Arsenal FC
18' Alexandre Lacazette 26' Alexandre Lacazette 90' Pierre-Emerick Aubameyang
Valencia CF
11' Mouctar Diakhaby 31' Mouctar Diakhaby 70' Dani Parejo
3:1

Arsenal blisko finału Ligi Europy. Zaliczka 3:1 daje pewien spokój w kontekście rewanżu, ale Valencia CF jeszcze nie złożyła broni.

Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Sead Kolasinac.

Przyczaił się na drugim słupku były napastnik Borussii Dortmund i strzałem z bliska pokonał Neto. Rośnie przewaga Arsenalu w półfinale! Druga asysta w tym spotkaniu Seada Kolasinaca.

Valencia. Schodzi: Rodrigo Moreno. Wchodzi: Santi Mina.

Jeszcze pięć minut regulaminowego czasu. Szuka drugiego gola Valencia CF, ale nie podejmie maksymalnego ryzyka przy obecnym wyniku i to jest zrozumiałe.

Arsenal. Schodzi: Laurent Koscielny. Wchodzi: Nacho Monreal.

Kevin Gameiro był nie do zatrzymania w polu karnym Arsenalu. Kilkakrotnie układał sobie piłkę na stopie do strzału aż wreszcie huknął, tyle że wysoko ponad bramką Petra Cecha. Zmarnowana szansa na wyrównanie.

Niebezpieczne podanie w pole karne hiszpańskiego zespołu. W ostatnim momencie interweniował Gabriel, który w drugiej połowie przerwał już kilka akcji Arsenalu.

Arsenal nadal ze skromną przewagą.

Arsenal. Schodzi: Mesut Oezil. Wchodzi: Henrich Mchitarjan.

Kevin Gameiro zagroził Kanonierom po raz pierwszy od momentu wejścia na boisko. Odważnie interweniował po jego ataku Petr Cech.

Valencia. Schodzi: Carlos Soler. Wchodzi: Daniel Wass.

Valencia. Schodzi: Goncalo Guedes. Wchodzi: Kevin Gameiro.

Żółtą kartkę otrzymał Dani Parejo za faul w środku pola.

Korner dla Valencii. Niepewna interwencja na przedpolu Petra Cecha, ale miał obok siebie kompana, który wyjaśnił sytuację po strąceniu Mouctara Diakhaby'ego.

Zapachniało trzecim golem Arsenalu i jednocześnie trzecim Alexandra Lacazetta. Był w polu bramkowym, piłka była pod jego nogami, ale nie udało się jej wpakować do bramki i to dwukrotnie. Raz interweniował Neto, następnie blokował obrońca.

Przewinienie Gabriela na Alexandrze Lacazettcie. Za wcześniej drużyna z Anglii wznowiła grę i zdezorientowany sędzia zdecydował się zatrzymać jej atak.

Mogła być druga tego wieczoru akcja bramkowa napastników Arsenalu. Po rajdzie Pierre'a-Emericka Aubameyanga nie udało się oddać dobrego strzału głowę do bramki Alexandrowi Lacazettowi.

Sead Kolasinac zatańczył z przeciwnikami w bocznym sektorze boiska. Wiele nie wywalczył, ale przynajmniej wrzut z autu.

Kwadrans po przerwie bez przełomu. Valencia CF stara się jeszcze zagrozić Petrowi Cechowi, ale publiczność na Emirates Stadium nie jest na razie przesadnie zestresowana.

Arsenal. Schodzi: Matteo Guendouzi. Wchodzi: Lucas Torreira.

Z problemami interweniowali gospodarze po miękkim dośrodkowaniu. Rodrigo Moreno starał się oddać uderzenie "szczupakiem".

Pytanie, komu mniej odpowiada obecny wynik. Arsenal ma zaliczkę, Valencia ma gola strzelonego na wyjeździe. Odrobinę aktywniejsza jest aktualnie ekipa z Londynu.

Interweniowali gospodarze po zbyt płaskim dośrodkowaniu Daniego Parejo z rzutu rożnego. Carlos Soler jeszcze strzelił zza pola karnego, ale w przeciwnika.

Podania wymieniane przez zawodników Arsenalu. Trener przyjezdnych tak długo przemawiał do swoich podopiecznych, że spóźnił się na drugą część meczu. Przekonamy się, co przygotowała w szatni Valencia.

Druga połowa.

Duet, który zapracował na wyrównanie!

Czy Valencia CF wyrówna po przerwie?

Po stracie gola Arsenal potrzebował tylko kwadransa na odwrócenie wyniku.

Doliczona minuta.

Pewny chwyt Petra Cecha po dośrodkowaniu Goncalo Guedesa z prawego skrzydła.

