6
12
35
komentarz

Kończymy relację na żywo z tego spotkania. Wprawdzie Legia nie jest jeszcze oficjalnym mistrzem Polski, ale kara walkowera 3:0 jest kwestią kilku najbliższych godzin. Gratulujemy zwycięzcom tego meczu, a także całych rozgrywek. Gratulujemy także Jagiellonii i Górnikowi Zabrze awansu do europejskich pucharów. Na postawę Lecha, ze względów pozasportowych, spuścimy dziś zasłonę milczenia.

komentarz

Cieszą nas obrazki z Białegostoku. Wejście kibiców na murawę miało charakter czysto pokojowy, a wszyscy świętują wicemistrzostwo Polski. Wielkie gratulacje!

komentarz

Takie obrazki jak powyżej dobitnie puentują ten okropny sezon na polskich boiskach.

komentarz

Kamery telewizyjne pokazują nam jedynie świętujących warszawian.

komentarz

Żałosne rzeczy dzieją się niestety także w Białymstoku. Tam również kibice pojawili się na murawie.

29
54
15
16
35
komentarz

Żenujący pseudokibice Lecha pogrzebali nie tylko szanse swojego zespołu na zakończenie tego meczu z twarzą, ale przede wszystkim Jagiellonii Białystok na mistrzostwo Polski. W ciągu 15 minut potrafią zdarzyć się różne rzeczy.

61
46
6
12
26
komentarz

Z tak skandaliczną sytuacją nie mieliśmy do czynienia od kilku lat.

komentarz

Kompromitacja. Wstyd. To tylko najłagodniejsze z określeń na zachowanie kibiców Lecha. Piłkarze musieli uciekać do szatni przed rozjuszonymi pseudofanami Kolejorza.

144
56
18
37
81
89'

Tego meczu nie da się raczej dokończyć. Ba, na pewno. Rozjuszeni kibice, przepraszam, pseudokibice Lecha ciągle bawią się w najlepsze.

114
44
20
40
77
88'
63
31
7
7
34
87'
63
87'

Siły policyjne na murawie!

72
28
7
13
21
86'

Przerwa trwa już prawie 10 minut. Brak słów. Wyzwaniem będzie dokończyć to spotkanie. Chociaz kibicom Kolejorza zależy na zupełnie czymś innym.

16
85'
25
9
6
7
22
komentarz

Zejdźcie z boiska, nie róbcie z nas pośmiewiska - kibice Lecha mają dośc meczu, sezonu i swoich piłkarzy.

88
33
13
22
23
81'
18
11
6
8
29
79'

Pseudokibice atakują płot i chcą się wedrzeć na boisko... albo przynajmniej próbowali.

20
77'

Piłkarze schodzą w okolice swoich ławek rezerwowych. Race poleciały z sektora kibiców Lecha. Sędzia Stefański uznał, że warunki są zbyt niebezpieczne.

16
6
9
11
41
77'

Race rzucone na murawę...

26
11
9
19
43
75'

Jędrzejczyk przewrócony przez Makuszewskiego przed polem karnym Lecha. Sędzia musiał użyć gwizdka.

10
73'

Kucharczyk leży na murawie po starciu z Vujadinoviciem. Chyba ucierpiała ręka. "Kuchy" wróci zaraz do gry.

8
7
8
7
12
72'

Legia. Schodzi: Miroslav Radović. Wchodzi: Adam Hlousek.

komentarz
26
10
3
4
10
71'

Lech. Schodzi: Piotr Tomasik. Wchodzi: Tymoteusz Klupś.

69'

Gol! Strzelił Michał Kucharczyk. Asystował mu Sebastian Szymański.

Mistrzowsko rozegrana kontra Legii. Szymański dostał podanie od Szymańskiego, Radović ściągnął dwóch rywali i wolny korytarz miał przed sobą Kucharczyk. Uderzył soczyście, obok Putnocky'ego. Jak trwoga, to do Kucharczyka!

158
76
18
49
99
69'

Makuszewski nie miał pomysłu na rozwiązanie akcji, więc spróbował strzału. Zupełnie nieudane zagranie pomocnika Kolejorza.

8
5
3
3
8
67'

Piłkarze Lecha domagają się weryfikacji akcji w systemie VAR. Po rzucie rożnym mogła być ręka.

34
16
6
8
17
66'

Gytkjaer po raz pierwszy! Duńczyk przegrał pojedynek sam na sam z Malarzem.

19
14
4
13
34
65'

W Białymstoku 2:1, Sheridan daje nadzieję Jagiellonii.

29
17
6
1
13
65'

Vujadinović bardziej przypadkowo niż z zamysłem, ale ważne, że oddalił zagrożenie. Legia się obudziła.

