Lotto Ekstraklasa: 24. kolejka
01 mar 2019 20:30
90+2'

Po faulu Michała Kucharczyka na Łukaszu Gargule drużyna z Legnicy mogła zaskoczyć Radosława Majeckiego uderzeniem z rzutu wolnego. Nic z tego, ponieważ piłka nie poleciała w bramkę Legii Warszawa. Trafiła w słupek!

13
7
3
4
6
90'

Doliczone pięć minut do regulaminowego czasu.

5
2
3
3
2
89'

Ostatnie ataki Miedzi Legnica. Przerwał to ponownie sędzia Mariusz Złotek, który gwizdnął przewinienie Pawła Zielińskiego na Marko Vesoviciu.

7
6
3
2
5
85'

Sędzia asystent zasygnalizował spalonego Henrika Ojamyy w momencie podania Fabiana Piaseckiego. Nie zanosi się na to, że zmiennicy wprowadzeni przed Dominika Nowaka zmienią wynik meczu.

8
8
3
3
2
83'
ZMIANA
82'

Pewna interwencja Radosława Majeckiego po strzale Pawła Zielińskiego z dystansu. Gracz Miedzi Legnica posłał piłkę dokładnie tam, gdzie stał były bramkarz Stali Mielec.

2
2
3
4
3
80'

Także akcja dublerów po przeciwnej stronie boiska. Henrikowi Ojaamie nie udało się oddać strzału po dośrodkowaniu Fabiana Piaseckiego.

4
4
2
4
5
79'

Carlitos posłał piłkę do Michała Kucharczyka, który następnie skierował grę do Kaspera Hamalainena. Obok byłego pomocnika Lecha Poznań znalazło się dwóch obrońców Miedzi Legnica i nie pozwolili na oddanie strzału.

7
2
1
2
3
77'
ZMIANA

Legia. Schodzi: Andre Martins. Wchodzi: Domagoj Antolić.

76'

Mniej niż kwadrans do końca regulaminowego czasu. Jeszcze po jednym zmienniku mogą wprowadzić z ławki rezerwowych obaj trenerzy.

9
3
3
4
4
74'
ZMIANA
10
4
6
2
3
72'

Krótko wybita z pola karnego piłka spadła pod nogami Cafu, którego uderzenie było mocne, ale niecelne.

4
3
3
3
6
71'
ZMIANA
70'

Długa wymiana podań podopiecznych Dominika Nowaka zakończona nieprzygotowanym strzałem Henrika Ojamyy z dystansu. Fatalna próba i od bramki Radosław Majecki.

6
6
5
4
5
67'

Była krótka przerwa w grze spowodowana pokazem pirotechnicznym. Po niej Miedź Legnica stawia wszystko na jedną kartę.

9
4
5
1
4
65'

Iuri Medeiros podwoił przewagę faworyta.

16
9
4
2
6
63'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Iuri Medeiros. Asystował mu Carlitos.

Piłka w bramce beniaminka po raz drugi. Legia Warszawa coraz bliżej zwycięstwa! Szybka akcja po stracie Petteriego Forsella, której przedostatnim elementem było podanie Carlitosa, a ostatnim strzał Iuriego Medeirosa. Łukasz Sapela musiał ponownie wyciągnąć piłkę z siatki.

Legia Warszawa
81
42
13
19
38
61'

Kwadrans po przerwie z najmniejszą liczbą sytuacji podbramkowych. Legia Warszawa ma dużą liczbę stałych fragmentów i generalnie stacjonuje na połowie Miedzi Legnica.

6
3
5
4
8
58'

Rzut wolny dla stołecznego zespołu. Płaskie dośrodkowanie Iuriego Medeirosa nie sprawiło problemu obrońcom Miedzi Legnica.

8
5
1
2
5
57'

Poddenerwani gospodarze po tym jak Sebastian Szymański przymusowo opuścił boisko. Legia Warszawa podjęła walkę z beniaminkiem w środkowej strefie boiska.

10
52'
ZMIANA
50'

Niebezpieczna sytuacja z udziałem Sebastiana Szymańskiego. Młodzieżowy reprezentant Polski został zniesiony z boiska na noszach i nie jest w stanie kontynuować gry. Groźnie wyglądająca kontuzja jest efektem starcia z przeciwnikiem.

6
3
5
22
18
48'

Marko Vesović rozpędził się na skrzydle, tyle że nie zakończył swojego rajdu dobrym dośrodkowaniem. Pozostało wracać na własną połowę po nieudanym zagraniu.

4
3
2
4
8
47'

Henrik Ojamaa spróbuje zaszkodzić jednemu z byłych klubów, których w piłkarskim życiorysie ma wiele.

2
3
1
5
46'

Piłka ponownie w grze.

7
3
2
46'

7
45'

Doliczona minuta.

8
4
6
7
7
43'

Agresywny pressing Legii Warszawa i przyjezdnym trudno jest przeprowadzić atak blisko bramki Radosława Majeckiego. Niebawem przerwa.

12
5
6
3
7
41'

Podanie w pole karne do Carlitosa, jednak odrobinę za mocne i autor dotychczas jedynego gola nie mógł ponownie oddać strzału do bramki Łukasza Sapeli.

