Białoruś
77' Igor Szitow 90+4' Mikita Korzun
Niemcy
12' Leroy Sane 62' Marco Reus
0:2

Niemcy spokojnie wygrali mecz z Białorusinami.

Żółtą kartkę otrzymał Mikita Korzun za ostry faul na Leonie Goretzce.

Drużyna z Niemiec na połowie przeciwnika i stara się tam pozostać jak najdłużej. Matthias Ginter poczęstował Aleksandra Gutora uderzeniem zza pola karnego w środek bramki.

Doliczone cztery minuty.

Iwan Majewskij szukał miejsca do oddania uderzenia sprzed pola karnego reprezentacji Niemiec. Zaplątał się były pomocnik Zawiszy Bydgoszcz i pozwolił Niemcom na przechwycenie futbolówki.

Spokojnie dogrywają mecz reprezentanci Niemiec. Ich zwycięstwo będzie zasłużone, choć postawa daleka od zachwycającej.

Niemcy. Schodzi: Ilkay Gundogan. Wchodzi: Leon Goretzka.

Strata Białorusinów blisko pola karnego reprezentacji Niemiec. Manuel Neuer nie musiał tym razem interweniować, ponieważ poradzili sobie jego obrońcy.

Żółtą kartkę otrzymał Igor Szitow za ostry wślizg w nogi Nico Schulza.

Niemcy. Schodzi: Marco Reus. Wchodzi: Julian Brandt.

Kolejny kocioł w polu bramkowym reprezentantów Białorusi. Nie ma piłki w sieci, rozpaczliwie interweniowali Aleksandr Gutor oraz jeden z jego obrońców.

Szansa na trzeciego gola Niemców. Rzut wolny blisko linii pola karnego Białorusi. Leroy Sane trafił w przeciwnika, który podskoczył w murze, a futbolówka wyszła na korner.

Tak dryblował w pierwszej połowie Manuel Neuer. Wciąż na zero bramkarz reprezentacji Niemiec.

Niemcy. Schodzi: Serge Gnabry. Wchodzi: Julian Draxler.

Białoruś. Schodzi: Jurij Kowaliew. Wchodzi: Michaił Gordejczuk.

Serge Gnabry mógł zadać trzeci cios gospodarzom. Sytuacyjne uderzenie z bliska ponad bramką Aleksandra Gutora.

Gra na utrzymanie ćwiczona przez ponad godzinę. Niemcy mają jednak coraz więcej miejsca między biegającymi za piłką gospodarzami.

Białoruś. Schodzi: Denis Łaptiew. Wchodzi: Maksim Skawysz.

Gol! Strzelił Marco Reus. Asystował mu Matthias Ginter.

Druga bramka prawdopodobnie przesądza, że komplet punktów zgarnie reprezentacja Niemiec. Sprytnie rozegrana akcja zakończyła się uderzeniem Marco Reusa na 2:0 w sytuacji sam na sam z Aleksandrem Gutorem.

Manuel Neuer wybiegł daleko poza własne pole karne, żeby sprzątnąć piłkę po długim podaniu.

Kolejna akcja pozycyjna reprezentacji Niemiec. Każda minuta, kiedy jest w posiadaniu piłki, to minuta mniej Białorusi.

Białoruś. Schodzi: Walerij Gromyko. Wchodzi: Mikita Korzun.

Nadal blisko 70 procent posiadania piłki po stronie reprezentacji Niemiec. Jej ostatnia akcja zakończyła się nieudanym uderzeniem Lukasa Klostermanna.

Matthias Ginter sfaulował próbującego rozpędzić się Jurija Kowaliewa.

Nieudane zagranie w szesnastkę Białorusi. Aleksandr Gutor nie miał problemu z wyjaśnieniem sytuacji.

Podanie do Leroya Sane w pole karne. Autor dotychczas jedynego gola przełożył sobie piłkę na prawą stopę i strzelił po ziemi. Futbolówka przetoczyła się po nodze Białorusina poza boisko.

Druga połowa.

Niemcy z przewagą przed drugą połową.

Czy Białoruś wyrówna w drugiej połowie?

Niemcy bliżej zwycięstwa po 45 minutach.

Ostatnie minuty w pierwszej połowie. Niemcy pozwolili Białorusinom na stworzenie sytuacji podbramkowej i chyba potraktowali ostrzeżenie poważnie. Od kilku minut byli mistrzowie świata ponownie usypiają swoimi podaniami.

