1:0

Punkty zostały w Szwajcarii.

Doliczone minimum 3 minuty do regulaminowego czasu.

Gol! Strzelił Michael Lang. Asystował mu Renato Steffen.

Banalna, ale skuteczna akcja FC Basel skutkuje golem w końcówce regulaminowego czasu! Po płaskim dośrodkowaniu Michael Lang wepchnął piłkę z bliska do bramki Manchester United.

FC Basel toczy korespondencyjny pojedynek z CSKA Moskwa o awans. W ostatnich minutach meczu gospodarze w ofensywie. Manchester United w pierwszej połowie wykazywał większy apetyt na atakowanie.

Żółtą kartkę za faul na Raoulu Petrettcie otrzymał Matteo Darmian.

Basel. Schodzi: Geoffroy Serey Die. Wchodzi: Alexander Fransson.

Mocny trening zorganizowali gospodarze Sergio Romero w drugiej połowie. Argentyńczyk wyszedł w powietrze i sparował na korner futbolówkę po strzale Geoffroya Sereya Die.

Dimitri Oberlin widział tylko Sergio Romero i chciał go pokonać płaskim uderzeniem. Jak spod ziemi wyrósł Marcos Rojo i zablokował strzał.

Pierwsza od dawna riposta Manchester United. W pole karne FC Basel wybrał się Daley Blind, jednak nie porozumiał się z Anthony'm Martialem i futbolówka dla przeciwnika.

Man Utd. Schodzi: Paul Pogba. Wchodzi: Nemanja Matić.

Man Utd. Schodzi: Jesse Lingard. Wchodzi: Marcus Rashford.

Tym razem wzorowa interwencja Sergio Romero po uderzeniu Renato Steffena. To zaskakujące, jak rozpędził się FC Basel w stosunku do pierwszej części.

Sergio Romero piąstkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nie był zachwycony Argentyńczyk, że partnerzy nie opanowali piłki zanim wyszła na aut.

Kwadrans po przerwie to pierwszy w tym spotkaniu, w którym większe posiadanie piłki mieli gracze FC Basel. Daley Blind zdenerwował się i przerwał rozegranie faulem.

Renato Steffen strzelił celnie, Sergio Romero obronił. Nic przełomowego się jeszcze nie wydarzyło, jednak widać, że gospodarze zaczynają atakować.

Na rozgrzewkę wybrał się Zlatan IbrahimovićJose Mourinho przeprowadza mobilizację wśród rezerwowych.

Matteo Darmian zablokował dośrodkowanie dłonią. Po tym zagraniu FC Basel miał szansę na spożytkowanie rzutu wolnego. Luca Zuffi dośrodkował na głowę Marouane'a Fellainiego. Geoffroy Serey Die huknał jeszcze z dystansu, ale niecelnie.

Renato Steffen dośrodkował z prawego skrzydła. To była niezła próba i oby zapowiedź ofensywy FC Basel w drugiej połowie. Odpowiedział Romelu Lukaku strzałem tuż obok bramki.

Gra wznowiona po przerwie.

Czy po przerwie padnie minimum gol?

Bezbramkowe 45 minut.

Ostatnie szanse na zmianę wyniku w pierwszej połowie. Anthony Martial wykorzystał fakt, że przeciwnik trochę się odkrył i zakończył rajd strzałem z ostrego kąta. Na posterunku czujnie Tomas Vaclik.

Pierwszy strzał FC Basel, ale tak beznadziejny z rzutu wolnego, że lepiej nad nim pomilczeć.

Manchester United przebija się przez mur FC Basel. Jak nie prawym skrzydłem, to lewym, a może środkiem pola. Za moment spróbuje dośrodkować z rzutu wolnego.

Nic ciekawego nie chce nam zaprezentować FC Basel. 35 minut bez strzału, choćby niecelnego, choćby zablokowanego.

Długo mierzył z rzutu wolnego Paul Pogba. Wreszcie Francuz zdecydował się na uderzenie z 20. metra. Po nim piłka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką.

Na koniec drugiego kwadransa dwa rzuty rożne dla zespołu Jose Mourinho. Pierwsze dośrodkowanie wybił Tomas Vaclik, a z kolejnym poradzili sobie jego obrońcy.

Szybkie rozegranie FC Basel zakończone płaskim dośrodkowaniem. Ustawili się Chris Smalling oraz Daley Blind i nie pozwolili na oddanie strzału.

W posiadaniu piłki Manchester United. Dotychczas mało widoczny w przodzie Romelu Lukaku, ale gospodarze nie mogą go stracić z pola widzenia nawet na moment.

Trochę zwolnili przyjezdni z Manchesteru i zapraszają do ataku przeciwnika. Łatwiej zaskoczyć rozproszoną drużynę niż schowaną w jedenastu we własnej połowie.

Marouane Fellaini wygrał pojedynek w polu karnym przeciwnika i główkował niebezpiecznie po wrzutce z rzutu wolnego. Pół metra zabrakło Belgowi, żeby trafić w narożnik bramki. To była jego druga sytuacja strzelecka.

Dostali ostrzeżenie gospodarze. Manchester United nie przyjechał po remis, a po zwycięstwo. Już nie są równie odważni zawodnicy ze Szwajcarii.

Po uderzeniu Marouane'a Fellainiego piłka została wybita prawie z linii bramkowej przez Manuela Akanjiego. Pół minuty wcześniej sam na sam z bramkarzem wybiegł Paul Pogba. Nie ma wątpliwości, że drużyna z Manchesteru przyspiesza.

W tej sytuacji drużyna ze Szwajcarii starała się zaatakować z wykorzystaniem prawego skrzydła. Znalazł się tam Mohamed Elyounoussi. Minął dwóch przeciwników, ale jednocześnie wybiegł z futbolówką poza boisko.

Jubilat liczy na swojego drugiego gola w rywalizacji z FC Basel.

Renato Steffen zatrzymał nieprzepisowo Paula Pogbę. Obie drużyny starają się zaatakować, ale na razie odbijają się od gęsto stłoczonych w centrum boiska rywali.

Ander Herrera wycofał się we własne pole karne, gdzie zatrzymał pierwszy atak FC Basel. Gospodarze starali się przedrzeć środkiem pola.

Pierwszy gwizdek sędziego!

Piłkarze na murawie w Bazylei. Gospodarze w czerwono-niebieskich koszulkach, natomiast Manchester United w białych strojach.

Kto wygra mecz?

Sędzia: Daniele Orsato (Włochy)

Piłkarze z Old Trafford wygrali dotychczas jeden mecz w Bazylei. w 2002 roku do wyniku 3:1 doprowadzili autor dubletu Ruud van Nistelrooy i zdobywca jednego gola Ole Gunnar Solskjaer.

Stadion czeka na kibiców

Na własnym stadionie Manchester United nie miał problemu z pokonaniem FC Basel. W rewanżu potrzebuje punktu, żeby zapewnić sobie awans z pierwszego miejsca do fazy pucharowej. Sytuacja Szwajcarów jest znacznie bardziej skomplikowana.