Górnik Zabrze
35' Michał Koj 58' Michał Koj 85' Jesus Jimenez 89' Ishmael Baidoo
Piast Gliwice
36' Mikkel Kirkeskov 44' Tom Hateley 85' Aleksandar Sedlar 90+4' Jorge Felix
0:2

Koniec. W derbach Śląska górą Piast, który 2:0 pokonał w Zabrzu Górnika.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jorge Felix.

Jimenez uderzał z kilku metrów. Trafił jednak w dobrze ustawionego Placha.

W tym meczu już nic się nie zmieni. Piast kontroluje spotkanie.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Ishmael Baidoo.

Górnik przy piłce, ale zabrzanie już nie wierzą w możłiwość odrobienia strat. Oni swój czas mieli w 1. połowie, ale zmarnowali kilka świetnych okazji.

Gol! Strzelił Aleksandar Sedlar. Sedlar w lewy róg, Chudy rzucił się w prawy. 0:2!

Żółtą kartkę otrzymał Jesus Jimenez.

Rzut karny dla Piasta!

Trwają analizy VAR i...

Hateley uderzyl w rękę Jimeneza. Sędzia karnego nie gwizdnął, ale powinien.

Rzut wolny dla Piasta z ok. 22 metrów. A w bramce Górnika stoi Chudy. Pamiętamy co zrobił bramkarz w 1. połowie.

Piast. Schodzi: Joel Valencia. Wchodzi: Gerard Badia.

Felix znalazł się z piłką w polu karnym. Uderzył jednak bardzo niecelnie.

Techniczny strzał sprzed pola karnego Żurkowskiego. Sprytne uderzenie, ale Plach zachował czujności.

Groźnie pod bramką Piasta, Kirkeskov w ostatnim momencie wystawił nogę. To uratowało gliwiczan.

Po dograniu Czerwiński uderzył obok bramki.

Dośrodkowaniu z rogu. Chudy, który może pochwalić budową piłkarza rodem z orlika, miał problemy. Będzie kolejny korner.

Sprzed pola karnego uderzał Żurkowski, Plach nie popełnił błędu i złapał płaski strzał.

Żurkowski świetnie do Jimeneza, Plach wybiegł z bramki i uratował gliwiczan.

Akcja zabrzan lewą stroną. Dośrodkowanie, ale zbyt mocne i piłka wyszła na aut.

Piast chce przejąć inicjatywę i wykorzystać fakt gry w przewadze.

Trwają dyskusje na temat czerwonej kartki dla Michała Koja.

Katastrofalne zachowanie fanów Górnika, którzy obrażają arbitra.

Swoje słyszy sędzia Szymon Marciniak, który jednak przed minutą błędu nie popełnił.

Zamieszanie w polu karnym Piasta. Sędzia przerwał grę dopatrując się faulu na zawodniku gości. Wściekli są miejscowi kibice. Arbiter miał rację, zawodnik Górnika zbyt wysoko uniósl nogę.

Uderzenie Dziczka, Chudy tym razem zachował się bardzo pewnie.

Ależ siłę w rękach ma Koj. Konczkowski lekko popchnięty ręką wyskoczył niczym karp przed wigilią.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Michał Koj. Obrońca Górnika sfaulował z boku pola karnego Martina Konczkowskiego.

Kolejny raz poniewierany był Valencia i po raz kolejny arbiter nie wyciągnął z kieszonki kartki.

Piast cały czas konsekwentnie, goście zwalniają grę. Górnik szuka swoich okazji, ale w 2. połowie ich nie ma.

Uderzenie sprzed pola karnego Konczkowskiego. Piłka poszybowała daleko od celu.

Żurkowski sfaulował Valencię, ale kartki nie otrzymał.

Zabrzanie konstruowali akcję prawą stroną. Na spalonym znalazł się Żurkowski.

Górnik pod polem karnym Piasta, zabrakło jednak dokładności.

Wracamy do meczu!

Przerwa. Górnik stworzył sobie kilka okazji do zdobycia gola, ale ich nie wykorzystał. Piast zdobył bramkę po fatalnej interwencji niemrawego Chudego.

Twitter już żyje "interwencją" bramkarza Górnika.

Z dystansu uderzył Valencia, piłka odbiła się od obrońcy i trzy metry obok bramki wyszła na róg.

Żółtą kartkę otrzymał Tom Hateley. Suarez wystawił udo, w które trafił Hateley. Jednak to gracz Piasta otrzymał kartkę. Dziwna decyzja międzynarodowego arbitra.

Po stracie gola Górnik trochę podłamany. Piast wciąż gra swoje, więcej uwagi poświęcając defensywie. Goście grają bardzo cierpliwie.

Z ok. 10 metrów sytuacyjnie uderzał Giannis Mystakidis, piłka przeleciała tuż obok bramki. Plach nawet nie drgnął.

Gol! Strzelił Mikkel Kirkeskov. Kirkeskov uderzył z rzutu wolnego lewą nogą. Chudy zachował się bardzo źle i piłka wpadła do siatki. 0:1!

Żółtą kartkę za faul przed polem karnym otrzymał Michał Koj.

Póki co najlepszym zawodnikiem na boisku jest Szymon Żurkowski. Motor napędowy Piasta Joel Valencia jak na razie niewidoczny.

Piast zwalnia tempo gry. Górnik może mieć do siebie pretensje, że jeszcze nie prowadzi. Gospodarze mieli cztery dobre szanse, Piast takiej jeszcze nie stworzył.

Środki pirotechniczne odpalone na stadionie w Zabrzu. Księgowy PZPN już zaciera ręce. Posypią się kary.

Po rzucie rożnym pod bramką Placha powstało ogromne zamieszanie, ale nikt nie wbił piłki do siatki.

Przejęcie piłki przez Górnika. Angulo ruszył z piłką, nie miał do kogo dograć i uderzył sprzed pola karnego. Plach wybił piłkę na róg.

Spokojniejszy fragment gry. Gra na dłużej przeniosła się w okolice środka pola.

Z boku pola karnego mocno uderzył Żurkowski. Plach instynktownie wybił piłkę na róg!

Górnik Zabrze. Schodzi: Paweł Bochniewicz. Wchodzi: Dani Suarez. A jednak. Uraz okazał się poważniejszy.

Kontra zabrzan, rajd Żurkowskiego, dośrodkowanie w pole karne. Strzał Angulo zdołał odbić Plach!

Wciąż Górnik w dziesiątkę. Być może zmoana nie będzie konieczna. Bochniewicz wróci na boisko.

Sprzed pola karnego uderzył Dziczek. Piłka poszybowała 2 metry ponad bramką.

Cały czas gra nie jest wznowiona. Za moment będzie zmiana.

Problemy ma Bochniewicz. Do wesela się zagoi, ale w piątek potrzebna będzie zmiana.

Akcja za akcję. Dogranie w pole karne Górnika. Piłkę strącił Kirkeskov, bramkarz zdołał ją złapać.

Odpowiedź gliwiczan. Strzelał Hateley, ale daleko od celu.

Jimenez sam na sam z bramkarzem. Zawodnik Górnik trafił w słupek! Na dobitkę nie pozwolił obrońca. To mógł być mocny początek gospodarzy.

Dzwon w Zabrzu zadzwonił. Nie, to nie wezwanie na drogę krzyżową. To pan Stanisław potwierdził, że można grać.

Mecz poprowadzi Szymon Marciniak (Płock).

Kto wygra mecz?

Przed nami derby Śląska. Górnik walczy o utrzymanie. Piast jest już niemal pewny gry w grupie mistrzowskiej i zaczyna marzyć o ligowym podium.