3:1
Zakończony
Szwajcaria
90+3'

Szwajcaria znokautowana przez bohatera Portugalczyków. Trudno jest gościom jeszcze zaatakować.

11
1
1
6
5
90+1'
ZMIANA
90'

Doliczone pięć minut.

3
4
3
3
7
90'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Goncalo Guedes.

Błyskawiczny atak przeprowadzony przez Portugalczyków! Cristiano Ronaldo ponownie wymanewrował Manuela Akanjiego i pokonał mocnym uderzeniem z kilkunastu metrów Yanna Sommera. Po tym ciosie Szwajcaria już nie podniesie się. Cristiano Ronaldo nie pozwolił sędziemu na zarządzenie dogrywki i rozstrzygnął mecz.

75
44
19
14
18
89'
ZMIANA

Szwajcaria. Schodzi: Remo Freuler. Wchodzi: Josip Drmić.

11
4
2
3
2
88'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Bernardo Silva.

Cristiano Ronaldo! Portugalczycy mogą liczyć na swojego lidera! Drugi gol. Urwał się Manuelowi Akanjiemu i uderzył po ziemi do bramki po płakim podaniu Bernardo Silvy. Yann Sommer nie zdążył do piłki sunącej po murawie z wysoką prędkością.

68
38
17
20
25
87'

W ostatnim momencie została sprzątnięta piłka zmierzająca w kierunku Harisa Seferovicia po dośrodkowaniu.

2
1
4
3
3
85'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Xherdan Shaqiri za faul na Goncalo Guedesie.

2
2
3
4
5
83'
ZMIANA
82'

Sprytna wymiana podań Portugalczyków, ale nie zakończyła się ona strzałem. Blisko bramki Yanna Sommera interweniował Manuel Akanji i nie pozwolił na zdobycie gola Raphaelowi Guerreiro.

3
2
5
4
4
80'

Pojedynek zmienników. Felix Brych gwizdnął nieprzepisowy atak Edimilsona Fernandesa na Goncalo Guedesie.

4
2
3
2
2
77'

Nikt nie podejmie maksymalnego ryzyka w tym fragmencie spotkania.

2
1
2
2
7
75'

Ostatnie słowo w sprawie wyniku powiedział na razie Ricardo Rodriguez.

3
1
1
1
1
73'

Beznadziejnie rozegrany atak przez Goncalo Guedesa. Selekcjoner schował twarz w dłoniach, choć powinien to zrobić przede wszystkim jego zmiennik.

2
3
2
4
3
71'
ZMIANA
70'
ZMIANA

Portugalia. Schodzi: Joao Felix. Wchodzi: Goncalo Guedes.

68'

Żółtą kartkę otrzymał Fabian Schaer za faul na Joao Felixie.

3
1
1
1
2
66'

Żółtą kartkę otrzymał Granit Xhaka za faul na Bernardo Silvie.

1
3
1
66'

Dużo strzałów oddaje w tym spotkaniu Haris Seferović. Albo poza lustro bramki Rui Patricio, albo prosto w golkipera. Tym razem pierwsza opcja po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

2
64'

Pepe ma problem z ręką. Kontuzja jest poważna i selekcjoner Portugalczyków został zmuszony do wymienienia defensora.

3
4
1
3
2
63'
ZMIANA

Portugalia. Schodzi: Pepe. Wchodzi: Jose Fonte.

2
4
4
3
1
61'

Problem ze zdrowiem ma Pepe. Charakterny obrońca jest obecnie poza boiskiem.

2
2
2
5
59'

Sytuacja wróciła do stanu początkowego, tylko zdecydowanie mniej czasu zostało na rozstrzygnięcie meczu w podstawowym czasie.

1
2
57'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Ricardo Rodriguez.

Kompan Krzysztofa Piątka z Milanu strzelił po ziemi do bramki. Wyrównanie! Rui Patricio wiedział, co chce zrobić egzekutor rzutu karnego, ale nie zatrzymał piłki.

11
11
8
7
22
56'

Rzut karny dla Szwajcarii za faul na Stevenie Zuberze.

8
9
3
6
12
54'

Wszystkie oczy w kierunku sędziego Felixa Brycha. Musi podjąć ważną dla losu meczu decyzje. Obie reprezentacje domagają się rzutu karnego.

4
7
7
2
7
51'

Cristiano Ronaldo ułożył sobie piłkę przed polem karnym na lewej stopie. Kopnięta przez kapitana reprezentacji Portugalii futbolówka poleciała obok bramki Yanna Sommera.

1
2
1
3
49'

Kolejna wrzutka, tym razem z drugiego skrzydła i ponownie poradzili sobie grający w jasnych strojach reprezentanci Szwajcarii. W odpowiedzi delikatne uderzenie Harisa Seferovicia w Rui Patricio.

1
1
47'

Płaskie dośrodkowanie Cristiano Ronaldo unieszkodliwione przez Ricardo Rodrigueza.

