Miedź Legnica
36' Artur Pikk 41' Juan Camara 82' Aleksandar Miljković 86' Henrik Ojamaa 90' Paweł Zieliński
Cracovia
63' Filip Piszczek 80' Ołeksij Dytiatjew 81' Sergiu Hanca 90+7' Javi Hernandez
2:1

Miedź wygrywa i zatrzymuje na trzech serię spotkań bez zwycięstwa.

Żółtą kartkę otrzymał Javi Hernandez.

Hiszpan ukarany za faul na Ojamie.

Ojamaa wprowadził piłkę na połowę Cracovii i jeszcze sprowokował Hernandeza do faulu. Już nic nie powinno odebrać Miedzi zwycięstwa.

Santana bardzo nieszczęśliwie upadł na murawę. Hiszpan doznał urazu barku i nie będzie w stanie kontynuować gry.

Nieznacznie niecelne uderzenie Siplaka po centrze Hernandeza z rzutu wolnego.

Sędzia podtrzymał decyzję. Miedź będzie kończyła w "10".

Sędzia Lasyk zarządził wideoweryfikację.

Czerwoną kartkę otrzymał Paweł Zieliński.

Nie pograł długo obrońca Miedzi. Sędzia Lasyk wyrzucił go z boiska za brutalny faul na Siplaku.

Po centrze z rzutu wolnego piłka trafiła pod nogi Cabrery, ale z 17 metrów Hiszpan uderzył nad bramką Miedzi.

Żółtą kartkę otrzymał Henrik Ojamaa.

Cracovia. Schodzi: Filip Piszczek. Wchodzi: Bojan Cecarić.

Piszczek odczuwa skutki zderzenia z Kanibołockim i nie mógł kontynuować gry.

Żółtą kartkę otrzymał Aleksandar Miljković.

Gracz Miedzi napomniany za faul na Hernandezie.

Żółtą kartkę otrzymał Sergiu Hanca.

Rumun ukarany za faul na Santanie.

Michal Pesković! Ojamaa wpadł w pole karne Cracovii, przebił się przez Dytiatjewa i huknął z 12 metrów, ile miał sił w nogach, ale Pesković zdołał obronić to uderzenie Estończyka.

Żółtą kartkę otrzymał Ołeksij Dytiatjew.

Ukrainiec ukarany za dyskusje z sędzią.

Miedź nie skupia się tylko na obronie jednobramkowego prowadzenia. Teraz do pozycji strzeleckiej doszedł Santana, którego w ostatniej chwili powstrzymał Rapa.

Po centrze Siplaka Cabrera przyjął piłkę na pierś i uderzył na bramkę Miedzi prosto z powietrza, ale Kanibołocki nie dał się zaskoczyć.

Gra wznowiona.

Groźnie wyglądające zderzenie Pieszczka i Kanibołockiego. Obaj zawodnicy sa oszołomieni i szykuje się przerwa w grze.

Wdowiak uderzył sprzed pola karnego, ale Kanibołocki nie musiał interweniować.

Cracovia zamknęła Miedź na jej połowie.

Gol! Strzelił Filip Piszczek. Asystował mu Michal Siplak.

Teraz Kanibołocki był bez szans. Po centrze Siplaka Piszczek uderzył lewą nogą z półobrotu tak, że Kanibołocki nie mógł zapobiec stracie gola.

Anton Kanibołocki! Bramkarz Miedzi zatrzymał piłkę po strzale Wdowiaka, choć ta tuż przed nim odbiła się od jednego z graczy gospodarzy, co mogło zmylić Ukraińca.

Michal Pesković nie dał się zaskoczyć Petteriemu Forsellowi. Fin bardzo chce utrzeć nosa Michałowi Probierzowi, który w czerwcu 2017 roku zastopował jego przejście do Cracovii.

Goście próbują zagrozić gospodarzom za sprawą Wdowiaka, ale ten ma dziś problemy z kontrolowaniem piłki.

Fatalny błąd w środkowej strefie popełnił Gol, Miedź ruszyła z kontrą, którą groźnym strzałem z ostrego kąta zakończył Camara. Pesković pokazał jednak klasę, broniąc uderzenie Hiszpana.

Cracovia zaczęła drugą połowę z dużym animuszem, ale Miedź broni się umiejętnie i nie dopuszcza do zagrożenia pod bramką Kanibołockiego.

Świetnie dysponowany jest dziś Camara. Teraz Hiszpan przeprowadził rajd niemal przez pół boiska, by spod końcowej linii wycofać piłkę do Ojamy, którego w ostatniej chwili wślizgiem od futbolówki odciął Dytiatjew.

Początek drugiej połowie. Od środka goście.

Koniec pierwszej połowy.

