Doliczone trzy minuty do regulaminowego czasu.

4
2
5
89'

Była szansa na rozstrzygnięcie meczu strzałem z rzutu wolnego. Po zagraniu ręką Lorenzo Tonelliego ponownie odpowiedzialność za wykonanie stałego fragmentu wziął na siebie Miguel Veloso. Po jego próbie piłke zatańczyła między defensorami Sampdorii i wyszła na korner.

3
1
2
3
85'

Żółtą kartkę otrzymał Sandro za przewinienie taktyczne.

10
84'

Upadek Bartosza Bereszyńskiego blisko linii pola karnego przeciwnika. Próbował stworzyć przewagę na prawym skrzydle były zawodnik Lecha Poznań i Legii Warszawa, ale nie dostał od sędziego nawet stałego fragmentu.

11
7
7
8
9
83'

Genoa. Schodzi: Daniel Bessa. Wchodzi: Sandro.

3
80'

10 minut do końca regulaminowego czasu. Będzie pewnie odrobina respektu na finiszu rywalizacji. Dotychczas tylko stałe fragmenty pozwalały zmienić wynik tego spotkania.

5
2
3
5
2
77'

Jeszcze szarżuje Christian Kouame. Iworyjczyk nie zapas energii nie do wyczerpania. Formalni goście ratują się faulami.

6
4
3
4
5
75'

Nerwy po obu stronach barykady. Nie wytrzymał napięcia Ivan Jurić, który od kilkunastu minut podważał rozstrzygnięcia sędziego. Daniele Doveri postanowił odesłać opiekuna Genoa CFC na trybuny.

9
6
9
6
9
74'
73'

Żółtą kartkę otrzymał Domenico Criscito za spóźniony atak wślizgiem.

3
2
3
3
4
71'

Genoa. Schodzi: Darko Lazović. Wchodzi: Pedro Pereira.

69'

Dobra reakcja Bartosza Bereszyńskiego. Ryzykowna, ale skuteczna interwencja reprezentanta Polski na obrzeżach własnego pola karnego.

15
6
2
2
5
68'

Coraz mniej czasu pozostało na rozstrzygnięcie tego pojedynku. Już ponad godzina minęła od gola Krzysztofa Piątka.

10
5
4
3
9
65'

Ionut Andrei Radu tylko odprowadził piłkę poza boisko po uderzeniu Fabio Quagliarelli. Weteran w barwach Sampdorii Genua nie kopnął futbolówki idealnie czysto.

4
4
4
3
3
62'

Tym razem kapitalnie zachował sie Emil Audero! Bramkarz Sampdorii Genua wyciągnął się jak struna, popisał refleksem i zatrzymał futbolówkę po strzale głową Christiana Kouame. Miał też ochotę na oddanie uderzenia w tej sytuacji Krzysztof Piątek.

7
4
5
3
11
61'

Wstrzelenie Christiana Kouame w pole karne Sampdorii Genua. Nie interweniował tam pewnie Emil Audero, ale nikt nie ukarał bramkarza Sampdorii Genua za zawahanie na przedpolu.

1
2
3
4
3
59'

Tym razem zdaniem sędziego faulował Krzysztof Piątek. Reprezentant Polski próbował zabrać futbolówkę Lorenzo Tonelliemu.

10
5
9
9
6
57'

Akcja Genoa CFC na prawym skrzydle przerwana przez Joachima Andersena. Duńczyk zmierzył się z rozpędzonym Christianem Kouame.

5
4
4
6
3
55'

Genoa CFC czuje, że może odzyskać panowanie w mieście. Ataki podopiecznych Ivana Juricia są groźniejsze, bardziej konkretne.

4
4
2
2
4
52'
51'

Bartosz Bereszyński nie przegrywa pojedynków z Darko Lazoviciem. Tym razem reprezentant Polski unieszkodliwił dośrodkowanie pomocnika Genoa CFC.

8
4
3
7
4
50'

Wreszcie jakaś akcja podopiecznych Marco Giampaolo. Próba strzału zza pola karnego Fabio Quagliarelli została zablokowana przez zawodników w granatowo-bordowych strojach.

6
1
1
2
1
48'

Kolejne przewinienie na Krzysztofie Piątku. Ponownie Genoa CFC miała szansę na zdobycie prowadzenia ze stałego fragmentu.

16
5
4
2
4
46'

20:15

Na razie reprezentant Polski decyduje o wyniku.

19
8
1
1
2
Czy Krzysztof Piątek zdobędzie drugiego gola po przerwie?
19
10
4
4
4
43'

Szuka piłka Krzysztofa Piątka w polu karnym Sampdorii Genua, pachnie drugim trafieniem reprezentanta Polski.

32
19
7
5
6
42'

Emil Audero zatrzymał Krzysztofa Piątka. Świetna akcja reprezentanta Polski w polu karnym, ale jeszcze lepsza interwencja bramkarza Sampdorii Genua po uderzeniu z bliska.

