Zagłębie Sosnowiec
4' Olaf Nowak 80' Patrik Mraz
Wisła Płock
8' Igor Łasicki 13' Dominik Furman 36' Oskar Zawada 40' Nico Varela 77' Igor Łasicki 79' Mateusz Szwoch 82' Grzegorz Kuświk
1:3

Koniec spotkania. Wisła wykorzystała błędy rywali i wygrała mecz z Zagłębiem.

Nowak próbował uruchomić Sanogo, ale akcja zakończona stratą.

Potrzebna interwencja służb medycznych. Sanogo leży na boisku. Francuzowi nic poważnego się nie stało i kontynuje grę.

Nieudane rozegranie rzutu rożnego przez gości. Piłka dla Zagłębia.

Mecz potrwa dłużej o cztery minuty.

W polu karnym Rasak dograł do Kuświka, a ten strzelił tuż obok słupka.

Ze strzałem Możdżenia z problemami poradził sobie Daehne.

Mygas strzelił w boczną siatkę.

Gol! Strzelił Grzegorz Kuświk. Borysiuk huknął z rzutu wolnego z trzydziestu metrów. Piłkę przed siebie odbił Hrosso, dopadł do niej Kuświk i pokonał bramkarza.

Żółtą kartkę otrzymał Patrik Mraz.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Szwoch.

Mamy celny strzał! Mraz z dystansu uderzył prosto w bramkarza.

Żółtą kartkę otrzymał Igor Łasicki.

Merebaszwili ruszył z akcją, lecz zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

Uryga ubiegł Gabedawę i zagrał głową do własnego bramkarza.

Furman próbował uderzenia przewrotką, ale nie trafił w piłkę.

Mygas wybiciem przerwał groźną akcję Wisły.

Kontra Wisły zakończona bardzo niedokładnym podaniem. Zagłębie częściej atakuje, ale w tej połowie nie mieliśmy jeszcze celnego strzału.

Sanogo był na spalonym. Akcja przerwana.

Z akcją skrzydłem ruszył Nawotka, oddał strzał z ostrego kąta, ale trafił prosto w Urygę.

Akcja Wisły przerwana. Ricardinho na spalonym.

To powinno być 3:1. Szwoch miał przed sobą pustą bramkę, ale nie zdołał dopaść do piłki.

Zagłębie S. Schodzi: Tomasz Nowak. Wchodzi: Lukas Gressak.

Kontra Zagłębia zakończona niedokładnym podaniem Udovicicia w kierunku Sanogo.

Daehne wypiąstkował piłkę po dośrkodowaniu Możdżenia.

Groźnie pod bramką Wisły. Tuż nad poprzeczką uderzył Heinloth.

Po dośrodkowaniu Rasaka piłkę złapał Hrosso.

Sporo szczęścia miał Daehne. Za pierwszym razem nie zdołał wybić piłki, ale po sekundzie naprawił swój błąd.

Ofensywny faul graczy Wisły Płock przerwał dobrze zapowiadającą się akcję.

Dobry pomysł Furmana, ale wykonanie beznadziejne. Dogranie do Vareli spowodowało zwolnienie akcji i w konsekwencji stratę piłki.

Początek drugiej połowy!

Koniec pierwszej połowy. Wisła prowadzi, ale to Zagłębie miało więcej dogodnych sytuacji do zdobycia gola.

Sędzia doliczył dwie minuty.

Akcja Wisły przerwana. Rasak był na spalonym.

McGing w ostatniej chwili ubiegł Udovicicia i zapobiegł groźnej akcji Zagłębia.

Groźnie pod bramką Zagłębia, ale gospodarze zablokowali dwa strzały graczy Wisły.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Nico Varela.

Nawotka sfaulował Garcię, sędzia odgwizdał faul, co nie spodobało się Nawotce. Wymachiwał rękami, ale szybko został uspokojony przez arbitra.

Gol! Strzelił Oskar Zawada. Asystował mu Nico Varela. Sosnowiczanie bardziej skupiali się na protestach niż na grze. To wykorzystali goście, ale pomogli im w tym defensorzy Wisły. Varela w polu karnym odegrał do Zawady, a ten pokonał beramkarza. Sprawdzono system VAR - wszystko zgodnie z przepisami. Kibice gospodarzy sądzą inaczej...

