Parma Calcio 1913
2' Marcello Gazzola 23' Antonino Barilla 27' Federico Dimarco 59' Juraj Kucka 67' Juraj Kucka 71' Alessandro Bastoni 90+1' Juraj Kucka
Sampdoria Genua
4' Omar Colley 28' Fabio Quagliarella 38' Gregoire Defrel 61' Fabio Quagliarella 80' Edgar Barreto 88' Omar Colley
3:3

Podział punktów po interesującym pojedynku w Parmie.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Juraj Kucka za faul na Albinie Ekdalu.

Doliczone trzy minuty.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Omar Colley.

Bardzo zasłużona kara, biorąc pod uwagę całokształt twórczości w tym spotkaniu. Po faulu w polu karnym przeciwnika Omar Colley już w drodze do szatni.

Jeszcze jednego zmiennika może wprowadzić Marco Giampaolo i nie będzie nim Karol Linetty.

Po pojawieniu się na boisku już oddał strzał Gianluca Caprari. Piłka przeleciała blisko bramki Parmy.

Żółtą kartkę otrzymał Edgar Barreto za przewinienie taktyczne.

Czekamy na ostatnie szarże w tym spotkaniu. Parma uskrzydlona wyrównaniem chce więcej. Sampdoria od momentu drugiego gola Fabio Quagliarelli częściej na własnej połowie boiska.

Ożywiła się publiczność. Dość atrakcyjne widowisko zaserwowali piłkarze.

Gol! Strzelił Alessandro Bastoni.

Podobne są trafienia w tym spotkaniu i wyraźnie jedna z bramek bardzo odpowiada obu drużynom. Alessandro Bastoni trafił z bliska do siatki, a piłkę skierował pod jego nogi Emiliano Viviano. Nie była to szczęśliwa interwencja bramkarza z Genui.

Parma szuka trzeciego gola. Biega Omar Colley od jednego przeciwnika do drugiego, ale nie wszystkie interwencje obrońcy Sampdorii Genua są udane.

Gol! Strzelił Juraj Kucka.

Podobnie wykonana jedenastka jak przez Fabio Quagliarellę. Bramka kontaktowa po mocnym uderzeniu. Emiliano Viviano nie zdążył z interwencją. Parma jeszcze walczy o punkty.

Omar Colley faulował Lucę Siligardiego i jest rzut karny dla Parmy.

Parma. Schodzi: Fabio Ceravolo. Wchodzi: Luca Siligardi.

Fabio Quagliarella prowadzi Sampdorię do zwycięstwa.

Gol! Strzelił Fabio Quagliarella. Asystował mu Dennis Praet.

Już 25 goli na koncie Fabio Quagliarelli w tym sezonie. Mało rozsądne było zostawienie tego zawodnika bez opieki w polu karnym, ale Parma nie zdążyła się zorganizować po stracie piłki na własnej połowie. Quagliarella przymierzył po podaniu Dennisa Praeta.

Żółtą kartkę otrzymał Juraj Kucka za faul na Albinie Ekdalu.

Piękna interwencja Emila Audero na przedpolu. Sprzątnął piłkę spod nóg szarżującego w polu karnym Fabio Ceravolo. Kibice nie są zadowoleni z zachowania napastnika Parmy.

Z dystansu huknął niecelnie Juraj Kucka i nie kryje swojego rozczarowania.

Gervinho zatańczył na obrzeżach pola karnego. Puścił sobie piłkę obok Bartosza Bereszyńskiego, ale za plecami reprezentanta Polski był asekurujący defensor i nie pozwolił gwiazdorowi Parmy na kontynuowanie ataku.

Piłka spadła przed polem karnym gospodarzy, skąd uderzenie oddał Gregoire Defrel. Mocno z powietrza, ale niecelnie. Futbolówka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką.

Podobnie jak na początku pierwszej połowy zabrał się za atakowanie Gervinho. Po rajdzie Iworyjczyka rzut rożny dla zespołu z Parmy.

Druga połowa.

Parma. Schodzi: Antonino Barilla. Wchodzi: Mattia Sprocati.

Piłkarze sposobią się do powrotu na boisko.

Czy Fabio Quagliarella strzeli drugiego gola po przerwie?

Trzy gole w pierwszej połowie. Parma dobrze rozpoczęła, ale to Sampdoria rządziła później na boisku.

Doliczone dwie minuty.