9
12
4
6
9
39'

Coraz mniej czasu na drugiego gola w pierwszej połowie. Po zmianie wyniku Legia Warszawa zarządza swoim prowadzeniem i nie pozwala na odpowiedź przeciwnikowi.

13
10
6
6
7
37'

Dominik Nagy nie skorzystał z podania Carlitosa i przegrał pojedynek z obrońcą Miedzi Legnica. Legia Warszawa musi budować nowy atak.

8
5
4
5
10
34'

Akcja piłkarzy z Legnicy. Omar Santana posłał futbolówkę w kierunku Petteriego Forsella, a Fin uruchomił jeszcze Juana Camarę. W tym momencie łańcuszek podań zawodników Miedzi został przerwany.

13
4
5
6
10
31'

Radosław Majecki mógł wykazać się we własnym polu karnym. Pewne zachowanie bramkarza Legii Warszawa po nieudanym zagraniu Juana Romana.

13
5
3
2
6
29'

Piłka w dłoniach Łukasza Sapeli po strzale z dystansu Iuriego Medeirosa. Aktywnie gra pomocnik, który dołączył do Legii Warszawa w zimowym okienku transferowym.

11
4
2
2
4
28'

Legia Warszawa w posiadaniu piłki. Mistrz Polski ma w tej statystyce przewagę. Zresztą jak w większości.

11
6
1
4
9
25'

Carlitos wpakował piłkę z bliska do bramki Miedzi Legnica.

15
8
4
7
16
24'

Dominik Nagy nie zachował się dobre po podaniu Luisa Rochy. Wrzut z autu przyznany podopiecznym Dominika Nowaka.

5
3
2
2
7
23'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Carlitos. Asystował mu Sebastian Szymański.

Piłka po raz pierwszy w bramce Miedzi Legnica. Carlitos sprytniejszy od grupki Hiszpanów w składzie beniaminka. Były napastnik Wisły Kraków był ustawiony blisko bramki Łukasza Sapeli. Tam z zimną krwią opanował piłkę po dośrodkowaniu i znalazł sposób na skierowanie jej do siatki. Legia Warszawa przeważała i prowadzi.

107
47
20
42
101
20'

Paweł Zieliński próbował strzelić gola w drugim meczu z rzędu. Brat znanego brata dostał piłkę od Petteriego Forsella, jednak nie potrafił ani wykonać dokładnego dośrodkowania, ani oddać precyzyjnego strzału.

4
3
5
14
7
18'

Legia Warszawa w posiadaniu piłki. Gospodarze szukają sposobu na rozmontowanie defensywy Miedzi Legnica i pokonanie Łukasza Sapeli.

12
8
5
4
11
15'

Łukasz Sapela ma dłonie pełne roboty. Tym razem bramkarz beniaminka interweniował po rzucie rożnym i strzale Mateusza Wieteski.

12
5
4
4
7
13'

Tym razem nie dał się zatrzymać faulem Dominik Nagy i zakończył swój rajd podaniem do Iuriego Medeirosa. Przed byłym pomocnikiem Genoi był jedynie Łukasz Sapela i właśnie bramkarz Miedzi Legnica wyszedł obronną ręką z pojedynku!

18
3
5
7
6
12'

Szansa dla zespołu ze stolicy Polski na oddanie strzału z rzutu wolnego po faulu Borji Fernandeza na Dominiku Nagim. Do piłki podszedł Luis Rocha i nieznacznie chybił.

15
7
3
6
2
12'

Szansa dla obu stron na poprawienie tegorocznych liczb.

11
3
3
1
1
10'

Legia Warszawa trochę konkretniejsza od swojego przeciwnika, ale nie osiągnęła zdecydowanej przewagi. Miedź Legnica atakuje w niezorganizowany sposób.

9
5
8
7
5
8'

Rzuty rożne po obu stronach boiska. Łukasz Sapela piąstkował po stałym fragmencie wykonywanym przez Legię Warszawa.

7
2
4
2
3
5'

Łukasz Sapela zrobił kilka kroków do przodu na przedpolu i zatrzymał piłkę po podaniu Sebastiana Szymańskiego w kierunku Iuriego Medeirosa. Z wyczuciem interweniował bramkarz Miedzi Legnica.

9
2
6
4
7
4'

Miedź Legnica nie została trafiona wskutek pierwszych ataków mistrza Polski i łapie oddech przy Łazienkowskiej. Podopieczni Dominika Nowaka wymienili kilka podań w środkowej strefie boiska.

11
3
4
3
3
3'

Poprawka z dystansu Cafu. Pomocnik Legii Warszawa trafił w defensora z Legnicy.

6
8
9
2
2'

Pierwsza akcja gospodarzy zakończona strzałem. Do piłki wystartował po dośrodkowaniu Iuri Medeiros i dopadł do niej, ale nie potrafił skierować głową w bramkę Łukasza Sapeli. Futbolówka dla beniaminka.

8
9
2
1
3
Czy Legia Warszawa wygra mecz z Miedzią Legnica?