2
1
1
1
46'

1
45'

Doliczona minuta.

3
3
3
3
3
44'

Młodziutki Joao Felix również zmarnował sytuację podbramkową. Nie wiedział jak skorzystać z wrzutki z głębi pola i posłał futbolówkę wyraźnie obok bramki Yanna Sommera.

3
1
1
42'

Haris Seferović strzelił w poprzeczkę! Sprawnie przeprowadzona akcja przez Helwetów, której przedostatnim elementem było płaskie podanie w centralną część pola karnego. Znany z portugalskich boisk napastnik huknął minimalnie niecelnie.

1
1
3
1
41'

Jeszcze kilka minut gry w pierwszej połowie. Delikatnie zirytowana publiczność w Porto, ponieważ gospodarze koncertowo marnują szanse na przeprowadzenie kontrataku.

2
1
2
38'

Dobrze w destrukcji gospodarze, jednak Cristiano Ronaldo pogubił się i nie zakończył kontrataku uderzeniem.

3
3
1
4
1
36'

Cristiano Ronaldo z 86. golem w reprezentacyjnych barwach.

7
3
2
3
4
34'

Cofnęli się gospodarze po zdobyciu bramki. Szwajcaria oddała dotychczas więcej strzałów, ale nie potrafi pokonać Rui Patricio.

1
2
1
31'

Xherdan Shaqiri nie strzelił z rzutu wolnego równie dobrze jak Cristiano Ronaldo. Piłka trafiła w jednego z ustawionych w murze Portugalczyków.

2
2
1
3
1
30'

Faul na Remo Freulerze blisko pola karnego Portugalii.

2
1
1
3
29'

Pogubili się gospodarze, ale nie ma kary. Haris Seferović został powstrzymany wślizgiem w polu karnym. Także Xherdan Shaqiri nie potrafił kopnąć piłki do odsłoniętej przez Rui Patricio bramki Portugalii.

1
3
2
27'

Piłkarz Juventusu w roli głównej.

3
3
2
4
5
25'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo.

Przypomniał sobie kapitan reprezentacji Portugalii, że potrafi huknąć do bramki z rzutu wolnego. Potężne uderzenie obok nędznie ustawionego muru do sieci. Yann Sommer statystował i gospodarze na prowadzeniu!

58
25
11
10
17
24'

Faul na rozpędzonym Cristiano Ronaldo blisko linii pola karnego Szwajcarii.

9
2
3
2
5
23'

Przywitanie kapitanów.

4
5
1
4
1
21'

Deliakatne zwolnienie. Strzelił Xherdan Shaqiri po raz trzeci tego wieczoru, ale to była najgorsza próba. Futbolówka przeleciała wysoko ponad bramką Rui Patricio.

1
1
18'

Nie ma minuty bez strzału, choć oczywiście nie wszystkie mają wysoką jakość. Haris Seferović trafił w Rui Patricio po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

2
1
1
17'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zapolował na piłkę Pepe. Doświadczonemu Portugalczykowi udało się oddać strzał głową, ale wyraźnie ponad bramką przeciwnika.

2
1
14'

Xherdan Shaqiri posłał niebezpieczne dośrodkowanie z prawego skrzydła. Nieco zdezorientowany był Rui Patrico i niewiele zabrakło, żeby piłka wpadła mu niespodziewanie w narożnik bramki.

1
2
1
1
20:14

1
12'

Manuel Akanji zachował się beznadziejnie przy wyprowadzeniu piłki. Po nim Portugalia miała szansę na zdobycie bramki, jednak Cristiano Ronaldo oddał strzał po ziemi obok słupka.

1
1
1
10'

Także Remo Freuler oszpecił mecz brzydkim faulem na połowie przeciwnika. Zagotowali się nieco piłkarze.

2
1
9'

Kevin Mbabu potraktowany ostro na własnej połowie. Reprezentanci Szwajcarii domagają się kartki dla faulującego Bruno Fernandesa, ale Felix Brych postanowił być łaskawy.

3
1
1
1
1
7'

W miarę dynamiczny początek spotkania. Obie reprezentacje podjęły próbę zranienia przeciwnika.

2
1
1
3
2
5'

Ponownie Szwajcaria. Płaskie wstrzelenie w kierunku Harisa Seferovicia zatrzymane w ostatnim momencie przez środkowego obrońcę z Portugalii.

2
1
1
3'

Przebitka na granicy pola karnego. Wygrali ją reprezentanci Szwajcarii i Xherdan Shaqiri dość niespodziewanie stanął przed szansą strzelenia gola z czystej pozycji. Rui Patricio skrócił kąt, dobrze antycypował wydarzenia i wygrał pojedynek.

1
1
3
2'

Piłka już dwa razy wpadła w pole karne reprezentacji Szwajcarii. Poradzili sobie z jej wybiciem przyjezdni.