Manchester City
59' Sergio Aguero
West Ham United
41' Ryan Fredericks 87' Michail Antonio
1:0

Komplet punktów został w Manchesterze.

Manchester City utrzymuje piłkę w pobliżu bramki londyńczyków. Kevin De Bruyne co prawda nie uruchomił kompana w polu karnym West Hamu United, ale wywalczył dla gospodarzy korner.

Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

Żółtą kartkę otrzymał Michail Antonio za przewinienie.

Man City. Schodzi: Sergio Aguero. Wchodzi: Phil Foden.

Ryan Fredericks próbował wyrównać. Znalazł się w obiecującym miejscu boiska, jednak piłka po jego strzale przeleciała ponad bramką Edersona.

Raheem Sterling strzelił po podaniu Sergio Aguero nieznacznie obok bramki Łukasza Fabiańskiego. Mistrz Anglii pozostaje na połowie przeciwnika.

West Ham. Schodzi: Felipe Anderson. Wchodzi: Grady Diangana.

Sergio Aguero zatrzymany blisko linii pola karnego West Hamu United. Argentyńczyk szukał tam możliwości zdobycia drugiej bramki.

Jedna sytuacja podbramkowa West Hamu United po przerwie. Przy odrobinie szczęścia i mniejszej koncentracji Edersona mogła skończyć się golem, jednak taka liczba szans to trochę mało jak na ponad 70 minut walki.

Gra na utrzymanie Manchesteru City jest po zmianie wyniku bardziej usprawiedliwiona. Każda minuta w posiadaniu piłki to minuta mniej przeciwnika.

Kocioł w polu karnym West Hamu United. David Silva dopadł do piłki i huknął w środek bramki przyjezdnych. Ustawiony na linii bramkowej defensor wyręczył Łukasza Fabiańskiego i nadal mistrz Anglii prowadzi skromnie.

West Ham. Schodzi: Ben Johnson. Wchodzi: Pablo Zabaleta.

Cieszą się gospodarze. Po długich próbach rozbili mur przeciwnika.

Gol! Strzelił Sergio Aguero.

Argentyńczyk nie pozwolił sobie na błąd. Sergio Aguero zdobył 18. gola w Premier League z rzutu karnego. Łukasz Fabiański nie zdołał zatrzymać piłki.

Wielka szansa na objęcie prowadzenia dla Manchesteru City. Uśpieni przyjezdni popełnili błąd. Felipe Anderson sfaulował przeciwnika i będzie rzut karny.

Man City. Schodzi: Leroy Sane. Wchodzi: Bernardo Silva.

Odważniejsza koncepcja West Hamu United po powrocie z szatni na boisko. Akcje oskrzydlające przyjezdnych przypominają mistrzowi Anglii o defensywie.

Man City. Schodzi: Riyad Mahrez. Wchodzi: Raheem Sterling.

Podania Obywateli przed polem karnym stołecznego zespołu. Długo to wszystko trwało i skończyło się spalonym.

West Ham United. Po raz pierwszy przyjezdni byli tak niebezpieczni dla Edersona, a bramkarza Manchesteru City zatrudnił rodak Felipe Anderson w komitywie z Andy'm Carrollem. Musi być skoncentrowany w takich sytuacjach Ederson.

Ryan Fredericks ma pretensje do kompanów z zespołu. Nikt nie krzyknął defensorowi West Hamu United, że blisko nie ma przeciwnika i ten wybił piłkę na korner. Na szczęście Manchester City nie wykorzystał stałego fragmentu.

West Ham. Schodzi: Samir Nasri. Wchodzi: Manuel Lanzini.

Druga połowa.

Czy Łukasz Fabiański zachowa czyste konto?

Gra jedna drużyna, nie strzelają obie.

Doliczona minuta.

Manchester City jakby wyczekuje możliwości porozmawiania ze swoim menedżerem w szatni. Tym razem nie udało się Sergio Aguero zaszkodzić Łukaszowi Fabiańskiemu.

Żółtą kartkę otrzymał Ryan Fredericks za faul na Leroyu Sane.

Kolejna akcja Obywateli zakończona nieudanym zagraniem Riyada Mahreza. Od bramki Łukasz Fabiański.

Nieustannie budują atak pozycyjny piłkarze z Manchesteru. West Ham United postanowił murować dostęp do własnej bramki dopóki jest to możliwe i poszukać swoich szans z kontrataku.

