FC Barcelona
3' Lionel Messi 20' Ousmane Dembele 23' Sergi Roberto 63' Lionel Messi
Chelsea FC
45' Willian 49' Olivier Giroud 75' Marcos Alonso
3:0

Efektowny wynik w rewanżu dał awans Barcelonie!

Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

Tak samo jak w ostatnich minutach pierwszej połowy piłka trafiła w obramowanie Barcelony. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale Antonio Ruediger!

Davide Zappacosta miał ochotę na zdobycie gola honorowego w rewanżu. Uderzenie byłego zawodnika Torino zatrzymał delikatnie wysunięty przed linię bramkową Marc-Andre ter Stegen.

Zapanowały ład i harmonia w działaniach Barcelony. Trzeci gol zamknął dwumecz.

Po dośrodkowaniu Ivana Rakiticia z rzutu rożnego kompletnie osamotniony Paulinho główkował w światło bramki. Chelsea uratował przed małym pogromem Thibaut Courtois!

Cesar Azpilicueta wybił dośrodkowanie z prawego skrzydła w kierunku Luisa Suareza. Barcelona ma rzut rożny.

To już ostatnie minuty Chelsea w tegorocznych pucharach.

Chelsea. Schodzi: Eden Hazard. Wchodzi: Pedro Rodriguez.

Jordi Alba ma kłopot z mięśniem, a Ernesto Valverde nie ma prawa wprowadzenia czwartego zmiennika. Niewykluczone, że obrońca nie dokończy więc spotkania.

Thibaut Courtois zbił futbolówkę na korner po uderzeniu Lionela Messiego z rzutu wolnego. Argentyńczyk próbował zmieścić piłkę w samym okienku bramki Chelsea.

Mnożą się faule na murawie. Jeszcze kilkanaście minut musi upłynąć zanim Barcelona będzie mogła oficjalnie cieszyć się z awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Żółtą kartkę za zaatakowanie nakładką Paulinho otrzymał Marcos Alonso.

Po dośrodkowaniu Alvaro Moraty poradzili sobie obrońcy z Katalonii. Chelsea miała jeszcze korner, z którego niewiele dobrego wynikło.

Bohater spotkania, autor już 100 goli w Lidze Mistrzów.

Po podaniu N'Golo Kante w kierunku Edena Hazarda interweniowali gospodarze i wyekspediowali futbolówkę jak najdalej mogli od własnego pola karnego.

Ponownie Chelsea szuka miejsca między gospodarzami, żeby trafić przynajmniej raz do ich bramki. Trudno będzie ocenić jednoznacznie występ londyńczyków w Katalonii.

Chelsea. Schodzi: Victor Moses. Wchodzi: Davide Zappacosta.

Chelsea. Schodzi: Olivier Giroud. Wchodzi: Alvaro Morata.

Barcelona. Schodzi: Ousmane Dembele. Wchodzi: Aleix Vidal.

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Luis Suarez.

Dwa gole oraz asysta Argentyńczyka i pozamiatane w Barcelonie. Lionel Messi tym razem nie podał, a pobiegł na przebój obok zdezorientowanych obrońców Chelsea. Podobnie jak w 3. minucie gwiazdor gospodarzy pokonał Thibauta Courtoisa strzałem między nogami do siatki!

Po ostatniej zmianie nie ma na boisku nikogo z tego trio.

Barcelona. Schodzi: Sergio Busquets. Wchodzi: Andre Gomes.

Thibaut Courtois interweniował na przedpolu po prostopadłym podaniu Lionela Messiego w kierunku Ousmane Dembele.

Przewinienie Victora Mosesa na Sergio Busquetsie i Barcelona może spokojnie ustawić się i wznowić grę ze stojącej piłki. Poszkodowany Busquets zasygnalizował w kierunku ławki rezerwowych, że ma problem z mięśniem.

Nieudana akcja dwójkowa Lionela Messiego i Luisa Suareza. Nie wyszedł również kontatak drużynie ze stolicy Anglii.

Barcelona. Schodzi: Andres Iniesta. Wchodzi: Paulinho.

Cesar Azpilicueta dośrodkował piłkę zbyt głeboko w pole karne Barcelony. W tej sytuacji grę wznowi od własnej bramki Marc-Andre ter Stegen.

Nie cofają się The Blues pomimo niekorzystnego rezultatu. Po rzucie rożnym futbolówka wróciła w pole karne gospodarzy, gdzie jeden z rywali złożył się do uderzenia przewrotką.