Mocne wstrzelenie Seada Kolasinaca. Ma już ten zawodnik asystę na koncie, ale tym razem nie zdążył do jego podania Alexandre Lacazette.

Jeszcze pięć minut regulaminowego czasu w pierwszej połowie. Arsenal utrzymuje się w posiadaniu piłki w bezpiecznej odległości od bramki Petra Cecha.

Alexandre Lacazette na razie najważniejszym zawodnikiem meczu.

Szansa przedstawiciela Primera Division na pokonanie Petra Cecha z rzutu wolnego. Piłka kopnięta przez Daniego Parejo nie poleciała w lustro bramki Arsenalu.

Mocne uderzenie Pierre'a Emericka Aubameyanga z kilkunastu metrów. Piłka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką bramki Neto.

Żółtą kartkę otrzymał Mouctar Diakhaby za kolejne w tym meczu ostre przewinienie.

Alexandre Lacazette z dubletem na koncie!

Gol! Strzelił Alexandre Lacazette. Asystował mu Sead Kolasinac.

Zaatakował Arsenal i już jest na prowadzeniu. Ponownie piłkę skierował do bramki Alexandre Lacazette. W momencie wrzutki Seada Kolasinaca sprzed pola karnego oderwał się od obrońców Valencii i główkował celnie. Interweniował Neto, ale już wygarniał piłkę zza linii bramkowej. Technologia goal-line nie zawiodła Clementa Turpina.

Mniej atrakcyjne minuty spotkania po wyrównaniu. Ani jedni, ani drudzy nie organizują się do mocnego ataku.

Alexandre Lacazette doprowadził do remisu!

Mesut Oezil spojrzał z wyrzutem w kierunku sędziego oraz przeciwnika. Doświadczony Niemiec był faulowany w centrum boiska przez Mouctara Diakhaby'ego.

Gol! Strzelił Alexandre Lacazette. Asystował mu Pierre-Emerick Aubameyang.

Odpowiedział Arsenal. Nieco ponad kwadrans spotkania i już dwa trafienia. Akcja bramkowa została zmontowana przez napastników z Londynu. Alexandre Lacazette pokonał Neto strzałem po podaniu Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

Specjalista od fazy pucharowej!

Kolejne uderzenie na bramkę Petra Cecha. Doświadczony golkiper interweniował po próbie z 20. metra. Jeszcze nieoczekiwana, ale nieprzygotowana i niecelna dobitka. Arsenal prosi się o kłopoty.

Kapitalne otwarcie zespołu z Walencji.

Gol! Strzelił Mouctar Diakhaby. Asystował mu Rodrigo Moreno.

Druga szansa już wykorzystana! Bardzo podobnie rozegrany przez Valencię stały fragment. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rodrigo Moreno zgrał piłkę w pole bramkowe Arsenalu, a tam najlepiej zorientowany i najsprytniejszy był Mouctar Diakhaby. Pomocnik z bliska wepchnął piłkę do bramki Petra Cecha. Nietoperze mają cennego gola strzelonego na wyjeździe.

Po rzucie wolnym wielka szansa na pierwszego gola dla Valencii. Po miękkiej wrzutce piłka wylądowała w polu bramkowym Arsenalu, ale przyjezdnym nie udało się wepchnąć jej z bliska do bramki.

Mouctar Diakhaby upadł na boisko. Przerwa spowodowana jego urazem.

Szukają sobie miejsca londyńczycy. Z przodu czekają na podania Pierre-Emerick Aubameyang oraz Alexandre Lacazette. Już raz dostał futbolówkę Francuz, ale przewrócił się i zdaniem sędziego nie był faulowany.

Rozgrywają podopieczni Unaia Emery'ego. Krąży piłka między Kanonierami i między cofniętymi głęboko przeciwnikami.

Od środka zagrali gospodarze, a oni dziś w klasycznych czerwonych koszulkach z białymi akcentami, w białych spodenkach oraz getrach. Valencia CF w ciemnych strojach.

Początek pojedynku.

Czy Arsenal FC wygra pierwszy mecz z Valencia CF?

Piłkarze z Walencji w Londynie.

Arena czeka na widowisko.

Oba kluby przegrały ostatnie mecze na krajowym podwórku i są poza miejscami premiowanymi awansem do Ligi Mistrzów. Być może najlepszą drogą na przedostatnie się do elitarnych rozgrywek jest zwycięstwo w Lidze Europy.

Sędzia: Clement Turpin (Francja)

Arsenal FC jest niepokonany od dziewięciu meczów u siebie w Lidze Europy. Za każdym razem, kiedy Kanonierzy awansowali do finału europejskich pucharów, dokobynali tego bez porażki na własnym stadionie.

W czwartek rozpocznie się rywalizacja o miejsce w finale Ligi Europy. Arsenal FC po kilkunastu latach przerwy spotka się z Valencia CF.