Druga połowa została przedłużona o trzy minuty.

ZMIANA
86'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Domantas Antanavičius.

Litwin został wyrzucony z boiska za chamski faul na Piotrowskim. Sędzia bez wahania sięgnął po czerwoną kartkę.

Domantas Antanavičius #7
Litwa U-21
27
13
4
1
83'

Dawid Kownacki uderzyłz  25 metrów tuż obok bramki gospodarzy.

10
1
1
2
1
80'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Konrad Michalak. Asystował mu Szymon Żurkowski.

Ależ miał nosa do zmian trener Michniewicz. Teraz prowadzenie Polaków strzałem z ostrego kąta podwyższył drugi ze zmienników - Michalak.

58
27
8
1
2
78'
ZMIANA

Litwa U-21. Schodzi: Eligijus Jankauskas. Wchodzi: Edgaras Dubickas.

3
76'

Jak wiadomo, według Czesława Michniewicza prowadzenie 2:0 jest wynikiem niebezpiecznym, ale przy tak grających Polakach prowadzenie 1:0 też wydaje się być niebezpieczne. Biało-Czerwoni tylko czekają na to, co zrobią Litwini. Obyśmy nie zostali skarceni za minimaliz.

1
1
3
3
73'
ZMIANA
71'
ZMIANA

Litwa U-21. Schodzi: Edvinas Kloniunas. Wchodzi: Daniel Romanovskij.

5
70'

Po objęciu prowadzenia Polacy oddali inicjatywę gospodarzom. Ataki Litwinów suną jeden za drugim.

3
2
4
4
66'

Kownacki stanął oko w oko z Gertmonasem, ale lewą nogą uderzył słabo i wprost w bramkarza gospodarzy. To była doskonała okazja na podwyższenie prowadzenia.

2
2
1
5
9
66'

Dobra interwencja Loski! Bramkarz Górnika Zabrze nie dał się zaskoczyć Lasickasowi i wypiąstkował poza pole karne uderzoną przez Litwina piłkę.

12
5
3
1
1
63'
ZMIANA

Litwa U-21. Schodzi: Rimvydas Sadauskas. Wchodzi: Sigitas Olberkis.

2
62'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Paweł Tomczyk. Asystował mu Bartosz Kapustka.

Ale wejście Tomczyka! Napastnik Podbeskidzia Bielsko-Biała zdobył bramkę już przy pierwszym kontakcie z piłką. Kapustka uruchomił Tomczyka prostopadłym podaniem z głębi pola, a ten pokonał litewskiego golkipera strzałem niemal z zerowego kąta.

93
42
18
2
1
60'
ZMIANA
60'

Polacy kilkoma szybkimi podaniami rozmontowali obronę Litwy, ale Szymon Żurkowski zmarnował wysiłek kolegów. W dobrej sytuacji, z narożnika pola bramkowego uderzył daleko od bramki gospodarzy.

6
1
2
3
57'

Lasickas złapał wiatr w żagle. Litewski skrzydłowy sieje spustoszenie na skrzydle. Teraz po jego rajdzie i dośrodkowaniu na bramkę Loski uderzył Simkus, ale polski golkiper pewnie złapał piłkę.

3
55'

Kontrowersja w Gorżdach. Po wejściu Dziczka w polskim polu karnym upadł Lasickas, ale sędzia nie wskazał na "wapno". Wydaje się, że arbiter oszczędził gości.

7
4
1
2
3
53'

Polacy rzucili się do ataku, ale nie mogą zapominać o defensywie. Teraz niewiele brakło, by Mickievicius doszedł do dośrodkowanej z lewego skrzydła piłki. Gdyby Litwin dopadł do futbolówki, Loska miałby nikłe szanse na interwencje.

5
2
4
2
4
51'

Niecelne uderzenie Kapustki z 20 metrów.

3
1
1
4
8
50'

Żółtą kartkę otrzymał Dawid Kownacki.

Kapitan Polski został ukarany za faul na Barauskasie.

3
2
5
5
45'

Pierwsza połowa została przedłużona o minutę.

4
1
42'

A teraz wróciliśmy z dalekiej podróży! Po błędzie przy wyprowadzeniu piłki Litwini ruszyli z kontrą dwóch na dwóch, ale na szczęście w finalnej fazie akcji zabrakło im precyzji i swoim polu karnym odzyskaliśmy futbolówkę.

3
1
1
42'

Polacy biją głową w mur. Poza sytuacją Kapustki z 15. minuty nie stworzyliśmy realnego zagrożenia pod litewską bramką.

3
3
4
38'

Nic z tego -Kownacki uderzył na siłę i mało precyzyjnie. Reprezentant Polski posłał piłkę nad bramką gospodarzy.

3
1
1
1
4
36'

Po krótko rozegranym rzucie rożnym Polacy nie stworzyli zagrożenia pod bramką Litwinów, ale po chwili wywalczyli rzut wolny z 18 metrów od bramki gospodarzy. To miejsce idealne do technicznego uderzenia nad murem.

2
2
2
2
17:56

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Czesław Michniewicz wybrał dziś ustawienie bez klasycznych skrzydłowych. Druga linia stworzona jest tylko ze środkowych pomocników, których na flankach mają wspomagać boczni obrońcy.

1
1
1
32'

Bochniewicz wrócił na boisko. Znów gramy 11 na 11.

8
30'

Gra została wznowiona, ale Bochniewicz nadal jest opatrywany za linią boczną. Polacy grają na razie w dziesięciu.

4
1
3
1
28'

Niedobrze, niedobrze. Paweł Bochniewicz ucierpiał w starciu z jednym z rywali. Obrońca Udinese Calcio musi skorzystac z pobocy sztabu medycznego. Nie wiadomo, czy będzie mógł kontynuować grę.

2
4
1
24'

Wypada pochwalić Biało-Czerwonych za ostatnie minuty. Polacy prowadzą atak pozycyjny, a jeśli Litwini odbiorą im piłkę, to piłkarze Czesława Michniewicza błyskawicznie ją odzyskują.

7
2
1
1
20'

Po nieudanym dośrodkowaniu Kapustki z rzutu rożnego Polacy odzyskali piłkę, która po chwili wróciła do pomocnika Freiburga. Tym razem 21-latek obsłużył Świderskiego dobrym podaniem, ale strzał napastnika Jagiellonii Białystok z linii pola karnego został zablokowany przez jednego z obrońców.

4
1
2
3
18'

Litwini nie zamierzają czekać na najniższy wymiar kary. Teraz atak gospodarzy w ostatniej chwili, w swoim polu karnym, przerwał Paweł Stolarski.

3
1
1
2
15'

Świetna okazja Polaków! Kownacki zagrał w pole karne do Kapustki, który dobrze opanował piłkę, ale jego uderzenie z narożnika pola bramkowego obronił litewski golkiper.

3
1
2
17:56

Mateusz Borek pokazał, na jakim obiekcie grają Polacy.

2
1
11'

Podopieczni trenera Michniewicza w końcu zaczęli dłużej utrzymywać się przy piłce.

2
1
1
1
1
8'

Polacy mają problem z narzuceniem gospodarzym swoich warunków gry.

2
1
1
6'

Jest odpowiedź Polaków. Bartosz Kapustka pomknął środkiem pola i uruchomił prostopadłym podaniem Dawida Kownackiego, który minął bramkarza Litwy, ale akcję Biało-Czerwonych przerwał sędzia, według którego kapitan gości był na spalonym.

6
3
1
2
1
4'

Nie jest to dobry początek w wykonaniu Biało-Czerwonych. Gospodarze nie wypuszczają Polaków z ich połowy.