Liga Mistrzów: I runda eliminacyjna, pierwsze mecze

Doliczone trzy minuty do regulaminowego czasu.

19
19
24
87'

Ostatnie minuty regulaminowego czasu i Legia Warszawa ma czego pilnować. Cenna zaliczka jest w jej posiadaniu.

77
34
17
16
21
82'
82'

Cork City. Schodzi: Barry McNamee. Wchodzi: Kieran Sadlier.

16
82'

Doskonałe uderzenie i Legia na prowadzeniu!

94
37
15
9
20
79'

Gol! Strzelił Michał Kucharczyk. Asystował mu Krzysztof Mączyński.

Legia Warszawa na prowadzeniu! W końcówce regulaminowego czasu stołecznej drużynie udało się sforsować defensywę przeciwnika. Zrobił to Michał Kucharczyk. Po krótkim rozegraniu rzutu wolnego pomocnik huknął ile sił w stopie z zabójczą precyzją. To było perfekcyjne uderzenie!

465
215
56
58
82
79'

Żółtą kartkę otrzymał Garry Buckley za faul na Dominiku Nagym.

23
76'
42
16
19
16
20
76'

Legia. Schodzi: Jose Kante. Wchodzi: Adam Hlousek.

40
13
15
12
24
76'

Po przewinieniu Marko Vesovicia gospodarze próbowali zdobyć gola po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Przerosło ich jednak już dokładne dostarczenie stojącej piłki w pole karne. Po chwili ponowienie i Graham Cummings mógł wepchnąć piłkę z bliska do bramki. Niebezpiecznie!

26
9
12
7
16
73'

Nie zmienia trener Klafurić, więc pozostawia sobie możliwość dokonania ewentualnych roszad personalnych w ostatnim kwadransie meczu.

19
9
6
6
13
72'

Kilkanaście minut do końca regulaminowego czasu i pytanie, którą drużynę stać na przyspieszenie. Irlandczycy są w trakcie sezonu, co może działać na ich korzyść.

14
4
4
8
13
70'

Odetchnęli z ulgą Legioniści.

17
17
4
2
14
69'

Pokazują się gospodarze wprowadzeni z ławki rezerwowych na murawę. Miał swoją szansę Graham Cummings, a tym razem próbował zdobyć gola Steven Beattie. Próba zmiennika zza pola karnego nieznacznie obok słupka bramki Arkadiusza Malarza.

12
13
14
8
19
65'

Wymiana podań Michała Kucharczyka z Krzysztofem Mączyńskim zakończona nieudanym strzałem tego drugiego. Po urlopach celowniki zawodników Legii Warszawa jeszcze mocno rozregulowane.

15
21
14
15
24
64'

Nieudane dośrodkowania ze stałych fragmentów po obu stronach boiska, a czasu do końca spotkania coraz mniej.

11
8
8
10
25
61'

Cork City. Schodzi: Conor McCarthy. Wchodzi: Steven Beattie.

10
60'

Tak próbował zdobyć gola Kasper Hamalainen.

16
9
2
5
9
59'

Riposta Kaspera Hamalainena po dośrodkowaniu Michała Kucharczyka. Fin miał szansę na skierowanie piłki do bramki z kilkunastu metrów, jednak nie zachował spokoju i huknął nad poprzeczką.

11
14
4
14
16
57'

Nieudana akcja Jose Kante, którego wzięli w kleszcze obrońcy City. Ponownie potrzebuje czasu na rozkręcenie się nowy napastnik mistrza Polski.

18
12
4
8
5
54'

Arkadiusz Malarz! Weteran w bramce Legii Warszawa stanął na wysokości zadania i uratował drużynę. Graham Cummins wybiegł sam na sam z Malarzem ekspresowo po zameldowaniu się na murawie, ale nie był w stanie pokonać Polaka swoim strzałem.

42
17
6
9
13
52'

Cork City. Schodzi: Gearoid Morrissey. Wchodzi: Graham Cummins.

2
52'

Również Legioniści wypracowali sobie rzut rożny, a nawet dwa z rzędu. Po pierwszym dośrodkowaniu Inaki Astiz trafił w przeciwnika, a po drugim, beznadziejnym nie było możliwości oddania strzału.

11
11
3
13
13
50'

Próba zdobycia gola po rzucie rożnym.

7
3
3
6
10
50'

Cork City miał szansę na zaskoczenie Arkadiusza Malarza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Lepiej ustawieni jednak defensorzy z Warszawy i pomimo zamieszania poradzili sobie.

29
13
3
5
14
48'

William Remy był blisko przeciwnika i nie pozwolił mu nawet przez sekundę pomyśleć o zdobyciu prowadzenia dla City.

17
5
5
6
8
47'

Karl Sheppard chciał pomóc kompanom w rozegraniu piłki, jednak nie utrzymał się w jej posiadaniu na połowie przeciwnika. Legia Warszawa ma okazję przywitać się z futbolówką po powrocie z szatni.

17
7
1
2
2
46'

Czas na drugą połowę. We wtorek w pozostałych meczach eliminacji Ligi Mistrzów padły gole. Oby także w Cork zmienił się rezultat.

17
7
6
5
3
komentarz

Legia Warszawa nie zdobyła gola w pierwszej połowie.

12
45'

Doliczone dwie minuty.

25
12
8
10
11
44'

Krzysztof Mączyński ugasił pożar, który sam najpierw wzniecił w centrum boiska. Pomocnik podał piłkę prosto pod nogi zawodnika Cork City i musiał ruszyć za nim w pościg. Czysta interwencja i jeszcze raz rozgrywa Legia Warszawa.

