SSC Napoli
39' Piotr Zieliński 79' Lorenzo Insigne
ACF Fiorentina
34' Federico Chiesa 43' Marco Benassi 75' Bryan Dabo 90+3' Valentin Eysseric
1:0

Skromna, ale istotna wygrana Napoli.

W doliczonym czasie żółtą kartkę otrzymał Valentin Eysseric.

Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

Piotr Zieliński dostał podanie w polu karnym przyjezdnych. Mógł śmiało podwoić przewagę gospodarzy, ale nie pokonał Bartłomieja Drągowskiego.

Napoli utrzymuje się w posiadaniu piłki. Po zdobyciu prowadzenia praktycznie nie pozwoliło drużynie ze Stadio Artemio Franchi na stwarzanie sytuacji podbramkowych.

Napoli. Schodzi: Lorenzo Insigne. Wchodzi: Marko Rog.

Fiorentina. Schodzi: Marco Benassi. Wchodzi: Marko Pjaca.

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne. Asystował mu Arkadiusz Milik.

Po podaniu Arkadiusza Milika jest wyczekiwana przez Neapol bramka. Lorenzo Insigne nie zmarnował trudu reprezentanta Polski i pokonał płaskim uderzeniem Bartłomieja Drągowskiego!

Po podaniu Piotra Zielińskiego w pole karne przyjezdnych wbiegł Mariu Rui. Portugalczyk został zatrzymany wślizgiem, a na dodatek nie wywalczył nawet rzutu rożnego.

Żółtą kartkę otrzymał Bryan Dabo za ostry atak na przeciwnika.

Brakuje precyzji gospodarzom i nie potrafią udokumentować swojej przewagi w drugiej połowie golem.

Lorenzo Insigne przyczaił się w polu karnym przyjezdnych i pomimo niskiego wzrostu oddał uderzenie głową. Bartłomiej Drągowski musiał pilnować, gdzie leci piłka.

Napoli. Schodzi: Jose Callejon. Wchodzi: Adam Ounas.

Fiorentina cofnęła się w jedenastu na własną połowę i czeka na ruch podopiecznych Carlo Ancelottiego. Dotychczas trener gospodarzy wprowadził tylko jednego zmiennika Arkadiusza Milika.

Starają się przyspieszyć gospodarze. Czasu na zdobycie gola jest coraz mniej. Próbował huknąć z dystansu do siatki Piotr Zieliński, ale wyraźnie przestrzelił.

Fiorentina. Schodzi: Gerson. Wchodzi: Bryan Dabo.

Napoli. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Arkadiusz Milik.

Dries Mertens zatańczył z trzema przeciwnikami w polu karnym Fiorentiny. Piłka po niebezpiecznym strzale doświadczonego Belga przeturlała się nieznacznie obok bramki.

Marco Benassi chciał zagrać bez przyjęcia do Giovanniego Simeone. Zorientował się w odpowiednim momencie Kalidou Koulibaly i przerwał kombinacyjny atak przeciwnika.

Lorenzo Insigne próbował zaskoczyć Bartłomieja Drągowskiego chytrym zagranie z rzutu wolnego pod poprzeczkę. Minimalnie chybił filigranowy zawodnik Napoli.

Akcja Piotra Zielińskiego z Jose Callejonem i Markiem Hamsikiem. Strzelił Słowak z kilkunastu metrów bardzo wyraźnie ponad poprzeczką. Złapał się za głowę kapitan Napoli.

Gra wznowiona po przerwie.

Czas na drugą część pojedynku!

Czy po przerwie padnie minimum gol?

Pierwsza połowa bezbramkowa.

Zderzenie Piotr Zielińskiego z Bartłomiejem Drągowskim w polu karnym przyjezdnych. Pomocnik Napoli przeprosił swojego rodaka za ostry atak.

Żółtą kartkę otrzymał Marco Benassi za bardzo ostre przewinienie.

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Zieliński za przytrzymanie przeciwnika.

W odpowiedzi uderzenie Federico Chiesy. Jeden z bohaterów niedawnego meczu reprezentacji Włoch i Polski nie trafił w bramkę Napoli. Orestis Karnezis wyłącznie odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko.

