Widzew Łódź
30' Mateusz Michalski 32' Sebastian Zieleniecki 60' Przemysław Banaszak 84' Rafał Wolsztyński
Ruch Chorzów
34' Michał Mokrzycki
3:0

Koniec. Widzew przełamał się i w końcu wygrał. Ruch miał w swoich szeregach Kulejewskiego, który popełnił katastrofalne błędy przy dwóch pierwszych golach, po których goście nie byli się w stanie podnieść. Łodzianie bliżej awansu, Ruch krok od spadku.

Widzew. Schodzi: Marcel Pięczek. Wchodzi: Marcel Stefaniak.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Widzew na dużym luzie, tragiczny w defensywie Ruch już czeka na koniec meczu. 14-krotni mistrzowie Polski są krok od degradacji.

Widzew. Schodzi: Przemysław Banaszak. Wchodzi: Tomasz Wełna.

Ruch Chorzów. Schodzi: Mariusz Idzik. Wchodzi: Piotr Giel.

Gol! Strzelił Rafał Wolsztyński. Dogranie z prawej strony, Smug wybił piłkę wprost pod nogi Wolsztyńskiego, który uderzył z ok. 11 metrów pod poprzeczkę. 3:0. To nokaut gości.

Sprzed pola karnego uderzał Wolsztyński, wprost w dobrze ustawionego Smuga.

Dośrodkowanie w pole karne Ruchu. Gra jednak przerwana. Spalony.

Ruch przy piłce, chorzowianie jednak nie mają pomysłu na atak. Widzew w miarę pewnie rozbija nieśmiałe próby gości.

Z prawej strony dośrodkował Zieleniecki, piłkę pewnie złapał Smug.

Walski uderzył z dystansu, Wolański efektowną interwencją wybił piłkę na rzut rożny.

Widzew cały czas na połowie Ruchu. Drugi stracony gol pozbawił nadziei gości.

W polu karnym piłkę otrzymał Kato, Japończyk został jednak zablokowany.

Widzew. Schodzi: Michael Ameyaw. Wchodzi: Dario Kristo.

Mecz przerwany, boisko jest zadymione i nie wszystko widać.

Ruch wciąż bez napastnika, bo Mariusz Idzika tym mianem określać nie można.

Kato poniewiera graczy Ruchu, sędzia jednak wciąż nie ukarał gracza Widzewa kartką.

Odpowiedź Widzewa. Strzelał Wolsztyński, piłka minęła bramkę Ruchu o trzy metry.

Z dystansu uderzał Walski, wprost w dobrze ustawionego Wolańskiego.

Asystę przy golu zaliczył... bramkarz Widzewa Patryk Wolański. To było podsumowanie postawy defensywy Ruchu od początku rundy wiosennej.

Gol! Strzelił Przemysław Banaszak. Asystował mu Patryk Wolański. Ruch grał, a Widzew zdobył gola! Kolejny raz tragicznie w defensywie zachowali się goście. Miedzy nich wbiegł Banaszak i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. 2:0.[/p]

Po wrzutce z rogu głową tuż ponad bramką Widzewa uderzył Mateusz Bartolewski!

Ależ było groźnie pod bramką Widzewa. Foszmańczyk nie trafił czysto w piłkę i to uratowało gospodarzy!

Pierwsza ofensywna akcja gości. Dogranie do Mandrysza, który jednak nie doszedł do piłki. Od bramki rozpocznie Widzew.

Groźnie sprzed pola karnego uderzył Turzyniecki. Dobrze w bramce Ruchu Smug, który wybił piłkę na rzut rożny.

Z prawej strony dwukrotnie dośrodkowywał Banaszak. Efektem jedynie rzut rożny.

Po przerwie Ruch jeszcze nie zagroził Widzewowi. Łodzianie przeważają i szukają drugiej bramki.

Dośrodkowanie z prawej strony, po złym wybiciu Lechowicza, Smug wyszedł do piłki i wybił ją przed pole karne. Bardzo źle zachowują się obrońcy Ruchu.

Wracamy do gry!