Nie tylko Oliver Giroud był wściekły na sędziego, ale również Antonio Conte. Marcos Alonso został popchnięty w polu karnym gospodarzy, jednak sędzia nie zakwalifikował tego jako faul.

Żółtą kartkę za protestowanie otrzymał Olivier Giroud.

Luis Suarez utrzymał się w posiadaniu piłki w polu karnym Chelsea i miał już przed oczami jedynie Thibauta Courtoisa. W sytuacji sam na sam po raz drugi dziś górą bramkarz gości!

Po akcji indywidualnej Victora Mosesa przyjezdni mieli korner. Po krótkim rozegraniu stałego fragmentu Willian strzelił w udo Samuela Umtitiego.

Nadszedł czas na drugą połowę!

Imponująca frekwencja na Camp Nou.

Statystycznie wyrównane spotkanie, w którym skuteczność jest atutem Barcelony. Oddała trzy celne uderzenia, a po dwóch z nich piłka wylądowała w bramce Chelsea.

Przyjezdni mają dwa gole do odrobienia...

Czy Chelsea strzeli minimum gola po przerwie?

Barcelona zbliżyła się wyraźnie do awansu!

Nie ma gola z rzutu wolnego! Marcos Alonso strzelił ponad murem w słupek. Marc-Andre ter Stegen mógł odetchnąć po minimalnym pudle przeciwnika.

Doliczona minuta.

Żółtą kartkę za kłótnie przed wykonaniem rzutu wolnego otrzymał Willian.

Faul na Oliverze Giroudzie przed polem karnym i będzie szansa na zdobycie gola kontaktowego z rzutu wolnego.

Andres Iniesta próbował uruchomić podaniem Lionela Messiego. Futbolówka uciekła gospodarzom pod nogi Thibauta Courtoisa.

Niewiele czasu zostało do końca regulaminowego w pierwszej połowie. W 2012 roku Chelsea zdobyła gola kontaktowego w minutach doliczonych przed przerwą. Musi uważać jedenastka z Katalonii.

Wściekły jest Antonio Conte na swoich podopiecznych za zmarnowanie ostatniej sytuacji podbramkowej. Trudno będzie stworzyć lepszą w pierwszej połowie.

Długo rozgrywali piłkę gospodarze. Nie wytrzymał ciśnienia Andres Iniesta, który po krótkim dryblingu oddał niecelne uderzenie. Natychmiast akcja Chelsea zakończona strzałami Olivera Girouda oraz N'Golo Kante. Młodszy Francuz zdjął piłkę ze stopy Cesca Fabregasa. Gorąco!

Tym razem Damir Skomina gwizdnął przewinienie Olivera Girouda. Doświadczony Francuz próbował wyłuskać piłkę na połowie przeciwnika, ale sędzia ostudził jego zapał na starcie.

Antonio Ruediger potraktował ostrym faulem Lionela Messiego. Po rzucie wolnym niewiele zabrakło Gerardowi Pique do oddania strzału z bliska.

Marc-Andre ter Stegen nie pozwolił Oliverowi Giroudowi na oddanie strzału po wrzutce z głębi pola. Pewny chwyt bramkarza Barcelony.

Eden Hazard w cieniu Lionela Messiego, który strzelił już gola, a przy drugim asystował.

Po rzucie rożnym wykonanym przez Lionela Messiego próbował wyjść z kontratakiem Willian. Pomocnik Chelsea wbiegł między trzech przeciwników, gdzie zadziałała siła złego na jednego.

Co nie oznacza, że Barcelona zrezygnowała z atakowania. Po podaniu Andresa Iniesty sam na sam z bramkarzem Chelsea znalazł się Luis Suarez. Thibaut Courtois zatrzymał płaskie uderzenie nogami.

Będzie spowalniać grę faworyt. Barcelonie już nigdzie się nie spieszy, wie że nie bedzie w tym dwumeczu dogrywki, a czas pracuje na jej korzyść.

Przewinienie Ivana Rakiticia na Cescu Fabregasie w centrum boiska. Szybko wykonany stały fragment nie zaowocował strzałem The Blues.

Chelsea pozostało już tylko pokusić się o powtórkę z 2012 roku, kiedy doprowadziła do remisu 2:2 w Barcelonie po stracie dwóch bramek, ale czy dziś jest w stanie to zrobić?

