1
2
2
82'

Gol! Strzelił Grzegorz Kuświk. Borysiuk huknął z rzutu wolnego z trzydziestu metrów. Piłkę przed siebie odbił Hrosso, dopadł do niej Kuświk i pokonał bramkarza.

30
26
4
4
4
80'

3
79'

1
78'

Mamy celny strzał! Mraz z dystansu uderzył prosto w bramkarza.

1
2
3
77'

Żółtą kartkę otrzymał Igor Łasicki.

Wisła Płock
1
4
9
76'

Merebaszwili ruszył z akcją, lecz zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

11
8
2
1
75'
74'

Uryga ubiegł Gabedawę i zagrał głową do własnego bramkarza.

9
5
1
71'
3
2
2
3
1
71'
70'

Furman próbował uderzenia przewrotką, ale nie trafił w piłkę.

1
1
6
5
4
69'

Mygas wybiciem przerwał groźną akcję Wisły.

1
1
3
7
6
68'

Kontra Wisły zakończona bardzo niedokładnym podaniem. Zagłębie częściej atakuje, ale w tej połowie nie mieliśmy jeszcze celnego strzału.

3
4
3
3
4
64'

Sanogo był na spalonym. Akcja przerwana.

11
4
2
1
63'

Z akcją skrzydłem ruszył Nawotka, oddał strzał z ostrego kąta, ale trafił prosto w Urygę.

6
6
1
61'

Akcja Wisły przerwana. Ricardinho na spalonym.

1
2
1
4
12
60'
60'

To powinno być 3:1. Szwoch miał przed sobą pustą bramkę, ale nie zdołał dopaść do piłki.

1
2
2
8
59'
58'

Kontra Zagłębia zakończona niedokładnym podaniem Udovicicia w kierunku Sanogo.

5
4
1
1
57'

Daehne wypiąstkował piłkę po dośrkodowaniu Możdżenia.

5
4
1
55'

Groźnie pod bramką Wisły. Tuż nad poprzeczką uderzył Heinloth.

5
2
2
2
3
54'

Po dośrodkowaniu Rasaka piłkę złapał Hrosso.

1
2
3
4
komentarz

1
53'
51'

Sporo szczęścia miał Daehne. Za pierwszym razem nie zdołał wybić piłki, ale po sekundzie naprawił swój błąd.

1
1
2
1
49'

Ofensywny faul graczy Wisły Płock przerwał dobrze zapowiadającą się akcję.

4
1
1
1
1
47'

Dobry pomysł Furmana, ale wykonanie beznadziejne. Dogranie do Vareli spowodowało zwolnienie akcji i w konsekwencji stratę piłki.

1
1
2
2
4
46'

2
45'

Sędzia doliczył dwie minuty.

4
5
5
4
6
45'

Akcja Wisły przerwana. Rasak był na spalonym.

3
1
3
3
5
42'

McGing w ostatniej chwili ubiegł Udovicicia i zapobiegł groźnej akcji Zagłębia.

8
6
1
1
41'

Groźnie pod bramką Zagłębia, ale gospodarze zablokowali dwa strzały graczy Wisły.

1
5
3
1
4
40'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Nico Varela.

Wisła Płock
1
1
4
4
39'

Nawotka sfaulował Garcię, sędzia odgwizdał faul, co nie spodobało się Nawotce. Wymachiwał rękami, ale szybko został uspokojony przez arbitra.

1
1
2
36'

Gol! Strzelił Oskar Zawada. Asystował mu Nico Varela. Sosnowiczanie bardziej skupiali się na protestach niż na grze. To wykorzystali goście, ale pomogli im w tym defensorzy Wisły. Varela w polu karnym odegrał do Zawady, a ten pokonał beramkarza. Sprawdzono system VAR - wszystko zgodnie z przepisami. Kibice gospodarzy sądzą inaczej...

38
24
4
5
12
36'

Głośne "Gdzie jest VAR?" na trybunach. Kibice nie mogą się pogodzić z decyzją arbitra. Ręki w polu karnym nie było.

7
2
1
3
1
35'

Olaf Nowak dośrodkował ze skrzydła, piłka trafiła do Sanogo, a jego strzał został zatrzymany. Sosnowiczanie domagają się karnego.

3
1
7
5
3
34'

Strzał Furmana z osiemnastu metrów zablokowany. Kilka chwil później Hrosso przechwycił piłkę po dośrodkowaniu ze skrzydła.

