Chelsea FC
5' Pedro Rodriguez 10' Simon Deli 17' Olivier Giroud 27' Pedro Rodriguez 34' N'Golo Kante 76' Emerson Palmieri 83' Kepa Arrizabalaga 88' David Luiz
Slavia Praga
26' Tomas Soucek 51' Petr Sevcik 53' Tomas Soucek 55' Petr Sevcik 73' Ondrej Kudela
4:3

Koniec. Chelsea wygrała 4:3 i awansowała do półfinału Ligi Europy.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Żółtą kartkę otrzymał David Luiz.

Slavia. Schodzi: Jaromir Zmrhal. Wchodzi: Milan Skoda.

Żółtą kartkę otrzymał Kepa Arrizabalaga.

Coraz mniej czasu mają Czesi. Niewiele wskazuje na to, aby Slavia była w stanie odmienć losy awansu.

Slavia. Schodzi: Petr Sevcik. Wchodzi: Miroslav Stoch.

Żółtą kartkę otrzymał Emerson Palmieri.

W pole karne dogrywał Jorginho, ale niezbyt dokładnie. Od bramki Slavia.

Żółtą kartkę otrzymał Ondrej Kudela.

Chelsea. Schodzi: Ross Barkley. Wchodzi: Jorginho.

Zagranie do Giroud, Francuz jednak na spalonym.

Chelsea. Schodzi: Eden Hazard. Wchodzi: Willian.

Dogranie z lewej strony do Sevcika, ten jednak nie zdołał dojść do piłki.

Chelsea zbyt szybko poczuła się pewnie. Gospodarze zamiast spokojnie dograć mecz muszą odpierać ataki Slavii.

Chelsea podrażniona stratą dwóch goli. Goście z kolei poczuli krew.

Gol! Strzelił Petr Sevcik. Asystował mu Tomas Soucek. Slavia powoli podnosi się z ruin! Soucek do Sevcika, ten ustawił sobie piłkę i kapitalnie uderzył w samo okienko z ok. 25 metrów. 4:3! Jeszcze dwa gole i to goście znajdą się w półfinale!

Żółtą kartkę otrzymał Tomas Soucek.

Slavia. Schodzi: Lukas Masopust. Wchodzi: Peter Olayinka.

Gol! Strzelił Petr Sevcik. Składna akcja Slavii zakończona precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego, tuż przy słupku, Sevcika. Już tylko 4:2!

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową ponad poprzeczką uderzył Soucek.

Wracamy do gry!

Przerwa. Chelsea prowadzi 4:1. Anglicy są krok od awansu do półfinału Ligi Europy.

Sędzia doliczył minutę.

Atak pozycyjny Chelsea. Gospodarze szanują piłkę i oszczędzają siły.

Spokojniejsza gra w końcówce 1. połowy. Niewiele dzieje się na boisku.

Aktywniejsi w ofensywie są w ostatnich minutach gracze Slavii. Chelsea już nie atakuje z taką dynamiką jak jeszcze kilkanaście minut temu.

Żółtą kartkę otrzymał N'Golo Kante.

Radosna gra obrony, przede wszystki Slavii. Ma to odzwierciedlenie w wyniku meczu. 4:1, a przed nami jeszcze godzina gry.

Gol! Strzelił Pedro Rodriguez. Błyskawiczna odpowiedź Chelsea. Strzał Giroud nie znalazł drogi do bramki, futbolówkę odbił Kolar. Do piłki dopadł Pedro i trafił na 4:1!

Gol! Strzelił Tomas Soucek. Asystował mu Petr Sevcik. Sevcik dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę w bramce umieścił głową Soucek!. 3:1.

Groźnie pod bramką Chelsea. Uderzał Deli, Kepa świetnie interweniował!

Czesi już mają serdecznie dość tego spotkania. Chelsea panuje, gra na coraz większym luzie. To dla gości nie jest dobra informacja.

Uderzał Boril. Strzał gracza Slavii pozostawiał wiele do życzenia.

Gol! Strzelił Olivier Giroud. Asystował mu Pedro Rodriguez. Ależ ich dzisiaj otłukują, co się dzieje! Już 3:0! Pedro jest w czwartek nie do zatrzymania. Hiszpan wpadł w pole karne, dograł do Giroud, a Francuz podwyższył prowadzenie Chelsea uderzając do niemal pustej bramki z siedmiu metrów.

Uderzal Zmrhal, mocny strzał, piłka jednak minęła bramkę Kepy w bezpiecznej odległości.

Slavia fatalnie mentalnie weszła w mecz i już na samym jego początku pozbawiła się szans na awans do półfinału. Chelsea dominuje.

Gol samobójczy! Simon Deli. Kolejny raz Chelsea rozmontowała defensywę prażan. Pedro z kilku metrów trafił w słupek, a piłkę we własnej bramce głową umieścił Deli. Sporo przypadku było w tej sytuacji, ale już 2:0!

Groźna akcja Hazarda. Zawodnik Chelsea został jednak zablokowany.

Gol! Strzelił Pedro Rodriguez. Asystował mu Olivier Giroud. Jedno wiemy na pewno. Dogrywki w meczu nie będzie. Giroud w polu karnym do Pedro, który pewnie trafił do bramki Kolara. W sytuacji sam na sam Hiszpan uderzył ponad bramkarzem. 1:0!

Rwana gra w pierwszych minutach. Sędzia często przerywa mecz.

Gramy!

Kto wygra mecz?

Mecz poprowadzi Damir Skomina (Słowenia).

W pierwszym meczu Chelsea dopiero w końcówce zapewniła sobie wygraną ze Slavią. Jak będzie w rewanżu?