SSC Napoli
21' Kalidou Koulibaly 27' Marko Rog 84' Dries Mertens
Atalanta Bergamo
19' Remo Freuler 41' Mattia Caldara 44' Rafael Toloi 50' Timothy Castagne 81' Alejandro Gomez
1:2

Atalanta czeka na przeciwnika w półfinale Pucharu Włoch. Napoli zostaje tylko Serie A i Liga Europy.

Doliczone minimum 3 minuty do regulaminowego czasu.

Atalanta. Schodzi: Alejandro Gomez. Wchodzi: Nicolas Haas.

Napoli dostało skrzydeł. Już wie, że można strzelić dziś gola Atalancie, ale czy liderowi Serie A wystarczy czasu na wyrównanie w podstawowym czasie?

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Lorenzo Insigne.

Bramka kontaktowa podgrzewa atmosferę w Neapolu. Dries Mertens przyczaił się za plecami zdekoncentrowanych przyjezdnych i główkował z bliska na 1:2!

Gol! Strzelił Alejandro Gomez.

Świetna akcja Argentyńczyka! Po podaniu z głębi pola przyjął piłkę na klatkę piersiową, po czym nie dał się zatrzymać ani Vladowi Chirichesowi, ani Kalidou Koulibaliemu i zakończył rajd uderzeniem z ostrego kata pod poprzeczkę! Atalanta już bliziutko awansu.

Piotr Zieliński dziś 90 minut w barwach Napoli. Może 120 minut, ale żeby tak się stało Napoli musi wykonać jeden, ważny krok.

Atalanta. Schodzi: Bryan Cristante. Wchodzi: Josip Ilicić.

Napoli. Schodzi: Adam Ounas. Wchodzi: Allan.

Cała grupka zawodników Napoli domagała się rzutu karnego po zagraniu ręką. Atalanta ma dużo szczęścia, że nie ma gwizdka. Przyjezdni kopią w siebie piłką we własnej szesnastce.

Maurizio Sarri krzyczy na swoich zawodników. To już wysokie stadium złości szkoleniowca. Trudno się dziwić, skoro po zmianie wyniku nie zobaczył groźnego uderzenia swojego zespołu.

Luigi Sepe zatrzymał piłkę po płaskim strzale Andreasa Corneliusa. Trochę rozegrał się napastnik Atalanty po marnej w swoim wykonaniu pierwszej połowie.

Odpowiednio zmotywowani do tego meczu przyjezdni. W weekend zaliczyli wpadkę w lidze, ale we wtorek pokazują, że nie stracili generalnie dobrej ostatnio dyspozycji.

Uderzenie Marko Roga w nogi przeciwnika. Trochę pokrzepieni kibice, ponieważ gospodarze wywalczyli korner.

Gwizdy w Neapolu, ponieważ przyjezdni utrzymują się w posiadaniu piłki, wymienili kilkanaście podań, a Azzurri byli bierni w pressingu.

Organizuje się do ataku Napoli, jednak po zmianie wyniku nie miało jeszcze sytuacji podbramkowej. Atalancie pozostaje coraz mniej czasu do przetrwania.

Napoli. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Lorenzo Insigne.

Napoli. Schodzi: Jose Callejon. Wchodzi: Dries Mertens.

Faul Piotra Zielińskiego na połowie przeciwnika. Brakuje długimi fragmentami jakości po stronie lidera Serie A. Może Maurizio Sarri znów przeszarżował przy wyborze jedenastki.

Atalanta prowadzi i pozostaje na połowie przeciwnika. Kalidou Koulibaly musiał wyjaśniać sytuację po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

Gol! Strzelił Timothy Castagne.

Po dośrodkowaniu Alejandro Gomeza strzał prosto w przeciwnika oddał Andreas Cornelius, ale w odpowiednim miejscu znalazł się jeszcze Timothy Castagne i huknął z bliska pod poprzeczkę bramki Napoli! Atalanta wyszła na prowadzenie!

Vlad Chiriches zdążył wybić piłkę sprzed nosa nadbiegającego Alejandro Gomeza. Dobra interwencja i widać rozczarowanie na twarzy Argentyńczyka.

Poszli!

Zbliża się druga połowa pojedynku!

Czy mecz rozstrzygnie się w drugiej połowie?

Pierwsza połowa bezbramkowa.

Żółtą kartkę za faul na Mario Rui otrzymał Rafael Toloi.

Żółtą kartkę otrzymał Mattia Caldara za atak w przeciwnika, który zdążył już pozbyć się piłki.

