Górnik Zabrze
53' Szymon Żurkowski 87' Igor Angulo 90 +1' Szymon Żurkowski
Zaria Balti
62' Oleg Yermak
1:0

Koniec spotkania. Wymęczone zwycięstwo Górnika Zabrze.

Szymon Żurkowski ruszył z indywidualną akcją. Przewrócił się w polu karnym i sędzia uznał, że piłkarz Górnika chciał wymusić "jedenastkę". Żurkowski ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką.

Doliczone trzy minuty.

Gol! Strzelił Igor Angulo. Asystował mu Adam Wolniewicz. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Hiszpan strzałem głową pokonał bramkarza! 1:0 prowadzi Górnik Zabrze!

Gheorghe Ovseannicov leży na boisku. Chwilowa przerwa w grze.

Zaria. Schodzi: Paulo Conrado Do Carmo Sardin. Wchodzi: Guillermo Silva De Oliveira.

Zaria Balti broni się całym zespołem. Mołdawianie za wszelką cenę chcą utrzymać korzystny wynik.

Na indywidualną akcję zdecydował Gheorghe Ovseannicov. Zakończyła się ona stratą.

Igor Angulo uderzył z 20 metrów. Ten strzał nie mógł zaskoczyć Vladimira Livsita.

Górnik Zabrze wciąż ma przewagę, ale nie potrafi jej udokumentować bramką.

Znów groźnie pod bramką Zarii. Na spalonym był jednak Jesus Jimenez i akcja została przerwana.

Zaria. Schodzi: Lucas Rodrigues Ramos Da Silva. Wchodzi: Rodrigo Bostan.

Po wrzutce z prawego skrzydła Igor Angulo strzelił tuż obok słupka.

Kompletnie nieudany strzał z dystansu w wykonaniu Wiśniewskiego. Szybko przeprosił kolegów za tę próbę.

Strzał Szymona Żurkowskiego zablokowany przez rywali. Górnik utrzymuje się jednak przy piłce.

Tempo meczu wyraźnie spadło. Gra toczy się głównie w środku pola.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Oleg Yermak.

Zaria. Schodzi: Jean Patric Lima Dos Reis. Wchodzi: Gheorghe Ovseannicov.

Kompletne nieudane rozegranie rzutu rożnego przez gości.

To był faul na Angulo. Hiszpan nie podnosił się z boiska. Wychodził na czystą pozycję, ale wślizgiem powstrzymał go rywal. Sędzia nie widzial jednak nieprzepisowego zagrania.

Strzał Szymona Matuszka z 30 metrów. Piłkę chwycił bramkarz zespołu gości.

Spotkanie obserwuje 19 528 widzów.

Adrian Gryszkiewicz znalazł w polu karnym Igora Angulo. Ten strzelił na tyle niecelnie, że Zaria ma aut.

Żółtą kartkę otrzymał Szymon Żurkowski.

Przerwa w grze. Mocno ucierpiał Da Silva.

Po wrzucie piłki z autu udanym piąstkowaniem popisał się Vladimir Livsit.

Po wrzutce Szymona Żurkowskiego z rzutu rożnego w poprzeczkę uderzył Dani Suarez.

Groźny strzał Szymona Żurkowskiego. Piłka odbiła się od jednego z graczy Zarii i mamy rzut rożny.

Przeszkodzili sobie Maciej Ambrosiewicz i Igor Angulo. Żaden z nich nie oddał strzału i od bramki wznowił Vladimir Livsit.

Uderzenie Gulceaca z ponad 20 metrów. Pewna interwencja Tomasza Loski.

Początek drugiej połowy.

Koniec pierwszej połowy.

Arbiter doliczył minutę.

Szymon Żurkowski walczył z rywalem o piłkę w polu karnym Zarii. Górą był jednak obrońca przeciwnego zespołu.

Górnik Zabrze ma przewagę w pierwszej połowie, ale nie potrafi jej udokumentować golem.

Jedna z nielicznych akcji Zarii. Po wrzutce ze skrzydła goście nie sprawili jednak żadnego zagrożenia.

Maciej Ambrosiewicz dograł ze skrzydła. Igor Angulo uderzył głową z ósmego metra. Piłka przeleciała tuż obok słupka.

Po wrzutce Adama Ryczkowskiego z rzutu wolnego sędzia przerwał grę. Jimenez faulował rywala.

Stałe fragmenty znów są silną bronią Górnika. Po strzale Szymona Żurkowskiego świetnie interweniował Vladimir Livsit.

Przed polem karnym sfaulowany został Szymon MatuszekGórnik Zabrze będzie miał dobrą okazję do zdobycia gola.

Z rzutu wolnego piłkę wrzucił Oleg Yermak. Ta nie trafiła jednak do żadnego z graczy Zarii.

Ze skrzydła w pole karne dograł Adam Wolniewicz. Mało brakło, by Jimenez to podanie zamienił na gola. Strzał Hiszpana był jednak niecelny.

Wrzutka Adama Ryczkowskiego z rzutu rożnego. Nad bramką uderzył Wiśniewski.

Na uderzenie zdecydował się Adam Ryczkowski. Prosto w ręce bramkarza.

Po wrzutce Yermaka piłkę pewnie chwycił Tomasz Loska.

Kombinacyjna akcja Górnika. Piłka w polu karnym trafiła do Jimeneza, ale ten źle ją przyjął i od bramki wznowił Vladimir Livsit.

Tempo gry zdecydowanie wolniejsze niż w ostatnich minutach. Górnik ma przewagę i częściej utrzymuje się przy piłce.

Dwa dośrodkowania Adama Wolniewicza z prawego skrzydła. Żadne jednak nie trafiło do piłkarzy Górnika.

Strzał Jimeneza z ponad 30 metrów. Piłka przeleciała daleko od bramki.

Gorąco pod bramką Górnika. Serghei Alexeev wyszedł w sytuacji sam na sam, ale przegrał pojedynek z Loską.

Podanie Adriana Gryszkiewicza do niepilnowanego Igora Angulo. Hiszpan próbował uderzyć efektownymi nożycami, lecz nie trafił w piłkę.

Powinno być 1:0 dla Górnika!Z rzutu wolnego z 23 metrów uderzył Igor Angulo. Hiszpan trafił w poprzeczkę! Dobitka Suareza była minimalnie niecelna.

Dalekie podanie w kierunku Jeana Patrica. Piłkarz Zarii nie zdołał jednak dojść do piłki i od bramki zacząl Loska.

Szymon Żurkowski faulem zatrzymał Vadima Gulceaca. Mogło być groźnie pod bramką Tomasza Loski.

Zaria Balti od pierwszego gwizdka aktywniejsza. Mołdawianie ruszyli z akcją, ale zatrzymali ją obrońcy Górnika Zabrze.

Początek meczu!

Górnik Zabrze zagra w strojach czarnych, Zaria Balti w biało-niebieskich.

Piłkarze już na boisku. Za chwilę początek meczu.

Kto wygra mecz?

Spotkanie poprowadzi Filip Glova (Słowacja).

Przed nami spotkanie I rundy eliminacji Ligi Europy, w którym Górnik Zabrze zmierzy się z mołdawską Zarią Balti. Dla Górnika to pierwszy oficjalny mecz w sezonie. Liga mołdawska gra natomiast systemem wiosna-jesień. Zaria jest w pełni sezonu. W tabeli zajmuje ostatnie miejsce.