Chelsea FC
24' Eden Hazard 82' Cesar Azpilicueta 85' Kepa Arrizabalaga 90' Eden Hazard
West Ham United
11' Angelo Ogbonna
2:0

Koniec. To był wieczór Edena Hazarda. Chelsea po wygranej awansowała na 3. miejsce w Premier League.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Gol! Strzelił Eden Hazard. Asystował mu Ross Barkley. Barkley w pole karne do Hazarda, który kapitalnie przyjął piłkę i uderzył nie do obrony! 2:0!

Pedro uderzał, a może podawał. Wślizgiem do piłki starał się dojść Giroud. Zabrakło metra.

Z narożnika pola bramkowego uderzał Giroud, piłka przeleciała między nogami Fabiańskiego. Polak jednak trącił futbolówkę i ta spadła na górną siatkę.

Żółtą kartkę za grę na czas otrzymał Kepa Arrizabalaga.

Po dograniu z rogu strzał Fabiana Balbueny poszybował ponad poprzeczką.

Arnautović uderzał z kilku metrów głową, trafił w Emersona. To uratowało Chelsea! Tylko rzut rożny dla gości.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Cesar Azpilicueta.

Hudson-Odoi do Barkley'a, który nie zdążył dojść do piłki metr przed bramką.

Strzał srzed pola karnego oddał Declan Rice, piłka minęła bramkę Kepy.

Chelsea. Schodzi: Gonzalo Higuain. Wchodzi: Olivier Giroud.

David Luiz uderzył z rzutu wolnego, piłka trafiła w mur i wyszł na rzut rożny.

West Ham, podobnie jak Chelsea, stara się grać wysokim pressingiem. Dobre tempo meczu po zmianie stron.

Chelsea. Schodzi: Ruben Loftus-Cheek. Wchodzi: Ross Barkley.

West Ham. Schodzi: Mark Noble. Wchodzi: Pedro Obiang.

Piłka dotarła w polu karnym do Hudsona-Odoi. Ten jednak na spalonym.

Dużo lepiej po zmianie stron prezentują się goście, West Ham szuka wyrównującej bramki.

Z pola karnego wprost w dobrze ustawionego Fabiańskiego trafił Hazard.

Ależ uderzenie Aarona Cresswella. Strzał z okolic linii pola karnego, piłka o centymetry minęła słupek!

Ucierpiał Hazard, zawodnik Chelsea jednak dość szybko pozbierał się z murawy.

Akcja za akcję. Próba Loftus-Cheeka, piłka minęła jednak cel.

I już akcja po drugiej stronie. Strzał Felipe Andersona obronił Kepa Arrizabalaga.

Ruben Loftus-Cheek uderzał z pola karnego, piłkę pewnie złapał Fabiański.

Pierwsza dobra akcja West Hamy, Arnautović wycofał piłkę do Lanziniego, którego strzał odbił Kepa! Zawodnik Młotów powinien w sytuacji uderzyć dużo lepiej.

West Ham nie potrafi przedostać się na połowę Chelsea. Gospodarze wysoko atakują gospodarzy.

Fabiański musiał wybijać piłkę na aut. Polak był naciskany przez rywala.

Bardzo groźny strzał Hazarda z trudnej pozycji. Piłka minęła jednak bramkę Fabiańskiego.

Wracamy do gry!

Przerwa. Dobry mecz Chelsea, bardzo dobry Hazarda. Jak na razie gospodarze 1:0 prowadzą z bezbarwnym West Hamem.

Jeszcze minuta gry przed nami.

Higuain uderzał z pięciu metrów. Trafił jednak w nogę obrońcy i będzie tylko rzut rożny dla Chelsea.

Po dośrodkowaniu z rogu skiksował Fabiański. Polak naprawił błąd i po chwili złapał piłkę.

Hazard do Hudson-Odoi, który wpadł z piłką w pole karne, strzał na rzut rożny wybił Fabiański!

Niewiele zmienia się w Londynie. Chelsea cały czas ma więcej do powiedzenia, rywale w ofensywie... milczą.

Hazard dograł piłkę do Calluma Hudson-Odoi, strzał z sześciu metrów zablokował obrońca.

Chelsea nie odpuszcza. Gospodarze szukają kolejnego gola. West Ham niewiele potrafi zdziałać.

Hazard sponiewierany w polu karnym, sędzia nakazał grać dalej.

Chelsea chce pójść za ciosem. Hazard do Higuaina, a ten z ostrego kąta uderzył w słupek!

Gol! Strzelił Eden Hazard. Cóż za akcja Hazarda. Ruszył stojąc ok. 40 metrów przed bramką, minął kilku piłkarzy i strzałem z pola karnego pokonał Fabiańskiego. Cud, miód, malina! Boski Diego nie powstydziłby się takiej akcji. Bajka, baśń, legenda! 1:0!

Kante zostawił piłkę, w polu karnym przejął ją Cesar Azpilicueta, w ostatniej chwili dobrze interweniował obrońca.

West Ham w końcu na dłużej na połowie Chelsea. Goście jednak szanują piłkę i nie zamierzają się jej zbyt szybko pozbywać.

Pierwsze zagrożene pod bramką Młotów. Z ok. 17 metrów mocno uderzył Kante, pół metra ponad poprzeczką.

Chelsea cały czas przeważa, wciąż jednak niewiele z tego korzyści. Łukasz Fabiański może w spokoju liczyc kibiców.

Emerson Palmieri uderzył z rzutu wolnego, kilka metrów od bramki Fabiańskiego.

Żółtą kartkę za faul taktyczny przed polem karnym otrzymał Angelo Ogbonna.

Chelsea na połowie Młotów. Rozpoczęło się rozbijanie skały. Topornie idzie, ale to dopiero początek meczu.

Wciąż się rozkręcamy. Przed momentem zaspał Higuain, który został złapany na spalonym.

Sporo podań i nic poza tym. Tzw. pierwsze piłki robaczywki.

Gramy!

Kto wygra mecz?

Mecz poprowadzi Chris Kavanagh.

Chelsea walczy o ligowe podium. West Ham na sześć kolejek przed końcem sezonu plasuje się na 11. miejscu.