Napoli ma 53 procent posiadania piłki. Więcej od przeciwnika, ale mniej niż w wielu meczach na własnym stadionie w poprzednim roku.

Wydawało się, że przyjezdni oddadzą w tej sytuacji drugie celne uderzenie. Czegoś zabrakło, a Alejandro Gomez nie antycypował, gdzie spadnie piłka i ta opuściła boisko.

Piotr Zieliński miał niezłą szansę na zdobycie gola w 30. minucie.

W odpowiedzi chyba celne uderzenie Atalanty. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła niski Alejandro Gomez główkował w okolicę poprzeczki, a Luigi Sepe dla pewności sparował piłkę na korner.

Piotr Zieliński mógł to śmiało wykorzystać! Po wrzutce Adama Ounasa w pole bramkowe nie zorientował się, gdzie spadnie futbolówka. Sprytniejsi byli Timothy Castagne i Etrit Berisha

Żółtą kartkę za faul na Robinie Gosensie otrzymał Marko Rog.

Dwa niecelne, ale ciekawe uderzenia Adama Ounasa.

Adam Ounas zgarnął piłkę przed polem karnym i oddał uderzenie. Wyraźne pudło zawodnika, którego Maurizio Sarri zaczął wystawiać w ataku pod nieobecność Arkadiusza Milika. Po chwili poprawka Ounasa. Złożył się do przewrotki, ale ponownie chybił.

Żółtą kartkę za faul na Andreasie Corneliusie otrzymał Kalidou Koulibaly.

Żółtą kartkę za faul na połowie przeciwnika otrzymał Remo Freuler.

Podanie z głębi pola od Marka Hamsika do Jose Callejona. Hiszpan było o ułamek sekundy za późno przy futbolówce, co prawdopodobnie uratowało przyjezdnych.

Andreas Cornelius dołożył do trzech wywrotek w okolicy pola karnego Napoli podanie za linię boczną. Na razie najgorszy aktor tego widowiska.

Przebudowana jedenastka Napoli na ten mecz.

Atalanta jest niezła przy stałych fragmentach. Po dwóch dośrodkowaniach z rzutów rożnych było ciepło w polu karnym Napoli. Dwa zablokowane uderzenia i interwencja Luigiego Sepe to bilans ostatniej minuty.

Marten de Roon uderzył po nodze przeciwnika obok bramki. Przeprasza partnerów za pochopną decyzję o strzale.

Podkręca tempo Napoli. Po akcji Piotra Zielińskiego partner nie potrafił dośrodkować w inne miejsce niż na głowę przeciwnika. Jakoś broni się Atalanta.

Ponownie Jose Callejon. Po krótkim dryblingu płaskie uderzenie. Etrit Berisha z trudem sparował piłkę jedną dłonią na korner. Po stałym fragmencie bez zagrożenia.

Andreas Cornelius ponownie leżał. Jeszcze jedna taka wywrotka i trzeba będzie szukać rezerwowego obuwia dla zawodnika Atalanty. Po stracie napastnika szybka odpowiedź, ale Jose Callejon nie zabrał się z piłką, żeby stoczyć pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Robin Gosens zatrzymany faulem na połowie przeciwnika. Atalanta wznowiła grę krótkim podaniem z rzutu wolnego do tyłu. Chyba nadmierna ostrożność w tej sytuacji.

Piłka w pole karne Napoli do Andreasa Corneliusa. Napastnik Atalanty próbował w parterze zagrać jeszcze piłkę pod bramkę Luigiego Sepe, ale to okazało się niewykonalne. Od bramki golkiper.

Pierwszy gwizdek w Neapolu!

Sędzia: Piero Giacomelli

Kto wygra mecz?

Maurizio Sarri podejmuje ryzyko i jednocześnie posadził na ławce rezerwowych Pepe Reinę, Raul Albiola, Allana, Jorginho, Lorenzo Insigne i Driesa Mertensa. Po przeciwnej stronie boiska również kilku dublerów, ale Gian Piero Gasperini nie dokonał podobnej rewolucji.

Piotr Zieliński w podstawowym składzie Azzurrich.

Napoli w błękitnych koszulkach, natomiast Atalanta tym razem na biało.

Przygotowania Napoli do pierwszego, tegorocznego meczu.

W półfinale Pucharu Włoch są już piłkarze Lazio i Milanu. O trzecie miejsce powalczą zawodnicy Napoli oraz Atalanty Bergamo. Oba kluby są przedstawicielami Serie A w europejskich pucharach.