Chelsea FC
30' David Luiz 72' Antonio Ruediger 89' Jorginho
Manchester City
58' Fernandinho 90+1' Nicolas Otamendi
0:0

Manchester City z Pucharem Ligi Angielskiej!!! Gracze Guardioli wygrali w rzutach karnych 4:3!

3:4 - JEST! Raheem Sterling trafia!

3:3 - JEST! Eden Hazard trafia po podcince.

2:3 - JEST! Bernardo Silva trafia! Przed nami ostatnia seria.

2:2 - NIE MA! David Luiz w słupek!

2:2 - NIE MA! Kepa Arrizabalaga broni strzał Sane!

2:2 - JEST! Emerson Palmieri trafia po rękach bramkarza.

1:2 - JEST! Sergio Aguero strzela pod rękami Kepy! Ależ szczęście!

1:1 - JEST! Cesar Azpilicueta prosto w okienko!

0:1 - Ilkay Gundogan pewnie trafia!

0:0 - NIE MA! Ederson obronił fatalny strzał Jorginho!

Która ekipa wygra Puchar Ligi Angielskiej?

Co za sceny. Antonio Ruediger uspokaja Sarriego, który najwyraźniej ma sporo do powiedzenia Kepie.

W zespole Chelsea będzie bronił Kepa Arrizabalaga, którego Maurizio Sarri najprawdopodobniej chciał... zmienić.

Koniec dogrywki! Będziemy mieli rzuty karne!

Przy okazji sędzia doliczył 3 minuty.

Kepa Arrizabalaga zostaje, Maurizio Sarri totalnie wściekły na swojego bramkarza.

Maurizio Sarri wściekły na Kepę, który nie chce zejść z murawy. Co tam się dzieje?!

Maurizio Sarri dokonuje zmiany, ale Kepa Arrizabalaga nie chce zejść. Co za kuriozum!

Cóż za zamieszanie. Wilfredo Caballero już ubrał rękawice, ale Kepa Arrizabalaga pokazał, że jednak nie schodzi.

Będzie zmiana bramkarza w ekipie Chelsea. Tuż przed rzutami karnymi!

Kepa Arrizabalaga znów opatrywany przez lekarzy, a do rozgrzewki ruszył Wilfredo Caballero.

City ruszyło z jeszcze jednym atakiem! Sergio Aguero wykorzystał potknięcie Ruedigera, przejął piłkę i strzelił płasko zza pola karnego. Na raty obronił Kepa Arrizabalaga.

Callum Hudson-Odoi starał się przedrzeć w pole karne City, jednak został szybko zatrzymany przez rywali. Coraz bliżej rzutów karnych.

Bramkarz Chelsea może kontynuować grę.

Interwencji lekarzy potrzebuje Kepa Arrizabalaga.

Ależ zamieszanie w polu bramkowym po akcji Sterlinga! Sergio Aguero strzelał z bliskiej odległości, ale Cesar Azpilicueta i Kepa Arrizabalaga uchronili Chelsea przed stratą gola.

Piłkarze chyba myślami przy konkursie jedenastek. Ilkay Gundogan fatalnie wykonał rzut rożny.

Zaczynamy drugą część dogrywki!

Koniec pierwszej połowy dogrywki. Lekka przewaga Chelsea.

Eden Hazard uderzył z 20 metrów i piłka po raz kolejny poleciała w trybuny Wembley. Zawodnicy mają dziś fatalnie ustawione celowniki.

Piłkarze Chelsea długo wymieniali piłkę na połowie City, a wszystko zakończył niecelnym strzałem Jorginho.

Eden Hazard szukał w polu bramkowym niepilnowanego Ruedigera, ale Ederson wyczuł intencje Belga i złapał piłkę.

Ołeksandr Zinczenko zatrzymał Hudsona-Odoia we własnym polu karnym. Tylko rzut rożny dla Chelsea.

