2
1
1
90+3'

To nie jest dzień Robbena. Holender rozegrał piłkę na jeden kontakt z Muellerem, wyszedł na czystą pozycję, ale jego strzał został obroniony.

11
10
4
11
11
90+2'

Piłka wybita poza pole karne. Strzałem z dystansu próbował Grimaldo.

7
8
2
6
6
90+1'

Strzał Gabriela zblokowany przez obrońcę. Będzie rzut rożny.

4
89'

Gnabry próbował popędzić lewą stroną. Niemca został zatrzymany wślizgiem przed polem karnym.

3
1
5
2
1
88'

Bayern. Schodzi: Javi Martinez. Wchodzi: Thomas Mueller.

Hiszpan kulejąc schodził do zmiany.

20
9
9
10
6
87'

Dobre dośrodkowanie z lewej strony otrzymał Rafa Silva. Pomocnik w ostatnim momencie został uprzedzony przez Alabę i nie zdołał wystawić nogi do strzału.

10
5
3
3
3
86'

Portugalczycy wciąż nie chcą oddać piłki rywalom. Konstruują kolejne ataki, ale mają problem z wykończeniem.

13
8
5
3
8
85'

Benfica cały czas napiera na Bawarczyków.

5
4
9
6
12
83'

Z prawej strony dośrodkowywał Rafa Silva. Do piłki doskoczył Andrija Zivković, ale udanie interweniował Neuer.

19
9
2
7
4
83'

Goretzka uwolnił na prawej stronie Robbena, ale Holender został zatrzymany przez obrońcę. Portugalczycy wychodzą z kontratakiem.

9
8
8
7
12
82'

Na połowei Benficki Gabriel faulował Lewandowskiego.

14
8
8
13
34
81'

Gnabry walczył o piłkę, ale kolejny raz był na spalonym.

7
8
9
8
8
79'

Przy piłce Benfica. Portugalczycy są naciskani przez Bawarczyków, ale udaje im się wyjść z opresji.

3
5
7
4
5
78'

Bayern. Schodzi: James Rodriguez. Wchodzi: Leon Goretzka.

76'

Benfica. Schodzi: Gedson Fernandes. Wchodzi: Andrija Zivković.

5
75'

Co to było? Gabriel dograł na lewą stronę, gdzie była luka między obrońcami. Sęk w tym, że nikogo tam nie było.

4
3
8
5
5
74'

Teraz na posterunku czuwał Hummels. Niemiec przeciął prostopadłe podanie Seferovicia na prawej stronie i odzyskał piłkę.

11
7
3
4
5
73'

Przebudziła się nam Benfica. Ciekawe, czy starczy sił na pokonanie Neuera. Póki co dwa groźne strzały w odstępie kilkudziesięciu sekund.

7
3
6
3
5
71'

Kolejny strzał gospodarzy. Gabriel zakręcił Javim Martinezem i oddał płaski strzał z dystansu na dalszy słupek.

3
4
3
3
4
71'

Okazja Benfiki. Piłkę na skraju pola karnego dostał Gedson. Pomocnik obrócił się i oddał strzał nad bramką Neuera.

3
9
2
3
4
69'

Alaba dośrodkował do wybiegającego Gnabry'ego. Niemiec trafił do siatki, ale arbiter wyciągnął chorągiewkę. Spalony.

4
4
5
16
9
68'

Mozolnie rozgrywają piłkarze Kovaca. Gospodarze są dobrze ustawieni i uniemolżliwiają rywalom wejście w pole karne.

2
2
8
3
3
66'

Portugalczycy zmusili Bayern do cofnięcia się pod bramkę. Przyjezdni konstruują atak od nowa.

3
2
13
4
4
65'

Lewandowski dostał na lewej stronie podanie od Robbena. Polak dośrodkował do Gnabry'ego, ale pomocnik oddał niecelny strzał.

13
2
7
9
4
64'

Hummels próbował przerzucić piłkę do Lewandowskiego, bezskutecznie. Przejęli obrońcy Benfiki.

3
2
5
14
6
63'

Udanie zaczął zmiennik Rafa Silva. Pomocnik ruszył prawą flanką, ale nikt nie zdążył do jego dośrodkowania.

7
3
6
2
4
62'

Benfica. Schodzi: Pizzi. Wchodzi: Rafa Silva.

8
6
12
6
2
62'

Bayern. Schodzi: Franck Ribery. Wchodzi: Serge Gnabry.

18
5
10
3
5
62'

Benfica. Schodzi: Eduardo Salvio. Wchodzi: Gabriel.

Gabriel #8
8
1
1
3
3
61'

Dobry korner w wykonaniu Benfiki. Akcję próbował strzałem głową wykończyć Jardel. Uderzenie kapitana Benfiki złapał Neuer.

8
5
3
2
6
61'

Postarał się Pizzi. Zawodnik dograł do Rubena Diasa, a ten zmusił do interwencji Neuera. Będzie rzut rożny.

4
4
8
4
6
60'

James spóźnionym wślizgiem zatrzymał biegnącego prawą stroną Eduardo Salvio. Będzie rzut wolny tuż przed polem karnym Bayernu.