Głośne "Gdzie jest VAR?" na trybunach. Kibice nie mogą się pogodzić z decyzją arbitra. Ręki w polu karnym nie było.

Olaf Nowak dośrodkował ze skrzydła, piłka trafiła do Sanogo, a jego strzał został zatrzymany. Sosnowiczanie domagają się karnego.

Strzał Furmana z osiemnastu metrów zablokowany. Kilka chwil później Hrosso przechwycił piłkę po dośrodkowaniu ze skrzydła.

Okrzyk i upadek nie wystarczą do tego, by odgwizdać faul. Varela może mówić o szczęściu, że nie dostał za symulowanie żółtej kartki.

Varela próbował z pierwszej piłki dośrodkować ze skrzydła. Było to bardzo nieudane zagranie. Brakło kilku metrów, by trafił w słup oświetleniowy.

Po akcji gości piłkę bez problemów złapał Hrosso.

Akcja gości zakończona nieudanym strzałem - a raczej próbą strzału - Vareli.

Potężny strzał Zawady. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

Kontra Wisły zakończona zbyt mocnym dograniem do Zawady. Piłka w rękaach Hrosso.

Akcja Wisły zakończona stratą piłki. Tempo meczu w ostatnich minutach wyraźnie spadło.

Kontra Zagłębia. Olaf Nowak dograł do Możdżenia, ten zauważył wychodzącego na czystą pozycję Sanogo. Jednak w momencie podania Francuz zwolnił, by uniknąć spalonego i piłkę przechwycił bramkarz Wisły.

Możdżeń z rzutu wolnego z 20 metrów uderzył prosto w ręce Daehne.

Sanogo podał do wbiegającego w pole karne Tomasza Nowaka. Ten huknął nad poprzeczką.

Żółtą kartkę za faul na Mrazie otrzymał Dominik Furman.

Zagłębie ruszyło z akcją, ale Mraza sfaulował Furman. Sędzia już chwytał za gwizdek, ale zdecydował się kontynuować akcję. Do piłki doszedł Sanogo, który w polu karnym stracił piłkę.

Ricardinho dograł w kierunku Zawady, ale piłkę przejął Cichocki.

Wisła miała dużo szczęścia! To mogło być 2:1 dla Zagłębia. Zmierzającą do bramki pliłkę wybił obrońca Wisły.

Zagłębie już rzuciło się do ataków. Dogranie wzdłuż pola karnego, ale do piłki nie doszedł Nawotka.

Gol! Strzelił Igor Łasicki. Asystował mu Dominik Furman. Wrzutka Furmana z rzutu rożnego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Łasicki i pokonał bramkarza. Mamy remis.

Mocny strzał z dystansu Vareli, ale obronił Hrosso.

To powinno być 2:0 dla gospodarzy! Po dograniu Tomasza Nowaka uderzył Nawotka, ale tym razem Daehne obronił. Niewiele brakło, by do piłki dopadł Sanogo, ale ostatecznie sytuację wyjaśnili goście.

Gol! Strzelił Olaf Nowak. Asystował mu Mateusz Możdżeń. Napastnik Zagłębia w polu karnym otrzymał kapitalne podanie od Możdżenia i nie dał szans na interwencję bramkarzowi Wisły.

Kolejne nieudane dogranie w pole karne w wykonaniu sosnowiczan. Po rzucie wolnym piłkę przejęli rywale.

Nawotka płasko dograł ze skrzydła, lecz tam piłkę przechwycili goście.

Możdżeń dośrodkowa w pole karne, ale tam piłkę wypiąstkował Daehne.

Początek spotkania!

Na Stadionie Ludowym rozbrzmiewa utwór Jana Kiepury "Brunetki, blondynki". To znak, że piłkarze obu drużyn już są gotowi do wyjścia na boisko.

Stadion w Sosnowcu jest jednym z czterech, na których w 30. kolejce obecni są arbitrzy VAR. Funkcję tę pełnić będzie Tomasz Musiał, a jego asystentem będzie Tomasz Listkiewicz.

Zagłebie doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że porażka w tym meczu może utrudnić walkę o utrzymanie.

Obie drużyny walczą o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie, a przed 29. kolejką zajmują dwie ostatnie miejsca w tabeli. Wyżej sklasyfikowana jest Wisła Płock, która ma 3 punkty przewagi nad Zagłębiem.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).