Uderzenie Jakuba Jankto zastępującego w jedenastce Karola Linettego. Tym razem poza lustro bramki. Nie trzeba było długo czekać na dwa kolejne strzały, ale Luigi Sepe w obu sytuacjach zatrzymał Fabio Quagliarellę.

Parma zaczęła perfekcyjnie, ale nie utrzymała wysokiego poziomu i dała się już dwukrotnie zranić.

Gol! Strzelił Gregoire Defrel.

Tym razem nie Fabio Quagliarella, a Gregoire Defrel był w odpowiednim miejscu i był skuteczny. Napastnik Sampdorii Genua strzelił na 2:1 po tym jak Luigi Sepe odbił w niewłaściwym kierunku piłkę po uderzeniu Jakuba Jankto.

Zapanował spokój po wyrównaniu. Przegrupowanie w obu obozach i ciekawe, czy jeszcze któraś z jedenastek ruszy do mocnego ataku w pierwszej połowie.

Piłka w posiadaniu Blucerchiatych. Nie jest to zaskoczenie, ponieważ drużyna z Parmy "gardzi" wysokim posiadaniem.

Przerwa w grze spowodowana urazem. Przewinił Omar Colley, który z kartonikiem na koncie, igra z ogniem.

Gol! Strzelił Fabio Quagliarella.

Mocne uderzenie lidera klasyfikacji strzelców. Nie kombinował Fabio Quagliarella, a huknął z rzutu karnego w środek bramki.

Żółtą kartkę otrzymał Federico Dimarco za sprokurowanie rzutu karnego.

Jest jedenastka.

Sędzia pobiegł do monitora. Może być rzut karny dla Sampdorii. Czeka na napięciu na decyzję Fabio Quagliarella.

Żółtą kartkę otrzymał Antonino Barilla za faul na dryblującym Albinie Ekdalu.

Uspokoili sytuację na własnej połowie piłkarze z Parmy i nietypowo dla siebie wymienili kilkanaście podań w ataku pozycyjnym.

Czeka na swoją sytuację podbramkową Fabio Quagliarella. Skoncentrowani na najlepszym napastniku ligi są gospodarze, ale to przecież nie jest dla niego nowa sytuacja.

Początek meczu ze wskazaniem na beniaminka, ale już rozkręcili się wcześniej niemrawi podopieczni Marco Giampaolo.

Rozkręca się drużyna z Genui. Dwa uderzenia, z którymi musiał zmierzyć się Luigi Sepe. Zza pola karnego mierzył Jakub Jankto, a dobijał z mniejszej odległości Dennis Praet.

Dennis Praet zamknął akcję Sampdorii Genua. Jego strzał z półwoleja ominął bramkę Luigiego Sepe.

Aktywni są gospodarze, którzy chyba dla zmylenia widzów dziś w niebieskich koszulkach charakterystycznych dla przeciwników. Akcje oskrzydlające są trudne do powstrzymania dla Sampdorii Genua.

Parma nadal w posiadaniu piłki po objęciu prowadzenia.

Żółtą kartkę otrzymał Omar Colley za faul.

Gol! Strzelił Marcello Gazzola. Asystował mu Gervinho.

Już stracili gola piłkarze Sampdorii Genua. Piękna akcja indywidualna Gervinho, który ograł jak juniora Nicolę Murru, który był zamiast Bartosza Bereszyńskiego na prawej stronie defensywy. Po podaniu Iworyjczyka futbolówkę skierował z bliska do bramki Marcello Gazzola.

Początek meczu w strugach deszczu.

Czy Sampdoria Genua wygra mecz z Parmą?

Sampdoria z Bartoszem Bereszyńskim w jedenastce.

Podstawowy skład gospodarzy.

Sędzia: Michael Fabbri

W rundzie jesiennej Sampdoria wygrała 2:0 z beniaminkiem na Stadio Luigi Ferraris. Do rewanżu dojdzie w Parmie, a wyjazdowy bilans Blucerchiatich w tym sezonie to pięć zwycięstw, cztery remisy oraz osiem porażek.

Sampdoria Genua straciła realną szansę na dostanie się do europejskich pucharów. Z ostatnich pięciu meczów przegrała cztery. W generalnie nieudanym okresie wygrała tylko najbardziej prestiżowe dla siebie spotkanie z Genoą.

Parma Calcio 1913 jest w tym sezonie najsilniejszym beniaminkiem, choć dobre wrażenie sprawiała głównie w rundzie jesiennej. Tydzień temu nie potrafiła zwyciężyć nawet z najgorszym w lidze Chievo Werona.