Manchester United
26' Paul Pogba 30' Ashley Young 50' Victor Lindelof 87' Ander Herrera 89' Paul Pogba 90+2' Luke Shaw
Paris Saint-Germain
11' Presnel Kimpembe 19' Julian Draxler 34' Juan Bernat 53' Presnel Kimpembe 60' Kylian Mbappe Lottin 62' Dani Alves
0:2

Paris Saint-Germain poradził sobie mimo absencji Neymara i Edinsona Cavaniego. Jedenastka przygotowana przez Thomasa Tuchela zdała egzamin i to mistrz Francji jest bardzo blisko awansu przed rewanżem na własnym stadionie.

Żółtą kartkę otrzymał Luke Shaw za brzydkie przewinienie.

Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Paul Pogba.

Ci, którzy typowali czerwoną kartkę w tym spotkaniu, mieli rację. Nie dokończył pojedynku Paul Pogba. Francuz został odesłany przez sędziego do szatni w przedostatniej minucie regulaminowego czasu.

Szansa na zaskoczenie Davida de Gei z rzutu wolnego. Za wykonanie stałego fragmentu zabrał się Dani Alves, którego strzał pozostawiał dużo do życzenia. Piłka trafiła w mur Manchesteru United.

Żółtą kartkę otrzymał Ander Herrera za faul na Kylianie Mbappe Lottinie.

Zmiennicy w akcji. Romelu Lukaku nie potrafił ominąć obrońców z Paryża, a Alexis Sanchez wpadł w ich pułapkę ofsajdową. Gaśnie nadzieja na trybunach Old Trafford.

Man Utd. Schodzi: Marcus Rashford. Wchodzi: Romelu Lukaku.

Jeszcze próbuje Manchester United, ale nie jest tak niebezpieczny, żeby pod zawodnikami Paris Saint-Germain uginały się nogi z przerażenia. Czas ucieka gospodarzom, pracuje na korzyść mistrzów Francji.

Król na boiskach rywali.

PSG. Schodzi: Angel Di Maria. Wchodzi: Colin Dagba.

Po dwie zmiany dokonane przez obu szkoleniowców.

Piłka zagrana niecelnie przez Ashleya Younga z bocznego sektora boiska. Gianluigi Buffon motywuje kompanów z obrony. Może swój "mały" jubileusz uwiecznić czystym kontem.

Presnel Kimpembe był na granicy wykluczenia z tego spotkania. Nie dostał jednak drugiej żółtej kartki, a po zdobyciu bramki imponuje interwencjami we własnym polu karnym.

PSG. Schodzi: Marco Verratti. Wchodzi: Leandro Paredes.

Manchester United w posiadaniu piłki, ale przeciwnik nie pozwala gospodarzom "oddychać" na murawie. Wszystkie argumenty zostały im wytrącone po przerwie. Przypomnijmy, że Thomas Tuchel oglądał każde spotkanie przeciwnika po zmianie menedżera.

Wrzutka Ashleya Younga z rzutu rożnego unieszkodliwiona przez zawodników w białych koszulkach.

10 wygranych, jeden remis, zero porażek - tak wygląda bilans Manchesteru United pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera. Zostało bardzo niewiele czasu na reakcję. W przeciwnym razie pierwsza porażka zespołu Norwega stanie się faktem.

Wielka radość na twarzach paryżan.

Luke Shaw próbował dać impuls Manchesterowi United. Gęsto ustawieni byli defensorzy Paris Saint-Germain i nie pozwolili przeciwnikowi na zatrudnienie Gianluigiego Buffona.

Nabrali wiatru w żagle podopieczni Thomasa Tuchela. Druga połowa przebiega dla nich perfekcyjnie. Po stronie gospodarzy widać wielkie rozczarowanie tym, co wydarzyło się w ostatnich kilkunastu minutach.

Korner po obronionym strzale Juana Bernata. Dośrodkowanie Angela Di Marii padło tym razem łupem podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera.

Jedyny obecny z tercetu Neymar, Edinson Cavani i Kylian Mbappe Lottin nie rozczarował.

Żółtą kartkę otrzymał Dani Alves za faul na Paulu Pogbie.

Gol! Strzelił Kylian Mbappe Lottin. Asystował mu Angel Di Maria.

2:0! Druga asysta Angela Di Marii. Powrót jakiego mało kto spodziewał się po Argentyńczyku. Manchester United w poważnym opałach. Tym razem z podania skrzydłowego skorzystał Kylian Mbappe Lottin, który w odpowiednim momencie wbiegł między środkowych obrońców i pokonał ostatnią instancję gospodarzy Davida de Geę. Szał radości Paris Saint-Germain! Awans jest coraz bliżej.

Pierwsza riposta Manchesteru United po zmianie wyniku. To Ander Herrera rozgrzał kibiców angielskiego zespołu swoim uderzeniem nieznacznie obok bramki Gianluigiego Buffona.

Obrońca na razie najskuteczniejszy na Old Trafford.

