Brazylia
66' Neymar 71' Fabinho 90+3' Joao Miranda
Argentyna
18' Leandro Paredes 62' Angel Correa 64' Giovani Lo Celso 69' Renzo Saravia 84' Rodrigo Battaglia
1:0

Brazylia rozstrzygnęła klasyk w doliczonym czasie.

Gol! Strzelił Joao Miranda. Asystował mu Neymar.

Bramka w doliczonym czasie! Brazylia najpewniej rozstrzygnęła mecz dzięki stałemu fragmentowi. Joao Miranda główkował z bardzo bliska do siatki po dośrodkowaniu Neymara z rzutu rożnego!

Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

Argentyna. Schodzi: Mauro Icardi. Wchodzi: Giovanni Simeone.

Fart Sergio Romero. Po strzale Casemiro z rzutu wolnego był rykoszet, a bramkarz reprezentacji Argentyny nie miał już możliwości zareagowania. Futbolówka przeturlała się nieznacznie obok słupka.

Żółtą kartkę otrzymał Rodrigo Battaglia za faul na Neymarze.

Felipe Luis wbiegł w pole karne Argentyny. W ostatnim momencie defensorowi sprzątnął piłkę sprzed nosa Sergio Romero. Brawurowa, ale skuteczna interwencja.

Z trudem interweniowali Albicelestes po niebezpiecznym dośrodkowaniu. Brazylia opanowała sytuację po szturmie, który przeprowadził jej przeciwnik krótko po przerwie.

Druga w tym meczu próba Neymara z rzutu wolnego. Jeszcze gorsza od poprzedniej. Piłka po próbie Brazylijczyka poszybowała wysoko ponad bramką Sergio Romero. Goli jak nie było, tak nie ma.

Żółtą kartkę otrzymał Fabinho za spóźniony atak w nogi przeciwnika.

Sergio Romero interweniował po strzale Arthura Melo. Kapitalna reakcja znanego z angielskich boisk bramkarza i nie ma gola po dośrodkowaniu Neymara z rzutu wolnego.

Żółtą kartkę otrzymał Renzo Saravia za brzydki wślizg w nogi przeciwnika.

Po okresie fauli i zmian przynajmniej na moment przerwa na oddanie strzału. Neymar dopadł do futbolówki po płaskim dośrodkowaniu i huknął obok bramki Sergio Romero.

Argentyna. Schodzi: Angel Correa. Wchodzi: Roberto Pereyra.

Żółtą kartkę otrzymał Neymar za faul po stracie piłki.

Brazylia. Schodzi: Gabriel Jesus. Wchodzi: Richarlison.

Żółtą kartkę otrzymał Giovani Lo Celso za faul na Fabinho na połowie przeciwnika.

Żółtą kartkę otrzymał Angel Correa za brzydki faul.

Na zakończenie kwadransa po przerwie Leandro Paredes strzelił z dystansu nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką. Złapał się za głowę po swoim pudle pomocnik reprezentacji Argentyny.

Argentyna. Schodzi: Paulo Dybala. Wchodzi: Lautaro Martinez.

Dużo walki, zero goli.

Na spalonym Neymar. Nie wytrzymał kapitan reprezentacji Brazylii i nieco za wcześnie wbiegł za linię obrońców Argentyny.

Danilo musiał opuścić boisko z powodu urazu. Zmiana selekcjonera reprezentacji Brazylii była więc wymuszona.

Brazylia. Schodzi: Danilo. Wchodzi: Fabinho.

Zablokowane uderzenie Mauro Icardiego. Po raz pierwszy tak dobrze urwał się Brazylijczykom gwiazdor Nerazzurrich.

Argentyna zamierza podkręcić tempo. Już oddała strzał w światło bramki i stara się przesunąć formację wyżej. Brazylia reaguje faulem na Nicolasie Tagliafico.

Pierwsze celne uderzenie Argentyny. Alisson powstrzymał piłkę po główce Giovaniego Lo Celso.

Piłka ponownie w grze.

Czy w drugiej połowie padnie gol?

Bezbramkowa pierwsza połowa.

Dobrze ustawiony przez Sergio Romero mur zatrzymał piłkę po strzale Neymara z rzutu wolnego. Gwiazdor Paris Saint-Germain nie przymierzył do siatki tuż sprzed pola karnego.

Rzut wolny dla Brazylii za zagranie ręką Argentyńczyka. Chyba ostatnia szansa na zmianę wyniku przed przerwą.

Zarysowała się delikatna przewaga reprezentacji Brazylii, ale przełożyła się na jedną sytuację podbramkową. Nie jest to oszałamiająca liczba szans.

