SSC Napoli
25' Alex Meret 61' Jose Callejon 77' Nikola Maksimović 86' Kalidou Koulibaly 89' Allan
Juventus Turyn
28' Miralem Pjanić 34' Miralem Pjanić 39' Emre Can 47' Miralem Pjanić 54' Joao Cancelo 83' Alex Sandro 89' Rodrigo Bentancur 90+2' Paulo Dybala
1:2

Pierwsza połowa dla Juventusu, druga dla Napoli, a punkty jak to zazwyczaj bywa dla mistrza Włoch.

Żółtą kartkę otrzymał Paulo Dybala za przesadne celebrowanie wrzutu z autu.

Ostatnie szanse Azzurrich na zapunktowanie w emocjonującym meczu. Jeżeli będą centrować tak jak przed momentem Adam Ounas, punkty odjadą na północ Italii.

Doliczone pięć minut do regulaminowego czasu.

Allan też załapał się na żółtą kartkę za przepychanki.

Żółtą kartkę otrzymał Rodrigo Bentancur za przepychanki.

Draka na boisku. Wszyscy mają dużo do powiedzenia.

Żółtą kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly za zatrzymanie Emre Cana agresywnym wślizgiem.

Nie ma gola! Lorenzo Insigne!

Nie ma gola z rzutu karnego! Lorenzo Insigne strzelił w słupek z 11. metra. Wyczuł intencję reprezentanta Włoch bramkarz Juventusu, ale nie musiał dotykać piłki. Poleciała ona w obramowanie.

Żółtą kartkę otrzymał Alex Sandro za sprokurowanie rzutu karnego.

Jedenastka dla Napoli za zagranie ręką Alexa Sandro!

Jeszcze chwila przy monitorze.

Nikola Maksimović domaga się rzutu karnego za zagranie ręką Alexa Sandro. Sędzia stara się uspokoić środkowego defensora Napoli i łączy się z wozem.

10 minut do końca regulaminowego czasu. Napoli szuka sposobu na wyrównanie.

Adam Ounas był w lutym skuteczny. Na boisku nie ma tymczasem dwóch z trzech zdobywców goli. Ostał się Emre Can.

Napoli. Schodzi: Jose Callejon. Wchodzi: Adam Ounas.

Żółtą kartkę otrzymał Nikola Maksimović za faul na Federico Bernardeschim.

Fabian Ruiz notorycznie blokowany przez zawodników z Turynu. Jak nie strzał, to podanie. Przynajmniej rzut rożny dla Azzurrich, ale w niedzielę stałe fragmenty są atutem Juventusu.

Już mniej optymizmu w Turynie przed rewanżem z Atletico Madryt.

Przerwa w grze spowodowana urazem Mario Mandzukicia, którego znokautował Wojciech Szczęsny bezpardonowo interweniujący po dośrodkowaniu.

Fabian Ruiz spróbował uderzenia zza pola karnego. W odpowiednim miejscu był Leonardo Bonucci i bez chwili zawahania przyjął piłkę na głowę. Skończyło się na rzucie rożnym dla wicemistrza Włoch.

Drugi pojedynek Piotra Zielińskiego z Wojciechem Szczęsnym. Radzi sobie były gracz Romy z kolejnym uderzeniem rodaka.

Napoli nie schodzi z połowy przeciwnika. Eksperci w przerwie mówili o zamkniętym meczu.

Piotr Zieliński kontra Wojciech Szczęsny! Dość przypadkowo trafiła piłka do pomocnika Napoli, ale ten zorientował się w sytuacji i poczęstował rodaka uderzeniem z ostrego kąta. Bez zarzutu bramkarz Juve.

Jose Callejon dodał widowisku pikanterii.

Allan próbował pokonać Wojciecha Szczęsnego uderzeniem z dystansu. Złapali się za głowy kibice Napoli po strzale Brazylijczyka, ponieważ ten nieznacznie spudłował.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Juventusu. Poradzili sobie ustawieni odpowiednio Giorgio Chiellini oraz Leonardo Bonucci.

Juventus. Schodzi: Joao Cancelo. Wchodzi: Mattia De Sciglio.

Gol! Strzelił Jose Callejon. Asystował mu Lorenzo Insigne.

Nie będzie czystego konta Wojciecha Szczęsnego, ale mogą być jeszcze emocje w dalszej fazie spotkania. Jose Callejon zmniejszył prowadzenie Juventusu strzałem z bliska! Hiszpan wykorzystał wrzutkę Lorenzo Insigne za plecy zdekoncentrowanych obrońców z Turynu.

