Korona Kielce
45+1' Wato Arweladze
Lech Poznań
16' Maciej Gajos 44' Rafał Janicki 47' Łukasz Trałka
0:0

Koniec. Bez goli i większych emocji. Koronę i Lecha czeka ciężka walka o grupę mistrzowską.

Kolejny rajd Rymaniaka, gracz Korony przewrócił się w okolicach pola karnego. Rację miał sędzia, który nakazał grać dalej.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Strzał z ok. 20 metrów Wato Arweladze, po raz kolejny niecelnie.

Z prawej strony dośrodkował Arweladze, zbyt mocno. Od bramki Burić.

Korona Kielce. Schodzi: Matej Pucko. Wchodzi: Ivan Jukić.

Gra jest rwana, często przerywana przez sędziego. Korona już nie atakuje, teraz to Lech szuka gola.

Znowu w roli głównej Rymaniak. Tym razem na spalonym.

Ten to jest technik... Rymaniak cudem minął rywala, znalazł się z piłką w polu karnym. I niczym orlikowy "wariat" chciał więcej. Zdecydował się na strzał. Piłka jeszcze leci.

Sprzed pola karnego uderzył Jevtić, piłka spadała, ale bramkę minęła co najmniej o metr.

Co robi w Kielcach Lech?

Korona w końcu żwawiej. A Lech? Lech... No właśnie, co robi Lech?

Mocny strzał Arweladze, piłka poszybowała kilka metrów ponad bramką Buricia.

Już tylko 20 minut mają piłkarze na zapewnienie nam rozrywki, a sobie kompletu punktów.

Forbes do Arweladze. Gruzin uderzył, piłka odchodziła od bramki i nie trafiła w cel.

Lech. Schodzi: Mihai Radut. Wchodzi: Kamil Jóźwiak.

Lech. Schodzi: Pedro Tiba. Wchodzi: Darko Jevtić.

Jedno wiemy na pewno. Na niedzielnej mszy świętej pomyślimy o panu młynowym o jego śpiewie, a właściwie "śpiewie".

Wato Arweladze otrzymał piłkę 16 metrów od bramki, nie zdołał jednak oddać strzału.

Lech pasywny, Korona aktywniejsza, ale wszystko bez szału.

Przycisnęła Korona. Strzał Marqueza zablokował Vujadinović.

W meczu padną gole?

Zgranie piłki do Pućki. Wydawało się, że będzie gol. Futbolówkę ofiarnie zablokował Vujadinović i uratował Lecha!

Wciąż nikt nie chce ryzykować. Remis zespołom niewiele daje. Obie wkrótce mogą znaleźć się w grupie spadkowej.

Burić zderzył się z Forbesem. Zawodnicy przez moment zbierali się z murawy. Grę wznowi Lech.

Problemy z palcem ma Gumny. Trzeba będzie nastawić, a następnie zabezpieczyć dłoń.

Radut z piłką z lewej strony. W końcu zawodnik Lecha dośrodkował, w boczną siatkę.

W 2. połowie, podobnie jak przed przerwą, niewiele się dzieje. Zespoły atakują, ale w tempie dość jednostajnym.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Łukasz Trałka.

Z linii pola karnego płasko uderzył Pucko, Burić z małymi problemami obronił.

Wracamy do meczu!

Przerwa. Póki co bez goli. Czujemy sporą złość,  bo oczekiwaliśmy duuuuużo więcej.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Wato Arweladze.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Rafał Janicki.

Wciąż więcej z gry ma Korona, gospodarze jednak nie potrafią poważniej zagrozić Lechowi.

Problemy miał Vujadinović, ale już wszystko jest w porządku i można grać.

Ależ ten "młynowy" fałszuje. Bolą nas nasze ostatnie dwa zęby.

Arweladze uderzył z rzutu wolnego, trafił w mur.

Korona na połowie Lecha, goście wciąż bezbarwni. Czyżby grupa mistrzowska bez udziału Kolejorza?

Mocny strzał z pola karnego oddał Forbes, Burić zdołał odbić piłkę!

Sprzed pola karnego płąsko uderzył Felicio Brown Forbes, dwa metry obok słupka.

Gajos dośrodkował z rzutu wolnego, Rymaniak dotknął piłki ręką. Sędzia ponownie nie widział podstaw do podyktowania rzutu karnego.

Gytkjaer padł w polu karnym, to efekt zdecydowanego ataku na piłkę obrońcy. Sędzia nakazał grać dalej.

W końcu składna akcja Lecha, zabrakło jednak dokładności w decydującym momencie.

Cały czas czekamy na większe emocje. Bez celnych uderzeń, z jedną klarowną okazją. To za mało jak na mecz drużyn walczących o grupę mistrzowską.

Rymaniak strzelał, a właściwie dograł piłkę w pole karne. Nikt nie zmienił jej lotu.

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Gajos.

W środku pola zderzyli się Petrak i Gajos. Na boisku masażyści.

Kosakiewicz dośrodkował z prawej strony. Gospodarze domagali się rzutu rożnego, sędzia był innego zdania.

Ależ krzyczy "młynowy" gospodarzy. Dobrze, że dba o język i oszczędza nam wulgaryzmów. Momentami czujemy się jak na pielgrzymce.

W końcu Lech pod polem karnym Korony. Strzelał Tiba, trafił w Petraka.

Korona stara się atakować, Lech póki co nie potrafi zagrozić kielczanom.

Nieprawdopodobne! Najpierw Petrak głową zamiast uderzać skiksował. Wyszło podanie do Kovacevicia, który z pięciu metrów przestrzelił! Obrońca źle trafił w piłkę. Powinno być 1:0.

Walka w środku pola. Piłkarze pozostawiają sobie niewiele miejsca na rozgrywanie akcji.