Genoa CFC
20' Christian Kouame 77' Daniel Bessa 85' Stephane Omeonga 87' Domenico Criscito 90+3' Luca Mazzitelli
SSC Napoli
' Lorenzo Insigne 62' Fabian Ruiz 86' Davide Biraschi 90+2' Kevin Malcuit
1:2

Napoli zwyciężyło w absurdalnych okolicznościach.

Żółtą kartkę otrzymał Luca Mazzitelli za protestowanie.

Żółtą kartkę otrzymał Kevin Malcuit za zagranie ręką.

Doliczone cztery minuty.

Genoa. Schodzi: Romulo. Wchodzi: Goran Pandev.

Żółtą kartkę otrzymał Domenico Criscito za protestowanie.

Gol samobójczy! Davide Biraschi.

Niebezpieczne dośrodkowanie z rzutu wolnego, po którym piłka wylądowała po raz drugi w bramce Genoa CFC. Wywrócił się Davide Biraschi, ale zanim to się stało, zaskoczył własnego golkipera!

Żółtą kartkę otrzymał Stephane Omeonga za zagranie piłki ręką.

Napoli. Schodzi: Elseid Hysaj. Wchodzi: Kevin Malcuit.

10 minut do końca regulaminowego czasu. David Ospina złapał piłkę po dośrodkowaniu w kierunku Krzysztofa Piątka.

Genoa. Schodzi: Oscar Hiljemark. Wchodzi: Luca Mazzitelli.

Żółtą kartkę otrzymał Daniel Bessa za protestowanie.

Nieudane uderzenie Christiana Kouame, a na dodatek wywrotka Iworyjczyka po tej próbie.

Dużo walki, trochę śmiechu, trudno o efektowne granie w kałuży.

Akcja Krzysztofa Piątka z Christianem Kouame. Jeszcze podłączył się do tego Darko Lazović, ale dośrodkował prosto w rękawice bramkarza Napoli.

Dwa dośrodkowania z narożnika boiska w pole karne Genoa CFC. Lorenzo Insigne postraszył gospodarzy, ale żaden z jego kompanów nie wpakował futbolówki do bramki.

Napoli dopadło przeciwnika i stara się iść za ciosem po drugiego gola. Na razie jednak bez kolejnych strzałów.

Gol! Strzelił Fabian Ruiz. Asystował mu Dries Mertens.

Po krótkim pobycie w szatni i rozmowie z Carlo Ancelottim piłkarze z Neapolu doprowadzili do remisu. Fabian Ruiz huknął z kilkunastu metrów do bramki po akcji z udziałem Allana oraz Driesa Mertensa. Lepsi na wodzie przyjezdni!

Po podaniu Krzysztofa Piątka strzelił z kilkunastu metrów obok bramki Oscar Hiljemark.

Niebo zlitowało się nad zawodnikami i kibicami. Grają.

Nadal nie ma informacji, czy spotkanie zostanie dziś wznowione.

Mecz przerwany z powodu ulewy.

Genoa. Schodzi: Miguel Veloso. Wchodzi: Stephane Omeonga.

Mecz w potężnej ulewie. Piłka staje w kałużach.

Jeszcze raz próbowali coś skonstruować Mario Rui z Driesem Mertensem. Belg uderzył z kilkunastu metrów obok bramki Gryfonów. Tylko ostrzeżenie od zmiennika Carlo Ancelottiego.

Płaskie dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole bramkowe Ionuta Andreia Radu. Dries Mertens nie oddał strzału po zagraniu Mario Ruiego.

Nic specjalnego nie wydarzyło się w grze Azzurrich po podwójnej zmianie. Napoli szuka miejsca między defensorami Genoa CFC.

Carlo Ancelotti podziękował po 45 minutach obu Polakom za grę. Na murawie pozostaje najlepiej prezentujący się przed przerwą spośród naszych rodaków Krzysztof Piątek.

Napoli. Schodzi: Arkadiusz Milik. Wchodzi: Dries Mertens.

Napoli. Schodzi: Piotr Zieliński. Wchodzi: Fabian Ruiz.

Piłka ponownie w grze.

Genoa CFC ma czego bronić.

Czy Napoli wyrówna po przerwie?

Żółtą kartkę otrzymał Lorenzo Insigne za protestowanie.

Genoa CFC prowadzi po pierwszej połowie.

Doliczona minuta.

Davide Biraschi dośrodkował prosto w rękawice Davida Ospiny z prawego skrzydła. Kolumbijczyk nie miał problemu ze złapaniem piłki.

