FC Crotone
36' Rolando Mandragora 65' Simy
Juventus Turyn
16' Alex Sandro 73' Medhi Benatia 84' Stephan Lichtsteiner
1:1

Tylko remis Juventusu w Kalabrii.

Doliczone 3 minuty.

FC Crotone. Schodzi: Marcus Rohden. Wchodzi: Arlind Ajeti.

Żółtą kartkę za przewinienie taktyczne otrzymał Stephan Lichtsteiner.

Dośrodkowanie w kierunku Gonzalo Higuaina. Grupka gospodarzy otoczyła Argentyńczyka i nie pozwoliła na oddanie precyzyjnego uderzenia.

Bianconeri podejmują ryzyko i zostawiają tylko jednego zawodnika z zadaniem zabezpieczenia tyłów. Pozostali starają się rozmontować defensywę Crotone.

FC Crotone. Schodzi: Adrian Stoian. Wchodzi: Mario Sampirisi.

Ostatni kwadrans. Już z wprowadzonymi z ławki rezerwowych Rodrigo Bentancurem i Juanem Cuadrado przyjezdni przystępują do oblężenia bramki Crotone.

Żółtą kartkę za przerwanie akcji przeciwnika otrzymał Medhi Benatia.

20 minut do końca regulaminowego czasu. Blaise Matuidi próbował odzyskać prowadzenie dla Crotone, jednak jego uderzenie zatrzymał Alex Cordaz.

Juventus. Schodzi: Stefano Sturaro. Wchodzi: Juan Cuadrado.

Gol! Strzelił Simy. Asystował mu Marcello Trotta.

Crotone strzeliło pierwszego w swojej historii gola Juventusowi! Marcello Trotta dopiero co zameldował się na murawie, a już ma na koncie asystę. Autorem strzału na 1:1 był z kolei Simeon Tochukwu Nwankwo.

FC Crotone. Schodzi: Moussa Diaby. Wchodzi: Marcello Trotta.

Niewiele wynikło z rzutu rożnego, który dla Juventusu wywalczył Paulo Dybala.

Gratulacje dla Wojciecha Szczęsnego. Polak pracuje na czyste konto!

Świetna i ważna interwencja Wojciecha Szczęsnego. Ostatnia instancja Juventusu nie pozwoliła gospodarzom na zmienienie rzutu wolnego w gola!

Stephan Lichtsteiner wycofał piłkę do Wojciecha Szczęsnego, a reprezentant Polski zdecydował się na dłuższy wykop w kierunku bocznego sektora boiska.

Paulo Dybala próbował dostarczyć piłkę z rzutu wolnego na głowę jednego z rosłych Bianconerich. Mocno podkręcona piłka poleciała jednak w kierunku pożądanym przez Alexa Cordaza.

Bruno Martella chyba najczęściej przyspiesza akcje ofensywne Crotone. Po ostatniej piłka w bocznej siatce bramki Wojciecha Szczęsnego.

Zobaczymy, co przygotowali trenerzy na drugą połowę. W pierwszej Juventus miał 74 procent posiadania piłki i ponownie stara się trzymać ją przy sobie.

Piłka ponownie w grze.

Czy FC Crotone wyrówna po przerwie?

Stara Dama w drodze po zwycięstwo!

Skromne prowadzenie Juventusu po 45 minutach.

To już chyba ostatnia próba Juventusu, żeby podwoić prowadzenie w pierwszej połowie. Douglas Costa był na obrzeżach pola karnego Crotone, skąd oddał niecelne uderzenie. W odpowiedzi Simy przetestował Wojciecha Szczęsnego.

Dobiega końca pierwsza połowa.

Bruno Martella jest aktywny, ale brakuje mu dokładności, kiedy ma dostarczyć piłkę któremuś z trzech najbardziej wysuniętych zawodników.

Żółtą kartkę za faul na Paulo Dybali otrzymał Rolando Mandragora.

Przyspieszyli zawodnicy obu drużyn. Także Wojciech Szczęsny miał okazję do przebudzenia się.

Gonzalo Higuain był blisko zdobycia gola. Musiał wykazać się w bramce gospodarzy Alex Cordaz, żeby ponownie nie wyciągać piłki z siatki.

Dwa kwadranse za kibicami, a na początek tego poprzedzającego przerwę, Moussa Diaby został zablokowany przed polem karnym Juventusu.

Crossowe podanie w kierunku Stephana Lichtsteinera. Szwajcar próbował ekspresowo uruchomić dośrodkowaniem Gonzalo Higuaina, jednak został zablokowany.

Powoli przemieszczają się w kierunku bramki przeciwnika turyńczycy. Crotone nie ryzykuje, ponieważ pierwsza połowa jest dopiero na półmetku.

Krótka przerwa w grze spowodowana urazem Simiego. Napastnik gospodarzy pozbierał się i zamierza kontynuować grę.

Alex Sandro autorem dotychczas jedynego gola!

Zadowoleni z obrotu spraw Bianconeri mogą teraz spokojnie wymieniać podania i szukać między obrońcami Crotone miejsca na zdobycie drugiego gola.

Gol! Strzelił Alex Sandro. Asystował mu Douglas Costa.

Juventus na prowadzeniu! Potrzebował na zdobycie gola nieco ponad kwadransa. Brazylijską akcję zakończył Alex Sandro, a pomógł mu w tozpoczęciu strzelania Douglas Costa.

Bramki mistrza Włoch pilnuje w tym spotkaniu Wojciech Szczęsny. Polak postara się o zachowanie czystego konta. Przed momentem interweniował skutecznie na przedpolu.

Dobry powrót Alexa Sandro. Brazylijczyk był na czas w odpowiednim miejscu, żeby przerwać atak Crotone.

Cierpliwie wymieniali podania Bianconeri, ale stracili pomysł na rozmontowanie defensywy przeciwnika. W odpowiedzi akcja Crotone zakończona dośrodkowaniem Bruno Martelli w kierunku Simiego.

Juventus zaczyna organizować się do ataku na bramkę niżej notowanego przeciwnika. Stoperzy Crotone byli ze sobą skomunikowani i nie pozwolili, aby długie podanie dotarło do Gonzalo Higuaina.

Rozpoczął się pojedynek lidera.

Kto wygra mecz?

Sędzia: Fabrizio Fabbri

Po cudownym utrzymaniu w poprzednim sezonie FC Crotone ponownie martwi się o pozostanie w elicie. Przed zderzeniem z Juventusem klub z południa Italii jest na 18. miejscu w tabeli i traci punkt do będącego na bezpiecznej lokacie SPAL-u.

Stara Dama jest liderem Serie A. W tym roku nie wygrała zaledwie trzech swoich meczów. Juventus przegrał z Realem Madryt, a także zremisował z Tottenhamem Hotspur i SPAL-em. O 13. zwycięstwo ligowe w tym okresie powalczy z FC Crotone.

W pięciu poprzednich meczach Juventus strzelił swojemu przeciwnikowi 15 goli, nie stracił żadnego. Klub z Kalabrii nie był dotychczas w stanie nawiązać równorzędnej rywalizacji z turyńczykami.