2
1
5
6
3
58'

Ależ blisko. Haris Seferović zdecydował się na strzał zza pola karnego, który minął dalszy słupek.

2
6
8
2
3
56'

Robben szukał dośrodkowaniem Lewandowskiego, ale Polaka uprzedził obrońca Benfiki.

3
9
6
15
6
54'

Gol! Strzelił Renato Sanches. Asystował mu James Rodriguez.

Portugalczyk zaczął akcję długim dryblingiem. Piłka wylądowała na lewą flankę do Jamesa, a ten dośrodkował z powrotem do Sanchesa. Pomocnik z kilku metrów skierował piłkę do siatki.

119
53
16
6
11
53'

Żółtą kartkę otrzymał Mats Hummels.

Obrońca ukarany za nieregulaminowe powstrzymanie Seferovicia.

Bayern Monachium
8
7
6
11
9
51'

Nieudany strzał Renato Sanchesa. Portugalczyk pokusił się o uderzenie z dystansu, które powędrowało ponad bramką.

3
4
5
5
4
50'

Hummels powędrował w kierunku bramki Benfiki. Lewandowski dostrzegł wybiegającego Niemca, który nie poradził sobie z piłką. Z kontrą ruszyli gospodarze, ale w porę został zatrzymany Salvio.

8
12
5
6
5
49'

Na szczęście napastnik o własnych siłach wstał z boiska i może kontynuować grę.

25
12
5
5
4
48'

Gra przerwana. W starciu z Rubenem Diasem ucierpiał Robert Lewandowski, który łapie się za kolano.

3
3
7
16
9
47'

Seferović zagrał ręką na połowie Bayernu. Bawarczycy próbowali dograć w kierunku Roberta Lewandowskiego, ale przejęli obrońcy.

3
3
3
10
2
46'

Salvio dryblował na prawej stronie i próbował wycofać przed pole karne. Nie udało się.

3
2
2
3
3
46'

Wracamy! Sędzia daje sygnał i Benfica wznawia grę.

6
1
1
2
1
komentarz

Piłkarze powoli wracają na murawę. Za kilka minut zaczynamy drugą połowę.

8
2
1
4
3
Czy Lewandowski strzeli kolejnego gola po przerwie?
3
45'

Ribbery dograł do Lewandowskiego. Napastnik został wypchnięty na lewą flankę.

7
5
8
17
11
43'

Z piłką w polu karnym padł Cervi. Zawodnik został przewrócony przez Kimmicha. Sędzia pozostaje niewruszony.

13
7
6
3
3
40'

Znowu Robben zmarnował! Ribery przechytrzył Rubena Diasa, odebrał mu piłkę i dograł do wybiegającego Holendra. Ten zaprzepaścił kolejną dobrą szansę.

6
6
4
7
23
39'

Żółtą kartkę otrzymał Jardel.

Javi Martinez próbował uwolnić Roberta Lewandowskiego. Polak chciał się zastawić ciałem, by wyjść na wolną pozycję, ale nieregulaminowo zatrzymał go Jardel. Kapitan Benfiki został ukarany.

Benfica Lizbona
36
15
7
4
4
38'

Piłka trafiła do Lewandowskiego. Napastnik dryblował, by zbyć Jardela, ale obrońca wślizgiem wybił mu piłkę.

6
5
6
18
19
37'

Od dłuższej chwili w posiadaniu piłki są Bawarczycy. Piłkarze Niko Kovaca próbują rozegrać atak pozycyjny.

12
7
3
4
5
34'

Robben walczył bez pilki w polu karnym z rywalem. Holender upadł na murawę i miał pretensje do arbitra, że ten nie przyznał rzutu karnego.

12
13
12
4
6
33'

Znowu akcja Benfiki na prawej stronie. Gdyby Gedson Fernandes byłby lepiej ustawiony mógłby być gol. A tak Portugalczycy musieli budować atak od nowa. Drugie podejście się nie powiodło. Bayern przejął piłkę.

8
6
4
8
6
32'

Nie zagroziła Benfica z tego stałego fragmentu gry. Piłka już poza polem karnym Bayernu.

12
10
5
6
7
31'

Swoją okazję mieli gospodarze. Prostopadłe podanie do Pizziego zostało w ostatnim momencie wybite na korner.

8
8
4
6
7
30'

Ataj Bayernu. Lewandowski próbował uwolnić na lewej stronie Ribery'ego, ale podał wprost pod nogi obrońcy.

9
9
8
19
7
28'

I Benfica ruszyła z kontrą. Zamieszało się w polu karnym. Z jego prawej strony uderzał Almeida. Neuer popisał się paradą i wybił piłkę na róg.

16
7
6
5
7
27'

Alaba dograł do Lewandowskiego. Obrońcy Benfiki natychmiast chwycili w "kleszcze" Polaka, który z trudem próbował podać do kolegi. Zakończyło się stratą.

7
7
11
16
9
25'

W końcu się udało. Piłkę dostał Lewandowski, ale zwlekał z podaniem próbując dryblingu. Natychmiast zblokowało go kilku rywali i odebrali piłkę.

