Celta Vigo
67' Maximiliano Gomez 88' Iago Aspas
FC Barcelona
29' Samuel Umtiti 55' Jean-Clair Todibo 79' Arturo Vidal
2:0

Koniec meczu. Celta zrobiła olbrzymi krok w kierunku utrzymania w Primera Division.

Ostatnie słowo mogło należeć dla Celty. Po prostopadłym podaniu z głębi pola z piłką w kierunku "16" pognał Aspas, ale jego uderzenie zostało zbite na rzut rożny.

Celta Vigo. Schodzi: Maximiliano Gomez. Wchodzi: Fran Beltran.

Druga połowa została przedłużona o pięć minut.

Gol! Strzelił Iago Aspas.

Napastnik Celty nie dał Cillessenowi szans na interwencję.

Tak - sędzia orzekł, że Wague zagrał w swoim polu karnym ręką i wskazał na "wapno".

Sędzia sprawdza na wideo, czy Celta nie zasłużyła na rzut karny.

Goście biją głową w mur. Aż trudno w to uwierzyć, ale Barcelona przez całe spotkanie oddała tylko jedno uderzenie w światło bramki Celty.

Żółtą kartkę otrzymał Arturo Vidal.

Chilijczyk ukarany za faul na Yokuslu.

Mendez uderzył z linii pola karnego nieznacznie obok bramki Barcelony.

Zapowiada się ciekawy ostatni kwadrans. Barcelona rzuciła się do odrobienia straty, a Celta nie zamierza tylko okopywać się na swojej połowie.

Celta Vigo. Schodzi: Sofiane Boufal. Wchodzi: Brais Mendez.

Gol! Strzelił Maximiliano Gomez. Asystował mu Ryad Boudebouz.

Teraz Urugwajczyk nie zmarnował centry Algierczyka! Boudebouz dorzucił piłkę na piąty metr, gdzie Gomez uprzedził Vidala i wślizgiem skierował piłkę do bramki Barcelony.

Todibo zszedł z boiska, utykając i trzymając się za mięsień dwugłowy uda. Barcelona gra na razie w "10".

Po centrze Boudebouza piłka trafiła do pozostawionego bez opieki Gomeza, który w doskonałej sytuacji zagłówkował wprost w Cillessena.

Barcelona. Schodzi: Arthur Melo. Wchodzi: Arturo Vidal.

I w odpowiedzi Alena uderzył z 25 metrów, ale posłał piłkę daleko od bramki Blanco.

Kolejna próba Boufala, tym razem "z gry". Algierczyk efektownie ograł Wague, ale z ostrego kąta posłał piłkę nad poprzeczką.

Sofiane Boufal zdecydował się na uderzenie z rzutu wolnego zza linii bocznej pola karnego Barcelony, ale nie trafił w światło bramki gości.

Żółtą kartkę otrzymał Jean-Clair Todibo.

Obrońca Barcelony ukarany za faul na Boufalu.

Gol nie został uznany. Sędziowie orzekli, że Araujo był na spalonym.

Sędzia Jose Sanchez nie wznawia na razie gry. Arbiter czeka na sygnał od VAR.

Gol! Strzelił Nestor Araujo.

Po centrze Bougala z rzutu rożnego głową na bramkę Barcelony uderzył Cabral. Cillessen zdołał obronić strzał Urugwajczyka, ale wobec dobitki Araujo był już bezradny.

Todibo uruchomił na prawym skrzydle Wague, który spod końcowej linii wycofał piłkę do Collado, ale strzał tego ostatniego został zablokowany.

Początek drugiej połowy. Od środka gospodarze.

Koniec pierwszej połowy.

Niecelne uderzenie Collado sprzed pola karnego. Za moment sędzia, w końcu, zaprosi oba zespoły do szatni.

Po centrze spod chorągiewki do piłki doszedł Araujo, ale Cillessen bez problemu złapał futbolówkę po jego "główce".

I jesteśmy w drugim polu karnym! Gospodarze przekazywali sobie piłkę, aż na strzał zdecydował się Boudebouz, ale został zablokowany przez Umtitiego.

Blanco nogami obronił płaskie uderzenie Wague z narożnika pola karnego. To pierwszy celny strzał gości w tym meczu.

Barcelona w końcu przedostała się z piłką pod pole karne Celty, ale zakończyła ten atak dośrodkowaniem do Boatenga. No, nie takiej gry spodziewamy się nawet po rezerwach Dumy Katalonii.

Od kilku minut Barcelona ma problem z odzyskaniem kontroli nad spotkaniem. To Celta jest stroną dominującą.

