1
2
4
88'

Górnik przy piłce, ale zabrzanie już nie wierzą w możłiwość odrobienia strat. Oni swój czas mieli w 1. połowie, ale zmarnowali kilka świetnych okazji.

3
1
1
5
8
85'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Aleksandar Sedlar. Sedlar w lewy róg, Chudy rzucił się w prawy. 0:2!

30
15
8
18
23
85'

Żółtą kartkę otrzymał Jesus Jimenez.

11
5
4
7
14
85'

Rzut karny dla Piasta!

18
12
6
6
15
84'

Trwają analizy VAR i...

7
3
4
5
8
84'

Hateley uderzyl w rękę Jimeneza. Sędzia karnego nie gwizdnął, ale powinien.

8
4
3
3
10
83'

Rzut wolny dla Piasta z ok. 22 metrów. A w bramce Górnika stoi Chudy. Pamiętamy co zrobił bramkarz w 1. połowie.

3
4
3
3
8
82'
ZMIANA

Piast. Schodzi: Joel Valencia. Wchodzi: Gerard Badia.

10
5
5
2
3
82'

Felix znalazł się z piłką w polu karnym. Uderzył jednak bardzo niecelnie.

4
4
1
2
5
78'

Techniczny strzał sprzed pola karnego Żurkowskiego. Sprytne uderzenie, ale Plach zachował czujności.

6
2
3
4
10
77'

Groźnie pod bramką Piasta, Kirkeskov w ostatnim momencie wystawił nogę. To uratowało gliwiczan.

6
1
3
2
10
76'
ZMIANA
76'

Po dograniu Czerwiński uderzył obok bramki.

3
3
1
1
2
75'

Dośrodkowaniu z rogu. Chudy, który może pochwalić budową piłkarza rodem z orlika, miał problemy. Będzie kolejny korner.

2
2
2
1
4
74'
ZMIANA
72'

Sprzed pola karnego uderzał Żurkowski, Plach nie popełnił błędu i złapał płaski strzał.

5
2
1
2
7
70'

Żurkowski świetnie do Jimeneza, Plach wybiegł z bramki i uratował gliwiczan.

7
2
1
3
8
68'

Akcja zabrzan lewą stroną. Dośrodkowanie, ale zbyt mocne i piłka wyszła na aut.

2
2
2
10
66'

Piast chce przejąć inicjatywę i wykorzystać fakt gry w przewadze.

5
3
13
komentarz

Trwają dyskusje na temat czerwonej kartki dla Michała Koja.

7
4
1
3
5
63'

Katastrofalne zachowanie fanów Górnika, którzy obrażają arbitra.

23
8
4
7
8
61'

Swoje słyszy sędzia Szymon Marciniak, który jednak przed minutą błędu nie popełnił.

3
4
1
1
61'

Zamieszanie w polu karnym Piasta. Sędzia przerwał grę dopatrując się faulu na zawodniku gości. Wściekli są miejscowi kibice. Arbiter miał rację, zawodnik Górnika zbyt wysoko uniósl nogę.

5
2
1
2
60'

Uderzenie Dziczka, Chudy tym razem zachował się bardzo pewnie.

3
1
1
3
59'

Ależ siłę w rękach ma Koj. Konczkowski lekko popchnięty ręką wyskoczył niczym karp przed wigilią.

4
4
3
1
6
58'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Michał Koj. Obrońca Górnika sfaulował z boku pola karnego Martina Konczkowskiego.

18
9
7
6
15
57'

Kolejny raz poniewierany był Valencia i po raz kolejny arbiter nie wyciągnął z kieszonki kartki.

4
1
1
2
56'

Piast cały czas konsekwentnie, goście zwalniają grę. Górnik szuka swoich okazji, ale w 2. połowie ich nie ma.

1
1
3
1
52'

Uderzenie sprzed pola karnego Konczkowskiego. Piłka poszybowała daleko od celu.

5
3
2
50'

Żurkowski sfaulował Valencię, ale kartki nie otrzymał.

6
1
1
1
3
47'

Zabrzanie konstruowali akcję prawą stroną. Na spalonym znalazł się Żurkowski.

1
3
3
6
47'

Górnik pod polem karnym Piasta, zabrakło jednak dokładności.