Żółtą kartkę za nieeleganckie przewinienie otrzymał Sergi Roberto.

Gol! Strzelił Ousmane Dembele. Asystował mu Lionel Messi.

Barcelona prowadzi już 2:0 i zbliża się wielkimi krokami do awansu! Lionel Messi dorzucił asystę do gola, a w roli egzekutora wystąpił Ousmane Dembele. Mocne uderzenie z czystej pozycji po dłoniach bramkarza do siatki. Cały kontratak Barcelony po zablokowanym uderzeniu Edena Hazarda wyglądał wzorowo.

Tymczasem Chelsea przerwała wymianę podań gospodarzy, ale nie była w stanie szybko skontrować. Całe zamieszanie wyjaśnił w bocznym sektorze boiska Ivan Rakitić.

Tak kibice witali dziś Lionela Messiego. Król nie zawiódł.

Andreas Christensen wskoczył na plecy Luisa Suareza. Takie podniebne harce nie spodobały się sędziemu i jest rzut wolny dla Barcelony.

Interesujący kwadrans na początek pojedynku w Barcelonie. Lionel Messi dał prowadzenie liderowi Primera Division, ale to nie była jeszcze bramka, która zabiła chęć walki Chelsea.

Nie minęła minuta i ponownie drużyna z Londynu pod bramką Marca-Andre ter Stegena. Niemiec interweniował pewnie po strzale Williana.

Antonio Ruediger strzelał z bliska, jednak precyzja tego uderzenia nie miała znaczenia, ponieważ sędzia asystent pół sekundy wcześniej zasygnalizował spalonego byłego defensora Romy.

Luis Suarez zatańczył z przeciwnikiem blisko linii bramkowej. Urugwajczyk był przekonany, że wywalczył dla Barcelony korner, jednak zespół sędziowski kazał wznowić grę Thibautowi Courtoisowi.

Seria rajdów Chelsea nie spodobała się gospodarzom, którzy postanowili ponownie przejść do ataku pozycyjnego.

Lionel Messi nie potrzebował dużo czasu, żeby dać o sobie znać po rozpoczęciu spotkania.

Przedstawiciel Premier League jest podrażniony i atakuje. Willian próbował dostarczyć futbolówkę w pole bramkowe do Olivera Girouda. Francuz wyprzedzony o ułamek sekundy przez stopera Barcelony.

Chelsea odpowiedziała rzutem wolnym Williana. Barcelona trochę chaotycznie, ale wybiła piłkę na korner, po którym obrońcy interweniowali już znacznie spokojniej i skuteczniej.

Drugi gol Lionela Messiego w dwumeczu z Chelsea. Po trafieniu Argentyńczyka przyjezdni potrzebują gola już nie do awansu, a żeby doprowadzić do dogrywki.

Nie potrzebowała Barcelona dużo czasu na rozmontowanie defensywy przeciwnika. Mała gra w polu karnym Chelsea zakończyła się podaniem Luisa Suareza do Lionela Messiego. Argentyńczyk przełamał już na dobre niemoc w pojedynkach z The Blues i uderzeniem między nogami bramkarza dał prowadzenie Dumie Katalonii!

Na początku meczu w posiadaniu piłki drużyna z Barcelony, a Chelsea ustawiona w jedenastu na własnej połowie i czeka na pierwszy błąd w rozegraniu przeciwnika.

Początek rewanżu!

Hymn Ligi Mistrzów na Camp Nou. Chelsea w białych strojach z niebieskimi akcentami.

Dobiegła końca rozgrzewka w Barcelonie.

Która drużyna awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów?

Antonio Conte powiedział wprost, że wynik 1:1 z Londynu daje dużą przewagę gospodarzom.

Duma Katalonii w tradycyjnych strojach.

Sędzia: Damir Skomina (Słowenia)

Barcelona liczy na wyeliminowanie niewygodnego przeciwnika.

Chelsea nie przegrała na Camp Nou od 13 lat. Dwukrotnie w tym okresie remisowała 2:2, zdobywając gola w czasie doliczonym. Podobne emocje The Blues chcą zagwarantować w środę.

Spacer przyjezdnych w dniu meczu.

Po remisie 1:1 w Londynie bliżej awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów jest FC Barcelona. Jej przeciwnik Chelsea musi zaatakować i zdobyć minimum gola w rewanżu.