Nicolas Otamendi był blisko zdobycia gola. Argentyńczyk pojawił się w polu karnym przeciwnika przy okazji rzutu rożnego i strzelił nieznacznie obok bramki Łukasza Fabiańskiego po dośrodkowaniu.

Coraz mniej czasu ma Manchester City na zdobycie prowadzenia w pierwszej połowie. Atakują gospodarze, ale nie widać efektu tego szturmu.

West Ham United ma 18 procent posiadania piłki i nie oddał jeszcze strzału. To mówi dużo o obrazie spotkania.

Płaskie dogranie w środek pola karnego, gdzie był David Silva. Hiszpan nie zastanawiał się ani przez chwilę i strzelił z półdystansu nieznacznie obok bramki Łukasza Fabiańskiego. Był rykoszet co pomogło reprezentantowi Polski.

W posiadaniu piłki podopieczni Pepa Guardioli. Do tego zdążyli już przyzwyczaić kibiców.

Kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Odważnie wybiegł na przedpole Łukasz Fabiański, gdzie zderzył się z przeciwnikiem. Na szczęście dla West Hamu United wcześniej zdążył wyekspediować futbolówkę z pola karnego.

Krąży piłka między zawodnikami z Manchesteru. Szukają oni sposobu na pokonanie głęboko cofniętych przeciwników.

Nieudana kombinacja Manchesteru City przed polem karnym przeciwnika. Awaryjnym rozwiązaniem było płaskie wstrzelenie w pole bramkowe, po którym nie udało się wepchnąć piłki z bliska do siatki Davidowi Silvie.

Łukasz Fabiański nie miał problemu ze złapaniem piłki po dośrodkowaniu Leroya Sane w kierunku Riyada Mahraza. Wyraźnie zmniejszyło się tempo ataków Obywateli.

Trochę żwawiej poruszają się obrońcy gości. Tak jakby złapali rytm w Manchesterze.

Kolejna szansa na zaskoczenie Łukasza Fabiańskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Andy Carroll nie pozwolił gospodarzom na oddanie strzału i wyekspediował piłkę daleko z pola karnego West Hamu United.

Michail Antonio ucierpiał. Przerwa w grze spowodowana urazem bocznego pomocnika West Hamu United.

Korner dla mistrza Anglii. Po nim aż dwa dośrodkowania i poradzili sobie głęboko cofnięci kompani Łukasza Fabiańskiego. Całe zamieszanie wyjaśnił chwytem reprezentant Polski.

Płaskie dośrodkowanie w pole bramkowe West Hamu United i strzał z bliska w słupek bramki Łukasza Fabiańskiego! Rośnie napór gospodarzy, którzy chcą błyskawicznie wyjść na prowadzenie.

Zapowiedzią pracowitego meczu dla Łukasza Fabiańskiego było uderzenie z dystansu Kevina De Bruyne'a. Reprezentant Belgii spudłował identycznie jak Riyad Mahrez po dośrodkowaniu Leroya Sane.

Gospodarze w błękitnych koszulkach i białych spodenkach, a ich przeciwnik w bordowo-błękitnych strojach. W posiadaniu piłki Manchester City, choć to drużyna z Londynu zaczęła od środka.

Początek meczu.

Czy Manchester City wygra mecz z West Hamem United?

Gospodarze gotowi do walki.

Łukasz Fabiański od początku po stronie gości.

Podstawowe ustawienie Manchesteru City.

Sędzia: Stuart Attwell

Manchester City wygrał sześć poprzednich meczów o stawkę z West Hamem United. Strzelił w nich 22 gole, a stracił tylko trzy. W środku tygodnia wicelider Premier League zwyciężył w finale Pucharu Ligi Angielskiej z Chelsea FC. Potrzebował do tego konkursu rzutów karnych.

West Ham United jest na 10. miejscu w tabeli. Drużyna Łukasza Fabiańskiego jest niepokonana od trzech kolejek. Po remisach z Liverpool FC i Crystal Palace pokonała 3:1 Fulham FC.

Manchester City jest wiceliderem Premier League. Drużyna Pepa Guardioli ma na koncie 65 punktów za 21 zwycięstw oraz dwa remisy. Do prowadzącego w lidze angielskiej Liverpool FC traci punkt.