Przejęli piłkę gospodarze i byli na obrzeżach pola karnego Juventusu. Na nic specjalnie porywającego tam nie wpadli i tylko sprowokowali mistrza Włoch do kontrataku z wykorzystaniem Cristiano Ronaldo.

Drugie i wciąż ostatnie trafienie - Emre Cana.

Jose Callejon opanował piłkę w polu karnym przeciwnika. Wrzutka Hiszpana prosto w rękawice skoncentrowanego Wojciecha Szczęsnego.

Żółtą kartkę otrzymał Joao Cancelo za faul na Kalidou Koulibalim. W piątek odpocznie.

Podania Bianconerich. Na życzenie podopiecznych Massimiliano Allegriego gra jest spokojna.

Wojciech Szczęsny interweniował pewnie we własnym polu bramkowym po wstrzeleniu Driesa Mertensa, który na prawym skrzydle wymienił podania z Allanem.

Uspokajające gesty obecnych wciąż na murawie zawodników Juventusu. Rozpoczęła się dla nich druga połowa od przykrego zdarzenia.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Miralem Pjanić.

Dziesięciu na dziesięciu. Autor pierwszego gola w drodze do szatni. Żółta kartka numer dwa za zagranie ręką po podaniu Allana. Napoli dostało zastrzyk wiary.

Druga połowa.

Napoli. Schodzi: Kevin Malcuit. Wchodzi: Dries Mertens.

Wojciech Szczęsny spróbuje zachować czyste konto po raz 10. w meczu ligowym w tym sezonie. Po 12 mają na koncie Salvatore Sirigu i Samir Handanović.

Nie ma szczęścia Arkadiusz Milik do meczów z Juventusem. Kiedy nie wykluczała tego kontuzja, zagrał w trzech spotkaniach ligowych 60 z możliwych 270 minut. Po trwającym meczu będzie 87 z możliwych 360 minut.

Juventus blisko zwycięstwa!

Czy Juventus powiększy przewagę po przerwie?

Juventus rządzi w lidze i panuje w meczu na szczycie tabeli.

Alex Sandro nie pozwolił dojść do futbolówki Piotrowi Zielińskiemu. Jako że sytuacja działa się w polu karnym Juventusu wyjaśnił ją chwytem na przedpolu Wojciech Szczęsny.

Doliczone dwie minuty do regulaminowego czasu.

Kevin Malcuit irytuje kibiców w Neapolu. Jeszcze jedno ryzykowne podanie w kierunku własnego bramkarza. Tym razem odebrał je David Ospina, a nie Cristiano Ronaldo.

Emre Can i Juventus ma już dwubramkową zaliczkę. Na dodatek przewagę zawodnika w polu.

Delikatny powiew optymizmu w Turynie przed rewanżem z Atletico Madryt.

Gol! Strzelił Emre Can. Asystował mu Federico Bernardeschi.

Stałe fragmenty! Stara Dama! Tym razem Juventus zrobił wiceliderowi krzywdę po rzucie rożnym. Krótkie rozegranie kornera i dośrodkowanie Federico Bernardeschiego. Skorzystał z niego Emre Can i podwoił przewagę mistrza Włoch. Zastanawiał się Massimiliano Allegri czy postawić na Niemca i pewnie nie żałuje swojego wyboru.

Miralem Pjanić przypomniał, że potrafi wzorowo wykonał rzut wolny.

Żółtą kartkę otrzymał Miralem Pjanić za faul na Jose Callejonie.

Wojciech Szczęsny nie miał problemu z zatrzymaniem piłki po technicznym strzale Lorenzo Insigne.

Miralem Pjanić rozpoczął strzelanie w Neapolu.

Piłkarski ogień na Stadio San Paolo. Podanie Fabiana Ruiza w kierunku centralnej części pola karnego zostało zatrzymane w ostatnim momencie.

Piotr Zieliński wybiegł na czystą pozycję i trafił strzałem po ziemi w słupek! Drugie minimalne pudło reprezentanta Polski w tym spotkaniu. Pomocnik Napoli powinien ekspresowo doprowadzić do remisu, ale chybił.

Gol! Strzelił Miralem Pjanić.

