Manchester City
21' Kyle Walker 23' Gabriel Jesus 52' Bernardo Silva 61' Kevin De Bruyne 73' Kevin Long 85' Sergio Aguero
5:0

Koniec meczu.

Próba Burnley, ale uderzenie Dwighta McNeila poszybowała nad poprzeczką.

Gol! Strzelił Sergio Aguero. 5:0! Argentyńczyk zmylił bramkarza i bez problemu wpakował piłkę do siatki.[/p]

Rzut karny dla Man City! Long nie dogadał się z bramkarzem i chwilę później sfaulował Davida Silvę.

Man City nadal "klepie" piłkę w środkowej strefie boiska.

Burnley. Schodzi: Steven Defour. Wchodzi: Ashley Westwood.

Man City. Schodzi: Kevin De Bruyne. Wchodzi: Phil Foden.

Man City. Schodzi: Gabriel Jesus. Wchodzi: Sergio Aguero.

Gol samobójczy! Kevin Long. 4:0! Mocne dośrodkowanie De Bruyne na trzeci metr i tutaj skiksował Long pakując piłkę do własnej siatki.

Niewiele się znów dzieje na boisku. Sporo chaosu.

Korner dla Burnley, ale nie przyniósł żadnego zagrożenia.

Man City. Schodzi: Fernandinho. Wchodzi: David Silva.

Burnley. Schodzi: Matej Vydra. Wchodzi: Chris Wood.

Gol! Strzelił Kevin De Bruyne. Asystował mu Riyad Mahrez. 3:0! Belg huknął jak z armaty z 17 metrów i Pope tym razem nie miał szans.

Techniczny strzał Mahreza sprzed pola karnego i Pope opuszkami palców sparował piłkę na korner.

Nick Pope tym razem sparował strzał, który leciał wprost w niego, Gabriela Jesusa.

Nic się nie zmienia. Man City spokojnie wymienia podania, Burnley w okolicach własnego pola karnego.

Gol! Strzelił Bernardo Silva. Asystował mu Kevin De Bruyne. 2:0! Z 14 metrów uderzył Silva, lekki rykoszet i piłka zmierzała wprost w Pope'a. Bramkarz znów zawodzi i musi wyjąć futbolówkę z siatki.

Koszmarny strzał Danilo z 25 metrów. Zupełnie nieudana próba.

Ależ pudło!!! Katastrofalny błąd Otamendiego i Vydra miał przed sobą tylko Edersona. Uderzył w boczną siatkę.

Burnley. Schodzi: Robbie Brady. Wchodzi: Jack Cork.

Początek drugiej połowy.

Przerwa. Obie drużyny szczęśliwe - Burnley nawet nie marzy o awansie do kolejnej rundy, a Man City jest już w niej jedną nogą.

Sędzia doliczył trzy minuty. Tyle czasu piłkarze będą męczyć kibiców swoją grą. Prawda jest taka, że mizernie to wygląda.

Przyblokowany strzał Gundogana z 13 metrów. Będzie korner dla The Citizens.

Matej Vydra, środkowy napastnik Burnley, ostatni raz piłkę przy nodze miał na przedmeczowej rozgrzewce...

Ledwie 43 celne podania wymienili dzisiaj goście.

Ilkay Gundogan domagał się "jedenastki". Mamy dzisiaj VAR, więc sprawdzamy sytuację. Sędziowie nie decydują się wskazać na "wapno".

Man City prowadzi i nie spieszy się. Nudy na Etihad Stadium.

Nie jest to wielkie widowisko, a Burnley nawet nie próbuje atakować rywali.

Gol! Strzelił Gabriel Jesus. 1:0 dla Man City! Brazylijczyk urządził sobie rajd w polu karnym rywali. Minął jednego rywala, drugiego, a później z pięciu metrów strzelił wprost w Pope'a. Anglik nie dał rady jego obronić tego uderzenia.

Mocno niecelny strzał Brady'ego z 20 metrów.

Żółtą kartkę otrzymał Kyle Walker. Równie dobrze piłkarz Man City mógł wylecieć z boiska. Ostry faul na rywalu.

Aż 75 procent posiadania piłki ma Man City.

Teraz trudniejsza interwencja Pope'a. Uderzenie Danilo z 15 metrów wędrowało pod poprzeczkę, ale Anglik nie dał się pokonać.

Świetna interwencja Pope'a, który obronił płaski strzał Silvy z 12 metrów.

Mamy nową chorągiewkę! Kibice nieźle się ubawili, ciesząc się jakby ich drużyna strzeliła bramkę, gdy osoba z obsługi zamontowała nową chorągiewkę.

Dość dziwna sytuacja. Nie będziemy grali dopóki nie będzie nowej chorągiewki.

Nic się nie dzieje na boisku, a właśnie Kyle Walker "wyciął"... chorągiewkę. Złamana. Przerwa w grze.

Najpierw z kontrą wyszli gospodarze, a później goście. Obie akcje zakończyły się niepowodzeniem.

Ilkay Gundogan fatalnie przymierzył sprzed pola karnego. Piłka kilka pięter nad bramką.

Burnley bardzo głęboko cofnięte, już nawet nie na własną połowę, ale w pole karne.

Zbyt wysokie podanie do Jesusa i pierwszy do piłki doszedł bramkarz Burnley.