Podanie do Lorenzo Insigne w pole karne przyjezdnych. Odrobinę spóźnił się do futbolówki jeden z najszybszych zawodników na włoskich boiskach.

Żółtą kartkę otrzymał Federico Chiesa za faul na Marku Hamsiku.

Była przerwa w grze spowodowana urazem. Sędzia dotychczas nie pokazał żadnemu zawodnikowi żółtego kartonika, co może dziwić.

Bartłomiej Drągowski przechwycił i wyekspediował piłkę po bezpańskim podaniu. Nikt nie atakował bramkarza Fiorentiny i ten mnie miał prawa się pomylić.

Fiorentina opanowała sytuację na własnej połowie i przypomniała przeciwnikowi, że również potrafi zaatakować. Za zawodnikami już prawie dwa bezbramkowe kwadranse.

Coraz dłużej utrzymują się Azzurri w posiadaniu futbolówki. Po podaniu Piotra Zielińskiego strzelił z powietrza Jose Callejon. Hiszpan nie przymierzył w drugi narożnik bramki Bartłomieja Drągowskiego.

Lorenzo Insigne mógł dać Napoli prowadzenie po bardzo dobrym podaniu Piotra Zielińskiego z lewego skrzydła. Przestrzelił Włoch i Bartłomiej Drągowski miał sporo szczęścia.

Pojedynek Piotra Zielińskiego z dwoma przeciwnikami blisko koła środkowego. Dobrze obrócił się z piłką reprezentant Polski, ale nie rozpędził akcji Napoli.

Lorenzo Insigne skierował piłkę prosto w rękawice Bartłomieja Drągowskiego. Pewny chwyt byłego zawodnika Jagiellonii Białystok, który dobrze rozpoczął spotkanie w Neapolu.

Orestis Karnezis zmuszony do dużego wysiłku. Nie pozwolił sobie na błąd nowy bramkarz Napoli po potężnym uderzeniu Valentina Eysserica zza pola karnego. Tylko korner dla Fiorentiny!

Kibice w Neapolu domagają się odgwizdania rzutu karnego. Sędzia stał blisko, chyba bacznie obserwował starcie z udziałem Driesa Mertensa i nie podyktował jedenastki.

Premierowa, skuteczna interwencja Bartłomieja Drągowskiego. Rezerwowy bramkarz Fiorentiny poradził sobie z niebezpiecznym dośrodkowaniem.

Pierwszy korner dla Napoli. Zbyt krótko wybita piłka wróciła szybko w pole karne Fiorentiny. Jeden z defensorów wyręczył Bartłomieja Drągowskiego i zatrzymał Driesa Mertensa.

Ciekawe, że rozgrywa na początku spotkania drużyna z Florencji. Podopieczni Stefano Pioliego w czerwonych strojach, a gospodarze w tradycyjnych błękitnych koszulkach oraz białych spodenkach.

Pierwszy gwizdek w Neapolu.

Kto wygra mecz?

Bartłomiej Drągowski oficjalnie między słupkami Violi.

Napoli z Piotrem Zielińskim, bez Arkadiusza Milika w podstawowym składzie.

Więcej o dobrze zapowiadającym się pojedynku w Neapolu.

Sędzia: Michael Fabbri

W poprzednim sezonie porażka 0:3 z Fiorentiną praktycznie przekreśliła szansę Napoli na zdobycie mistrzostwa Włoch. Wcześniej pojedynek na Stadio San Paolo zakończył się bezbramkowym remisem, więc Azzurri zdobyli w dwóch meczach z Violą tylko punkt z sześciu możliwych.

Fiorentina to jedna z dwóch drużyn w Serie A, która ma komplet punktów. Jej pierwszy mecz z Sampdorią został przełożony. Przed poważnym egzaminem w Neapolu zwyciężyła z Chievo Werona oraz Udinese Calcio.

Napoli dostało mocne lanie przed przerwą reprezentacyjną. Podopieczni Carlo Ancelottiego przegrali 0:3 w "polskim meczu" na stadionie Sampdorii. Nie byli w stanie strzelił zespołowi Marco Giampaolo choćby gola.