Podwójna kara za błąd Kevina Malcuita oraz faul Alexa Mereta. Juventus zamienił rzut wolny w gola! Miralem Pjanić mierzył od początku sezonu i nareszcie trafił do sieci. David Ospina nie zdołał zatrzymać perfekcyjnego uderzenia Bośniaka.

Napoli. Schodzi: Arkadiusz Milik. Wchodzi: David Ospina.

Czerwoną kartkę otrzymał Alex Meret.

Wykluczenie w pierwszej połowie. Napoli potrzebuje nowego bramkarza! Alex Meret sfaulował poza własnym polem karnym Cristiano Ronaldo. Portugalczyk przechwycił piłkę po beznadziejnym zagraniu Kevina Malcuita. Napoli ma problem.

Na razie najgroźniejsze uderzenie Piotra Zielińskiego. Przypomnijmy, 11. minuta i niewiele zabrakło do szczęścia. Poprawiał przed momentem były gracz Empoli, ale trafił w obrońcę Juventusu.

Cristiano Ronaldo trzy metry za linią obrońców Napoli. Spalony. Pokusił się Portugalczyk o oddanie strzału, ale tylko na rozgrzewkę dla Alexa Mereta.

Akcja Azzurrich rozpędzona przez Piotra Zielińskiego i zwolniona przez Jose Callejona. Reprezentant Polski świetnie zachował się w środku pola, ale przez zawahanie Hiszpana nie będzie tej akcji w skrótach najważniejszych wydarzeń tego meczu.

Nikola Maksimović pogubił się w polu karnym przeciwnika. Może odetchnąć. Na usprawiedliwienie był na spalonym w momencie wrzutki z rzutu wolnego.

Napoli rozwija skrzydła. Nic ciekawego nie wymyśliło, kiedy miało korner, ale szybko odzyskało piłkę na połowie Juventusu.

Po raz ostatni tego weekendu upamiętnienie Davide Astoriego 13 sekundami braw.

Piotr Zieliński blisko zdobycia gola! Techniczne uderzenie nieznacznie obok słupka bramki Wojciecha Szczęsnego. Rzucił się były bramkarz Arsenalu, ale gdyby jego kompan z reprezentacji Polski był precyzyjniejszy, byłoby pozamiatane.

Rzuty rożne dla mistrza Włoch. Próbowali główkować do bramki Mario Mandzukić oraz Cristiano Ronaldo. Był też blisko Giorgio Chiellini. Całe zamieszanie przerwał sędzia, który gwizdnął faul Emre Cana na Alexie Merecie.

Seria nieporozumień w środkowej strefie boiska. Nerwowo.

Także Napoli miało szansę na zamienienie rzutu wolnego w gola po przewinieniu Alexa Sandro na Elseidzie Hysaju. Dośrodkowanie Jose Callejona i w polu karnym Juventusu interweniował głęboko wycofany Mario Mandzukić.

Szansa na gola dla Juventusu z rzutu wolnego. Krótkie rozegranie nie było zaskakujące dla podopiecznych Carlo Ancelottiego, którzy zablokowali strzał Federico Bernardeschiego.

Przewinienie Piotra Zielińskiego na rozpędzającym się blisko linii bocznej boiska Joao Cancelo. Juventus po kilkudziesięciu sekundach wywalczył kolejny stały fragment.

Napoli w błękitnych koszulkach, białych spodenkach i błękitnych getrach. Juventus w biało-czarnych pasiakach.

Początek meczu.

Bianconeri w Neapolu.

Czy Wojciech Szczęsny zachowa czyste konto w Neapolu?

Jedenastka Massimiliano Allegriego.

Wybrańcy Carlo Ancelottiego.

Sędzia: Gianluca Rocchi

Drużyna Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika wygrała poprzedni mecz 4:0 z Parma Calcio 1913. Była to popisowa partia reprezentantów Polski. Były pomocnik Udinese Calcio zdobył bramkę, a były napastnik Ajaksu Amsterdam dwukrotnie skierował piłkę do bramki Luigiego Sepe.

Juventus punktuje konsekwentnie mimo dalekiej od wymarzonej formy. W poprzedniej kolejce podopieczni Massimiliano Allegriego zwyciężyli 1:0 na stadionie Bologna FC. Stara Dama ma 13 punktów więcej niż wicelider z Neapolu.

Starcie wicelidera z liderem ma być smakowitym deserem na zakończenie kolejki w lidze włoskiej. SSC Napoli spróbuje być pierwszym pogromcą Juventusu, którego nikt nie pokonał w dotychczasowych 25 seriach gier