Przerwa. Widzew dobrze zaczął, później przeważał Ruch. Jednak to gospodarze prowadzą po fatalnym zagraniu Kulejewskiego.

W ataku Ruchu spaceruje Idzik, tymczasem na ławce siedzą napastnicy Giel i Kędziora. Dziwne ruchy trenerów Ruchu. A arbiter do 1. połowy doliczył minutę.

Z rogu dośrodkował Podgórski. Pomocnik już zdążył przyzwyczaić do tego, że jego dogrania nic wnoszą.

Lechowicz dośrodkował z prawej strony. Bardzo źle, na poziomie klasy C.

Akcja Widzewa pod bramką Ruchu. Sędzia odgwizdał faul, z czym nie zgadzają się gracze gospodarzy.

Kolejny raz ostro Kato, ponownie bez kartki dla gracza Widzewa.

Piłka w bramce Ruchu, gola jednak nie ma. Sędzia uznał, że jeden z graczy Widzewa był na spalonym. Trafienie Zielenieckiego nie zostało uznane.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Michał Mokrzycki.

Walski uderzył z rzutu wolnego, wprost w mur.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Sebastian Zieleniecki

Kolejny raz zawodnik Ruchu ostro potraktowany przez rywala i kolejny raz bez kartki.

Gol! Strzelił Mateusz Michalski. Asystował mu Rafał Wolsztyński. Tragiczna postawa piłkarzy Ruchu w defensywie. Strata przed własnym polem karnym, na bramkę ruszył Wolsztyński, wyłożył piłkę Michalskiemu, a ten z pięciu metrów trafił do siatki. 1:0.

Po dłuższej przerwie Widzew przeniósł ciężar meczu na połowę Ruchu.

Mokrzycki otrzymał piłkę przy linii końcowej, niepotrzebnie uderzał. Piłka nie miała prawa wpaść do siatki i tak się stało.

Kolejny raz dośrodkował Mandrysz, ponownie obrońca na rzut rożny.

Ładne rozegranie na prawo do Banaszaka, który jednak tak wypuścił sobie piłkę, że ta opuściła boisko.

Mandrysz dogrywał z prawej strony, ale zbyt wcześniej i wracający obrońca wybił piłkę na korner.

Ruch na dłużej na połowie łodzian. Chorzowianie starali się przedostać w pole karne gospodarzy, ale nie dali rady.

Rzut rożny dla Widzewa. Tańzyna zderzył się z Bartolewskim i ucierpiał.

Ależ ostro Wolsztyński zaatakował Lechowicza. Sędzia nie pokazał kartki zawodnikowi Widzewa, a powinien to uczynić.

Z rzutu wolnego dogrywał Podgórski, Wolański pewnie złapał piłkę na przedpolu.

Łodzianie rozegrali piłkę w obronie i omal nie przejął jej w polu karnym Idzik. Mogło być groźnie.

Ruch nie potrafi przedostać się pod pole karne łodzian. Co więcej, chorzowianie mają problemy z przekroczeniem linii środkowej.

Teraz prawą stroną ruszył Ameyaw, jednak o jeden zwód za dużo i piłkę wybili chorzowianie. Utrzymuje się wyraźna przewaga łodzian.

Prawą stroną starał się ruszyć Banaszak. Poradzili sobie obrońcy Ruchu.

Uderzył Michalski, kilka metrów ponad bramką. Bardzo zły strzał zawodnika Widzewa.

Będzie rzut wolny dla Widzewa metr sprzed pola karnego. Faulował Mandrysz. Można dośrodkować, można uderzyć.

Banaszak wykorzystał niezdecydowanie obrońców Ruchu, ruszył na bramkę, ale został powstrzymany przez Smuga. Było bardzo groźnie.

Mecz prowadzi Damian Gawęcki (Kielce).

Gramy!

Być może to jeden z ostatnich akordów Niebieskich na szczeblu centralnym w najbliższych latach.

Kto wygra mecz?

Widzew walczy o awans, ale zanotował dziesięć remisów z rzędu. O awans miał również walczyć Ruch. Tak mówiło się... przed sezonem. Aktualnie chorzowianie są krok od spadku z II ligi.