14
8
6
8
7
40'

Po podaniu Krzysztofa Piątka strzelił z bardzo dogodnej pozycji Romulo. Pomocnik Genoa CFC powinien wpakować piłkę do bramki Emila Audero, ale strzelił zdecydowanie za mocno i w zasięgu ramion golkipera Sampdorii Genua.

7
6
7
5
9
39'

Pogubiła się w tym meczu Sampdoria Genua. Początkowo raz po raz gościła w polu karnym przeciwnika, a aktualnie ma problem ze zbliżeniem się w okolicę bramki Ionuta Andreia Radu.

8
7
4
4
5
36'

Pojawia się i znika Krzysztof Piątek. Napastnik Genoa CFC był zalany krwią i po raz drugi w derbach musiał udać się w kierunku swoich medyków.

14
9
19
17
14
35'

Potężne, ale niecelne uderzenie z rzutu wolnego Miguela Veloso. Rzucił się Emil Audero, ale nie musiał interweniować.

9
8
8
9
10
33'

Szansa na zaskoczenie Emila Audero z rzutu wolnego po przewinieniu na Krzysztofie Piątku. Reprezentant Polski został powalony blisko linii szesnastki.

15
9
10
7
11
29'

Mieli problemy w ostatnich minutach podopieczni Marco Giampaolo. Udało się zawodnikom w niebieskich koszulkach uspokoić sytuację na murawie po okresie naporu Genoa CFC.

6
5
7
5
5
27'

Obudzili się na dobre podopieczni Ivana Juricia. Akcje przeprowadzane przede wszystkim z wykorzystaniem obecnego na lewym skrzydle Darko Lazovicia. Wspiera go Krzysztof Piątek.

15
6
6
7
8
25'

Po przewinieniu na Krzysztofie Piątku szansa na zaskoczenie Sampdorii Genua po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Dwa uderzenia Domenico Criscito oraz Christiana Kouame były nieczyste i w efekcie niecelne.

10
2
7
5
6
23'

Cristian Gabriel Romero postanowił sprawdzić, czy da się zdobyć gola przewrotką z linii pola karnego. Futbolówka po nieudanym uderzeniu Argentyńczyka poszybowała ponad bramką Sampdorii Genua.

6
6
4
5
7
20'

Przegrupowanie po wyrównaniu. Tymczasem na trybunach równie gwarno jak na początku spotkania, ponieważ w 75 procentach są one wypełnione kibicami Genoa CFC.

5
5
6
6
6
17'

Gol! Strzelił Krzysztof Piątek.

Polska bramka w derbach! Krzysztof Piątek wywalczył i wykonał rzut karny. 10. bramka w lidze najlepszego napastnika Genoa CFC. Sampdoria musi zapomnieć o swoim prowadzeniu po pewnym uderzeniu Krzysztofa Piątka.

318
146
34
13
17
16'

Żółtą kartkę otrzymał Emil Audero za faul na Krzysztofie Piątku.

Sampdoria Genua
25
16
9
10
10
16'

Rzut karny dla Genoa CFC! Emil Audero powalił we własnej szesnastce Krzysztofa Piatka.

24
17
9
10
11
14'

W posiadaniu futbolówki Sampdoria Genua. Tym razem nie udało się formalnym gościom przedrzeć w pole karne przeciwnika, ale to nadal po ich stronie jest inicjatywa w derbach.

6
2
2
4
6
10'

Sampdoria po zdobyciu prowadzenia nie pozwala rozpędzić się swojemu przeciwnikowi. Futbolówka w bezpiecznej odległości od bramki Emila Audero.

3
4
5
4
3
8'

Gol! Strzelił Fabio Quagliarella. Asystował mu Gaston Ramirez.

Nie będzie powtórki z poprzednich, bezbramkowych derbów. Już na początku pojedynku zmienił się wynik. Na futbolówkę zapolował po świetnym dośrodkowaniu Fabio Quagliarella i z bliska wpakował ją do bramki Ionuta Andreia Radu. Asysta na koncie Gastona Ramireza. Sampdoria na prowadzeniu w starciu z lokalnym wrogiem.

18
12
16
22
40
7'

Poza boiskiem był Krzysztof Piątek. Pomoc medyczna udzielona najlepszemu napastnikowi Genoa CFC, który ma zamiar kontynuować walkę w prestiżowym pojedynku.

9
7
9
6
6
5'

Zamieszanie w polu karnym Genoa CFC. Jest blisko sędzia Daniele Doveri i stara się wytłumaczyć zawodnikom, jak wyglądała sytuacja z jego perspektywy.

3
3
3
4
4
3'

Podanie na wolne pole w kierunku rozpędzonego Krzysztofa Piątka. Piłkę zdążył sprzątnąć sprzed nosa reprezentanta Polski bramkarz Emil Audero.