Zbyt krótko wybita piłka po płaskim dośrodkowaniu Gabriela Jesusa. Dopadł do niej Neymar i oddał strzał. Nie była to udana próba zawodnika grającego na francuskich boiskach.

Nicolas Otamendi interweniował z powodzeniem na obrzeżach własnego pola karnego. Dzięki zachowaniu doświaczonego defensora Neymarowi nie udało się wbiec w szesnastkę.

Gra została wznowiona po przerwie na uzupełnienie płynów.

Próba Paulo Dybali z rzutu wolnego. Płaskie uderzenie gwiazdora Juventusu, po którym piłka otarła się o boczną siatkę.

Joao Miranda miał kapitalną szansę na zdobycie gola. Po dośrodkowaniu Casemiro z lewego skrzydła obrońca dopadł do piłki w polu karnym przeciwnika, ale nie potrafił jej skierować z bliska do siatki. Blisko linii bramkowej interweniował Nicolas Otamendi.

Kibice czekają na błysk któregoś z tych dwóch zawodników.

Alisson pogubił się we własnym polu karnym. Angel Correa był centymetry od odebrania piłki zdezorientowanemu zawodnikowi Liverpool FC.

Sergio Romero złapał piłkę po delikatnym strzale głową Felipe Luisa. Nie mógł się pomylić bramkarz Manchesteru United.

Żółtą kartkę otrzymał Leandro Paredes za faul na Neymarze.

Kolejny pojedynek Gabriela Jesusa z Nicolasem Tagliafico. Poradził sobie zgodnie z przepisami Argentyńczyk. Po przeciwnej stronie boiska również doszło do upadku w polu karnym, ale ponownie nie ma jedenastki mimo protestów Angela Correi.

Niebezpieczne dośrodkowanie w pole bramkowe Argentyny z rzutu wolnego zostało wybite poza linię bramkową. Canarinhos mieli jeszcze korner, którego nie spożytkowali.

Nicolas Tagliafico nie nadążył za Gabrielem Jesusem i ratował się przewinieniem. Szansa na zaskoczenie Sergio Romero z rzutu wolnego.

Podanie z głębi pola w kierunku Mauro Icardiego. Najlepszy napastnik na włoskich boiskach wygrał pojedynek z Marquinhosem w pierwszym tempie, ale nie zdołał się odwrócić i oddać uderzenia.

Premierowe uderzenie. Giovanni Lo Celso dopadł do piłki, która wypadła przed pole Brazylii i próbował trafić w narożnik bramki Alissona. Niewiele zabrakło Argentyńczykowi do szczęścia.

Sporo fauli, zero strzałów. Tak to na razie wygląda.

Podwoili krycie Argentyńczycy i powalili Neymara. Po gwizdku sędziego nie rezygnują z wysokiego pressingu i starają się zabrać futbolówkę ćwierćfinalistom mistrzostw świata.

Tym razem przywitali się z piłką Argentyńczycy. Nie dostarczają jej jednak w strefę, w której szuka swojego miejsca Mauro Icardi.

W rozegraniu piłki reprezentacja Brazylii. Trafiła ona na lewe skrzydło do Neymara, który jednak nie zdecydował się na przyspieszenie i postanowił jeszcze raz oddać ją obrońcom.

Felix Brych nareszcie rozpoczął mecz.

Brazylia w żółtych koszulkach i niebieskich spodenkach, a jej przeciwnik w biało-błękitnych pasiakach.

Początek meczu o godzinie 20.

Kto wygra mecz?

Ustawienie Brazylijczyków.

Jedenastka Argentyny.

Tak przygotowywali się do meczu Canarinhos.

Sędzia: Felix Brych (Niemcy)

Reprezentacje Brazylii oraz Argentyny nie podbiły rosyjskich boisk i nie awansował do strefy medalowej mistrzostw świata. Canarinhos odpadli w ćwierćfinale z Belgią, natomiast podopieczni wówczas Jorge Sampaoliego przegrali na początku fazy pucharowej z Francją.

W poprzednim meczu reprezentacja Brazylii zwyciężyła 2:0 z Arabią Saudyjską. Na pewno nie można było powiedzieć, że zachwyciła. Lepiej niż Canarinhos spisała się Argentyna, która wygrała 4:0 z Irakiem.

Potentaci z Ameryki Południowej spędzili przerwę reprezentacyjną nad Zatoką Perską. W Dżuddie zagrają ze sobą towarzysko po ponad roku przerwy. W 2017 roku zwyciężyli 1:0 Albicelestes.