8
6
9
27
17
25'

Portugalczycy wysoko podeszli do rywali. Bayern nie ma sposobu, jak uwolnić się z własnej połowy.

2
3
9
6
7
23'

Strata Sanchesa przed polem karnym rywali. Ruszył prawą flanką Salvio, ale wdał się w niepotrzebny drybling i stracił piłkę.

7
6
2
2
2
22'

Benfika wyprowadziła szybki atak. Przy okazji błąd popełnił Hummels, który minął się z piłką przy próbie wybicia. Akcję strzałem z dystansu zakończył Eduardo Saldio. Neuer nie musiał nawet interweniować.

6
5
2
3
5
21'

Robert Lewandowski dograł na lewą stronę. Stamtąd dośrodkowywał Alaba. Piłkę przejął Robben, który oddał ją Rodriguezowi. Kolumbijczyk z kilku metrów uderzył ponad bramką.

11
4
2
7
7
20'

Robben dograł do Renato Sanchesa, obrońca mógł wyjść na dogodną pozycję, ale wypuścił piłkę zbyt daleko od siebie.

4
4
8
4
5
18'

Żółtą kartkę otrzymał Joshua Kimmich.

Niemiec chciał dobiec do piłki i uderzył rywala łokciem.

7
6
14
16
17
18'

Podanie Boatenga do Lewandowskiego. Polak wygrał w powietrzu z obrońcą i dograł do Robbena. Akcję próbował zakończyć Ribery. Francuz dośrodkował do Lewandowskiego, ale na posterunku czuwali defensorzy.

19
6
7
16
7
16'

Kontratak Benfiki. Kolejny raz zakończony nieprecyzyjnym podaniem, do którego wybiegał Franco Cervi.

9
4
4
3
7
16'

Strata Benfiki. Robben uwolnił na prawej stronie Ribery'ego. Francuz wdarł się w pole karne, ale jego płaski strzał został obroniony.

9
3
4
5
12
15'

Dośrodkowanie z prawej strony do Cerviego, ale zbyt niedokładne. Portugalczycy próbowali atakiem pozycyjnym, ale prostopadłe podanie przechwycił Boateng.

15
4
6
3
5
13'

Bawarczycy mogli się zemścić! Robben wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale zwlekał z oddaniem strzału. Bramkarz obronił.

11
11
9
10
22
13'

Strata w połowie boiska. Benfika próbowała ruszyć z kontratakiem prawą flanką, ale dobrze zachowali się obrońcy Bayernu.

26
8
9
4
10
20:59

Na lewej flance piłkę od Ribery'ego otrzymał Alaba. Obrońca znalazł w polu karnym Roberta Lewandowskiego. Polak nie uderzył od razu. Oszukał obrońcę zwodem i z dogodnej pozycji strzelił tuż przy słupku.

121
60
18
13
18
10'

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Asystował mu David Alaba.

Ribery wycofał piłkę na lewym skrzydle do Alaby, a obrońca odnalazł w polu karnym Roberta Lewandowskiego. Polak nie uderzył od razu. Oszukał obrońcę zwodem i dopiero potem z dogodnej pozycji uderzył tuż przy słupku.

1344
534
144
48
54
8'

Od pewnego czasu w posiadaniu piłki Portugalczycy. Gospodarze mają problemy z przedarciem się w pole karne rywali i są skazani na długie rozgrywanie na własnej połowie.

17
12
8
9
10
7'

Niezła próba Grimaldo. Obrońca zaczął szybką akcję Benfiki, ale zakończył ją niecelnym podaniem prostopadłym.

10
8
6
4
6
5'

Teraz swoją okazję miał Robben. Holender klasycznie zszedł z piłką do środka, ale koszmarnie uderzył. Piłka wylądowała na trybunach.

8
3
3
6
7
4'

Pierwszy rzut rożny został wybity przez obrońcę. Próba z drugiej strony zakończyła się wybiciem Ribery'ego, który postanowił uderzyć z dystansu. Jego uderzenie zblokowali obrońcy.

5
6
5
5
8
3'

Robben niedokładnie zagrał piłkę na prawej stronie do wybiegającego Jamesa Rodrigueza. Piłkę wybił obrońca i mamy rzut rożny.

15
10
7
6
5
2'

Nie trudzili się piłkarze Kovaca, żeby odzyskać piłkę. Niedokładne zagranie do przodu i Bawarczycy będą konstruować atak.

12
9
3
4
6
2'

Kolejna strata Bayernu. Tym razem Ribery na lewej stronie. Benfica rozgrywa piłkę od tyłu.

6
3
8
5
5
1'

Benfica wysoko podeszła do rywali i już przejęła piłkę. Szybka strata Bawarczyków w połowie boiska.

7
3
3
5
8
20:59

Spotkanie poprowadzi Hiszpan Antonio Mateu.

7
4
2
2
2
20:59

Hymn Ligi Mistrzów za nami. Powitanie piłkarzy i zaraz zaczynamy!