Manchester City
28' Sergio Aguero 38' Aymeric Laporte 63' Riyad Mahrez 72' Ilkay Gundogan
1:4

Koniec meczu. Manchester City ograł Brighton and Hove Albion 4:1 i obronił tytuł mistrza Anglii!

Sędzia doliczył 2 minuty.

Man City. Schodzi: Kyle Walker. Wchodzi: Danilo.

Manchester City już nie zamierza się przemęczać i czeka na końcowy gwizdek sędziego.

Zawodnicy prowadzeni przez Guardiolę spokojnie wymieniają się podaniami na połowie Mew.

Zagotowało się pod bramką Brighton and Hove Albion, a ostatecznie piłkę złapał Mathew Ryan.

Man City. Schodzi: David Silva. Wchodzi: Kevin De Bruyne.

Aktualna czołówka tabeli Premier League:

1. Manchester City - 98 pkt

2. Liverpool FC - 97 pkt

Kibice z Manchesteru już świętują zdobycie mistrzostwa Anglii. Do końca regulaminowego czasu gry pozostał kwadrans.

Gol! Strzelił Ilkay Gundogan.

Manchester City ma już trzy trafienia przewagi! Znakomicie z rzutu wolnego z około 25 metrów przymierzył Ilkay Gundogan.

The Citizens już nie forsują tempa i starają się kontrolować boiskowe wydarzenia.

Man City wciąż w natarciu i walczy o zdobycie swojej czwartej bramki. The Citizens są o krok od obrony tytułu mistrza Anglii.

Gol! Strzelił Riyad Mahrez. Asystował mu David Silva.

Manchester City prowadzi już 3:1! Pięknie zrobił to Riyad Mahrez. Najpierw ograł przeciwnika, a później ładnie uderzył sprzed pola karnego.

Manchester City wykonywał rzut rożny, jednak nie był w stanie zagrozić bramce rywala.

Pep Guardiola niespokojnie krąży przy linii bocznej boiska, bo jego drużyna prowadzi różnicą tylko jednej bramki, a do końca meczu pozostało sporo czasu.

Czy w drugiej połowie spotkania padnie co najmniej jeden gol?

Posiadanie piłki:

Brighton and Hove Albion - 30 proc.

Manchester City - 70 proc.

Mewy będą miały rzut wolny na połowie gości.

Zawodnicy z Manchesteru wymieniają kolejne podania w środkowej strefie boiska.

David Silva znalazł się na pozycji spalonej.

Fatalnie piłkę spod własnej bramki wybijał Ederson, co się mogło się skończyć dla podopiecznych Pepa Guardioli.

Ołeksandr Zinczenko zatrzymał kontrę Mew i w ataku ponownie przyjezdni.

Początek drugiej odsłony spotkania Brighton and Hove Albion - Manchester City.

Koniec pierwszej połowy meczu, po której Manchester City prowadzi z Brighton and Hove Albion 2:1.

Sędzia doliczył 1 minutę.

Czy Manchester City utrzyma prowadzenie do końca meczu?

Dobrze poczyna sobie Riyad Mahrez, który sprawia sporo problemów defensywie Mew.

Gol! Strzelił Aymeric Laporte. Asystował mu Riyad Mahrez.

Manchester City wygrywa 2:1! Dokładnie z rzutu rożnego dośrodkował Riyad Mahrez, natomiast świetnie główkował Aymeric Laporte! W tym momencie to The Citizens są mistrzami Anglii.

Przyjezdni mozolnie budują swój atak pozycyjny.

Man City szybko odzyskał piłkę za sprawą agresywnego pressingu i znów jest w ofensywie.

Brighton and Hove Albion nie zamierza zwalniać tempa i szuka swojego drugiego trafienia w tym meczu.

Bernardo Silva strzelił celnie głową, ale piłkę chwycił Mathew Ryan.

Gol! Strzelił Sergio Aguero. Asystował mu David Silva.

Błyskawicznie odpowiedział Manchester City - 1:1! David Silva dobrze zgrał piłkę do Sergio Aguero, zaś ten posłał futbolówkę między nogami Mathew Ryan'a.

Gol! Strzelił Glenn Murray. Asystował mu Pascal Gross.

Brighton and Hove Albion na prowadzeniu 1:0! Manchester City w tarapatach. Dokładnie z rzutu rożnego dośrodkował Pascal Gross, a celnie główkował Glenn Murray.

Alireza Jahanbakhsh uderzył po rykoszecie i będzie korner dla gospodarzy.

Riyad Mahrez złapany w pułapkę ofsajdową.

Aymeric Laporte faulował rywala i będzie rzut wolny dla Brighton.

Gospodarze mają problem z wymianą kilku celnych podań na własnej połowie boiska.

Ilkay Gundogan nieudanie zagrywał do Sergio Aguero i grę od własnej bramki rozpocznie Ryan.

Na razie Manchester City gra niemrawo i nie może sforsować defensywy Brighton and Hove Albion.

Czy w pierwszej połowie meczu padnie co najmniej jeden gol?

Tymczasem Liverpool FC objął prowadzenie 1:0 z Wolverhampton Wanderers i w obecnej sytuacji to on jest mistrzem Anglii.

Riyad Mahrez strzelił zbyt lekko i piłkę pewnie złapał Matt Ryan.

Brighton and Hove Albion stara się uspokoić grę i dłużej utrzymać przy futbolówce.

Brighton and Hove Albion - 45 proc.

Manchester City - 55 proc.

Alireza Jahanbakhsh uderzył z koło 17 metrów, ale niecelnie.

Aktywny jest Bernardo Silva, który stara się napędzać kolejne ataki The Citizens.

Glenn Murray znalazł się na pozycji spalonej.

Co oczywiste przyjezdni od razu mocno ruszyli do ataku i nacierają na bramkę miejscowej ekipy.

Nieudana akcja Man City i grę od własnej bramki rozpocznie Mathew Ryan.

Rywalizację od środka boiska rozpoczęli gospodarze.

Starcie poprowadzi sędzia Michael Oliver.

Czy Manchester City pokona Brighton and Hove Albion i zostanie mistrzem Anglii?

Zapraszamy na relację LIVE z meczu 38. kolejki Premier League Brighton and Hove Albion - Manchester City. Początek niedzielnego spotkania zaplanowano na godzinę 16:00.