Żółtą kartkę otrzymał Mehmet Zeki Celik za bezczelne ściąganie ochraniaczy przed zejściem z boiska.

1
1
90+3'

Trochę zepsuli kontratak gospodarze, a można było śmiało zapewnić sobie pełnię szczęścia i przypieczętować awans zwycięstwem.

4
3
2
2
2
90+1'

Poprzeczka po raz drugi! Ponownie po dośrodkowaniu. Futbolówka zatańczyła blisko bramki Hannesa Halldorssona wskutek wrzutki Yusufa Yaziciego.

1
3
2
1
1
90'

Doliczone cztery minuty.

2
2
5
2
2
87'

Turcja. Schodzi: Hakan Calhanoglu. Wchodzi: Kaan Ayhan.

85'

Islandia. Schodzi: Ari Skulason. Wchodzi: Mikael Anderson.

Mikael Anderson #17
2
2
3
3
2
84'

Żółtą kartkę otrzymał Kolbeinn Sigthorsson za faul na połowie przeciwnika.

1
1
1
1
1
82'

Fenomenalna szansa Islandii, która w drugiej połowie nie miała nic do powiedzenia w ofensywie. Merih Demiral ratownikiem Turcji. Kapitalna interwencja na linii bramkowej zawodnika Juventusu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową Hordura Magnussona.

2
2
1
1
82'

Żółtą kartkę otrzymał Okay Yokuslu za przepychanki w polu karnym przeciwnika.

1
1
1
1
1
81'

Turcja. Schodzi: Cengiz Under. Wchodzi: Yusuf Yazici.

Yusuf Yazici #11
1
1
1
1
1
79'

Niezmiennie w ataku reprezentacja Turcji, która rzetelnie pracuje na gole w drugiej połowie. Hakan Calhanoglu dostał podanie w pole karne, jednak swoim uderzeniem nie przebił się przez defensywę Islandii.

1
1
1
1
1
76'

Islandii został kwadrans nadziei na awans poprzez eliminacje Euro 2020. Po przerwie praktycznie nie zbliża się do bramki Merta Gunoka.

2
1
1
2
2
73'

Reprezentanci Turcji przymierzyli i zatrudniają Hannesa Halldorssona. Gorzej z jakością tych uderzeń. Także tym razem bramkarz reprezentacji Islandii nie miał problemu z zatrzymaniem sunącej po murawie piłki.

1
1
1
1
1
70'

Tym razem celna próba. Cengiz Under oraz Burak Yilmaz przeszkodzili sobie w oddaniu uderzenia, dlatego było ono ostatecznie łatwe do wyłapania dla Hannesa Halldorssona.

2
2
2
2
2
68'

Obrazki ze Stambułu.

2
1
2
1
1
66'

Hakan Calhanoglu strzelił z dystansu w Kariego Arnasona. Kolejna zablokowana próba, ale drużyna znad Bosforu przynajmniej miała korner, po którym próbowali uderzyć Okay Yokuslu oraz Caglas Soyuncu. Centrował Cengiz Under.

2
1
2
1
2
63'
62'

Dwa niecelne uderzenia gospodarzy. Wyraźnie chybił z kilkunastu metrów Burak Yilmaz. Poprawka zza szenastki Ozana Tufana ponad bramką strzeżoną przez Hannesa Halldorssona.

1
1
1
2
1
60'

Szybciej mija czas gospodarzom, kiedy przejęli inicjatywę i są w ofensywie. Islandia wyszła natomiast z kontratakiem, który zakończył się płaskim strzałem w Turka.

1
1
1
1
1
58'

Arnor Traustason doznał urazu.

1
1
1
2
1
56'

Niebezpieczna wrzutka Hakana Calhanoglu w kierunku Caglara Soyuncu. W ostatnim momencie interweniował w powietrzu i nie dopuścił do strzału głową Kari Arnason.

2
2
2
2
2
56'

Kartka dla selekcjonera reprezentacji Turcji.

2
1
1
1
1
53'

Piłka otarła się o górną część poprzeczki po dośrodkowaniu Buraka Yilmaza z prawego skrzydła. Niewiele brakowało, żeby wpadła do siatki za kołnierz Hannesa Halldorssona.

52'

Jon Bodvarsson był w polu karnym przeciwnika i przerzucił sobie futbolówkę nad Merihem Demiralem. Zabrakło decyzji o oddaniu strzału i do szarżującego skrzydłowego dopadli inni gospodarze.

