Juventus Turyn
29' Cristiano Ronaldo 60' Mario Mandzukić 64' Rodrigo Bentancur
SPAL
39' Thiago Cionek 49' Mohamed Fares
2:0

Pewna wygrana Juventusu.

Doliczone trzy minuty.

Juventus. Schodzi: Alex Sandro. Wchodzi: Giorgio Chiellini.

SPAL. Schodzi: Andrea Petagna. Wchodzi: Alberto Paloschi.

Cristiano Ronaldo nie ma zamiaru przestać atakować. Kolejne akcje Portugalczyka, a SPAL nie potrafi ostudzić zapału gwiazdora Juventusu.

SPAL. Schodzi: Pasquale Schiattarella. Wchodzi: Mirko Valdifiori.

Thiago Cionek wygrał pojedynek z Cristiano Ronaldo. Zdecydowany i skuteczny wślizg reprezentanta Polski, który uniemożliwił oddanie uderzenia Portugalczykowi.

Został kwadrans regulaminowego czasu. Massimiliano Allegri wymienił ofensywnego Douglasa Costę na piłkarza o defensywnych inklincjach, czym dobitnie dał do zrozumienia jaki jest plan na końcówkę spotkania.

Juventus. Schodzi: Douglas Costa. Wchodzi: Blaise Matuidi.

Cristiano Ronaldo zostałby samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców, gdyby nie interwencja Alfreda Gomisa w bramce przyjezdnych.

Thiago Cionek próbował oddać strzał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Niewiele zabrakło reprezentantowi Polski, żeby skutecznie zapolować na futbolówkę.

Żółtą kartkę otrzymał Rodrigo Bentancur za przewinienie.

Gol! Strzelił Mario Mandzukić.

Cristiano Ronaldo napędził akcję bramkową Juventusu. Strzelił Douglas Costa, a piłkę wpakował z bliska do siatki Mario Mandzukić po interwencji Alfreda Gomisa. Faworyt niemal pewny zwycięstwa.

SPAL. Schodzi: Simone Missiroli. Wchodzi: Mattia Valoti.

Piłka odbita rykoszetem i drużyna z Ferrary wywalczyła dla siebie korner. Mattia Perin umiejętnie ustawił swoich obrońców, a ci nie pozwolili gościom na oddanie uderzenia po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu.

Kontrola Juventusu w ostatnich minutach. Przyspieszyli Bianconeri w drugiej połowie i przestali oddawać piłkę swoim przeciwnikom.

Poprzeczka! Douglas Costa mógł zemścić się na przyjezdnych za brutalne przewinienie. Nieznacznie pomylił się Brazylijczyk w barwach Juventusu.

Żółtą kartkę otrzymał Mohamed Fares za brutalne staranowanie Douglasa Costy.

Akcja indywidualna Cristiano Ronaldo zakończona strzałem. Udało się zablokować piłkę ciasno stłoczonym defensorom z Ferrary.

Piłka ponownie w grze.

Tak cieszył się z gola Cristiano Ronaldo.

Czy SPAL wyrówna po przerwie?

Juventus prowadzi dzięki bramce Cristiano Ronaldo.

Ostatnia szansa na gola SPAL-u w pierwszej połowie. Miał szczęście Mattia Perin, że po potężnym uderzeniu piłka poszybowała prawie w to miejsce, w którym stał.

W środku pola karnego SPAL-u znalazł się z piłką Miralem Pjanić. Mocne, ale niecelne uderzenie Bośniaka. Był rykoszet, dlatego sędzia przyznał Bianconerim korner.

Żółtą kartkę otrzymał Thiago Cionek za faul na Cristiano Ronaldo.

Mattia Perin nie pozwolił sobie na błąd po wstrzeleniu zza pola karnego. Golkiper Juventusu popisał się chwytem metr przed linią bramkową. Na razie spokojnie gra Włoch.

SPAL nie stworzył sobie szansy na wyrównanie po zmianie wyniku. Trudno taką nazwać niecelne uderzenie z dystansu Jasmina Kurticia.

Cristiano Ronaldo otworzył wynik spotkania.

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Miralem Pjanić.

Stały fragment gry dał prowadzenie Juventusowi. Cristiano Ronaldo zostawił w blokach przeciwników i po precyzyjnej wrzutce Miralema Pjanicia z rzutu wolnego po prostu skierował piłkę z bliska do siatki obok bezradnego Alfreda Gomisa.

Przyspieszył Douglas Costa na prawej stronie boiska. Druga próba strzału Brazylijczyka w tym meczu. Po niej futbolówka przeturlała się nieznacznie obok bramki Alfreda Gomisa.

Mało widowiskowa gra Juventusu, solidna SPAL-u, dlatego publiczność ogląda dość wyrównane spotkanie z niewielką liczbą sytuacji podbramkowych.

Szansa na zaskoczenie Mattii Perina z rzutu wolnego. Płaskie uderzenie Jasmina Kurticia nieznacznie obok bramki konkurenta Wojciecha Szczęsnego.

Alfred Gomis interweniował pewnie po uderzeniu z dystansu Douglasa Costy. Niezła próba Brazylijczyka, ale jeszcze lepsza reakcja Senegalczyka.

Z trudem przychodzi Juventusowi rozpędzenie się po przerwie reprezentacyjnej. Przed momentem próbował strzelić gola Mario Mandzukić, ale ponownie obok Chorwata było kilku przeciwników.

Na prawym skrzydle rozpędził się Mattia De Sciglio. Po dośrodkowaniu bocznego defensora próbował oddać uderzenie Mario Mandzukić. Alfred Gomis oraz jego kompani z defensywy SPAL-u poradzili sobie i zatrzymali wicemistrza świata.

SPAL w posiadaniu piłki. Nadspodziewanie często operuje nią nisko notowana drużyna.

Piłka w bramce Alfreda Gomisa, ale sędzia nie uznał gola. Juventus musi nadal pracować na swoje prowadzenie.

Uderzenie ostrzegawcze z dystansu. Mattia De Sciglio huknął obok bramki Alfreda Gomisa, który musiał wyłącznie odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko.

Inteligentna gra SPAL-u na początku spotkania. Jedna pomyłka Thiago Cionka bez negatywnych konsekwencji dla przyjezdnych.

Gospodarze w tradycyjnych strojach adekwatnych do przydomka Bianconeri. Piłkarze z Ferrary musieli przebrać się w granatowe koszulki oraz spodenki z błękitnymi akcentami.

Od środka gospodarze.

Kto wygra mecz?

Thiago Cionek w podstawowym składzie SPAL-u.

Zgodnie z zapowiedziami Mattia Perin w bramce Juventusu.

Sędzia: Federico La Penna

SPAL zaczął sezon bardzo obiecująco. Przede wszystkim dobrze bronił. Klub Thiago Cionka nie spisuje się równie solidnie, kiedy nadeszła kalendarzowa jesień. Przed wyprawą do Turynu zdobył punkt z dziewięciu możliwych w trzech kolejkach.

Dwa tygodnie temu Juventus zwyciężył na wyjeździe 2:0 z Milanem. W ten sposób zrehabilitował się za mało chwalebną porażkę 1:2 z Manchesterem United. W tym spotkaniu strzał Gonzalo Higuaina z rzutu karnego obronił Wojciech Szczęsny.

Niepokonany na krajowym podwórku Juventus wraca do rywalizacji o mistrzostwo Włoch. Stara Dama podejmie po przerwie reprezentacyjnej 15. w tabeli SPAL.