Chelsea. Schodzi: Willian. Wchodzi: Gonzalo Higuain.

Do wejścia już szykuje się Gonzalo Higuain.

Fatalny strzał z dystansu w wykonaniu Gundogana.

Zaczynamy pierwszą część dogrywki w meczu o Puchar Ligi Angielskiej!

Man City. Schodzi: Fernandinho. Wchodzi: Danilo. Brazylijski pomocnik przez kontuzję nie może kontynuować gry.

Koniec drugiej połowy. Bez bramek, więc czas na dogrywkę!

Fernardinho ma problemy z pachwiną i najprawdopodobniej nie będzie mógł kontynuować gry.

Eden Hazard ruszył do sytuacji sam na sam, ale został zatrzymany przez gwizdek sędziego, sygnalizujący spalonego.

Chelsea miała rzut wolny z okolicy linii bocznej boiska. Niespodziewanie Willian zdecydował się na bezpośredni strzał, ale czujny Ederson wypiąstkował na rzut rożny.

Żółtą kartkę otrzymał Nicolas Otamendi. Za bezpardonowe wejście w nogi Hazarda.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Chelsea. Schodzi: Ross Barkley. Wchodzi: Ruben Loftus-Cheek.

Żółtą kartkę otrzymał Jorginho. Za nieprzepisowe zatrzymanie kontrataku.

David Luiz uderzył płasko zza pola karnego, ale został przyblokowany. Kilka chwil wcześniej w "szesnastce" przewrócił się Antonio Ruediger, jednak sędzia zdecydowanym ruchem pokazał, że nie ma mowy o karnym.

Man City. Schodzi: Kevin De Bruyne. Wchodzi: Leroy Sane.

Blisko 82 tys. widzów na londyńskim stadionie.

Nieco otworzył się mecz. W ostatnich minutach lepiej prezentuje się Chelsea, ale i tak zanosi się na dogrywkę na Wembley.

Man City. Schodzi: David Silva. Wchodzi: Ilkay Gundogan.

Pedro Rodriguez miał doskonałą sytuację w polu karnym, jednak zamiast strzelić w kierunku bramki, szukał Hazarda. Efekt? Tylko rzut rożny.

Bardzo słabe wykonanie rzutu wolnego przez De Bruyne. Belg uderzył z 18. metrów wyraźnie nad bramką.

Żółtą kartkę otrzymał Antonio Ruediger. Obrońca Chelsea faulował tuż przed polem karnym. Będzie świetna okazja dla City.

Ross Barkley miał sporo miejsca, ale z narożnika pola karnego uderzył wyraźnie nad poprzeczką.

Przypominamy, że jeśli w regulaminowym czasie gry będziemy mieli remis, sędzia zarządzi dogrywkę.

Najlepsza okazja dla Chelsea! Eden Hazard minął w polu karnym Kompany'ego i wycofał do nacierającego N'Golo Kante, który strzelił nad poprzeczką.

Wciąż tylko jeden celny strzał w finale Pucharu Ligi Angielskiej. Czyżby na regulaminowym czasie gry się nie skończyło?

Na strzał z rzutu wolnego zdecydował się David Luiz. Brazylijczyk zapomniał, że to nie futbol amerykański. Piłka wysoko nad poprzeczką.

Żółtą kartkę otrzymał Fernandinho. Pomocnik City źle przyjął piłkę i ratował się faulem.

Piłka w siatce Chelsea po strzale Sergio Aguero, ale sędzia bez wahania pokazał spalonego. Słuszna decyzja.

Eden Hazard wpadł w pole karne, ale chwilę dekoncentracji Belga wykorzystał Nicolas Otamendi, który odebrał mu piłkę.

Bardzo dziwne zachowanie Kepy. Bramkarz Chelsea zamiast złapać piłkę, odbił ją przed siebie, tuż obok Sergio Aguero. Argentyńczyk nie zdążył jednak zareagować.