49'

Kari Arnason niedokładnie wprowadził piłkę do gry. Islandia w odwrocie, ponieważ reprezentanci Turcji są agresywniejsi po wznowieniu meczu niż w pierwszej połowie.

47'

Korner dla Turcji krótko po wznowieniu gry. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się Cengiz Under i dośrodkował w kierunku Meriha Demirala. Graczowi Juventusu nie udało się trafić w piłkę i tym samym zagrozić bramce Hannesa Halldorssona.

46'

2
45'

Doliczone trzy minuty.

45'

Hakan Calhanoglu dostał piłkę przed polem karnym reprezentacji Islandii. Uderzenie ofensywnego zawodnika Turcji po pierwsze anemiczne, a po drugie niecelne.

43'

Ostatnie szanse na poprawnienie rezultatu w pierwszej połowie. Reprezentacja Turcji przejęła piłka i rozsądnie wymieniła podania blisko koła środkowego.

1
1
1
1
1
40'

39'

Kolbeinn Sigthorsson zderzył się z przeciwnikiem i jeszcze w parterze kontynuował walkę o futbolówkę z Okayem Yokuslu. Dużo takich konfrontacji siłowych w centrum boiska.

3
36'

Żółtą kartkę otrzymał Arnor Traustason za niesportowe zachowanie.

34'

Birkir Bjarnason nie oddał uderzenia, choć futbolówka spadła pod jego nogami po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Seria stałych fragmentów gry nie została zamieniona w gola przez Islandczyków.

2
31'

Burak Yilmaz miał świetną szansę na zdobycie prowadzenia dla Turcji strzałem głową. Kapitan gospodarzy nie miał obok siebie żadnego przeciwnika po dośrodkowaniu z prawej flanki Mehmeta Zekiego Calika. Uderzył niecelnie i futbolówka przeleciała ponad bramką Hannesa Halldorssona.

2
27'

Mecz w strugach deszczu. Na razie tylko Cengiz Under próbował zaskoczyć bramkarza strzałem po ziemi zza pola karnego. Nie miał problemu z zatrzymaniem futbolówki Hannes Halldorsson.

22'

Wiadomo już, że będzie konieczna zmiana kontuzjowanego zawodnika. Alfred Finnbogason nie jest w stanie pozostać na boisku po niefortunnym upadku.

1
1
20'

Caglar Soyuncu powalił przeciwnika. Dłuższa przerwa spowodowana urazem reprezentanta Islandii.

17'

Cengiz Under wymienił podania z Burakiem Yilmazem. Ostatnie odegranie było odrobinę za mocne i futbolówka uciekła zawodnikowi Romy poza boisko. Gonił ambitnie, ale bez powodzenia.

1
1
15'

Cengiz Under tym razem celnie, ale poczęstował bramkarza reprezentacji Islandii zbyt delikatnym strzałem, żeby piłka mogła wtoczyć się do bramki.

12'

Ari Skulason podłączył się do ataku na lewej stronie boiska, gdzie zakręcił przeciwnikiem i wykonał dośrodkowanie. Blokował reprezentant Turcji i skończyło się na rzucie rożnym, po którym nie było większego zagrożenia.

1
8'

Żółtą kartkę otrzymał Ozan Tufan za spóźniony wślizg w nogi przeciwnika.

3
1
1
1
1
7'

Hakan Calhanoglu obsłużył podaniem Cengiza Undera, którego uderzenie było minimalnie niecelne.

1
5'

Islandia miała szansę na zaskoczenie przeciwnika po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry. Żadnemu z przyjezdnych nie udało się doskoczyć do piłki.

3'

Potworne gwizdy, kiedy w posiadaniu piłki są grający w białych strojach z niebiesko-czerwonymi wstawkami reprezentanci Islandii. Turcja w czerwonych koszulkach oraz spodenkach.

17:08

Islandia nie radzi sobie dobrze w meczach wyjazdowych w eliminacjach Euro 2020. Jedyne punkty przywiozła z Andory, przegrała nawet w Albanii.

1
1
1
1
17:08

Turcja w kończących się eliminacjach poniosła tylko jedną porażkę właśnie z Islandią. W pozostałych spotkaniach albo zwyciężała albo remisowała. Na własnym stadionie tylko wygrywa i nie traci goli.

2
2
17:08

Reprezentacje Turcji i Islandii mają szansę na awans do Euro 2020. Drużyna znad Bosforu jest liderem w grupie H. Wyspiarze są na trzeciej lokacie ze stratą czterech punktów do swojego przeciwnika. We wtorek muszą wygrać, jeżeli chcą wyprzedzić Turcję.