7
7
3
4
4
64'

Cały Kucharczyk. Wyszedł z kontrą, przebiegł z piłką 50 metrów, kropnął z dystansu. I prawie znalazł sposób na bramkarza, Putnocky z trudem na rożny.

13
62'

Nieudane dośrodkowanie Kolejorza, piłka nie minęła nawet pierwszego obrońcy, którym był Vesović.

12
5
1
7
9
61'
60'

Legia. Schodzi: Cafu. Wchodzi: Kasper Hamalainen.

20
6
5
6
5
60'

Jóźwiak bardzo ostro potraktował Hamalainena. Ma szczęście, że nie obejrzzał drugiego żółtka.

5
2
3
6
18
58'

Janicki bardzo blisko wyrównującego trafienia. Wyskok Vujadinovicia chyba go zmylił, ale taką sytuację, pięć metrów przed bramką, powinien wykorzystać.

21
25
8
15
13
57'

Gytkjaer całkowicie odcięty. Przed chwilą podanie do Duńczyka zatrzymał Cafu.

24
7
3
5
11
55'

Putnocky odczyta intencje Legii. Słowak uprzedził Szymańskiego i spokojnie zażegnał niebezpieczeństwo.

13
10
6
5
16
54'

Jóźwiak nie opanował piłki przy linii końcowej i po akcji Lecha.

18
8
3
3
12
53'

Szymański urwał się na prawej stronie. Partnerzy maja pretensje za niechujne dośrodkowanie, zupełnie nie w kierunku Cafu.

12
17
6
5
10
51'

W Białymstoku VAR wkroczył do akcji. Bramka nieuznana!

22
23
8
8
33
50'

Do momentu strzału wszystko wygląda dobrze. Jóźwiak postanowił jednak holowac piłkę i wbiec w pole karne. Strzał zablokowany.

8
5
5
7
12
48'

W Białymstoku znowu Kante! Wisła prowadzi z Jagą 2:1. Legia jeszcze bliżej mistrzostwa.

20
11
5
8
22
48'

Kocioł na piątym metrze Legii. Jevtić zmylił obronę, zagrał do środka, gdzie czekał Gytkjaer, ale Duńczyk znowu odcięty. Antolić byle dalej od bramki.

18
7
6
6
13
47'

Tomasik domagał się zagrania ręką Vesovicia. Bez szans na powodzenie.

9
7
5
5
16
46'

Janicki przesadził z siłą. Jego przerzut niedostępny dla Jevticia.

10
5
4
8
9
46'

17:53

W przerwie w mediach społecznościowych trwa dyskusja o spornej sytuacji z udziałem Artura Jędrzejczyka. Obrońca Legii chyba faulował rywala w polu karnym. VAR nie interweniował.

12
11
5
5
20
45'

A w Poznaniu Malarz uprzedził rywala przy dośrodkowaniu.

32
16
7
13
25
45'

W Białymstoku 1:1!

46
12
7
14
25
43'

Nerwowo. Po faulu Jevtić odepchnął Szymańskiego.

13
8
8
6
19
41'

Dwa razy w głównej roli Putnocky. Najpierw interweniował głową przed szesnastką, po chwili powrót na linię i wyjście do Szymańskiego. Słowak bezbłędny.

19
7
6
3
11
40'

Niezbyt przemyslana decyzja Jevticia o strzale. Po chwili Gytkjaer nie urwał się stoperom.

13
9
4
8
8
38'

Majewski chyba przesadza... wdał się w przepychankę z Cafu (po błahej sytuacji), a przecież ma żółtą kartkę.

17
6
1
2
8
37'

Znakomite zachowanie Antolicia w obronie. Chorwat ściągnął piłkę z nogi Gajosa, ten składał się do woleja.

18
6
3
6
7
36'

A w Białymstoku Wisła Płock prowadzi 1:0 z Jagiellonią. Jose Kante!

44
16
3
6
24
35'

W środku pola faulował Kucharczyk. A tempo nieco siadło.

13
8
4
4
7
33'

Tomasikowi zamarzyła się bramka z kategorii stadiony świata. 40 metrów, niezbyt dobra pozycja... strzał Panu Bogu w okno.

14
9
7
4
8
32'

Gra przeniosła się pod pole karne Lecha. Najpierw próboał Szymański, potem Jędrzejczyk. Kolegom z obrony musiał pomóc Trałka.

18
6
4
6
14
31'

Jak zepsuć rzut wolny? Przedstawia Legia. Krótkie rozegranie i spalony w drugim podaniu.

16
32
5
7
11
30'

Żółtą kartkę otrzymał Radosław Majewski. Phillips mocno ucierpiał.

22
7
5
7
20
29'

Od bramki zaczyna Malarz. Trałka nie wywalczył piłki w powietrzu.