Fernandinho dopadł do bezpańskiej piłki przed polem karnym Chelsea, jednak strzelił daleko w trybuny Wembley.

Początek drugiej połowy.

Koniec pierwszej połowy. Optyczna przewaga Manchesteru City, ale Chelsea spisuje się bez zarzutów w obronie. Po przerwie czekamy na większe emocje.

Ależ kiks Otamendiego. Argentyńczyk przypadkowo odbił piłkę głową i ta przeleciała metr obok słupka bramki Manchesteru.

Sędzia doliczył minutę.

Eden Hazard długo czarował w polu karnym, ale mając wokół siebie aż czterech rywali został zablokowany.

Ołeksandr Zinczenko pięknie dograł na długi słupek do Otamendiego, który wślizgiem strzelił w światło bramki. Na posterunku Kepa Arrizabalaga.

Kevin De Bruyne za wysoko zacentrował z rzutu wolnego. Po chwili piłka znalazła się jeszcze w polu karnym Chelsea, ale defensorzy Sarriego zażegnali niebezpieczeństwo.

Raheem Sterling znów szukał w polu karnym Sergio Aguero i znów górą obrońcy Chelsea.

Raheem Sterling starał się dograć głową do Aguero, ale jeden z obrońców Chelsea wyjaśnił sytuację dalekim wybiciem. "The Blues" skoncentrowani głównie na defensywie.

David Luiz wybił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego De Bruyne'a.

Żółtą kartkę otrzymał David Luiz. Obrońca Chelsea bezpardonowo zatrzymał szarżującego Bernardo Silvę.

Sergio Aguero strzelił płasko z 17. metrów, jednak Kepa Arrizabalaga nie miał żadnego problemu z interwencją.

Chelsea miała rzut wolny, ale po dośrodkowaniu Williana jeden z piłkarzy City wybił piłkę daleko poza pole karne.

Sergio Aguero przyjął piłkę w polu karnym, ale z woleja uderzył wyraźnie nad poprzeczką. To dopiero pierwszy strzał w tym meczu.

Gracze Guardioli praktycznie nie schodzą z połowy Chelsea. Problem w tym, że nie mogą rozmontować obrony "The Blues".

Piłkarze Chelsea bardzo dobrze radzą sobie w defensywie. City nie potrafi przedostać się w pole karne rywali.

Optyczna przewaga Manchesteru City. W strzałach wciąż 0:0.

Gorąco! N'Golo Kante wychodził do sytuacji sam na sam, ale zatrzymał go Ołeksandr Zinczenko. Kontrowersyjna sytuacja, sędzia ostatecznie nie użył gwizdka.

Bardzo spokojny początek meczu, czekamy na pierwsze okazje.

Sergio Aguero sygnalizował zagranie ręką w polu karnym rywala, ale sędzia słusznie nie wskazał na "wapno". Przypominamy, że w Pucharze Ligi Angielskiej arbitrzy mogą korzystać z VAR-u.

Kto zdobędzie Puchar Ligi Angielskiej?

Już w pierwszej sekundzie Jorginho niebezpiecznie zderzył się z Sergio Aguero. Obyło się bez kartek.

Pierwszy gwizdek sędziego! Zaczynamy walkę o Puchar Ligi Angielskiej!

W zeszłym roku triumf w PLA świętowali piłkarze Manchesteru City, którzy pokonali Arsenal 3:0. Zarówno "The Citizens", jak i Chelsea dotychczas pięciokrotnie sięgały po to trofeum. Lepszym wynikiem może pochwalić się jedynie Liverpool (8).

Spotkanie poprowadzi Jonathan Moss.

Drużyny powalczą dziś o takie trofeum:

O godz. 17:30 rozpocznie się finał Pucharu Ligi Angielskiej. Na stadionie Wembley w Londynie Chelsea FC zmierzy się z Manchesterem City.