12
24
14
7
18
41'

Żółtą kartkę otrzymał Barry McNamee za przewinienie na rozpędzającym się Cafu.

Cork City
32
15
8
11
14
40'

Dość wyraźna przewaga Legii Warszawa pod kątem posiadania piłki. Ma jeszcze kilka minut na zdobycie prowadzenia zanim sędzia zaprosi zawodników na przerwę do szatni.

42
18
8
12
14
38'

Sebastian Szymański ustrzelił jednego z Irlandczyków stojących w murze. Ten ucierpiał i poprosił o wezwanie na murawę medyków swojego klubu. Przerwa w grze.

23
23
14
14
14
36'

Żółtą kartkę otrzymał Conor McCormack za faul na Jose Kante.

11
34'

Szybka wymiana podań w wykonaniu stołecznego zespołu zakończona strzałem Sebastiana Szymańskiego. Defensor w ostatnim momencie zagrodził młodemu rozgrywającemu drogę do bramki Cork City.

20
7
8
4
5
30'

Dwa kwadranse pojedynku w Cork i jest bezbramkowo. Legia Warszawa przeszła trudne momenty w tym spotkaniu i przejęła inicjatywę.

28
14
11
8
10
28'

Peter Cherrie był dobrze ustawiony na linii bramkowej i poradził sobie z uderzeniem Jose Kante. Coraz częściej w centrum wydarzeń jest były zawodnik Wisły Płock.

23
12
3
8
7
25'

Marko Vesović postanowił uruchomić podaniem ustawionego w polu karnym Jose Kante i akurat on wykonał wszystko dobrze, tyle że nowy napastnik mistrza Polski nie potrafił oddać dobrego strzału.

9
8
5
7
11
23'

Druga sytuacja podbramkowa Sebastiana Szymańskiego i jeszcze raz zabrakło precyzji młodziutkiemu pomocnikowi. Tym razem mierzył z kilkunastu metrów i pudło było jeszcze mniej wyraźne niż kilka minut wcześniej.

13
9
19
6
4
20'

Bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego w kierunku okienka bramki Cork City. Sebastian Szymański nieznacznie chybił i futbolówka przeleciała metr obok spojenia słupka z poprzeczką.

23
10
10
10
10
19'

Udało się odrobinę uspokoić podopiecznym Deana Klafuricia. Będą egzekwować rzut wolny z okolic narożnika pola karnego, a to szansa na zaskoczenie przeciwnika.

28
22
9
9
9
18'

Muszą uspokoić grę piłkarze ze stolicy Polski, ponieważ znaleźli się przez kilka minut w opałach. Cork City nabrało pewności siebie i stara się uzyskać prowadzenie.

20
19
10
10
27
15'

Podoba się publiczności postawa gospodarzy. Podnosi się wrzawa po takich atakach jak dwie minuty temu Barry'ego McNamme'a.

20
8
6
6
14
13'

Zapachniało prowadzeniem Cork City! Barry McNamme stanął oko w oko z Arkadiuszem Malarzem i zanosiło się na jego pojedynek z doświadczonym bramkarzem. Za długo składał się do uderzenia i obrońcy Legii Warszawa zdążyli wybić futbolówkę spod jego stóp na rzut rożny.

14
13
9
6
11
12'

Akcja indywidualna Michała Kucharczyka przerwana zgodnie z przepisami przez defensora, czego nie można powiedzieć o próbie odebrania piłki, która nastąpiła kilka sekund później. Faul Legionisty i futbolówka dla gospodarzy.

15
15
12
8
12
10'

Nie kleją się dotychczas ataki Legii Warszawa, ale to dopiero początkowy fragment konfrontacji.

22
17
11
11
21
9'

Beznadziejne przyjęcie Michała Kucharczyka ustawionego szeroko na lewym skrzydle. Futbolówka uciekła najlepszej drużynie Polski poza boisko, więc musi od nowa konstruować atak pozycyjny po jej przechwyceniu.

15
15
9
9
13
7'

Mistrz Polski przestał ciskać piłkę na głowy wysokich obrońców Cork City i zaczął wymieniać podania w ataku pozycyjnym. Irlandczycy są aktualnie cofnięci w jedenastu na własną połowę i nie pozwalają na dużo.

17
11
10
7
12
5'

Sporo dośrodkowań od początku meczu. Legia Warszawa chyba dopasowuje się do futbolu z Wysp Brytyjskich. Przed momentem interweniował na przedpolu Peter Cherrie.

21
13
8
6
10
4'

Akcja z wykorzystaniem prawego skrzydła Cork City. Publiczność była zachwycona dośrodkowaniem między obrońców Legii Warszawa a Arkadiusza Malarza, ale szybci byli tam mistrzowie Polski i wyekspediowali futbolówkę na korner.

18
9
6
5
10
2'

Premierowy rzut rożny dla Legionistów. Po pierwszej interwencji zawodnika z Irlandii ponowienie dośrodkowania było za głębokie i ku zadowoleniu gospodarzy piłka uciekła poza boisko.

15
12
12
10
11
19:51

Hymn Ligi Mistrzów w pierwszej rundzie eliminacji. Zrobiło się poważnie w irlandzkim Cork. Piłkarze gotowi do rozpoczęcia spotkania.

9
10
4
2
7
Czy Legia Warszawa wygra na wyjeździe z Cork City?
13
8
3
1
5
19:51

Ostatnie przygotowania do pierwszego pucharowego meczu Legii Warszawa w tym sezonie.