Joshua Kimmich dośrodkował z rzutu rożnego na głowę przeciwnika. Piłka została wyekspediowana, ale ponownie pod nogi Niemców.

Serge Gnabry uruchomił przed polem karnym Ilkana Gundogana. Potężne uderzenie znanego z angielskich boisk pomocnika. Piłka po nodze Białorusina przeleciała ponad bramką i przyjezdni musieli zadowolić się rzutem rożnym.

Białorusini pokazali w ostatnich minutach, że są w stanie zagrozić przeciwnikom, a skromna przewaga Niemców nie jest bezpieczna.

Kapitalny drybling Manuela Neuera na wysokości własnego pola karnego. Bramkarz zachował zimną krew i kilkoma zwodami wyprowadził w pole będącego blisko przeciwnika.

Białoruś odpowiedziała i było gorąco. Zapachniało wyrównaniem i stałoby się faktem, gdyby nie interwencja Manuela Neuera po uderzeniu Mikity Naumowa.

Nico Schulz nie oddał dobrego strzału z woleja. Futbolówka poszybowała prosto do koszyczka Aleksandra Gutora.

Drugi korner dla reprezentacji Białorusi. Nie udało się jej oddać uderzenia po dośrodkowaniu. Do kontrataku ruszał Leroy Sane, ale został powstrzymany faulem.

Nie klei się gra gospodarzom. Początkowo przeprowadzili niebezpieczny atak, ale na krótkim fragmencie meczu spędzonym w okolicy Manuela Neuera się skończyło.

Jurij Kowaliew rozłożył bezradnie ręce po nieudanej akcji na prawym skrzydle. Piłka uciekła pomocnikowi reprezentacji Białorusi poza boisko.

Trwa spokojny atak pozycyjny reprezentacji Niemiec. Białorusini nie ryzykują mimo niekorzystnego rezultatu.

Nie było chętnego na oddanie strzału zza pola karnego. Tak długo zwlekali i kombinowali reprezentanci Niemiec, że jeden z nich wpadł w pułapkę ofsajdową.

Niemcy nadal wysoko na połowie przeciwnika i wymieniają podania w bezpiecznej odległości od bramki Manuela Neuera.

Gol! Strzelił Leroy Sane. Asystował mu Joshua Kimmich.

Niemcy na prowadzeniu. Potrzebowali mniej niż kwadransa na rozmontowanie defensywy Białorusinów. Szybką akcję po przechwycie zakończył uderzeniem z kilkunastu metrów Leroy Sane. Gospodarze zgubili futbolówkę blisko własnego pola karnego i skutki tego były opłakane.

Dwa celne uderzenia Niemców. Aleksandr Gutor interweniował najpierw po próbie Serge'a Gnabry'ego, który przedarł się w pole karne, a następnie zatrzymał dobitkę Lukasa Klostermanna z ostrego kąta.

Po nieudanym wykonaniu rzutu rożnego przez Niemców gospodarze mieli szansę na przeprowadzenie kontrataku, ale dobiegli zaledwie w okolicę koła środkowego.

Aleksandr Gutor wykazał się na przedpolu, gdzie sprzątnął piłkę sprzed nadbiegającego reprezentanta Niemiec. Pierwsze tak odważne podanie w szesnastkę Białorusi, ale unieszkodliwone.

Przyblokowane uderzenie Białorusina z linii pola karnego i gospodarze mieli jeszcze szansę na zasoczenie Manuela Neuera z rzutu rożnego. Po zbyt skomplikowanym rozegraniu stałego fragmentu piłka trafiła do bramkarza.

Pierwszy gwizdek.

Czy reprezentacja Niemiec wygra mecz z Białorusią?

Niemcy na stadionie w Borysowie.

Sędzia: Srdjan Jovanović (Serbia)

Niemcy spotkali się z Białorusinami raz. W maju 2008 roku zremisowali 2:2 w Kaiserslautern, choć prowadzili 2:0. Nieco zlekceważeni przyjezdni potrafili dopaść silnego przeciwnika.

Reprezentacja Niemiec rozpoczęła eliminacje do mistrzostw Europy od zwycięstwa 3:2 na wyjeździe z Holandią. Po bardzo mocnym starcie postara się o drugi komplet punktów w Borysowie. Czekają tam Białorusini.