Teraz Forsell pokusił się o uderzenie z rzutu wolnego z lewego półpola, ale Pesković i tym razem pewnie złapał piłkę.

Teraz Petteri Forsell uderzył płasko z 17 metrów, ale Michal Pesković nie dał się zaskoczyć.

Pierwsza połowa została przedłużona o dwie minuty.

Cracovia jest rozbita. Podopieczni Michała Probierza popełniają błędy w najprostszych boiskowych sytuacjach. Gwizdek oznajmiający przerwę będzie dla krakowian wybawieniem.

Gol! Strzelił Juan Camara. Asystował mu Artur Pikk.

Cracovia ruszyła do odrabiania strat, a tymczasem to Miedź powiększyła przewagę! Ojamaa wygrał w środku pola walkę o piłkę z Rapą, przejął ją Pikk, by przed polem karnym przekazać ją nadbiegającemu Camarze, który pokonał Peskovicia płaskim strzałem tuż przy słupku.

Anton Kanibołocki bez problemu złapał piłkę po strzale Damiana Dąbrowskiego sprzed pola karnego.

Gol! Strzelił Artur Pikk. Asystował mu Henrik Ojamaa.

Po centrze Camary Ojamaa zgrał piłkę do Pikka, który pokonał Peskovicia soczystym wolejem! Piękna akcja Miedzi!

No nie jest to najlepsza reklama Lotto Ekstraklasa. Żadna z drużyn nie potrafi zbudować akcji, a trup na boisku ściele się gęsto. Sędzia Lasyk ma mnóstwo pracy.

Przerwa w grze. Hanca ucierpiał w starciu z Pikkiem i potrzebuje pomocy sztabu medycznego.

Kornel Osyra! W ostatniej chwili zatrzymał szarżującego w polu karnym Miedzi Sergiu Hancę, ale po jego oswobodzającym zagraniu piłka dosłownie o centymetry minęła słupek bramki Antona Kanibołockiego.

Javi Hernandez uderzył z nieprzygotowanej pozycji i posłał piłkę wysoko nad bramką Miedzi.

Gra przeniosła się do środkowej strefy. Żadnej z drużyny nie udaje się na razie podporządkować sobie przeciwnika.

Po centrze Hernandeza Dytiatjew wygrał powietrzną walkę o piłkę, ale jego uderzenie głową zablokował przed linią bramkową Bozić.

Helik zaatakował dośrodkowaną przez Pikka piłkę. Obrońca Cracovii interweniował tak niefortunnie, że skierował futbolówkę w kierunku swojej bramki, ale czujny Pesković uratował kolegę przed samobójem.

Cracovia prowadzi grę, ale to Miedź jest konkretniejsza. Teraz Artur Pikk dośrodkował spod końcowej linii w pole karne gości, gdzie śmiało próbę uderzenia prosto z powietrza podjął Aleksandar Miljković, ale uderzył nad bramką Pasów

Henrik Ojamaa wpadł w pole karne Cracovii z lewej strony, ale zwlekał z podjęciem decyzji i ostatecznie ani nie zagroził Peskoviciowi, ani nie podał piłki żadnemu koledze. Estończyk zepsuł dobrze zapowiadającą się akcję Miedzi.

W odpowiedzi Cabrera zagłówkował obok bramki Miedzi.

Aktywny od pierwszego gwizdka Camara pomknął z piłką środkiem pola i zdecydował się na uderzenie z 25 metrów. Pesković i tym razem nie musiał interweniować, ale tym razem Hiszpan pomylił się nieznacznie.

Cracovia przetrwała szturm gospodarzy i sama zaczęła dyktować warunki gry.

Intensywny początek w wykonaniu Miedzi. Gospodarze próbują zdominować Cracovię.

Camara zakończył pierwszą akcję Miedzi uderzeniem, ale Pesković nie musiał interweniować - piłka minęła jego bramkę.

Pierwszy gwizdek! Od środka Miedź.

Sędzia wyprowadził piłkarzy na boisko. Gospodarze zagrają na niebiesko. Goście wystąpią w biało-czerwonych koszulkach.

Kto wygra mecz?

Cracovia jest krok od zapewniania sobie awansu do grupy mistrzowskiej. Jeśli Pasy zremisują albo wygrają z Miedzią, nic nie odbierze im już miejsca w pierwszej "ósemce".

Cracovia przyjechała do Legnicy podbudowana zwycięstwami z Górnikiem Zabrze (1:0) i Koroną Kielce (2:1). Gospodarze natomiast nie wygrali od trzech kolejek, zdobywając w trzech ostatnich meczach tylko jeden punkt.

Drugie piątkowe spotkanie 28. kolejki Lotto Ekstraklasy poprowadzi Piotr Lasyk.