Arsenal FC
39' Danny Welbeck 45+2' Nacho Monreal 71' Granit Xhaka 86' Danny Welbeck
AC Milan
35' Hakan Calhanoglu 41' Alessio Romagnoli 23' Gianluigi Donnarumma 43' Fabio Borini 61' Suso
3:1

Koniec. Arsenal w miarę pewnie awansował. Jednak cieniem na meczu będzie kładł się kontrowersyjny rzut karny dla gospodarzy.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Jeszcze Arsenal. Po kombinacyjnej akcji strzał Wilshere'a tuż obok słupka.

Gol! Strzelił Danny Welbeck. 3:1! Akcja lewą stroną, Jack Wilshere dogrywał z pola karnego, strzał Ramsey'a głową trafił w Rodrigueza, poprawka z bliska Welbecka wpadła do bramki!

Arsenal pod własną bramką, Milan dąży do wyrównania strat.

Arsenal. Schodzi: Mesut Oezil. Wchodzi: Sead Kolasinac.

Milan. Schodzi: Franck Kessie. Wchodzi: Manuel Locatelli.

Uderzenie Andre Silvy, Ospina wybił piłkę na róg.

Po stracie drugiego gola Milan przestał już wierzyć w możliwości awansu. Drużynom pozostaje dograć kwadrans.

Gol! Strzelił Granit Xhaka. Lewą nogą mocno uderzył Xhaka, Donnarumma popełnił błąd. Bramkarz odbił piłkę i ta wtoczyła się do bramki. 2:1! Chyba już po emocjach.

Kalinić mógł zanotować wejście smoka, ale głową uderzył wprost w Ospinę.

Milan. Schodzi: Patrick Cutrone. Wchodzi: Nikola Kalinić.

Jonas Eriksson w niektórych częściach Mediolanu na pewno nie zostanie ugoszczony pizzą. Włosi mogą sporo zarzucić Szwedowi.

Przed polem karnym do piłki doszedł Montolivo, futbolówka jednak chwilę przed strzałem podskoczyła i wyszedł kabaret zamiast uderzenia.

Żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu wolnego otrzymał Suso.

Silva do Cutrone, ale ten uderzył tuż obok bramki! Milan szuka swoich szans na objęcie prowadzenia.

Milan stara się atakować, Arsenal wyprowadza kontry. Przed momentem w dobrej sytuacji przestrzelił Ramsey.

Płaski strzał z ok. 16 metrów oddał Suso, Hiszpan uderzył tuż obok słupka!

W kierunku bliższego słupka z pola karnego uderzył Mesut Oezil, bramkarz wybił piłkę na róg.

Arsenal stara się utrzymywać piłkę na połowie Milanu. Włosi póki co nie znaleźli się w polu karnym.

Wracamy do meczu!

Przerwa. Niestety sędzia zepsuł nam mecz. Karny z kapelusza dla Arsenalu, a chwilę później brak "jedenastki" dla Włochów.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Nacho Monreal.

Uderzał Jack Wilshere, Gianluigi Donnarumma odbił piłkę.

Sędzia doliczył 2 minuty, a strzał głową z pięciu metrów Henricha Mchitarjana był minimalnie niecelny.

Zamieszanie w polu karnym Arsenalu. Sędzia przerwał grę. Powód? Spalony.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Fabio Borini. Wściekli są Włosi.

Żółtą kartkę za dysksuje z sędzią otrzymał Gianluigi Donnarumma.

Żółtą kartkę za protesty otrzymał Alessio Romagnoli.

Zagranie ręką w polu karnym Arsenalu. Sędzia nie zareagował!

Gol! Strzelił Danny Welbeck. Piłka w lewym rogu bramki, bramkarz w prawym. 1:1!

Rzut karny dla Arsenalu! Rodriguez sfaulował Welbecka! Tak orzekł sędzia, gracz Milanu ręką trącił napastnika, ale ten to wykorzystał. Duża kontrowersja!

Odpowiedź Arsenalu, strzał Ramsey'a z ok. 16 metrów odbił bramkarz!

Gol! Strzelił Hakan Calhanoglu. Asystował mu Ricardo Rodriguez. Chyba czekają nas emocje! Rodriguez z lewej strony do Calhanoglu, a ten uderzył z ok. 20 metrów. Ospina nie był w stanie odbić precyzyjnego strzału! 0:1!

Przewaga optyczna Milanu, ale niewiele z niej wynika.

Sporo biegania w środku pola, ale niewiele spięć podbramkowych.

Więcej z gry ma w dalszym ciągu Arsenal, jednak Milan czujny czeka na swoją okazję do wyprowadzenia zabójczej kontry.

Mocny strzał Dannego WelbeckaGianluigi Donnarumma nogą odbił uderzenie z boku pola karnego.

Uaktywnił się w ofensywie Arsenal. Gospodarze uparcie dążą do objęcia prowadzenia. Milan w dość głębokiej defensywie.

Szybkie wyjście Milanu, podanie do Cutrone, ale napastnim na metrowym spalonym.

Groźne dośrodkowanie w pole karne Milanu, jednak żaden z graczy Arsenalu nie zdołali oddać strzału.

Gra toczy się w środku pola. Milan stara się znaleźć dziurę w defensywie gospodarzy, ale ma z tym problem. Arsenal kontruje.

Laurent Koscielny ma problemy z plecami. Będzie potrzebna zmiana.

Mecz się wyrównał. Szans szuka Milan, ale także i Arsenal nie zamierza czekać na niespodziewany cios rywala.

Po błędzie na początku meczu teraz to Arsenal dyktuje warunki gry. Po dograniu z rogu głową ponad bramką uderzył Laurent Koscielny.

Ależ mógł to być początek Milanu! Andre Silva uderzał z okolic narożnika pola bramkowego, jednak trafił tuż obok słupka. Piłka uderzyła w boczną siatkę tuż przy słupku.