14
6
2
7
16
28'

Vesović dostał ostrzeżenie. Po faulu na Jóźwiaku rzut wolny dla Lecha z 25. metrów.

22
11
6
4
12
27'

Czwarty korner znowu stworzył zagrożenie. W środku szesnastki z piłką minał się Gytkjaer.

22
11
5
7
12
26'

Kolejne ostre dośrodkowanie Majewskiego i Astiz blisko pięknego samobója. Po chwili kolejny rożny. I kolejny.

34
16
9
8
15
25'

Legia nerwowa. Przed chwilą Remy próbował wybić piłkę, a sprokurował rzut rożny dla Lecha.

23
11
3
3
12
24'

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Jóźwiak. Ostro potraktowany Kucharczyk.

38
16
8
7
19
24'

Mecz się zaostrza...

31
10
6
2
8
23'

Majewski teraz przesadził z ambicją. Wyciął Cafu, pomocnik Lecha zdecydowanie spóźniony.

14
7
6
2
8
22'

Trałka mocno wstrzelił piłkę w pole karne, czekał tam Gytkjaer i pewnie strzeliłby wyrównująca bramkę, gdyby nie wślizg Jędrzejczyka. Się dzieje.

36
13
5
5
15
21'

Lech - kolokwialnie - usiadł na Legii. Kolejny rózny, bodaj piąty w ciągu pięciu minut.

30
7
3
3
7
21'

Znakomity strzał Jevticia. Soczyście z 30 metrów, ale w Malarza. Bramkarz Legii z trudem.

35
11
11
6
15
20'

Malarz został w bramce i to była dobra decyzja. Dośrodkowanie Tomasika wpadło mu w koszyczek.

17
6
5
7
16
19'

Wyglądało groźnie, ale Radović chyba nie faulował Gytkjaera w polu karnym. Serb był pierwszy przy piłce.

13
5
6
6
10
18'

To był chyba strzał Majewskiego z rożnego, tzw centrostrzał. Remy wybił piłkę.

17
8
9
8
11
17'

Błąd Vesovicia, zza jego pleców wyskoczył Majewski i dośrodkował. Jędrzejczyk bezpiecznie na rożny.

20
5
8
10
7
16'

No to Lech przycisnął. Od trzech minut piłka nie wyszła z połowy Legii.

34
10
13
8
21
16'

Malarz z problemami. Dośrodkowanie Gumnego mogło go zaskoczyć. Skończyło się na rożnym.

21
5
6
3
6
15'

Niezła dwójkowa akcja Tomasika z Jóźwiakiem. Ten drugi wywalczył korner.

18
4
4
4
11
13'

Lech próbuje coś wymyślić, a raczej chce skorzystać z błędów Legii. Była okazja na strzał zza szesnastki, ale zmarnowana.

8
7
7
9
6
12'

Na trybunach rozległo się: "Co wy robicie?" Lech jakby zamrożony.

13
9'

Gol! Strzelił Domagoj Antolić. Asystował mu Miroslav Radović.

Co za błąd Vujadinovicia, wręcz szkolny! Strata 30 metrów przed własną bramką, Radović przechwycił piłkę adresowaną do Janickiego i podał do Antolicia. Chorwat miał mnóstwo miejsca i czasu, nie mógł tego zmarnować.

204
102
29
77
176
8'

Na razie bez jakiś furiackich ataków, dominuje kunktatorstwo, zespoły badają się.

8
10
9
9
10
7'

Zdecydowanie najlepsza próba Lecha. Astiz zablokował Gytkjaera wybierającego na czystą pozycję.

16
5
5
6
10
6'

Gajos pomógł sobie ręką przy przyjęciu piłki. Legia zaczyna.

12
6
4
4
8
5'

Vesović reklamował rękę, ale tylko korner dla Legii. Lech zniwelował zagrożenie po dośrodkowaniu.

6
4'

Jędrzejczyk złapany w pół przez Jevticia, ale reprezentant Polski poradził sobie. Legia przy piłce.

5
3
5
4
8
3'

Malarz poradził sobie z dośrodkowaniem, piąstkowanie poza pole karne.

18
2
2
6
10
3'

Pierwsza niezła akcja Lecha. Tomasik obił Vesovicia i Kolejorz ma rzut rożny.

14
3
4
3
4
2'

Legia mocno naciska Lecha pod jego polem karnym. Vujadinović blisko straty.

11
6
3
4
14
1'

Antolić przejął piłkę po kornerze i spróbował strzału. Uderzenie z dystansu do zapomnienia.

14
7
6
9
6
1'

Zaczyna Legia. Hamalainen dostał piłkę na prawej stronie i wywalczył rożnego.