2
1
2
2
3
33'

Okrzyk i upadek nie wystarczą do tego, by odgwizdać faul. Varela może mówić o szczęściu, że nie dostał za symulowanie żółtej kartki.

2
2
4
3
4
30'

Varela próbował z pierwszej piłki dośrodkować ze skrzydła. Było to bardzo nieudane zagranie. Brakło kilku metrów, by trafił w słup oświetleniowy.

3
3
2
3
29'

Po akcji gości piłkę bez problemów złapał Hrosso.

2
1
2
1
2
28'

Akcja gości zakończona nieudanym strzałem - a raczej próbą strzału - Vareli.

2
1
3
1
2
25'

Potężny strzał Zawady. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

4
1
3
1
2
23'

Kontra Wisły zakończona zbyt mocnym dograniem do Zawady. Piłka w rękaach Hrosso.

1
1
5
1
2
22'

Akcja Wisły zakończona stratą piłki. Tempo meczu w ostatnich minutach wyraźnie spadło.

2
2
2
1
4
19'

Kontra Zagłębia. Olaf Nowak dograł do Możdżenia, ten zauważył wychodzącego na czystą pozycję Sanogo. Jednak w momencie podania Francuz zwolnił, by uniknąć spalonego i piłkę przechwycił bramkarz Wisły.

2
2
16'

Możdżeń z rzutu wolnego z 20 metrów uderzył prosto w ręce Daehne.

2
4
1
14'

Sanogo podał do wbiegającego w pole karne Tomasza Nowaka. Ten huknął nad poprzeczką.

2
2
1
13'

Żółtą kartkę za faul na Mrazie otrzymał Dominik Furman.

Wisła Płock
2
1
2
3
12'

Zagłębie ruszyło z akcją, ale Mraza sfaulował Furman. Sędzia już chwytał za gwizdek, ale zdecydował się kontynuować akcję. Do piłki doszedł Sanogo, który w polu karnym stracił piłkę.

3
1
3
11'

Ricardinho dograł w kierunku Zawady, ale piłkę przejął Cichocki.

4
2
2
1
2
10'

Wisła miała dużo szczęścia! To mogło być 2:1 dla Zagłębia. Zmierzającą do bramki pliłkę wybił obrońca Wisły.

8
4
5
2
2
9'

Zagłębie już rzuciło się do ataków. Dogranie wzdłuż pola karnego, ale do piłki nie doszedł Nawotka.

4
4
1
1
5
8'

Gol! Strzelił Igor Łasicki. Asystował mu Dominik Furman. Wrzutka Furmana z rzutu rożnego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Łasicki i pokonał bramkarza. Mamy remis.

25
17
6
5
7
7'

Mocny strzał z dystansu Vareli, ale obronił Hrosso.

3
2
3
2
2
6'

To powinno być 2:0 dla gospodarzy! Po dograniu Tomasza Nowaka uderzył Nawotka, ale tym razem Daehne obronił. Niewiele brakło, by do piłki dopadł Sanogo, ale ostatecznie sytuację wyjaśnili goście.

5
3
2
1
2
4'

Gol! Strzelił Olaf Nowak. Asystował mu Mateusz Możdżeń. Napastnik Zagłębia w polu karnym otrzymał kapitalne podanie od Możdżenia i nie dał szans na interwencję bramkarzowi Wisły.

25
13
8
15
18
4'

Kolejne nieudane dogranie w pole karne w wykonaniu sosnowiczan. Po rzucie wolnym piłkę przejęli rywale.

4
3
2'

Nawotka płasko dograł ze skrzydła, lecz tam piłkę przechwycili goście.

2
3
1'

Możdżeń dośrodkowa w pole karne, ale tam piłkę wypiąstkował Daehne.

2
2
czas Start meczu
17:49

Na Stadionie Ludowym rozbrzmiewa utwór Jana Kiepury "Brunetki, blondynki". To znak, że piłkarze obu drużyn już są gotowi do wyjścia na boisko.

2
1
17:19

Stadion w Sosnowcu jest jednym z czterech, na których w 30. kolejce obecni są arbitrzy VAR. Funkcję tę pełnić będzie Tomasz Musiał, a jego asystentem będzie Tomasz Listkiewicz.

17:19

Zagłebie doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że porażka w tym meczu może utrudnić walkę o utrzymanie.

17:19

17:19

Obie drużyny walczą o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie, a przed 29. kolejką zajmują dwie ostatnie miejsca w tabeli. Wyżej sklasyfikowana jest Wisła Płock, która ma 3 punkty przewagi nad Zagłębiem.