Southampton FC
12' Shane Long 26' Oriol Romeu 34' Shane Long 55' James Ward-Prowse 67' Matt Targett
AFC Bournemouth
20' Dan Gosling 32' Callum Wilson 45+2' Dan Gosling 86' Callum Wilson
3:3

Koniec. Ciekawy mecz, sporo goli i emocji. Taką piłkę uwielbiamy.

Coraz bliżej końca meczu. Gospodarze pod bramką rywala, ale bez okazji na zdobycie zwycięskiej bramki.

Sędzia doliczył 5 minut.

Usiadł na murawie Solanke, rezerwowy póki co nie jest w stanie kontynuować gry.

Mogło być 3:4! Wilson sam na sam z bramkarzem, górą jednak Gunn! Źle zachował się napastnik gości.

Southampton. Schodzi: Shane Long. Wchodzi: Charlie Austin.

Gol! Strzelił Callum Wilson. Asystował mu Ryan Fraser. A jednak remis! Akcja gości, w pole karne wpadł Fraser, zagrał do Wilsona, który z bliska wpakował pilkę do siatki na 3:3!

W końcu Święci cofnęli się i czekają na to, co zrobi rywal. Do końca już niewiele minut.

Joshua King marzył o trafieniu na 3:3. Strzał był jednak bardzo niecelny.

Southampton. Schodzi: Danny Ings. Wchodzi: Stuart Armstrong.

Wściekły jestna siebie Redmond. Strzał pozostawiał wiele do życzenia.

Coraz mniej czasu mają goście na doprowadzenie do remisu. Gracze Bournemouth wciąż nie mogą przedostać się na połowę gospodarzy.

Groźnie pod bramką Bournemouth. Spokój zachował Boruc i Long nie był w stanie go pokonać. Tylko rzut rożny dla Southampton.

Solanke wycofał piłkę do Frasera, który z ok. 16 metrów uderzył ponad poprzeczką.

Bournemouth. Schodzi: Nathaniel Clyne. Wchodzi: Dominic Solanke.

Mocno z dystansu uderzył Pierre-Emile Hoejbjerg, piłka poszybowała obok słupka.

Dwadzieścia minut do końca. Southampton daleko od własnej bramki. Goście nie kwapią się do zdecydowanego ataku.

Gol! Strzelił Matt Targett. Asystował mu Yan Valery. Valery dośrodkował piłkę na piąty metr z prawej strony. Akcję zamykał Targett, który uderzeniem głową pokonał Artura Boruca! 3:2.

Po golu na 2:2 Święci poczuli, że mecz mogą wygrać. Gospodarze starają się atakować, goście z kolei sporadycznie znajdują się pod bramką Southampton.

Po rzucie rożnym strzał Targetta został zablokowany, po chwili niecelnie poprawiał Redmond.

Kolejna próba Ingsa, Artur Boruc ponownie spokojnie obronił.

Uderzał Danny Ings, Boruc był dobrze ustawiony i złapał sytuacyjną próbę zawodnika Świętych.

Gol! Strzelił James Ward-Prowse. Gospodarze odebrali rywalom piłkę w środku pola. Sędzia puścił grę, futbolówkę przed polem karnym otrzymał Ward-Prowse. Płaski strzał przy słupku przeleciał między nogami obrońcy i wpadł do bramki strzeżonej przez Boruca! 2:2.

. Schodzi: Dan Gosling. Wchodzi: Emerson Hyndman.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową tuż obok bramki uderzył Simpson!

Akcja Świętych, strzał z 20 metrów był jednak niecelny.

Problemy mięśniowe ma Gosling. Zawodnik gości na moment opuścił boisko.

Piłka trafiła przed pole karne do Bertranda, mocny strzał poszybował ponad bramką Boruca.

Wracamy do meczu!

Southampton. Schodzi: Oriol Romeu. Wchodzi: Matt Targett.

Przerwa. Początek świetnie układał się dla gospodarzy, którzy prowadzili. Po trafieniu dla Bournemouth na 1:1 wszystko zmieniło się i to goście prowadzą 2:1.

Żółtą kartkę za ostre wejście w rywala otrzymał Dan Gosling.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Goście kontrolują przebieg meczu, gracze Southampton nie potrafią im zagrozić.

Strzelał Bednarek. Reakcja trybun: yyyyyeeeeeaaaaayyyyy.

Goście domagali się rzutu karnego, sędzia był innego zdania. Miał rację.

Bournemouth cały czas w ataku. Gdzie są Święci z początku meczu? Ależ zmiana obrazu gry.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Shane Long.

Gol! Strzelił Callum Wilson. I już 1:2! Sprzed pola karnego płasko uderzył Brooks. Zasłonięty Gunn odbił piłkę przed siebie. Wykorzystał to Wilson, dobijając piłkę do brami z trzech metrów. W dole Premier League robi się ciekawie!

Po wyrównującym golu uaktywnili się goście. Southampton trochę w szoku, wszak bramkę stracili po pierwszej akcji rywala.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Oriol Romeu.

Cóż za pudło Longa! Strzał z  sześciu metrów odbił Boruc, a poprawka z trzech metrów do pustej bramki zatrzymała się na słupku! NIEPRAWDOPODOBNE! Boruc już leżał i nic nie mógł zrobić.

Bournemouth. Schodzi: Chris Mepham. Wchodzi: Ryan Fraser.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, uderzał Danny Ings, od bramki rozpocznie Boruc.

Gol! Strzelił Dan Gosling. Asystował mu Callum Wilson. Zabójczą kontrę wyprowadzili goście. Bednarek nie zdążył wrócić. Wilson odegrał w pole karne do Goslinga, a ten uderzył mocno w środek bramki. Gunn nie był w stanie odbić strzału. 1:1!

Redmond uderzył z ok. 20 metrów. Piłka minęła Boruca, ale minęła bramkę bardzo spokojnego Polaka.

Na bramkę Bournemouth sunie atak za atakiem. Święci chcą wykorzystać fakt, że rywal niezbyt angażuje się w akcje ofensywne.

Wciąż w ataku Southampton. Dośrodkowanie z prawej strony, Long jednak nie zdołał głową uderzyć piłki.

Gol! Strzelił Shane Long. Asystował mu Nathan Redmond. Redmond z pola karnego do Longa, a ten z ok. 12 metrów uderzył między nogami obrońcy. Boruc nie zdołał odbić piłki. 1:0!

Zagranie do Redmonda, Boruc nogą w "swoim" stylu odbił piłkę i będzie rzut rożny dla Świętych.

Od początku wyraźna przewaga Southampton. Goście nie potrafią wyjść z własnej połowy.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu piłki z sześciu metrów uderzał Bednarek. Piłkę wybił obrońca, ale Boruc wszystko raczej miał pod kontrolą.

Pierwsza akcja gospodarzy. Dogranie do Redmonda, strzał w ostatnim momencie został zablokowany.

Gramy!

Kto wygra mecz?

Mecz poprowadzi Graham Scott.

Niemal już pewny utrzymania Southampton (16. miejsce) podejmie plasujący się o dwie pozycje wyżej Bournemouth.