Krzysztof Piątek główkował w kierunku bramki po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. David Ospiny interweniował niepewnie, ale skutecznie.

Arkadiusz Milik nie wyrównał z kilku metrów. Reprezentanta Polski powstrzymał w ostatnim momencie Ionut Andrei Radu. Rumun zaprezentował fenomenalną interwencję!

Źle grali piłkarze Napoli przed stratą gola, a po niej grają jeszcze gorzej. Kilkakaście minut pozostało Napoli na wyrównanie w pierwszej połowie.

Krzysztof Piątek uderzył zza pola karnego nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczka. Sporo tych uderzeń reprezentanta Polski, którego widać często w tym spotkaniu.

Christian Kouame nie dogonił piłki zanim ta opuściła boisko. Denerwuje się na siebie napastnik Genoa CFC. Jeden gol nie zaspokoił jego apetytu.

W ostatnim momencie Kalidou Koulibaly zablokował uderzenie Krzysztofa Piątka. Senegalczyk prawdopodobnie uratował Napoli przed stratą gola po strzale napastnika Genoa CFC.

Denerwuje się Carlo Ancelotti na swoich dośc ospałych podopiecznych.

Gol! Strzelił Christian Kouame. Asystował mu Romulo.

Genoa CFC na prowadzeniu. Christian Kouame przeskoczył dwóch obrońców, nie przestraszył się trzeciego i główkował z bliska na 1:0 po świetnym dośrodkowaniu Romulo z prawego skrzydła.

Ładna wymiana podań w polu karnym Genoa CFC. Przedostatnie było zagranie Mario Ruiego do Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski oddał uderzenie z kilkunastu metrów w defensora. Tylko i aż korner dla Napoli.

Dotychczas najgroźniejsze było uderzenie Lorenzo Insigne w słupek. Napoli nie objęło prowadzenia w tamtej sytuacji i nadal toczy wyrównany pojedynek z gospodarzami.

Kalidou Koulibaly poradził sobie jak profesor z szarżującym po połowie przyjezdnych Krzysztofem Piątkiem. Efektem rajdu reprezentanta Polski był tylko stały fragment.

Słupek! Zza pola karnego Lorenzo Insigne pomylił się minimalnie. Jeszcze znalazł się w polu karnym Mario Rui, ale nie potrafił dobić futbolówki z dogodnej pozycji do bramki.

Na strzały Arkadiusza Milika odpowiedział Krzysztof Piątek. Największa gwiazda Genoa CFC odwróciła się z piłką na skraju pola karnego i uderzyła obok bramki Napoli.

Arkadiusz Milik na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Było tam trochę miejsca do oddania uderzenia, ale były zawodnik Górnika Zabrze dał się zablokować i Ionut Andrei Radu miał wolne.

Wrzutka Piotra Zielińskiego w kierunku Arkadiusza Milika. W ostatnim momencie interweniowali piłkarze w bordowo-granatowych strojach.

Spokojny początek spotkania. Genoa CFC stara się zaatakować faworyta, ale bez specjalnego powodzenia.

Dośrodkowanie z prawego skrzydła Christiana Kouame prosto do dobrze ustawionego Davida Ospiny. W odpowiedzi akcja Napoli, ale Arkadiusz Milik pomagał sobie ręką przyjmując piłkę.

Początek meczu.

Kto wygra mecz?

W oczekiwaniu na polskiego gola.

Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik od początku po stronie Napoli.

Krzysztof Piątek wraca do podstawowego składu Genoa CFC.

Sędzia: Rosario Abisso

Genua to miejsce największej klęski Napoli pod wodzą Carlo Ancelottiego. Na początku sezonu Azzurri przegrali w stolicy Ligurii 0:3. Obowiązkiem przyjezdnych jest zaprezentować się lepiej na Stadio Luigi Ferraris w sobotę.

Napoli wiedzie się znacznie lepiej niż przeciwnikowi. To jedyny włoski klub niepokonany w Lidze Mistrzów, choć rywalizuje w grupie z Liverpool FC oraz Paris Saint-Germain. W Serie A podopieczni Carlo Ancelottiego punktują w każdym meczu od ponad miesiąca.

Genoa CFC postara się zwyciężyć po pięciu kolejkach bez wygranej. W nieudanym okresie drużyna Krzysztofa Piątka zdobyła dwa z możliwych 15 punktów i osunęła się z górnej połowy tabeli na 13. miejsce.