Newcastle United
20' Christian Atsu 45+2' Fabian Schaer 54' Jose Salomon Rondon
Liverpool FC
13' Virgil van Dijk 28' Mohamed Salah 86' Divock Origi 90+3' James Milner
2:3

Koniec. Liverpool wygrał 3:2 i co najmniej do poniedziałku będzie liderem Premier League!

Jeszcze będzie rzut rożny dla Newcastle. Ożywili się miejscowi kibice.

Liverpool nie pozwala Newcastle na przedostanie się pod bramkę Alissona.

Żółtą kartkę za faul otrzymał James Milner.

Sędzia łącznie doliczył 8 minut.

Newcastle. Schodzi: Fabian Schaer. Wchodzi: Yoshinori Muto.

Liverpool stara się wysoko atakować Newcastle i nie pozwala gospodarzom rozegrać akcji.

Gol! Strzelił Divock Origi. A jednak Liverpool! Dośrodkowanie z rzutu wolnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Origi i strzałem z czterech metrów pokonał Dubravkę. 2:3!

Szarża Christiana Atsu, obrońcy Liverpoolu zablokowali zawodnika Newcastle i piłkę przejął Alisson.

Liverpool. Schodzi: Dejan Lovren. Wchodzi: James Milner.

Prostopadłe dogranie w pole karne, szybszy jednak Dubravka, który przejął piłkę.

Rwana gra w ostatnich minutach. Czas bezlitośnie upływa gościom.

Kolejna przerwa w grze. Ki otrzymał przypadkowo cios w nos.

Liverpool. Schodzi: Mohamed Salah. Wchodzi: Divock Origi.

Mohamed Salah znoszony jest z boiska. To duży problem dla Liverpoolu.

Poważnie wygląda uraz Salaha. Na murawie już są nosze. Egipcjanin do gry już nie wróci.

Salah doznał urazu głowy i wciąż nie podnosi się z murawy.

Na murawie leży Salah, który zderzył się z obrońcami i bramkarzem.

Dośrodkowanie z lewej strony, głową uderzał Atsu, wysoko ponad bramką Alissona.

Robertson w pole karne do Hendersona, ten jednak skiksował jedenaście metrów przed bramką!

Perez w polu karnym, strzał został jednak zablokowany. Newcastle nie chce remisu, Newcastle chce wygranej.

Mane sam na sam z bramkarzem nie trafił w bramce. Dodatkowo był na spalonym.

Ruszył do ataku Liverpool. Newcastle cofnięte pod własne pole karne.

Gol! Strzelił Jose Salomon Rondon. Asystował mu Javier Manquillo. Po rzucie rożnym piłka została wybita przed pole karne, tam głową do Rondona zagrał Manquillo, a Wenezuelczyk potężnie uderzył na 2:2!

Atsu ruszył lewą stroną, dośrodkowanie na rzut rożny wybił obrońca.

I już jesteśmy po drugiej stronie. Z ok. 11 metrów wysoko ponad bramką uderzył Daniel Sturridge!

Akcja gospodarzy, z pola karnego uderzał Rondon. Alisson pewnie obronił.

Do dogrania w pola karne ni doszli Sturridge oraz Mane. Mogło być bardzo groźnie pod bramką Newcastle.

Wracamy do gry!

Przerwa. Liverpool prowadzi 2:1, ale swoje problemy w 1. połowie miał.

Żółtą kartkę otrzymał Fabian Schaer.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Uderzał Rondon, strzał był jednak zbyt anemiczny i nie mógł zaskoczyć Alissona.

Liverpool już nie pozwala Newcastle na zbyt wiele. Gospodarze mają inne plany, ale mają problemy z przedostaniem się pod bramkę Alissona.

W polu karnym piłkę otrzymał Henderson, dogranie zablokował obrońca.

Spokojniejszy fragment gry, po szalonych kilkunastu minutach. Liverpool zwalnia tempo meczu.

Mane sam na sam z bramkarzem, górą jednak Dubravka!

Gol dla Liverpoolu na moment ostudził zapędy gospodarzy. Na boisko momentami za dużo jest chaosu.

Gol! Strzelił Mohamed Salah. Asystował mu Trent Alexander-Arnold. Gol z... niczego. Z prawej strony dośrodkował Alexander-Arnold, Salah przyłożył nogę, Dubravka nie był w stanie odbić płasko uderzonej piłki. 1:2!

Kolejny strzał gospodarzy. Z siedmiu metrów uderzył Perez, piłka trafiła w poprzeczkę! Poprawkę Ki Alisson obronił.

Poczuli krew gospodarze. Kolejny strzał na bramkę Alissona. Głową wprost w bramkarza uderzył Perez.

Gol! Strzelił Christian Atsu. A jednak remis! Zaspała obrona Liverpoolu. Do niemal pustej bramki uderzał Rondon, ale trafił w rękę stojącego na linii bramkowej Alexandra-Arnolda. Arbiter nie przerwał gry i zastosował przywilej korzyści. Słusznie, ponieważ piłkę do siatki wbił Atsu. 1:1!

Liverpool długo rozgrywa piłkę. Gracze Newcastle nie zamierzają rzucać się odrabiania strat, może się to dla nich źle skończyć.

Dogranie w pole karne do Mane, ten jednak nie zdążył dojść do piłki. Od bramki Newcastle.

Gol! Strzelił Virgil van Dijk. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, van Dijk pozostawiony bez opieki zrobił dwa kroki i z pięciu metrów głową trafił do siatki. 0:1!

Kolejny strzał Salaha, piłka zablokowana i będzie rzut rożny dla gości.

Piłka spadła na piąty metr, momentalnie uderzył Salah. Egipcjanin jednak spudłował.

Coraz wyraźniejsza przewaga Liverpoolu. Goście przycisnęli, coraz większe problemy mają gospodarze.

Wciąż bez spięć w polach karnych, bez uderzeń. Trwa twarda walka w środku pola.

Nieśmiałe pierwsze minuty. Niewiele się dzieje. Klasyk oceni, że trwa badanie sił.

Gramy!

Mecz poprowadzi Andre Marriner.

Kto wygra mecz?

Liverpool jeszcze wierzy w tytuł. Musi jednak wygrać z Newcastle i liczyć na potknięcie Manchesteru City. Do końca sezonu pozostały już tylko dwie kolejki.