FC Barcelona
35' Sergi Roberto 67' Luis Suarez
Valencia CF
40' Andreas Pereira 51' Luciano Vietto 53' Carlos Soler
1:0

Koniec spotkania. Piłkarze Valencii tylko raz nie upilnowali Luisa Suareza i przegrali w pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Króla z Barceloną 0:1. Rewanż odbędzie się w czwartek, 8 lutego, o godz. 21:30.

Santi Mina główkował nad poprzeczką.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Ależ ryzykowna interwencja Cillessena! Holenderski bramkarz wyszedł daleko przed pole karne i ofiarnym wślizgiem zatrzymał atak Santi Miny.

Barcelona wciąż atakuje. Valencia ma przed sobą rewanż na własnym boisku i wydaje się być zadowolona z takiego wyniku.

Lionel Messi uderzył zza pola karnego wyraźnie obok słupka.

Valencia. Schodzi: Rodrigo. Wchodzi: Santi Mina.

Ależ bomba Paco Alcacera! Napastnik Barcelony huknął z woleja pod poprzeczkę i piłkę na korner sparował golkiper Valencii.

Lionel Messi długo szukał szansy do strzału, ale i tak został zablokowany.

Teraz Lionel Messi szuka swojego gola. Argentyńczyk uderzył z rzutu wolnego nad poprzeczką.

Valencia. Schodzi: Carlos Soler. Wchodzi: Ferran Torres.

Barcelona. Schodzi: Andres Iniesta. Wchodzi: Paco Alcacer.

Ależ strzał! Gabriel Paulista huknął z podbicia i piłka poleciała na górną siatkę bramki Barcelony.

Gol! Strzelił Luis Suarez. Asystował mu Lionel Messi.  Kibice Barcelony czekali, czekali i się doczekali! Messi obrócił się w polu karnym, z końcowej linii dograł do niepilnowanego Luisa Suareza, który po strzale z główki otworzył wynik meczu!

Luis Suarez minął już golkipera, ale jego akcję przerwał sędzia, który dopatrzył się minimalnego spalonego.

Lionel Messi huknął w środek bramki i Jaume Domenech wypiąstkował piłkę daleko przed pole karne. Doczekaliśmy się pierwszego celnego strzału Barcelony.

Będzie świetna okazja dla Messiego! Argentyńczyk faulowany na 20. metrze.

Po zmianie stron FC Barcelona wciąż ma przewagę, ale Valencia skutecznie oddala grę od własnego pola karnego. Przypominamy, że gospodarze wciąż nie oddali celnego strzału!

Barcelona. Schodzi: Aleix Vidal. Wchodzi: Philippe Coutinho.

Lionel Messi dośrodkował w światło bramki, ale dobrze interweniował Francis Coquelin. Będzie 10. rzut rożny dla Barcelony (Valencia z 1).

Żółtą kartkę otrzymał Carlos Soler. Za faul na Inieście. Robi się coraz ostrzej!

Dani Parejo uderzył silnie z dystansu i Jasper Cillessen musiał wykazać się umiejętnościami. Co ciekawe - był to pierwszy celny strzał w tym meczu!

Żółtą kartkę otrzymał Luciano Vietto. Za niesportowe zachowanie.

Lionel Messi błyskawicznie ruszył z piłką, odskoczył od czterech rywali i uderzył silnie w boczną siatkę.

Wielu obserwatorów twierdzi, że Sergi Roberto za swój faul w pierwszej połowie powinien otrzymać nie żółtą, a od razu czerwoną kartkę.

Zaczynamy drugą połowę.

Koniec pierwszej połowy. Zdecydowana przewaga Barcelony, która jednak nie stworzyła sobie żadnej stuprocentowej okazji. Valencia w polu karnym gospodarzy pojawiła się pierwszy raz dopiero... w 45. minucie.

Długo trzeba było czekać na pierwszą groźnę sytuację Valencii! Z 17. metrów tuż obok spojenia słupka z poprzeczką uderzył Martin Montoya.

Sędzia doliczył minutę.

Lionel Messi silnie wstrzelił piłkę w bramkę z rzutu wolnego, a Pique zabrakło dosłownie centymetrów do jej strącenia.

Żółtą kartkę otrzymał Andreas Pereira. Skrzydłowy Valencii ostro wjechał w nogi Messiego.

Ależ blisko! Andres Iniesta zagrał wzdłuż czwartego metra, ale nieco bliżej bramki był Luis Suarez, który nie zdołał przejąć piłki.

Sergi Roberto wjechał nakładką w udo Andresa Pereiry. Zawodnik potrzebował interwencji lekarzy, ale po kilku minutach powrócił do gry.

Żółtą kartkę otrzymał Sergi Roberto. Prawy defensor Barcelony ostro zatrzymał Andresa Pereirę w środku boiska.

Piłka po zblokowanym strzale Iniesty wylądała w rękawicach Jaume Domenecha.

Nie minęło pół godziny, a Sergio Busquets zanotował już 6 przechwytów!

Aleix Vidal groźnie dogrywał na 11. metr do Luisa Suareza, ale Urugwajczyka uprzedził stoper Valencii.

Jak zakończy się dzisiejszy mecz?

Dwa rzuty rożne z rzędu dla Barcelony nie przyniosły większego zagrożenia. Piłkarze Valencii nie potrafią wykonać nawet trzech celnych podań.

Posiadanie piłki 82 do 18 procent dla Barcelony!

Lionel Messi źle przyjął piłkę i zmarnował okazję. W tej sytuacji w polu karnym Valencii było aż 9 graczy gości!

Ivan Rakitić namieszał w polu karnym, ale jego dośrodkowanie padło łupem jednego z defensorów. Barcelona dostaje się coraz bliżej golkipera.

Po centrze z rzutu rożnego Jaume Domenech piąstkował przed pole karne, skąd bardzo niecelnie uderzył Aleix Vidal.

Obraz gry się nie zmienia - Barcelona długo rozgrywa piłkę, gracze Valencii skupiają się na defensywie.

Od początku zdecydowana przewaga Barcelony. Gospodarze grają szybko i praktycznie nie oddają piłki rywalom.

Lionel Messi świetnie poradził sobie z dwoma rywalami i uderzył z dystansu wyraźnie nad poprzeczką.

Zaczynamy!

Sędzia: Sanchez Martinez.

W poprzedniej rundzie FC Barcelona wyeliminowała Espanyol (0:1, 2:0), z kolei Valencia CF okazała się lepsza od Deportivo Alaves (dopiero po rzutach karnych).

Z powodu urazów nie zagrają dziś Thomas Vermaelen i Ousmane Dembele (Barcelona) oraz Goncalo Guedes i Jeison Murillo (Valencia).

W pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Hiszpanii FC Barcelona zmierzy się z Valencią. W środowym półfinale Leganes zremisowało 1:1 z Sevillą.