubletem na stadionie Sampdorii. Tym razem strzelił do siatki piętką po dopadnięciu do bezpańskiej piłki.

Nie pomylił się najlepszy snajper Interu Mediolan i strzałem z rzutu karnego dał swojemu zespołowi prowadzenie 2:0!

Faul Edgara Barreto na Rafinhi i przyjezdni będą mieć szansę na podwyższenie prowadzenia strzałem z rzutu karnego!

Gol! Strzelił Ivan Perisić. Asystował mu Joao Cancelo.

Druga sytuacja podbramkowa Ivana Perisicia już wykorzystana! Chorwat wyskoczył do dośrodkowania Joao Cancelo i sprytnie główkował ponad wysuniętym Emiliano Viviano do bramki.

Ivan Perisić zatrzymany na skrzydle. Inter przestał pchać się prawą stroną boiska, a zaczął nękać swoimi atakami Bartosza Bereszyńskiego.

Seria rzutów rożnych Interu, po których robi się ciepło w pobliżu Emiliano Viviano. Przyjezdni zaczynają być coraz bardziej niebezpieczni.

Rafinha zbierał się za długo do strzału i został zablokowany. Po chwili poprawiał Ivan Perisić i Emiliano Viviano musiał ratować Sampdorię interwencją na linii!

Inter jeszcze sobotni. Tak przynajmniej wyglądają jego dośrodkowania. Jedno za drugim przeciągnięte daleko od Mauro Icardiego.

Mały bilard przed polem karnym Interu zakończony strzałem po ziemi Duvana Zapaty. Wyraźnie chybił napastnik gospodarzy i Samir Handanović nie musiał interweniować.

Podobny schemat był już dwukrotnie w tym meczu. Dośrodkowanie mediolańczyków z prawego skrzydła omija wszystkich zainteresowanych piłką w szesnastce Sampdorii.

Wrzutka Gastona Ramireza z rzutu wolnego prosto na głowę dobrze ustawionego Joao Cancelo. Portugalczyk wyekspediował futbolówkę z pola karnego Interu.

Pierwsza szansa dla Mauro Icardiego. Po płaskim dośrodkowaniu Antonio Candrevy napastnik Interu próbował strącić piłkę do bramki gospodarzy. Uciekła mu ona w niepożądanym kierunku.

Gaston Ramirez szukał miejsca na uruchomienie w polu karnym przyjezdnych Fabio Quagliarelli albo Duvana Zapaty. Był w pobliżu również Joao Cancelo i nie pozwolił na wykonanie podania Urugwajczykowi.

Ivan Perisić kombinował coś na skraju pola karnego w porozumieniu z Danilo D'Ambrosio. Akcja tego duetu zakończyła się rzutem rożnym, z którego dośrodkowanie było kompletnie nieudane.

Matias Silvestre był szybszy od Ivana Perisicia i spowolnił akcję byłego lidera wybiciem piłki na aut.

Podeszli przyjezdni do Sampdorii wysokim pressingiem i zmusili do nerwowego wykopania piłki w kierunku Duvana Zapaty. Kolumbijczyk zachował się dobrze i sprowokował przeciwnika do przewinienia.

W odpowiedzi akcja gospodarzy z wykorzystaniem Fabio Quagliarelli. Włoch na minimalnym spalonym i Samir Handanović mógł spokojnie wznowić grę z własnego pola karnego.

Joao Cancelo wbiegł na połowę Sampdorii Genua i próbował uruchomić dośrodkowaniem Mauro Icardiego. Argentyńczyk był o sekundę za późno w miejscu, w którym spadła futbolówka.

Początek pojedynku w Genui!

Kto wygra mecz?

Do jedenastki Sampdorii powraca po kontuzji Bartosz BereszyńskiKarol Linetty pauzuje z powodu nadmiaru żółtych kartek, natomiast Dawid Kownacki rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

Inter dziś w koszulkach z dominującym kolorem białym.

Sędzia: Paolo Tagliavento

Po kompromitującej porażce z FC Crotone piłkarze Sampdorii wracają na własny stadion. Ich przeciwnikiem będzie Inter Mediolan, który już długo czeka na jakiekolwiek zwycięstwo poza Mediolanem.