Newport County
88' Padraig Amond
Manchester City
51' Leroy Sane 75' Phil Foden 89' Phil Foden 90+4' Riyad Mahrez
1:4

Koniec. City z niewielkimi problemami, ale awans wywalczyło. Newport kończy piękny sen.

Gol! Strzelił Riyad Mahrez. Mahrez uderzył lewą nogą i porażka dla gospodarzy jest już bardziej dotkliwa.

Sane uderzył z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od ręki zawodnika stojącego w murze i wyszła na rzut rożny.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Gol! Strzelił Phil Foden. Błyskawiczna odpowiedź City. Foden jak w masło wszedł w obronę Newport i uderzył z ok. 14 metrów nie do obrony.

Gol! Strzelił Padraig Amond. Newport wraca do meczu! Koszmarny błąd obrony City, do piłi doszedł Amond i przelobował bramkarza.

Kontra City, ale na spalonym znalazł się Jesus.

Newport. Schodzi: Scot Bennett. Wchodzi: Fraser Franks.

Sane sam na sam z bramkarzem, Day zdołał odbić piłkę. Ponownie uczynił to twarzą.

Coraz bliżej końca meczu. City w ataku, ale wolno rozgrywa swoje akcje.

Man City. Schodzi: David Silva. Wchodzi: Ilkay Gundogan.

Newport nie poddaje się. Gospodarze szukają swojej szansy na złapanie kontaktu bramkowego. Oni dla miejscowych fanów i tak są zwycięzcami i bohaterami.

Man City. Schodzi: Fernandinho. Wchodzi: Aymeric Laporte.

Gol! Strzelił Phil Foden. Foden zamknął mecz. Strzał z ok. 16 metrów. Piłka po rękach bramkarza wpadła do siatki. 0:2!

Problemy ma Otamendi. Będzie potrzebna zmiana?

Jeszcze gospodarze szukają swoich szans na wyrównanie, ale potrafią jedynie dojść do pola karnego.

Newport. Schodzi: Joss Labadie. Wchodzi: Matt Dolan.

Pogubił się przed bramką Ederson, ale konsekwencji w postaci zagrożenia pod bramką City nie było.

City na połowie Newport. Goście długo rozgrywają piłkę, gospodarze nie potrafią przedostać się pod bramkę przyjezdnych.

Newport. Schodzi: Tyreeq Bakinson. Wchodzi: Josh Sheehan.

Kolejny strzał w meczu Danilo, tym razem piłka zatrzymala się na słupku.

Strzał sprzed pola karnego Danilo na róg sparował Day.

"Naprawę" nosa Day'a z trybun obserwuje jego żona. Prawdopodobnie mąż w niedzielę przy obiedzie będzie mówił przez nos.

Podczas interwencji ucierpiał nosa Day'a. Bramkarz mocno krwawi.

Gol! Strzelił Leroy Sane. Asystował mu Gabriel Jesus. W końcu złamali gospodarzy gracze City. Sane otrzymał piłkę od Jesusa, strzał odbił bramkarz, ale futbolówka wpadła do siatki. 0:1.

Trochę chaotycznie momentami wyglądają akcje Newport. Przecież z chaosu powstała nasza planeta.

Starają się wykreować okazję bramkową gospodarze. W przerwie siły wróciły. Na jak długo?

Przed nami 2. połowa. City w końcu udowodni, że gra kilka poziomów wyżej?

Przerwa. Bez goli! Gospodarze mogli nawet prowadzić. W końcówce 1. połowy w końcu uwidoczniła się przewaga City.

Sędzia doliczył minutę.

Gościom należał się rzut karny za zagranie ręką w polu karnym. Arbiter jednak trochę rozkojarzony jest w sobotni wieczór.

Znowu niebezpiecznie pod bramką Newport, ale zabrakło uderzenia. Wciąż bez goli!

Jesus ostro potraktowany przez rywala, ale obyło się bez kartki.

Odpowiedź gospodarzy. Strzał Amonda poszybował obok słupka.

City wrzuciło wyższe przełożenie. Najpierw strzał Mahreza odbił Day, po chwili w poprzeczkę trafił Sane!

Sane trafiony umyślnie w krtań. Sędzia kartki nie pokazał.

Silva z piłką w polu karnym, ale nie miał miejsca do oddania strzału, a po chwili został zablokowany.

A sędzia liniowy co? Zobaczył na spalonym Sane, ale o takowym mowy nie ma!

Znowu kocioł pod bramki City, ale zabrakło uderzenia.

Kolejna próba Mahreza, tym razem sprzed pola karnego. Tym razem strzał był niecelny.

Mahrez po raz drugi uderzał na bramkę Walijczyków, Day nie dał się zaskoczyć.

Po kolejnym dalekim wrzucie z autu, zgranie piłki i strzał Labadie minął bramkę.

Z dystansu uderzyłFernandinho, ale kilka metrów ponad bramką.

Już ponad kwadrans za nami i to Newport powinno prowadzić!

Ederson uratował City! Bramkarz końcami palców wybił strzał głową z czterech metrów Bakinsona!

"Popaliło" się nam na boisku. Najpierw spalony po jednej stronie boiska, po chwili po drugiej.

Manchester City pogroził palcem gospodarzom. Szarżował Riyad Mahrez, ale Day uratował zespół.

Newport nie odpuszcza. Nie zdziwi nas, jeśli miejscowi wkrótce zdobędą gola.

Groźnie pod bramką gospodarzy, ale żaden z zawodników City nie zdołał uderzyć na bramkę.

Gospodarze od początku bez kompleksów. Newport w ataku!

Gramy!

Newport plasuje się na 15. pozycji w League Two (czwarty poziom rozgrywkowy).

Mecz poprowadzi Andre Marriner.

Przed nami mecz 1/8 finału Pucharu Anglii. Faworyt jest jeden. Zagadką pozostają jedynie rozmiary wygranej Manchesteru City.