Uskrzydleni paryżanie idą do przodu. Nawet Dani Alves pokazał jakościowe zagranie. Po jego uderzeniu piłka przeleciała nieznacznie obok bramki Manchesteru United.

Zaczynają się denerwować gospodarze. Nieco ponad dwa kwadranse, żeby uratowali się przed pierwszą porażką po zmianie menedżera.

Gol! Strzelił Presnel Kimpembe. Asystował mu Angel Di Maria.

Po przerwie nastąpił przełom w Manchesterze. Cieszą się podopieczni Thomasa Tuchela, którzy dzięki stałemu fragmentowi wyszli na prowadzenie na stadionie przeciwnika. Cenną przewagę dał przyjezdnym Presnel Kimpembe, który zachował się najlepiej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i pokonał swoim strzałem Davida de Geę! Angel Di Maria zrobił krzywdę byłemu klubowi dokładnie asystując.

Dani Alves dostał podanie od Juliana Draxlera, po czym posłał płaskie dośrodkowanie pod nogi Victora Lindelofa. Sporo niedokładnych zagrań byłego zawodnika Juventusu.

Żółtą kartkę otrzymał Victor Lindelof za faul na Kylianie Mbappe Lottinie.

Rozpędził się Marcus Rashford, ale w swoim ataku wykonał wszystko dobrze tylko do momentu dośrodkowania. Futbolówka wystrzelona poza pole karne lidera Ligue 1, a nawet poza boisko.

Marquinhos wybiegł daleko za Paulem Pogbą i zareagował na nienaturalne dla siebie położenie faulem. Nic nowego w Manchesterze.

Paris Saint-Germain podeszło wysoko i stara się odebrać piłkę przedstawicielowi Premier League na jego połowie.

Ruszyli ponownie.

Man Utd. Schodzi: Anthony Martial. Wchodzi: Juan Mata.

Po nieco ponad 45 minutach wynik taki jak przed nimi.

Czy po przerwie padnie minimum gol?

Bardzo ostro i bezbramkowo.

Zmiana spowodowana urazem. Nie wszedł Alexis Sanchez za Anthony'ego Martiala, a za Jessego Lingarda, który nie był w stanie kontynuować gry. Takie skutki ostrego pojedynku.

Man Utd. Schodzi: Jesse Lingard. Wchodzi: Alexis Sanchez.

Jeszcze szansa dla mistrza Francji na zdobycie bramki do szatni z rzutu wolnego. Debatowali nad sposobem rozegrania stałego fragmentu Angel Di Maria z Danim Alvesem. Z dyskusji południowców wynikła nieudana wrzutka Brazylijczyka.

Dodatkowe dwie minuty od sędziego. Było kilka przerw spowodowanych urazami.

Ostatnie ataki zanim sędzia zaprosi zawodników na przerwę.

Victor Lindelof zameldował się na połowie Paris Saint-Germain. Aby nie narażać zespołu na niebezpieczny kontratak strzelił na uwolnienie. Gianluigi Buffon nie musiał interweniować.

Kolejne starcie, po którym zagotowali się kibice i było zagrożenie kontuzją. Angel Di Maria został wypchnięty poza boisko przez Ashleya Younga.

Dużo walki, zero goli.

Ole Gunnar Solskjaer ponaglił Alexisa Sancheza. Chilijczyk rozpoczął rozgrzewkę. To on może pojawić się na boisku zamiast kontuzjowanego Anthony'ego Martiala.

Przerwa w grze spowodowana urazem Anthony'ego Martiala.

Angel Di Maria na spalonym. Po raz drugi świetnym podaniem otwierającym drogę do bramki popisał się Julian Draxler, jednak tym razem Argentyńczyk nie przypilnował linii obrońców Manchesteru United.

Raz jedni, raz drudzy starają się zmienić bezbramkowy wynik. 53 procent posiadania piłki po stronie Paris Saint-Germain, więc nie można mówić o zdominowaniu meczu przez którąś ze stron.

Żółtą kartkę otrzymał Juan Bernat za faul na Ashleyu Youngu. Kartoników akurat nie brakuje.

Publiczność domagała się wykluczenia Presnela Kimpembe, ale Daniele Orsato nie zdecydował się nawet na przyznanie Manchesterowi United rzutu wolnego. Przypomnijmy, że we wtorek w Lidze Mistrzów debiutuje system VAR.

Coraz większe zmęczenie maluje się na twarzach zawodników obu drużyn, a to oznacza, że szyki obronne mogą pęknąć.

Żółtą kartkę otrzymał Ashley Young za faul na Kylianie Mbappe Lottinie. To już czwarte indywidualne napomnienie w Manchesterze.

Jeszcze raz Kylian Mbappe Lottin i mocno zapachniało golem gwiazdora Paris Saint-Germain! Po podaniu Juliana Draxlera napastnik wybiegł sam na sam z Davidem de Geą. Swoim strzałem ominął Hiszpana, ale jednocześnie bramkę Manchesteru United. Mocno odetchnęli kibice na trybunach.