2
2
6
46'

Wracamy do meczu!

1
1
1
1
17:53

Twitter już żyje "interwencją" bramkarza Górnika.

8
6
3
1
3
45+3'

Z dystansu uderzył Valencia, piłka odbiła się od obrońcy i trzy metry obok bramki wyszła na róg.

3
3
2
45'

1
2
2
44'

Żółtą kartkę otrzymał Tom Hateley. Suarez wystawił udo, w które trafił Hateley. Jednak to gracz Piasta otrzymał kartkę. Dziwna decyzja międzynarodowego arbitra.

6
1
1
3
4
42'

Po stracie gola Górnik trochę podłamany. Piast wciąż gra swoje, więcej uwagi poświęcając defensywie. Goście grają bardzo cierpliwie.

3
1
1
2
9
39'

Z ok. 10 metrów sytuacyjnie uderzał Giannis Mystakidis, piłka przeleciała tuż obok bramki. Plach nawet nie drgnął.

2
1
3
3
36'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mikkel Kirkeskov. Kirkeskov uderzył z rzutu wolnego lewą nogą. Chudy zachował się bardzo źle i piłka wpadła do siatki. 0:1!

35
22
9
25
41
35'

Żółtą kartkę za faul przed polem karnym otrzymał Michał Koj.

5
4
2
5
8
34'

Póki co najlepszym zawodnikiem na boisku jest Szymon Żurkowski. Motor napędowy Piasta Joel Valencia jak na razie niewidoczny.

9
2
1
3
2
31'

Piast zwalnia tempo gry. Górnik może mieć do siebie pretensje, że jeszcze nie prowadzi. Gospodarze mieli cztery dobre szanse, Piast takiej jeszcze nie stworzył.

2
2
3
28'

Środki pirotechniczne odpalone na stadionie w Zabrzu. Księgowy PZPN już zaciera ręce. Posypią się kary.

2
5
2
5
26'

Po rzucie rożnym pod bramką Placha powstało ogromne zamieszanie, ale nikt nie wbił piłki do siatki.

3
2
2
4
3
25'

Przejęcie piłki przez Górnika. Angulo ruszył z piłką, nie miał do kogo dograć i uderzył sprzed pola karnego. Plach wybił piłkę na róg.

5
2
2
22'

Spokojniejszy fragment gry. Gra na dłużej przeniosła się w okolice środka pola.

1
18'

Z boku pola karnego mocno uderzył Żurkowski. Plach instynktownie wybił piłkę na róg!

8
5
4
16'
ZMIANA

Górnik Zabrze. Schodzi: Paweł Bochniewicz. Wchodzi: Dani Suarez. A jednak. Uraz okazał się poważniejszy.

16'

Kontra zabrzan, rajd Żurkowskiego, dośrodkowanie w pole karne. Strzał Angulo zdołał odbić Plach!

8
3
2
2
3
14'

Wciąż Górnik w dziesiątkę. Być może zmoana nie będzie konieczna. Bochniewicz wróci na boisko.

7
2
2
1
13'

Sprzed pola karnego uderzył Dziczek. Piłka poszybowała 2 metry ponad bramką.

6
2
2
3
2
11'

Cały czas gra nie jest wznowiona. Za moment będzie zmiana.

1
1
2
3
9'

Problemy ma Bochniewicz. Do wesela się zagoi, ale w piątek potrzebna będzie zmiana.

1
4
9
7
7'

Akcja za akcję. Dogranie w pole karne Górnika. Piłkę strącił Kirkeskov, bramkarz zdołał ją złapać.

8
4
1
2
2
5'

Odpowiedź gliwiczan. Strzelał Hateley, ale daleko od celu.

7
2
1
3
4
3'

Jimenez sam na sam z bramkarzem. Zawodnik Górnik trafił w słupek! Na dobitkę nie pozwolił obrońca. To mógł być mocny początek gospodarzy.

13
5
6
5
4
17:53

Dzwon w Zabrzu zadzwonił. Nie, to nie wezwanie na drogę krzyżową. To pan Stanisław potwierdził, że można grać.

15
2
1
2
17:53

Mecz poprowadzi Szymon Marciniak (Płock).