I Algierczyk znów próbował wkręcić piłkę do bramki, ale tym razem sędzia dostrzegł faul jednego z gospodarzy na Vermaelenie i przerwał grę.

Ryad Boudebouz próbował zaskoczyć Jaspera Cillessena bezpośrednio z rzutu rożnego, ale Holender zachował czujność i przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Celta się rozkręca, ale dwa jej ostatnie ataki przerwał dobrze czytający grę Todibo.

Okres przewagi Celty. Gospodarze budują atak pozycyjny.

Iago Aspas złamał akcję z prawego skrzydła do środka i dośrodkował piłkę w kierunku Maximiliano Gomeza. Urugwajczyk zaatakował futbolówkę wślizgiem, ale jej nie sięgnął i spokojnie złapał ją Jasper Cillessen.

Żółtą kartkę otrzymał Samuel Umtiti.

Francuz został ukarany za faul na Maxi Gomezie.

Jest i pierwszy celny strzał. Okay Yokuslu zdecydował się na uderzenie z 20 metrów, trafił w światło bramki, ale Jasper Cillessen nie miał problemów z interwencją.

Olaza wbił piłkę przed bramkę Barcelony z lewej strony, ale tam Cillessena wyręczył Umtiti.

Ale rzut rożny podopieczni Frana Escriby zmarnowali i znów w posiadaniu piłki jest Barcelona.

W końcu jakiś konkretny atak Celty. Stanislav Lobotka świetnie wprowadził piłkę na połowę Barcelony i uruchomił na prawym skrzydle Hugo Mallo, który zarobił dla gospodarzy rzut rożny.

Dużo chce dziś zrobić Riqui Puig, ale na razie jego popisy są nieefektywne.

Carles Alena miał trochę miejsca, podprowadził piłkę pod pole karne Celty, ale z 17 metrów uderzył daleko od bramki Blanco.

Ale po odbiorze gospodarze nie potrafią zrobić użytku z piłki - Barcelona ją błyskawicznie odzyskuje.

Celta cierpliwie czyha na błąd gości. Gospodarze czekają na Barcelonę na swojej połowie.

Brakuje gościom precyzji w kluczowych momentach. Teraz rozpędzony Alena stracił kontrolę nad piłką i wybiegł z nią za linię końcową.

Ruben Blanco dalekim wykopem uruchomił Maximiliano Gomeza, który nie próbował nawet przyjmować piłki, tylko dogonił ją w polu karnym Barcelony i huknął z ostrego kąta, ale Jasper Cillessen nie musiał interweniować.

Barcelona prowadzi grę, Celta na razie biega za piłką.

Barcelona. Schodzi: Ousmane Dembele. Wchodzi: Alex Collado.

Ousmane Dembele doznał urazu i nie będzie w stanie kontynuować gry.

Bez zagrożenia pod bramką Celty po dośrodkowaniu spod chorągiewki.

Fatalny błąd Jaspera Cillessena, który zagrał piłkę wprost pod nogi Ryada Boudebouza, ale gospodarze nie wykorzystali prezentu od Holendra. Celta nie potrafiła zagrozić gościom po przejęciu piłki.

Zaczynamy. Od środka Barcelona.

Sędzia Jose Sanchez wyprowadził już zespoły na murawę. Niedługo pierwszy gwizdek.

Barcelona nie wygrała na Balaidos od 4 kwietnia 2015 roku. Trzy ostatnie wizyty Dumy Katalonii w Vigo to porażki 1:4 i 3:4 oraz remis 1:1.

Czy rezerwy Barcelony pokonają Celtę?

Ernesto Valverde mógł pozwolić sobie na taki ruch, bo Barcelona zapewniła już sobie mistrzostwo Hiszpanii. Celta natomiast potraktuje wizytę Dumy Katalonii zupełnie serio - ekipa Frana Escriby ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową i wciąż musi drżeć o utrzymanie w Primera Division.

Jean-Clair TodiboMoussa Wague, Riqui Puig, Malcom i Kevin-Prince Boateng pojawią się na boisku po raz pierwszy od 13 kwietnia, kiedy zagrali przeciwko Huesce. Z kolei Thomas Vermaelen wraca do gry po blisko trzymiesięcznej przerwie - ostatni występ zaliczył 16 lutego.

Ernesto Valverde zapowiedział, że przed rewanżem z Liverpoolem da odpocząć czołowym zawodnikom, ale wymiany całej "11" chyba nikt się nie spodziewał. Do Vigo w ogóle nie udali się Marc-Andre ter StegenGerard PiqueJordi AlbaSergi RobertoLuis Suarez i Lionel Messi, a Sergio Busquets, Ivan Rakitić muszą pauzować za kartki.