Trochę za szybki jest Kylian Mbappe Lottin. Nie tylko dla przeciwników, ale również dla kompanów z Paris Saint-Germain. Nie było komu zakończyć strzałem dośrodkowania reprezentanta Francji.

Alex Ferguson przygląda się wydarzeniom z bliska.

Żółtą kartkę otrzymał Paul Pogba za powstrzymanie faulem Marco Verrattiego.

Gwizdek sędziego po faulu na Marco Verrattim w polu karnym Paris Saint-Germain. Piłka i chwila oddechu dla przyjezdnych.

Trwa oczekiwanie na pierwszego "wiosennego" gola w Lidze Mistrzów. W strzałach celnych 1:0 dla Manchesteru United. To była próba Marcusa Rashforda z ostrego kąta.

Od kilku minut Paris Saint-Germain nie wykreowało nic specjalnie interesującego w ofensywie.

Piłka w rękawicach Gianluigiego Buffona i były reprezentant Włoch nie po raz pierwszy tego wieczoru stara się uspokoić swoim gestem obrońców.

Żółtą kartkę otrzymał Julian Draxler za faul w centrum boiska.

Paul Pogba nie trafił w bramkę Manchesteru United. Ponownie dał o sobie znać Francuz w obozie przeciwnika, który pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera imponuje statystykami.

Ole Gunnar Solskjaer ponownie w Lidze Mistrzów.

Paul Pogba pojawił się na skrzydle i przeprowadził rajd między obrońcami Paris Saint-Germain. Wymanewrowany został między innymi Presnel Kimpembe i błąd swojego defensora musiał naprawiać Gianluigi Buffon po dośrodkowaniu pomocnika Manchesteru United.

Po dośrodkowaniu, nieudanym, Daniego Alvesa zanosiło się na szybki kontratak Manchesteru United, jednak piłkarze z Anglii mieli problem ze zorganizowaniem się. Za kibicami bezbramkowy kwadrans.

Krótka seria stałych fragmentów zainaugurowana rzutem wolnym po wspomnianym faulu Presnela Kimpembe. Piłkarze defensywni radzą sobie z atakującymi.

Żółtą kartkę otrzymał Presnel Kimpembe za faul w centrum boiska.

Pogubili się podopieczni Ole Gunnara Solskjaera pod naporem pressingu Paris Saint-Germain.

Próba zaskoczenia Gianluigiego Buffona strzałem z ostrego kąta. To Marcus Rashford zmusił doświadczonego Włocha do sparowania piłki na korner.

Jesse Lingard próbował zbyt agresywnie odebrać piłkę Presnelowi Kimpembe na połowie Paris Saint-Germain. Gwizdek Daniele Orsato i piłka dla podopiecznych Thomasa Tuchela.

Futbolówka w posiadaniu lidera Ligue 1. Wymieniali przyjezdni podania na obrzeżach pola karnego Manchesteru United aż niebezpieczny strzał nieznacznie obok bramki oddał Angel Di Maria.

Obudzili się piłkarze ze stolicy Francji, a przynajmniej sprawiali takie wrażenie. Pierwszy atak Paris Saint-Germain planowało przeprowadzić z wykorzystaniem obecnego na lewym skrzydle Angela Di Marii.

Thomas Tuchel spodziewał się agresywnej i ofensywnej gry przeciwnika w Manchesterze. Zgodnie z przewidywaniami gospodarze ruszyli do przodu.

Od środka rozpoczęli paryżanie.

Za kibicami hymn Ligi Mistrzów. Mecz poprzedziła również minuta ciszy upamiętniająca tragicznie zmarłego Emiliano Salę.

Czy Manchester United wygra mecz z Paris Saint-Germain na własnym stadionie?

Ole Gunnar Solskjaer spotkał się na boisku z piłkarzami Paris Saint-Germain w barwach Molde FK. W dwumeczu o awans do ćwierćfinału Pucharu Zdobywców Pucharów w 1995 roku strzelił gola, ale jego drużyna przegrała 2:6.

Trening piłkarzy Paris Saint-Germain na Old Trafford.

Przygotowania gospodarzy do pojedynku.

Sędzia: Daniele Orsato (Włochy)

Paris Saint-Germain zagra w Manchesterze bez dwóch kluczowych postaci. Thomas Tuchel musiał zestawić drużynę bez Neymara i Edinsona Cavaniego. Mistrz Francji rządzi niepodzielnie w Ligue 1, ale poprzeczka w Manchesterze powinna być zawieszona wyżej.

Bilans Manchesteru United po zmianie menedżera Jose Mourinho na Ole Gunnara Solskjaera to 10 zwycięstw, jeden remis i zero porażek. Drużyna Norwega potrafiła na przełomie grudnia i stycznia wygrać osiem meczów z rzędu.

Rywalizacja Manchesteru United z Paris Saint-Germain o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów rozpocznie się w Anglii. Kluby będą walczyć po raz pierwszy w historii w europejskich pucharach.